Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Tu je 100% u pravu. Decentralizacija je zaista neophodna, a o njoj se veoma malo govori na političkoj sceni. Jednog dana će morati da dođe na red, a dobro kažeš da ima hiljadu i kusur razloga.

Saće izbori, biće im puna usta decentralizacije...a onda....

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Constantin said:

Saće izbori, biće im puna usta decentralizacije...a onda....

 

A posle se pitamo zašto ljudi ne izlaze na izbore... Glasaš (ne mislim lično na tebe, već generalno) za nekoga jer zastupa tvoj stav, bilo da govorimo o decentralizaciji, poreskoj politici, spoljnoj politici, energetici ili nečem desetom, kad ono posle izbora – ćorak, nema obećanog. A još kad to zastupaju oni koji su već uhvaćeni u laži, onda je sve jasno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2023 at 1:09 PM, DJ_Vasa said:

 

Ja još samo mogu da dodam i informacionu pismenost (plus informatičku za pretraživanje na internetu), kao i odsustvo racionalnosti. To što je neki proizvod oglašen kao roba sa popustom ne znači da je najjeftiniji, a postavlja se i pitanje koliko je taj proizvod nekome potreban. Može neko da kupi to sokoćalo i za pola te cene, ali ako uglavnom skuplja prašinu usled nekorišćenja, onda je to automatski bačen novac. Više puta sam video razne stvari na popustu – povrće, voće, meso, slatkiše, alat, aparate za domaćinstvo, razne uređaje, odeću, obuću i slično, ali kada vidim te popuste uvek prvo razmislim da li mi je ta roba potrebna. Kada bi mi bila potrebna ta spravica, kupio bih onu koja ima najbolji odnos cene i kvaliteta jer jeftina roba često nije isplativa. Paradoksalno je da oni koji imaju manje novca jure kao muve bez glave za nečim što jeste na popustu, ali nije isplativo ili im je nepotrebno.

 

Doduše, Linda je zaista fenomen koji pokazuje kako se oni sa manjim IQ lako mogu navući na bacanje novca i koliko ljudi mogu da budu bahati i primitivni.

Ja ovu bitku za aparat za bakin kolac i ne vidim kao paradoks - uzroci siromastva su u ogromnom broju slucajeva upravo lose upravljanje novcem i iracionalne odluke.  Novac pazljivo trose bas oni koji ga imaju, dok su ovi drugi skloni raznim glupostima.    

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Edinburgh said:

Ja ovu bitku za aparat za bakin kolac i ne vidim kao paradoks - uzroci siromastva su u ogromnom broju slucajeva upravo lose upravljanje novcem i iracionalne odluke.  Novac pazljivo trose bas oni koji ga imaju, dok su ovi drugi skloni raznim glupostima.    

 

Paradoks podrazumeva kontradikciju, nešto što je suprotno intuiciji, ali generalno jeste objašnjiv. Bila je neka fora na internetu gde se nabrajaju paradoksi Srbije, a po sećanju mogu da navedem nešto u stilu Srbija je zemlja gde je zdravstvo besplatno, a lečenje skupo ili zemlja gde su javne nabavke tajne, a državne tajne su javne. Jeste da je ovo zezanje, ali jeste tačno, jesu paradoksi i mogu se objasniti.

 

Isto važi i za ovo o čemu smo pričali. Sasvim je tačno da je loše upravljanje novcem utiče na siromaštvo, a paradoksalno je da to ne shvataju oni koijma je najteže. Mnogi zapadni narodi među takvima važe za cicije, pa se čude što svako plaća svoje piće, što onaj ko uzme cigaretu odmah daje novac za nju ili što roditelji očekuju od zaposlene dece da finansijski doprinesu porodičnom budžetu ukoliko i dalje žive sa roditeljima. S druge strane, kod nas postoji i naziv 'paradajz turisti' za one koji idu na letovanje pa tamo kuvaju ili nose hranu odavde. Po toj logici, paradoksalno je i da paradajz turista nekome plati piće, a to se dešava.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Paradoks podrazumeva kontradikciju, nešto što je suprotno intuiciji, ali generalno jeste objašnjiv. Bila je neka fora na internetu gde se nabrajaju paradoksi Srbije, a po sećanju mogu da navedem nešto u stilu Srbija je zemlja gde je zdravstvo besplatno, a lečenje skupo ili zemlja gde su javne nabavke tajne, a državne tajne su javne. Jeste da je ovo zezanje, ali jeste tačno, jesu paradoksi i mogu se objasniti.

 

Isto važi i za ovo o čemu smo pričali. Sasvim je tačno da je loše upravljanje novcem utiče na siromaštvo, a paradoksalno je da to ne shvataju oni koijma je najteže. Mnogi zapadni narodi među takvima važe za cicije, pa se čude što svako plaća svoje piće, što onaj ko uzme cigaretu odmah daje novac za nju ili što roditelji očekuju od zaposlene dece da finansijski doprinesu porodičnom budžetu ukoliko i dalje žive sa roditeljima. S druge strane, kod nas postoji i naziv 'paradajz turisti' za one koji idu na letovanje pa tamo kuvaju ili nose hranu odavde. Po toj logici, paradoksalno je i da paradajz turista nekome plati piće, a to se dešava.

 

DA ne ualzim u dublju analizu, ali ovo što je kolega konstatovao, može da važi samo za bogate naslednike, jer ako se postepeno bogate, i ono što ih obeležava, a to je rasipništvo, nikad neće da budu bogati...osim ako ih odjednom ne lupi neka para. Elem, generalizacija, kao i svaka, krajnje glupa....

Link to comment
Share on other sites

Babe i žabe. Ne možeš porediti gradove kao što su Stockholm ili Njujork, gde se arapska/bliskoistočna imigracija meri stotinama hiljada i Beograd gde je verovatno to bilo to što se palestinaca tiče na ulici jer ih nema mnogo više.

 

Uostalom, nije neočekivano nijedno ni drugo, niti govori bilo šta, osim da budala ima svuda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RatzenStadt said:

Evo i snimka podrske Palestini u BG-u...

Jedva dvocifren broj ljudi, i to Arapa koliko vidim, kao i skandiranja na arapskom.

 

https://streamable.com/1v07gp

 

Vise nego zanemarljiv broj ljudi u poredjenju s onim koji su se okupili u Stokholmu, ili Njujorku danas.


Skupovi podrske Palestini u Stockholmu su relativno cesti jer je i palestinska zajednica brojna i dobro organizovana, a ima i razloga za protest. Obicno im se pridruze i drugi, nepalestinci. Ovaj put ne, jer se vise slicnih skupova u swe ovih dana pretvorilo u pravo slavlje zbog Hamasovog ubijanja civila. Los tajming i niko normalan u tome ne zeli da ucestvuje.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Edinburgh said:

Ja ovu bitku za aparat za bakin kolac i ne vidim kao paradoks - uzroci siromastva su u ogromnom broju slucajeva upravo lose upravljanje novcem i iracionalne odluke.  Novac pazljivo trose bas oni koji ga imaju, dok su ovi drugi skloni raznim glupostima.    

Uverila sam se da je ovo boldovano tacno, vecih stipsi od onih koji su imucni nekoliko generacija u zivotu nisam videla. Oni bi  prvi da stanu u red za onaj jeftin parizer. ALI: oni putuju, oni skoluju decu na prestiznim stranim univerzitetima, oni ulazu novac u profitabilne poslove i slazu paru na paru. Ne menjaju namestaj decenijama, ne krece, iz fotelja im vire federi ali se oblace u Becu, Parizu i Londonu i to u radnjama u kojima su kupovali i njihovi dede i babe. Nece oni da se tuku za parizer i aparat za bakin kolac, poslace u tu bitku nekog ko je vezan generacijama za porodicu, unuku nekadasnje sobarice, kuvarice, shofera. Diskretni sharm burzoazije na delu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Profesorka Brnabić, koja je i najdugovečniji valjda premijer u istoriji ove napaćene teritorije, sa neskrivenim oduševljenjem govori o Mihajlu Pupinu:

 

Quote

"Sutra ću proveriti sa Ministarstvom prosvete da li je to obavezna lektira ako nije da je uvrstimo kao obaveznu", navela je Brnabić i naglasila da je to inspirativna knjiga iz koje mlade generacije mogu mnogo da nauče.

Pupinova knjiga, objavljena pre tačno 100 godina, a za koju je dobio Pulicerovu nagradu, je za nju, kako je rekla, bila inspirativna.

"Sa zadovoljstvom sam je čitala i mislim da naše mlađe generacije iz toga mogu da nauče mnogo o inspiraciji, želji za promenama, hrabrosti, da se u to vreme ode u potpuno nepoznati svet, bez novca, da se krene od nule i da se svaki dan gradi život i karijera i da se postane jedan od najvećih naučnika u istoriji čovečanstva. Čovek koji svoje veze i pirjateljstva koristi da unapredi odnose sa svojom zemjom koju nikada u srcu nije napustio...'', rekla je Brnabić na skupu kojem je prisustvovao i ambasador SAD Kristofer Hil.

Cela izjava je toliki miks bezobrazluka, besmisla i subliminalnih poruka da sam morao da je zabeležim.

Upravo sam shvatio da je Slavica "Na terapiji" Đukić motherfucking Dejanović, ministarka prosvete, potpredsednica GO SPSa iz doba studentskih demonstracija 96/97. .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, freethrow said:

Profesorka Brnabić, koja je i najdugovečniji valjda premijer u istoriji ove napaćene teritorije.

 

Ta titula ipak ide Pašiću i teško da će ga neko preteći u skorije vreme.

 

Međutim, Brnaba je na putu da pretekne Iliju Garašanina i mislim da će onda izbiti na drugo mesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...