Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Smrtokapa said:

Vala baš. Bio sam pre nekoliko godina tamo na nedelju dana i odem ti ja da obilazim unutrašnjost ostrva javnim ostrvskim prevozom. Na početnoj stanici ulazi gomila ljudi, kreće autobus, za volanom jedna gospođa. Približava se bus sledećoj stanici i usporava, ali onda šoferka uočava da i na toj stanici čeka puno ljudi koji bi da se ukrcaju i odlučuje da neće da se bakće s tolikom gužvom u vozilu, te daje gas. Oni jadni ljudi na stanici skaču, mašu, psuju, ali džabe, psuje i njih šoferka zauzvrat.

 

Nisam se učio na tuđim greškama, te sam sledećeg dana otišao da obilazim gradiće koji su blizu Valete, preko puta zaliva, proučio red vožnje i pametno isplanirao da se vratim kući (na drugi kraj ostrva) poslednjim busom. Autobus je projurio pored stanice kao da je nema, nije vozaču palo na pamet da se zaustavi, verovatno mu se žurilo kući.

 

Prespavao sam tu noć na nekom travnjaku. To jest spavao sam dva sata, posle toga sam morao da ustanem i da se krećem da se ne bih smrzao, oktobar je bio.

Kakva drzava takvi i vozaci. Jes da su EU ali ipak stoji sto juznije to tuznije. Na zalost. Da vidis brate forumski kako ja vozim. Jbt sve komp pamti. Da prodjem pored putnika dolazi zalba a onda kazna za firmu a onda ribanje doticnog sofera. I mnogo toga ima.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas na "protestu" u NS, prvi put nakon 30. juna kada se izlazilo na auto-put. 

 

Stavio sam pod navodnike, jer mi sad već liči na predizbornu kampanju, iako su govornici potencirali i dalje na Ribnikaru. 

Svakako podržavam šta god. 

 

Fin broj ljudi se skupio. Ništa posebno, ali nisam očekivao ni toliko. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Razmišljala sam o ovoj rečenici.Moje iskustvo sa ljudima u SNS-u je takvo da su oni vrlo poslušni vojnici sa sve mojim direktorom.

Mi smo (moja ambulanta) ove godine vratili trećinu vakcina protiv gripa, jer ljudi nisu želeli da se vakcinišu, što sam čak i mogla da razumem posle onog sa koronom.

Nas na terenu nikad ne pitaju koliko mi vakcina trošimo i šalju kako žele (tu mislim na Beograd).

Izveštaji o utrošku se redovno prikazuju, nemoguće da ne znaju za toliki rashod.

Želim da kažem da će SNS glasač ili simpatizer primiti vakcinu ako mu kažu da treba.

Ovo se ne odnosi na pacijenta sa tetovažom, on je primao i ranije.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tu teoriju jako pospešuje sam Vučić.

Okupirao je medije i ne silazi sa ekrana i priča šta želi.

Ja sam doživela da čujem od rođene majke kako kaže da Vučić ima najmanju platu od svih predsednika u regionu.

Pitala sam je zar ona nema najmanju penziju, a ja najmanju platu u Evropi a ne regionu.

Rekla je, pa nije bilo na televiziji.

(i koje taj na tetovaži?)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Helena said:

IMG-20231005-091147.jpg

U ponedeljak smo počeli vakcinaciju protiv gripa.

Tetovirani pacijent je '66.godište, nije penzioner, nije funkcioner, nema socijalna primanja, nema državni posao, dakle nema nikakve benefite od stranke.

I tetovira Vučića.

Pitala sam za dozvolu da slikam, rekla sam da neću lice, on je pun ponosa rekao možeš slobodno i lice.

Ne razumem.

( nije ni Srbin, da)

Nista niste shvatili.

Vidite da iznad glave ima rogove ali obrnute da se SNSi ne dosete.

A na drugoj ruci tetovirano Zoka, znaci Zorana Mihajlovic, znaci Sorosdjilassolak, znaci Amerike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Priča mi majka juče, njena prva komšinica i najbolja prijateljica ima brata koji je zaluđen Vučićem, bio u centru grada gde su skupljali potpise za štatijaznam nešto, on sav ponosan upisao sebe, ali upisao i nju i dobio na poklon blokče, hemijsku i upaljač, pa odneo njoj i sav bitan ispričao šta je uradio. Ona ispizdela najgore. A on će na to - pa zar ti nisi za Vučića [emoji23]. Pitam se koliko li je takvih, što upisanih bez sopstvenog znanja, što onih što upisuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Eddard said:

Priča mi majka juče, njena prva komšinica i najbolja prijateljica ima brata koji je zaluđen Vučićem, bio u centru grada gde su skupljali potpise za štatijaznam nešto, on sav ponosan upisao sebe, ali upisao i nju i dobio na poklon blokče, hemijsku i upaljač, pa odneo njoj i sav bitan ispričao šta je uradio. Ona ispizdela najgore. A on će na to - pa zar ti nisi za Vučića emoji23.png. Pitam se koliko li je takvih, što upisanih bez sopstvenog znanja, što onih što upisuju.

Meni dosli na vrata pre par godina da pitaju za pokojnog oca.

Nema ih od tada - valjda se nisu uvredili mojim odgovorom, a i ker se sam pustio sa lanca kad sam pokusao da mu promenim lokaciju?

:smiley33:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 40Wins said:

Pa sta su pitali?

Hteli su da pitaju šta misli o SNS, ali je usledilo logično pitanje odakle vam broj, kako vas nije sramota, pa tišina i prekid veze...

 

Nije prvi put da zovu, ali je prvi put da otvoreno pitaju i za druge ukućane sa jednog mobilnog broja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma bilo je modli za vafle i pre. Pa se pojavio bakin kolac.

 

 

Spoiler

 

 

Vole deca sa marmeladom i sladoledom, a jednostavno se prave, zgodno za uzinu.  Sad da je razlog za ovaj fajt, nije. Mada meni i nije cudno. Cene hrane u Srbiji su strasne u odnosu na standard vecine. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

Ma bilo je modli za vafle i pre

 

Ja se sećam te sprave još iz doba SFRJ. Ne razumem čemu pomama za time jer se to sranje može kupiti po istoj ili sličnoj ceni i bez te akcije. Doduše, za te što se biju po Lidlu je Google visoka tehnologija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Plavi Golub said:

Pa dobar deo nas se seca. Meni tako nesto stoji u Srbiji u stanu.  Kupljeno u Metalcu, mislim.
 

Ko zna mozda I preprodaju negde gde nema marketa u blizini. 
 

 

I ja to posedujem. Uvalili su mi roditelji još kad sam se preselio, ali do sada ga nisam koristio. Znam da spravica datira iz perioda kada sam išao u osnovnu školu i da i dalje radi. Vafle sam poslednji put jeo pre desetak godina kod suprugine rođake.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...