Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Klotzen said:

Sa druge strane imamo isto tako jasan odgovor Milice da za nju nema saradnje sa onima koji ne misle kao ona a to je dobar deo opozicije, odnosno to je jasan signal da ona nije za skidanje Vučića. I ako matematika rekla da bez zavetnika nema skidanja Vučića to je jasna poruka glasačima koji "spavaju" da ostanu kod kuće i za ove izbore.

 

Zapravo je problem bio što nije htela da se obaveže da neće da sarađuje sa SNS posle izbora, a ne saradnja sa ''Đilasom''. Info je od jednog visokopozicioniranog člana ''ustavobraniteljske'' opozicije. Mnogo se polemike vodi oko trojanaca sa desnice, meni oni izgledaju kao jedini trojanci tu. 

Edited by robespierre
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, robespierre said:

 

Zapravo je problem bio što nije htela da se obaveže da neće da sarađuje sa SNS posle izbora, a ne saradnja sa ''Đilasom''. Info je od jednog visokopozicioniranog člana ''ustavobraniteljske'' opozicije. Mnogo se polemike vodi oko trojanaca sa desnice, meni oni izgledaju kao jedini trojanci tu. 

A šta su oni koji će ipak nastupiti u koaliciji sa njima posle te izjave? Zveri nisu trojanci nego je Boškić samo malo naivan?

 

Dodatno svako ko je posle izjava i ponašanja Zavetnika posle prošlih izbora uopšte razmišljao o bilo kakvoj saradnji sa njima je ili:

- SNS trojanac

- Mnogo naivan

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kronostime said:

:puke:

SNS ili "desničarsko trojanski" botovi vade stare fotografije iz naftalina? Iz doba "ČedaBorisČanak" koailucije?

Dovoljno je pogledati "X" profil ove "Olgice Rajković" i tipične postove.

 

Evo primera:

Spoiler

 

 

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo kako se lepo slažu bivši partijski drugari:

 

„Kosmet je Srbija, Vučić je izdajnik“: Kako je Zvezdan Ristić nakon što mu je ministar Selaković uručio odlikovanje priveden u kuršumlijsku policiju


 

Quote

 

...

Do 2020. godine bio je član Sprske radikalne stranke, ali je, kako ističe, nakon pritiska iz Beograda da se uđe u koalicione dogovore sa Srpskom naprednom strankom na lokalu, otišao iz partije i sada nastupa kao samostalni odbonik u Skupštini opštine Kuršumlija.

...

 

 

Za ovoga mi nije žao i ne bi mi bilo žao da je dobio nekoliko meseci da odleži, ali me plaši što ga mnogi komentatori na portalima N1 i Danas podržavaju. Kamo sreće da se Uncle Sam jednog dana seti da je ovde potrebna denacifikacija.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Klotzen said:

@goldberg

Jasno i glasno se kaže da će pokušati sa svima da skinu Vučića i to je jasan poziv svim Beograđanima da izađu na izbore jer ima šansi. Sa druge strane imamo isto tako jasan odgovor Milice da za nju nema saradnje sa onima koji ne misle kao ona a to je dobar deo opozicije, odnosno to je jasan signal da ona nije za skidanje Vučića. I ako matematika rekla da bez zavetnika nema skidanja Vučića to je jasna poruka glasačima koji "spavaju" da ostanu kod kuće i za ove izbore.

 

Ne mogu to da kazu jer ima biraca koji bi samo zaokruzili nekoga koga percipiraju da nikada nije bio na vlasti i nije nista ukrao (cisto iz protesta) - nazalost, ima i takvih koji i dalje misle da su Vucic i SNS isto sto i ovi ostaci DS, lopovi koje samo interesuje da kradu.

 

No, nije ni tako bitno, ako vec nema jedne liste, a cenzus je 3%, zasto je toliko bitno da li ce DSS, Dveri, Zavetnici, NS i POKS izaci zajedno na jednoj listi? Ok, izadju zajedno svi sa Zavetnicima - eto, i Jeremic se prodao ide sa DB Zavetnicima. Ne izadju zajedno - aha, pa jasno je ciji su to igraci, ne moze neko ko je rusofil biti protiv Vucica!

 

Ako je problem NS i Jeremic i sto oni nece preci cenzus, pa zasto onda niko ne postavi pitanje ovoj koaliciji oko SSP, PSG i DS sto ih oni ne prime kod sebe? Dakle, ako POKS ne zeli da saradjuje sa Jeremicem onda su oni Vucicevi, a ako SSP ne zeli da ima ista sa Jeremicem, onda super, neka Jeremic baci tih svojih 2,5% ludaka koji glasaju za njega u bunar.

 

10 hours ago, tomas.hokenberi said:

A šta su oni koji će ipak nastupiti u koaliciji sa njima posle te izjave? Zveri nisu trojanci nego je Boškić samo malo naivan?

 

Dodatno svako ko je posle izjava i ponašanja Zavetnika posle prošlih izbora uopšte razmišljao o bilo kakvoj saradnji sa njima je ili:

- SNS trojanac

- Mnogo naivan

 

I Tadic je nastupao sa Jovanovicem i Cankom, pa je jasno da su ova dvojica Vucicevi, a Tadic nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

I Tadic je nastupao sa Jovanovicem i Cankom, pa je jasno da su ova dvojica Vucicevi, a Tadic nije.

Da li si 100% siguran da i Tadić nije naivan ili Vučićev?  Da na prošlim izborima Tadićeva koalicija nije straćila par procenata opozicionih glasova, mozda bi imali drugačiju vlast u Beogradu (ili bi se barem  Milica Zavetnica "outovala" kao SNS trol pa sad ne bi to ni bila tema diskusije).

A može ta stvar da se posmatra i drugačije: Čanak i Čeda nisu Vučićevi već samo glupi oportunisti koji su zaboravili narodnu poslovicu o Đavolu i tikvama, i mislili su (tu mislim na Čanka pre svega) da će se nešto pitati i imati neki uticaj ako budu sarađivali.

P.S. Dobar deo SNS kadra u vrhu je bivši Tadićev kadar u DS. Ako ih je on uzdizao u DS to dosta govori u prilog njegovoj naivnosti (da ne kažem gluposti). I njegova odluka da spoji predsedničke izbore sa parlamentarnim 2012 je takođe bila glupa.

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

Sinoc sam malo popricao sa nekim prijateljima i poznanicima u vezi izbora, ovo su rezultati: od nas 11 znam da niko ni pod kojim uslovima ne bi glasao za Vucica. Nas 5 bi glasalo za Srbija protiv nasilja. 2 za DSS. 2 se lomi izmedju DSS i Srbija protiv nasilja. 2 nece glasati. Sto se tice generalno ideologije i pogleda na svet, ocigledno je da Kosovo i globalna politika uticu na izbor, nazalost. Dok je tako, Vucic ce imati ogromne sanse da vlada. Kada EU ili Kosovo prestane da bude tema Vucic gubi glat jer ako su neke druge teme dominantne, postojace grupacija kao u CG koja ce lako pokupiti 20-30% i ukrupniti gradjansku opoziciju.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Sinoc sam malo popricao sa nekim prijateljima i poznanicima u vezi izbora, ovo su rezultati: od nas 11 znam da niko ni pod kojim uslovima ne bi glasao za Vucica. Nas 5 bi glasalo za Srbija protiv nasilja. 2 za DSS. 2 se lomi izmedju DSS i Srbija protiv nasilja. 2 nece glasati. Sto se tice generalno ideologije i pogleda na svet, ocigledno je da Kosovo i globalna politika uticu na izbor, nazalost. Dok je tako, Vucic ce imati ogromne sanse da vlada. Kada EU ili Kosovo prestane da bude tema Vucic gubi glat jer ako su neke druge teme dominantne, postojace grupacija kao u CG koja ce lako pokupiti 20-30% i ukrupniti gradjansku opoziciju.

Sve mi je jasno ali da se neko dvoumi izmedju DSS i SPN to mi bas nije jasno.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdarac said:

Sve mi je jasno ali da se neko dvoumi izmedju DSS i SPN to mi bas nije jasno.

 

Meni je jasno. Oni koji misle da je DSS opozicija, a Kosovo im nosi odredjenu simboliku.

 

Jedan koji bi sigurno glasao za DSS je tu najveci "problem". Ekstremno inteligentan lik, nacitan, obrazovan, ali tipican primer salonskog nacionaliste. Milion puta sam mu dokazivao da je Jovanovic cist trojanac on nece da poveruje.

 

Ali je takodje rekao u trenutku kad bi se to pokazalo 100% tacno, on ne bi glasao.

 

I ima takvih likova podosta. Iako nije iz one Djilas lopov price, glupava mu je, smatra, citiram, da "politika i drzava moraju da imaju supstancu, pitanje Kosova definise Srbiju i samo ako se Kosovo zadrzi, ili bar zadrzi ovo sad stanje status quo, Srbija moze da pocne da resava ekonomske i druge probleme, ako se Kosovo prizna mi cemo pasti u anarhiju".

 

I milion puta sam diskutovao sa njim da iako je donekle logicki suvislo u nekoj petri ciniji sa kontrolisanim uslovima, ovde parametri nisu normalni i van tog pitanja Srbija nije normalno drustvo, plus ima bolesnu osobu sa apsolutnom vlascu koja je modelira i da je zapravo zbog toga upravo suprotno - priznanjem Kosova ova drzava ima sansu da postane normalna, a ne obratno.

 

Ali ne vredi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Teme o Kosovu, Srebrenici, a od skoro Kini i Rusiji su klasične SNS podmetačine, jer nažalost većina stanovništva ove države ima nesuvislo mišljenje na zadatu temu. To se onda nameće kao tema opoziciji na kojoj gubi glasove. Umesto da se npr. priča o tome da za uknjiženje stana u Beogradu normalnom procedurom čeka po osam meseci, a ako hoćeš to da rešiš u normalnom roku postoje dve tarife, 400 evra u roku od mesec dana i 800 evra odmah. To su neke najosnovnije stvari koje svaki režim koji nije gangsterski može da reši, i kao takav bi automatski bio bolji od ovog sada, nezavisno od sankcija Rusiji i investicija iz Kine. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, robespierre said:

Teme o Kosovu, Srebrenici, a od skoro Kini i Rusiji su klasične SNS podmetačine, jer nažalost većina stanovništva ove države ima nesuvislo mišljenje na zadatu temu. To se onda nameće kao tema opoziciji na kojoj gubi glasove. Umesto da se npr. priča o tome da za uknjiženje stana u Beogradu normalnom procedurom čeka po osam meseci, a ako hoćeš to da rešiš u normalnom roku postoje dve tarife, 400 evra u roku od mesec dana i 800 evra odmah. To su neke najosnovnije stvari koje svaki režim koji nije gangsterski može da reši, i kao takav bi automatski bio bolji od ovog sada, nezavisno od sankcija Rusiji i investicija iz Kine. 

Isto je sa SPC i pravima manjina-niko ne sme ili ne želi da kaže da će crkvu odvojiti od države, niti da će LGBT ljudi imati prava na brak.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, tomas.hokenberi said:

Da li si 100% siguran da i Tadić nije naivan ili Vučićev?  Da na prošlim izborima Tadićeva koalicija nije straćila par procenata opozicionih glasova, mozda bi imali drugačiju vlast u Beogradu (ili bi se barem  Milica Zavetnica "outovala" kao SNS trol pa sad ne bi to ni bila tema diskusije).

A može ta stvar da se posmatra i drugačije: Čanak i Čeda nisu Vučićevi već samo glupi oportunisti koji su zaboravili narodnu poslovicu o Đavolu i tikvama, i mislili su (tu mislim na Čanka pre svega) da će se nešto pitati i imati neki uticaj ako budu sarađivali.

P.S. Dobar deo SNS kadra u vrhu je bivši Tadićev kadar u DS. Ako ih je on uzdizao u DS to dosta govori u prilog njegovoj naivnosti (da ne kažem gluposti). I njegova odluka da spoji predsedničke izbore sa parlamentarnim 2012 je takođe bila glupa.

 

Ako Canak i Jovanovic nisu Vucicevi, onda isto moze da se kaze i za Obradovica i Milosa Jovanovica (prvi je uvek bio u opoziciji, a drugi je saradjivao sa SNS samo na lokalnom nivou).

 

Sto se tice Tadica, on je valjda sada na zajednickoj listi jednog dela opozicije. Da li to znaci da su i oni lazna opozicija kao i Dveri jer idu sa Zavetnicima?

 

Sustina pitanja oko pravog i laznog opozicionarenja i nije da se neki ljudi sa desnice ili iz proEU opozicije prikazu kao good guys nego da se dozvoli mogucnost da su u pitanju ambiciozni politicari kojima je ispod casti da postanu samo jedan u moru ljubitelja vrhovnog vodje. Sta uopste Obradovic dobija time sto ide sa Vucicem umesto sa SPN? Utapanje u SNS i nestajanje umesto da bude konacno jos jaci faktor sa najvise glasova u istoriji pokreta? Zavetnici su drugo, oni nemaju istoriju van izbora, ne zna se ko im skuplja potpise, imaju bukvalno jednu licnost koja je poznata, prilicno je jasno da su 99% SNS. To ne znaci da su i Dveri za SNS, samo da ne mogu da predju cenzus sami pa Obradovic mora da ulazi u ovakve koalicije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maharaja said:

Ne davimo Beograd, ili kako se već sad zovu, plus PSG, imaju vrlo jasne i pozitivne stavove o tome.

Nedovoljno ni za 2% glasova. Jer biracko telo je takvo kakvo jeste: red kosmeticarenja, red zakukavanja nad boNbardovanjem i raznim sveCkim nepravdama, red kakaljinke ali i nesto € ili $, red ''dobro jutro carsijo na sve 4 strane'', red ocu kakim necu kakim i tako u nedogled. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdarac said:

Sve mi je jasno ali da se neko dvoumi izmedju DSS i SPN to mi bas nije jasno.

 

Stvarno zvuci nestvarno :lol_2:

 

Ali to mozda u nekoj drugoj zemlji u kojoj glasaju vecinski obavesteni i normalni gradjani, a ne oni koji imaju odgovor - Politika? Mene politika ne zanima. Politika? Samo bez politike. Politika? Pitajte me nesto drugo. Takve odgovore sam licno cula. Mladji nemaju pojma i nezainteresovani su, stariji nemaju pojma i sigurno misle da je sasvim u prirodno dvoumljenje izmedju dss i srbija protiv nasilja. Takvi su mislili i da je svejedno Kostunica ili Djindjic.

 

Mene ne cudi. Pa vecina je takva. Inace zasto bi se cutalo i trpelo kostunicenje posle Atentata, kao da je atentat sasvim prirodna stvar - idemo dalje u sunovrat.

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam razumeo, propali su pregovori sa Aleksićem i Tadić neće biti na listi.

 

1 hour ago, Mama_mia said:

Stvarno zvuci nestvarno :lol_2:

Samo na prvi pogled, SPN je "catch all" isto kao SNS. Tu se sličnosti završavaju. 😊

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Esli said:

Koliko sam razumeo, propali su pregovori sa Aleksićem i Tadić neće biti na listi.

 

Samo na prvi pogled, SPN je "catch all" isto kao SNS. Tu se sličnosti završavaju. 😊

 

...znaci ne verujes da je srb protiv nasilja proeu? Cudno mi je kako to sada odjednom sme slobodno da se kaze. Ranije na pocetku ovog i na starom forumu, cim se podsmehnes opoziciji ili ih izjednacis sa sns ili kazes vidljivu istinu o njima - nazivaju te sns botom. Sada je to kao `moderno` biti protiv svih. Ali to se zove kaskanje. Potrebno je stvari uociti na vreme a ne posle sto godina. 

 

I sta cemo sada, nikako za tzv proeu opoziciju vec za antieu? Jadnih li glasaca, ovo je zbunjujuc momenat :wink2:

 

 

 

Edited by Mama_mia
uociti
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...