Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Jel vi mislite da Vucic gleda rezultate proslih izbora i ove prepusta slucaju, kako bude da bude? Pa vec curi u javnost koliko se promena prebivalista menja, prikupljanje kapilarnih glasova, popisivanje itd. Ne da ce Vucic imati vise nego prosle godine, nego ce i Beograd da mu bude manje sporan, Francuz i Zavrsnica mogu lagano da nastave da glume opoziciju, a smanjice im finansiranje taman tolko da vrati glasace sebe.
 
Moje predvidjanje za republiku:
SNS: 52%
DjilasSholakTepic: 25%
Girica: 10%
Bosko i Milica do 4%
Francuz 3%
 
Ostali sem manjina ispod cenzusa. 
 
Dok glavna lista prave opozicije ne skupi bar 100 mandata nece poceti nikakvo previranje i kao sto su ljudi vec rekli, dok je Orban u Madjarskoj nasi Madjari nece odstupati od podrske Vucicu, a oni su uvek na standardnih 5 mandata (bez Vranya) koji mogu mnogo da znace. 
Pretera ga s tim procentima za SNS.

Moze jedna opklada: ako SNS uzme vise od 42% ti dobijas, ako uzme manje, ja dobijam (nebitno kradja glasova i manipulacije)?



Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vendetta said:

Pretera ga s tim procentima za SNS.

Moze jedna opklada: ako SNS uzme vise od 42% ti dobijas, ako uzme manje, ja dobijam (nebitno kradja glasova i manipulacije)?



Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 

moze naravno, u sta se kladimo? U virtualno pivce za zivce? 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Eddard said:

A od koga će to da izgubi, leba ti?

Na primer od mene! Pobedila sam ga jednom, 2000, pobedicu ga opet i on to zna,Nije on u predizbornoj kampanji, on se bori za zivot ne samo za opstanak na vlasti sto mu, u njegovom slucaju, izadje na isto. 

Glupo je cepati dlaku na cetvoro, ne zivimo u Svajcarskoj, defetizmu i kalkulacijama nema mesta, izadjite na izbore i birajte! 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nikad nisu bili uplaseniji. Ovoliko pritisaka, pretnji...I to otvoreno, vise se i ne vode racuna da li se to snima, objavljuje... Jbg, razumljivo je to zato sto sam vrh bande sa vlasti ide ili na robiju ili u bežaniju. Oni da mirno setaju ulicom posle svega... Nema sanse. Ovo je njima bukvalno borba za zivot i mirno sa vlasti nece sici sigurno. Zato moramo svi na izbore, da animiramo na svaki nacin da glasaju oni koji se dvoume, koje mrzi da se cimaju i smaraju, one kojima je tesko da ustanu tako rano do 6 popodne...

Ostaje problem sto mnogi nemaju poverenje u jebenu opoziciju. Ja licno i dalje nisam siguran da nas niko nece stopostotno sigurno odbiti apsolutno svaku saradnju sa sns bagrom. Za ove desne bitange se zna da ce sigurno ici za sns. Tu racunam i Francuza iako je decidiran bio da nece. Jer, zaboga, kad su drzavni interesi u pitanju, sve se moze i receno ne važi vise. Tacnije, sta se ne moze sa pare, moze se sas mnogo pare.

Bilo kako bilo, ostaje jedina opcija Marinika i ekipa.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Eddard said:

A od koga će to da izgubi, leba ti?

 

ovo je nakon satanizovanja bivsih, Djilasa itd  jedna od zadnjih mantri  Vucicevih poslusnika.  kao svi su isti...
 

 ovi  SnSovci  su obrisali sve tragove drzavnosti ove sada vec teritorije a ne drzave. Sada je ovo totalno neka zabita Meksikanska mafijaska favela gde vlast ne zalazi.  Eno onom vlasniku KTV iz Zrenjanina jasno kazu policajci da je ovo sada njihova privatna drzava i privatna policija.  SNS-banda neretko narod koji nije njihov naziva kmetovima.   Zar zaista neko iole normalan zeli da zivi u ovome??

 I sto je najgore -  ukoliko se ovo zlo u najskorije ne iskoreni to ce tako i biti vrlo vrlo brzo.  I sto se duze ceka rasplet ( ako uopste bude moguc ) ce  biti sve krvaviji.

Link to comment
Share on other sites

Mogu baba da vam budem a borbenija sam od vas, bruke jedne!

Kasno, nema za koga, hocu glasam, necu glasam...more, ima varjaca da radi!.

Sto nas vise izadje, AV ce imati manje svojih marioneta u parlamentu. Kazu da bi sa izlaznoscu od 75% on sigurno izgubio izbore. 

Nisam ni ja blesava, opozicija ne moze da dobije ove izbore tako da sama formira vladu ali svaka brana apsolutizmu je mogucnost  da parlament donosi bolje zakone, da se tim i takvim zakonima promene neke okolnosti koje ce kad tad omoguciti prave, demokratske izbore. 

Iskreno verujem da sad u opoziciji imamo pametne ljude, dobronamerne, koji iskreno veruju u drzavotvorni potencijal ovog naroda i da je sad prvi trenutak da im damo sansu. 

Nemojte sad da mi se prenemazete, izadjite na izbore, glasajte pametno (za one koji prelaze cenzus jer sve ostalo ide AV u prilog), jer moze i mnogo gore da nam bude. 

"Mama sta ce ti to" pitaju me sin i cerka nakon odluke da ovako i ovakva odem u kontolore. A ko ce, molicu fino, ako ne ja? Meni su sve uzeli jer su mi decu oterali, ja nemam vise sta da ozgubim, mene ne mogu da ucenjuju a plasljiva nisam, ko ce ako ne ja?

I vi, moji drugari sa foruma, molim vas.

 

Edited by Pletilja
  • Like 16
  • Love 12
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

Sve je to tačno što kažeš, samo mislim da ćeš se, uprkos tome, debelo razočarati rezultatima ovih izbora. Daj bože da grešim.

 

Svakako si u pravu, ali ne zato što je opozicija toliko nesposobna, već iskljičivo zbog krađe i kupovine glasova. Ima zadojenih budala koje gledaju Pink i glasaju, i to dosta, ali je više interesdžija i bitangi koji znaju ko je i šta SNS, ali glasaju zbog svojih privilegija. Imam lika u familiji koji prima platu iz budžeta, a ni ne dolazi na posao. Čak nije ni u Srbiji trenutno. Ali njegov ćale je kum predsedniku opštine, pa sve može... 

 

U svakom slučaju ćemo se razočarati, jer mafija ne ide na "izbore" ukoliko nije sigurna da može da ih dobije... Inače ih ne bi ni bilo...

 

 

Edited by Issey
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Issey said:

 

Svakako si u pravu, ali ne zato što je opozicija toliko nesposobna, već iskljičivo zbog krađe i kupovine glasova. Ima zadojenih budala koje gledaju Pink i glasaju, i to dosta, ali je više interesdžija i bitangi koji znaju ko je i šta SNS, ali glasaju zbog svojih privilegija. Imam lika u familiji koji prima platu iz budžeta, a ni ne dolazi na posao. Čak nije ni u Srbiji trenutno. Ali njegov ćale je kum predsedniku opštine, pa sve može... 

 

U svakom slučaju ćemo se razočarati, jer mafija ne ide na "izbore" ukoliko nije sigurna da može da ih dobije... Inače ih ne bi ni bilo...

 

 

 

  mafija ume i da se zahebe.  Milosevic se prvi zahebo.  Posle njega i Tadic.  i Tadic je hteo da bude diktator u pokusaju sa trecim mandatom vadeci se na promenu ustava.

   Generalno...  ProEU opozicija sama nema sanse. Zajedno sa desnim blokom isto veoma tesko , sem Beograda i nekih opstina.  Opet je klackalica u Dacicevim rukama.   Zato mu taj slogan.  Nije on mutav.
   Opozicija bi mogla da mu da'  da bude premijer u prelaznoj vladi do razmontiranja SNSa , da bi se spasao.  Ne moze AV pasti ako neko ne ponudi saradnju za spas sopstvene koze.

Link to comment
Share on other sites

 
Svakako si u pravu, ali ne zato što je opozicija toliko nesposobna, već iskljičivo zbog krađe i kupovine glasova. Ima zadojenih budala koje gledaju Pink i glasaju, i to dosta, ali je više interesdžija i bitangi koji znaju ko je i šta SNS, ali glasaju zbog svojih privilegija. Imam lika u familiji koji prima platu iz budžeta, a ni ne dolazi na posao. Čak nije ni u Srbiji trenutno. Ali njegov ćale je kum predsedniku opštine, pa sve može... 
 
U svakom slučaju ćemo se razočarati, jer mafija ne ide na "izbore" ukoliko nije sigurna da može da ih dobije... Inače ih ne bi ni bilo...
 
 
Slažem se, nisam ni mislio da je isključivo zbog opozicije...

Samo, moj pesimizam uglavnom počiva na mišljenju, a nadam se da nisam u pravu, da njegovi glasovi u najvećem broju dolaze od onih "iz ubeđenja". Možda prevagu na vagi donose ucenjeni, potplaćeni, pokradeni glasovi, ali gro glasa za njega jer je najbolji predsednik na svetu.

@Pletilja :Hail:
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Mogu baba da vam budem a borbenija sam od vas, bruke jedne!

"Mama sta ce ti to" pitaju me sin i cerka nakon odluke da ovako i ovakva odem u kontolore. A ko ce, molicu fino, ako ne ja? Meni su sve uzeli jer su mi decu oterali,

 

 

... borbeni duh, tako treba. Promeni nick u Jeanne d`Arc :classic_smile:

 

Samo, sada cu napisati medjutim..... Medjutim, vec sam videla slican post na `opoziciji` pa to slicno vidim ovde i zaista me interesuje sta se to dogodilo da se TEK SADA ljudi bude...naravno ne svi, neki su prepustili borbu starijima....I mozda sa punim pravom, mladje generacije bivaju nezainteresovane. To je kazna onima pre njih koji su cekali 17 decembar 23.godine a imali su decenije pre toga da se izbore za normalniji zivot i slobodu....

 

Evo na primer 1987 je R. Reagan rekao Tear down this Wall .......eeeeeeee ljudi da li vidite koja je to bila godina? 

....pojma nemamo sta se po srbiji radilo te godine ali oni tamo su ga poslusali, srusili su zid. Sta se tada desavalo sa narodima po srbijama i zemljama? Pa oni tada, ispada, da  nisu ni culi da je neki Zid uopste i postojao, nisu culi ni za predsednika Regana, osim sto su mislili da je nebitni glumac, a kamoli da su razumeli znacenje te njegove poruke. 

 

Gde su bili da traze odgovore kada je jedan jedini ubijen u Atentatu. Obrisali dve suze i gledali novi ljubavni film u kome se Lesi vraca kuci...Lesi=Dacic. Tako da to je to. Sta ce dalje biti, pa bez revolucije nista. A opet i to je prazna prica ako ne pokradu izbore.

 

Ali sto se tice izbora, ma kakvu perspektivu da imaju ovi izbori, nije normalno ne izaci na njih. 

 

Sta li se u Srbiji radilo leta 1987? Dok su neki rusili Zid? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

Mogu baba da vam budem a borbenija sam od vas, bruke jedne!

Kasno, nema za koga, hocu glasam, necu glasam...more, ima varjaca da radi!.

Sto nas vise izadje, AV ce imati manje svojih marioneta u parlamentu. Kazu da bi sa izlaznoscu od 75% on sigurno izgubio izbore. 

 

Stize dijaspora 10. decembra, natempiran dolazak da se stigne na izbore!

 

 

  • Like 5
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MeanMachine said:

Pre neki dan cujem da sns mediji tovare bajatog? Jel neko zna vise o tome posto iste ne pratim? Javlja mi se da "zato sto sam pametan" racuna da ce bajati da mnogo zateze oko buduce vlade tj da ce traziti solidno veci kolac za sps ako sns kalira na izborima.

 

  kazem ja da Dacic nije slucajno stavio taj slogan. SNS sam vise nema vecinu sigurno. Dacic ucenjuje SNS a istovremeno baca i nacrvljenu udicu opoziciji.

btw.   "Solakovi" mediji juce pustili i neku vest da postoji nemale tenzije izmedju Vucica i Gacica.
  mozda se pre desi da sam SNS imlodira sam od sebe i bez opozicije

38 minutes ago, Mama_mia said:

Sta li se u Srbiji radilo leta 1987? Dok su neki rusili Zid? 

 

tad se u Srbiji radjalo zlo. Spajali se komunisti i cetnici, Tacnije crveni cetnici i crni cetnici

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, analiticar pripravnik said:

 

  kazem ja da Dacic nije slucajno stavio taj slogan. SNS sam vise nema vecinu sigurno. Dacic ucenjuje SNS a istovremeno baca i nacrvljenu udicu opoziciji.

btw.   "Solakovi" mediji juce pustili i neku vest da postoji nemale tenzije izmedju Vucica i Gacica.
  mozda se pre desi da sam SNS imlodira sam od sebe i bez opozicije

 

Koji slogan? Ne stizem da pratim, samo sta cujem na poslu.

 

EDIT 

 

izguglao

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Ali meni je fascinantna da ovde ljudi 30+ ne razumeju ili ne žele da su SVE desno orijentisane stranke u Srb projekat DB isključivo i da oni nisu tu da donesu napredak po volji ljudi koji bi da imaju ekonomski i moralni napredak u zemlji gde žive, ali ok, ako posle 35god to ne razumeju, pa hej, ko sam ja da držim slovo onda?)

Samo napred sa zamisli da će u Lala lendu Djiki, Boskic i Comi da donesu bilo kakvu slobodu.

Edited by JohnnyDragon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...