Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

32 minutes ago, Sen said:

Prvi na udaru su ti ljudi koji žive u okolini železare. Sve im je zagađeno tj. zatrovano: vazduh, zemljište i voda. U velikom broju oboljevaju od karcinoma i umiru.

Ali, treba napomenuti da je taj kraj poznat po uzgoju povrća i voća koje ne konzumiraju samo ti ljudi iz tog kraja već sve to zavšava i na pijacama širom Srbije. I ne samo na pijacama, već i u prodavnicama i u raznim proizvodima od tog voća i povrća...

I posle je NATO kriv...

 

Ali zato kojekakve tuta-mute-ćute i dalje ćute kada su u pitanju postojeći problemi i napadaju ono što i dalje ne postoji. A možda je problem u tome što su nepostojeći sa mrskog im Zapada, a postojeći sa voljenog istoka.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako je glasanje za manjine da glas ne bi bi bačen na opcije koje navodno neće preći cenzus uvreda za demokratiju, onda su, mesta na kojima su "prava opozicija" likovi kao Guzijan "milion dolara Miladin Kovačević bejbi", "atomska bomba" Francuz, ili taj Tuta "zli Kristofer Hil" Muta uvreda za postojanje života na planeti.

 

Zato što su to mesta protivprirodna. To su mesta gde se način života niti bilo šta drugo nije menjalo vekovima, na čemu insistira "opozicija", i to joj je jedini "program" koji nudi - i dalje ne promeniti ama baš ništa, osim autokrate. Što je protivprirodno i protivno stvarnosti tog mesta.

 

Pricu sa tim Kosovom treba zavrsiti, jer to je pitanje svih pitanja, i sve, pa i ta korupcija i lopovluk i ostalo postoje zbog opsesije tom budalaštinom. I to manje samom teritorijom, a više "kosovskim mitom". Rudnici su potrebni, jer to mesto nema šta drugo da ponudi, osim jeftine radne snage i rudnika. To je stvarnost. "Prava opozicija" zastupa sve suprotno, jedino nudi zamenu jednog autokrate drugim.

 

Onda neka ostane ovaj koji je vec pustio pipke, ali bar reaguje na "strašne pritiske". Na žalost, na takvim mestima su promene moguće jedino silom, uz nužne i ponekad značajne gubitke u ljudstvu i materijalu. A pad broja stanovnika, propast svih institucija i vrednosti, lopine i lopovluk koje idu uz autokrate i populiste itd, pa to su pomenuti gubici u ljudstvu i materijalu, nužni da bi se na takvim mestima bilo šta promenilo.

 

Svakako je i to neka promena u odnosu na ropac i odrzavanje mitomanije koje nudi "opozicija".

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

... i puši u skupštini...

Brnaba u fazonu očistite prvo svoje dvorište.

 

7 hours ago, DJ_Vasa said:

Ali zato kojekakve tuta-mute-ćute i dalje ćute kada su u pitanju postojeći problemi i napadaju ono što i dalje ne postoji. A možda je problem u tome što su nepostojeći sa mrskog im Zapada, a postojeći sa voljenog istoka.

Primetio sam da se tute, mute i ćute poprilično bune i ukazuju na probleme sa zagađenjem u Boru, Smederevu i potencijalne probleme sa Linglongom u Zrenjaninu. Valjda stvari deluju prostije ako zažmurimo na to, svaki problem svedemo na istok-zapad i nema sekiracije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

... i puši u skupštini...

 

Jeftin kafanski štos. Nego, kad će protesti protiv zagađenja kod železare u Smedervu?

 

41 minutes ago, Smrtokapa said:

Primetio sam da se tute, mute i ćute poprilično bune i ukazuju na probleme sa zagađenjem u Boru, Smederevu i potencijalne probleme sa Linglongom u Zrenjaninu. Valjda stvari deluju prostije ako zažmurimo na to, svaki problem svedemo na istok-zapad i nema sekiracije.

 

Ja se odlično sećam da je bilo dosta protesta protiv iskopavanja litijuma, ali ne sećam se da je neko nekada stao ispred smederevske železare i organizovao nešto ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Jeftin kafanski štos. Nego, kad će protesti protiv zagađenja kod železare u Smedervu?

 

 

Ja se odlično sećam da je bilo dosta protesta protiv iskopavanja litijuma, ali ne sećam se da je neko nekada stao ispred smederevske železare i organizovao nešto ozbiljno.

Pa sada, bilo je protesta i u Smederevu. Tamo postoji i nekakav ekološki pokret "Tvrđava" cija je glavna tema zelezara. Da li su oni samo na nivou Smedereva ili su na neki nacin povezani za drugim pokretima nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Pa sada, bilo je protesta i u Smederevu. Tamo postoji i nekakav ekološki pokret "Tvrđava" cija je glavna tema zelezara. Da li su oni samo na nivou Smedereva ili su na neki nacin povezani za drugim pokretima nemam pojma.

 

Mislio sam na ove glavne strake koje se time bave. Oni zaista nisu imali ništa primetno tamo. Za ova druga mesta su imali proteste za koje se lako moglo saznati.

Link to comment
Share on other sites

Tuta...muta..ćuta...."lažni ekolozi"....to sam već čuo negde na TV ? :smiley33:
"Mitovi i legende"...pa svi ih imaju, ovako ili onako ih pominju...i evo i jedne prelepe pesme, makar je ja pogrešno razumeo, kao i celu priču:
 
Treba završiti s "tim Kosovom" ? Pa nija valjda u pitanju "to Kosovo" nego neki ljudi koji žive tamo. Kaže jedna gospoDŽa iz prestonice, kratki intervju na ulici "Ma dokle više to Kosovo, uvešće nam sankcije. Zar deca ponovo da nam u Evropu lete iz Budimpešte?" TV Nova, a moje donekle parafraziranje...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Pa sada, bilo je protesta i u Smederevu. Tamo postoji i nekakav ekološki pokret "Tvrđava" cija je glavna tema zelezara. Da li su oni samo na nivou Smedereva ili su na neki nacin povezani za drugim pokretima nemam pojma.

Bio je Ćutin pokušaj povezivanja njih i drugih u Ekološkii ustanak pre tri godine ali je saradnja propala na samom početku.
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/ekoloska-udruzenja-samoproklanovano-liderstvo-ekoloskog-ustanka-nedomokratski-nametalo-odluke/ 

Klasična priča:

Spoiler

„Princip zajedništva i saradnje zamenjen je samovoljom, netolerancijom i netransparentnim odlučivanjem od strane jednog čoveka koji je samoproglašeni ekološki mesija. Impulsivne odluke, sakrivanje informacija, manipulisanje činjenicama i pasivna agresija prema svakome ko se ne slaže sa odlukama vođe – obeležili su period za nama“, piše u saopštenju koje je prosledilo udruženje „Tvrđava“ iz Smedereva.

Udruženja navode da Ekološki ustanak „nije ničija privatna imovina, niti izborna lista“, ali je, kako su ocenili, „kulminacija jednog autoritarnog pristupa završena neslavno – negativnim nabojem, raspršivanjem energije i opštom polarizacijom među građanima“.

„Ograđujemo se od nedemokratskog nametanja odluka organizatora Ekološkog ustanka, kao i od nametanja samovolje i samoproklamovanog liderstva, koje je na štetu ne samo borbe za životnu sredinu, nego na štetu građana Srbije“, navodi se u saopštenju.

Osnovni problem zbog koga su se posvađali na samom mitingu je bio to što nisu hteli da prave miting sa političkim partijama (odn. Ćutinim partnerima Zelenovićem i NDBG). Verovatno ni Ćutine političke veštine nisu bile na dovoljnom nivou. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Constantin said:

Tuta...muta..ćuta...."lažni ekolozi"....to sam već čuo negde na TV ? :smiley33:
"Mitovi i legende"...pa svi ih imaju, ovako ili onako ih pominju...i evo i jedne prelepe pesme, makar je ja pogrešno razumeo, kao i celu priču:

 

Pisalo je to i ovde, a lokalna verzija Grete Tupberg se nije nešto pokazala kad su u pitanju postojeći problemi.

 

49 minutes ago, Constantin said:

Treba završiti s "tim Kosovom" ? Pa nija valjda u pitanju "to Kosovo" nego neki ljudi koji žive tamo. Kaže jedna gospoDŽa iz prestonice, kratki intervju na ulici "Ma dokle više to Kosovo, uvešće nam sankcije. Zar deca ponovo da nam u Evropu lete iz Budimpešte?" TV Nova, a moje donekle parafraziranje...

 

Ne vidim šta je netačno rekla. Zaista ne vidim potrebu za sankcijama ili vizama zbog nekog komada zemlje od kog nema nikakve koristi niti nešto konkretno znači, osim za mitomaniju. Čak je i SPS devedesetih iznosio da samo prosustvo policije tamo košta milion maraka dnevno. Prosečan građanin je i ranije tamo retko zalazio, osim eventualno poslovno, u posetu rodbini koja je tamo ostala ili da bi se skijao na Brezovici. Ne vidim da postoji realna potreba da se baca novac kako bi se sačuvalo nešto što je ionako nemoguće sačuvati.

Link to comment
Share on other sites

https://europeanwesternbalkans.rs/lideri-eu-pozivaju-da-sporazum-o-normalizaciji-odnosa-kosova-i-srbije-postane-deo-poglavlja-35/

 

Ovim je ta prica o vrdanju oko Kosova gotova. Cak je i Mijacic, koji valjda neki drzavni funkcioner, rekao da ohridski sporazum mora da se potpuno primeni a da je sve ostalo predizborna kampanja. Sporzum se zove zato sto su se dve strane sporazumele,

 

Posle Banjske je zakucan i poslednji ekser oko bilo kakvog i minimalnom pokusaja Srbije da utice na desavanja na Kosovu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, ras kass said:

https://europeanwesternbalkans.rs/lideri-eu-pozivaju-da-sporazum-o-normalizaciji-odnosa-kosova-i-srbije-postane-deo-poglavlja-35/

 

Ovim je ta prica o vrdanju oko Kosova gotova. Cak je i Mijacic, koji valjda neki drzavni funkcioner, rekao da ohridski sporazum mora da se potpuno primeni a da je sve ostalo predizborna kampanja. Sporzum se zove zato sto su se dve strane sporazumele,

 

Posle Banjske je zakucan i poslednji ekser oko bilo kakvog i minimalnom pokusaja Srbije da utice na desavanja na Kosovu. 

Sporazum trreba da se primeni ali isključivo ako ga obe strane primenju istovremeno, a ne da jedna strana ispuni 90% sporazuma a druga ni 5% sporazuma.

No ko zastupa Srbiju jasno mi je da će samo kmečati i sprovoditi i više od dogovorenog a da druga strana neće naravno ni 5% ispuniti iz sporazuma.

https://www.kosovo-online.com/vesti/politika/izvestaj-pravnika-se-kosovo-krsi-vladavinu-prava-u-slucaju-visokih-decana-nema-volje

Već viđeno od 2013 godine pa do danas

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

 
Pisalo je to i ovde, a lokalna verzija Grete Tupberg se nije nešto pokazala kad su u pitanju postojeći problemi.
 
Još će litijum da ispadne lekovit...ne sumnjam, potrebno je samo vreme....
 
Ne vidim šta je netačno rekla. Zaista ne vidim potrebu za sankcijama ili vizama zbog nekog komada zemlje od kog nema nikakve koristi niti nešto konkretno znači, osim za mitomaniju. Čak je i SPS devedesetih iznosio da samo prosustvo policije tamo košta milion maraka dnevno. Prosečan građanin je i ranije tamo retko zalazio, osim eventualno poslovno, u posetu rodbini koja je tamo ostala ili da bi se skijao na Brezovici. Ne vidim da postoji realna potreba da se baca novac kako bi se sačuvalo nešto što je ionako nemoguće sačuvati.
 
Deo u kojem se slažemo je taj o novcu. Bolje je napraviti Nacionalni stadion, a pošto Beograd na vodi već postoji, možda neki sledeći projekat, Beograd pod zemljom....da me ne shvatiš pogrešno, postoje one katakombe, pa da se to klimatizuje, stave behaton ploče (one su inače fetiš SNSekte)....lepo mesto za život, što da ne....
 
Ja ne govorim o "komadu zemlje"....to je valjda varijanta da se podupre narativ, kao i onaj o mitomaniji. Poneki Srbi forsiraju pojedonstavljenu priču kad trebaju nešto da opravdaju. Da ne zalazim u širinu previše, ali jedna crtica iz života. Kad sam bio osmak, pa igramo fudbal u školsko i nikad dosta. U jednom momentu "odjavljuje" nam se golman i kaže da ide kući. Molimo ga da ostane, kako ćemo bez golmana, a niko ne voli da stoji na golu, svi bi da ga daju. Kaže on "Ne mogu više da ostanem, kenja mi se, a i mama mi sama kući".....
 
 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Perkos2 said:

Sporazum trreba da se primeni ali isključivo ako ga obe strane primenju istovremeno, a ne da jedna strana ispuni 90% sporazuma a druga ni 5% sporazuma.

No ko zastupa Srbiju jasno mi je da će samo kmečati i sprovoditi i više od dogovorenog a da druga strana neće naravno ni 5% ispuniti iz sporazuma.

https://www.kosovo-online.com/vesti/politika/izvestaj-pravnika-se-kosovo-krsi-vladavinu-prava-u-slucaju-visokih-decana-nema-volje

Već viđeno od 2013 godine pa do danas

 

Kada ti pregovore vodi najucenjenijia osoba na svetu, onda ti je rezultat ovakav.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ras kass said:

 

Kada ti pregovore vodi najucenjenijia osoba na svetu, onda ti je rezultat ovakav.

pa zato ga i drže na vlasti ovi koji ga ucenjuju a mi se kao ložimo smeniće ga narod na izborima i slične gluposti

pokazna vežba šta sve tri strane rade na Kosovu je bilo javno streljanje Olivera Ivanovića, posle toga prepušteno je da AV sa svojim ološem radi šta hoće i po Kosovu i po Srbiji a on odrađuje ono zbog čega je i postvaljen na čelo Srbije.

i svi zadovoljni ...

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ne znam kakav je Šapić bio u okviru DS-a i kakav je mogao da bude operativac kada se svaki put kada nastupi pokazuje kao težak balvan, i to ne samo kao neko ko ne ume da izjavi nešto normalno, nego i kao generalno glup lik. Ipak, jedno je sigurno – Šapić je kao političar imao najviše ugleda kada je držao jezik za zubima. Dok se smeškao i izgovarao nekoliko kurtoaznih fraza nije se videlo koliki je mazgov.

 

....nikad dosta sapica, neodoljiv je za razvlacanje, a pritom totalno nezanimljiv lik, bas je paradoks

 

Mislim ja da je Sapic ipak najbolji kad lupeta. Tada Vlastodrzac izgleda pametniji... Za svakoga je dobro da se okruzi prosekom u ljudstvu oko sebe, prosek se voli i ceni, prosek je svakome dobar, prosek imponuje, uvek moze da se ispadne pametniji od takvog. Dok su iznadprosecni kao sto znamo neomiljeni do te mere da te ili zivog zakopaju ili onako kao Djindjica. Posle glume kako su svi ove iznadprosecne bas - bas gotivili, kao razumeli su ih, kao podrzavali ih. Ali to su ih oni mrtve gotivili, zive nikako nisu podnosili. Obicni kopaci jama. 

 

Udaljih se od Neodoljivog Sapica....jer tako je tesko zadrzati paznju na njemu.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://forbes.n1info.rs/vesti/stiv-voznijak-dosao-u-srbiju/

 

Quote

Stiva Voznijaka, koji je već stigao u Srbiju, je inače dočekao potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali i predstavio mu projekat izgradnje Expo 2027, nakon čega mu je, simbolično, uručio korpu organskih jabuka i „Dušanov dinar“ iz 14. veka.

 

Očigledno je da živimo u simulaciji i da su poslednji patchevi uneli dosta bagova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...