Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

3 minutes ago, Constantin said:

HAjde mali rezime...ne valja Ćuta, Sundjer Bob, Djilas je mutan.....jel Lutovac i DS po vama OK ?

 

To je sasvim nebitno u ovom trenutku. Protesti nisu ni za koga od spomenutih ili nespomenutih, već sa određenim ciljevima. Idioti su rešili da budu tehnički organizatori, ali će po svoj prilici zeznuti. Ako se ne stvore demokratski uslovi za izbore, možemo mi do sutra da pričamo o tome da li je neki Pera bolji od Mike, ali uzalud ukoliko ni jedan ni drugi ne mogu da se u poštenim uslovima izbore za svoje mesto.

 

Pošto će po svoj prilici sve zasrati, sasvim je svejedno. SNS će opet dobiti većinu i kraj priče.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VladimirB said:

Srbima ni Hezus ne valja, iako hoda po vodi.

Hezus Hil ? :whistling:

 

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

To je sasvim nebitno u ovom trenutku. Protesti nisu ni za koga od spomenutih ili nespomenutih, već sa određenim ciljevima. Idioti su rešili da budu tehnički organizatori, ali će po svoj prilici zeznuti. Ako se ne stvore demokratski uslovi za izbore, možemo mi do sutra da pričamo o tome da li je neki Pera bolji od Mike, ali uzalud ukoliko ni jedan ni drugi ne mogu da se u poštenim uslovima izbore za svoje mesto.

 

Pošto će po svoj prilici sve zasrati, sasvim je svejedno. SNS će opet dobiti većinu i kraj priče.

 

 Da ne gledamo samo od danas za sutra....???

Tu sam izostavio Zavetnike, Boškića.....kog sam zaboravio ?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Constantin said:

Hezus Hil ? :whistling:

 

 

 Da ne gledamo samo od danas za sutra....???

Tu sam izostavio Zavetnike, Boškića.....kog sam zaboravio ?

 

Ne znam koga si izostavio, ali opet, ovde su imena nebitna. Jednačina je jasna: ako nema demokratskih uslova za izbore, onda se džabe kreči. Idiotskom srategijom se ne može ostvariti ni niža cena sira na pijaci, a kamoli nešto drugo.

 

Može da se kandiduje i Nelson Mendela, nebitno je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ne znam koga si izostavio, ali opet, ovde su imena nebitna. Jednačina je jasna: ako nema demokratskih uslova za izbore, onda se džabe kreči. Idiotskom srategijom se ne može ostvariti ni niža cena sira na pijaci, a kamoli nešto drugo.

 

Može da se kandiduje i Nelson Mendela, nebitno je.

 

On 6/10/2023 at 5:51 PM, Constantin said:

Od početka višestranačih izbora bilo je kradje. Milošević je krao, hvatani su ljudi kako beže sa glasakim kutijama kroz prozor, ali AV ima mašineriju, ne toliko nepogrešivu, koliko drsku i bahatu, koja ne preza ni od čega. Ucena, kupovina, pritisak pa čak i fizičko zlostavljanje. Kad se dodaju mediji i satanizacaja svakog protivnika, nema tu neke sreće. Dok se ne razbucaju Pink i Happy i utera "stra' u koske" ostalima, nema ništa...ni od poštenih izbora, ni od nekih rezultata. Šta vrede protesi i ovolika energija ljudi, kad on za par meseci, počne ponovo da se seiri sa kineskom tablom u Vladi sa Čaletom, keramičarem i klempavim Voolinom....

 

Ovako nekako ?

 

1 minute ago, FrediB said:

Bilo ko kome tragovi ne smrde donbaZom, te bilo ko ko svojim glupackim potezima a la cuta ne tera vodu na mlin vucicu i bandi. 

 

Imamo mi naš DonbaZ stoli me bojko za neki drugi....nisam upućen kako Ćuta tera vodi na mlin Vučiću. Ja navijam samo da izgubi živce i nalupa ili Orlića ili jOvanova...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Ovako nekako ?

 

Ne. Razumem ja da u nekoj pripizdini glasaju za lokalnog baju koji se slizao sa SNS-om, ali šta je sa gradovima i opštinama gde toga nema? Pa SNS je pobedio i na fucking Vračaru, gde nemaš lokalnog džudžu koji mlati da galsaš za SNS.

 

6 minutes ago, Constantin said:

...nisam upućen kako Ćuta tera vodi na mlin Vučiću. Ja navijam samo da izgubi živce i nalupa ili Orlića ili jOvanova...

 

Zasrao je praktično svaki protest koji je vodio. Može on da bude i nezavisan igrač, ali uz takvu opoziciju bi čak i uz slobodne medije vladala i dinastija Kim.

Link to comment
Share on other sites

Baš ovih dana uđoh u debatu sa nekim ljudima u vezi Čute(tm)... Ja tvrdim da je otpočetka spavač SNSa, a par njih su ubeđeni da nije... Dopada im se kako se nosi sa radikalima u Skupštini, kao i na protestima... Videće se jako brzo ko je bio u pravu... Možda je paranoja, ali nekako mi više ide uz njih...

 

Vučić sve vreme gleda da sam napravi te hardcore "opozicionare", nego da se kojim slučajem neki sam pojavi i iskoči neko koga ne bi mogao da kontroliše...

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Issey said:

Baš ovih dana uđoh u debatu sa nekim ljudima u vezi Čute(tm)... Ja tvrdim da je otpočetka spavač SNSa, a par njih su ubeđeni da nije..

Ipak mislim da je samo cepanka, ne verujem da se mririše sa Žvalom.

 

13 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ne. Razumem ja da u nekoj pripizdini glasaju za lokalnog baju koji se slizao sa SNS-om, ali šta je sa gradovima i opštinama gde toga nema? Pa SNS je pobedio i na fucking Vračaru, gde nemaš lokalnog džudžu koji mlati da galsaš za SNS.

 

Zato što nijednog lidera opozicije ne interesuju Gornje Pripizdine. Za njih su Donje Pripizdine i Niš i Kragujevac i Kruševac...samo daj Beograd. Razumem ih donekle, tu jedino ima para...ali jedan glas na Voždovcu vredi isto kao i u Donjoj Pripizdini.

Link to comment
Share on other sites

Cuta ili lik kao on je potreban. Da li je spavac ili ne, za svakog moguceg se to prica, za njega, za Manojlovica, desnicare da ne pominjem.

 

U sustini se ne prica da su spavaci samo mrtva puvala i nerelevantni, recimo niko za Lutovca ne prica da je spavac posto je lik lider za 3% DSa doveka, za Jeremica ne pricaju da je spavac jer je autentican idiot i to je otprilike to. Za sve ostale su pricali da su spavaci jer su nabili neki rejting.

 

U sustini, to je pre taktika SNSa da se za svakog ko dobije neki rejting i pojavi se krene prica kako je mutan kako ima veze sa SNSom itd, slicne price su bile za Jankovica, za Djilasa kad je bio najjaci i slicno, pa je sad kad je izgubio kredibilitet i prilicno se i sklonio, gospodin Djilas. To uglavnom nema veze s vezom.

 

To sto je ovo glup predlog Cute ne znaci da je placen da podriva proteste.

 

Da opozicija sija pametnim predlozima i uspeva da kanalise bes ljudi i postavi se kao relevantan predvodnik protesta i promena ne bismo bili u ovoj situaciji posle 10 i kusur godina.

 

Nisu oni kupljeni, samo su nedorasli i politicki nepismeni i ne bas inteligentni.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Issey said:

Baš ovih dana uđoh u debatu sa nekim ljudima u vezi Čute(tm)... Ja tvrdim da je otpočetka spavač SNSa, a par njih su ubeđeni da nije... Dopada im se kako se nosi sa radikalima u Skupštini, kao i na protestima... Videće se jako brzo ko je bio u pravu... Možda je paranoja, ali nekako mi više ide uz njih...

 

Vučić sve vreme gleda da sam napravi te hardcore "opozicionare", nego da se kojim slučajem neki sam pojavi i iskoči neko koga ne bi mogao da kontroliše...

 

Ako zaboravimo Tuta-Mutu, šta je sa ostalima? Ukoliko je pola foruma uvereno da je on spavač, kako to da profesionalni političari to ni ne naslućuju? A oni su ipak upućeniji u neke stvari od svih nas.

 

6 minutes ago, Constantin said:

Ipak mislim da je samo cepanka, ne verujem da se mririše sa Žvalom.

 

 

Zato što nijednog lidera opozicije ne interesuju Gornje Pripizdine. Za njih su Donje Pripizdine i Niš i Kragujevac i Kruševac...samo daj Beograd. Razumem ih donekle, tu jedino ima para...ali jedan glas na Voždovcu vredi isto kao i u Donjoj Pripizdini.

 

Tačno je da oni nisu mrdnuli guzice ni do pomenutog Voždovca, ali šta je sa onima na lokalu? Možemo mi da mislimo o Velji Iliću, Verku ili Palmi šta god hoćemo, ali oni su se profilisali kao protivnici režima SM kada je on žario i palio. Sada ne postoji ni takva verzija lokalnog šerifa. kakvi god bili, mora im se priznati da su bar radili na lokalu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Issey said:

Pa u tome i jeste stvar. Kako to da se za 11 godina nije pojavio bar jedan inteligentan i harizmatičan?

 

Pa tako sto sam ja u pravu 😛

 

Ljudi koji su takvi nece da prljaju ruke u politici, a u globalu Srbi su na dnu kace sto bi rekao Vucic po inteligenciji i ljudskim kvalitetima generalno.

 

Politicari su samo nase ogledalo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mi imamo debilanu od opozicije koja je posle prošlih izbora pred kamerama slavila prelazak cenzusa i ulazak u Skupštinu, a to što je predsednik o5 pokrao izbore odjednom više nije bila njihova interesna sfera.

 

Naravno da će takvi mastermajndovi da blokiraju puteve i mostove, pa će AV da izađe na televizor sa pričom da uznemiravaju "poštene građane", koju će popušiti otprilike svi van kruga dvojke u BG. 

 

Volela bih da mi mozak operacije Ćuta i ekipa objasne koja je poenta takve akcije? Ako je poenta da nas predsednik čuje, newsflash, čuo nas je i na dosadašnjim protestima vrlo dobro. Ukoliko žele da stvarno radikalizuju protest, onda se ide na neku instituciju, po mogućstvu da je povezana sa iznetim zahtevima, a ima takvih. Ne moraju da gledaju dalje od blokade Filozofskog fakulteta 2014. godine ako im treba primer.

Edited by DameTime
typo
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

za svakog moguceg se to prica, za njega, za Manojlovica

Brt, ako neko liči na spavača, to je Manojlović.

Ćuta je čak sličniji ovim zapadnoevropskim eko-teroristima koji su napravili karijere od iznuđivanja para od velikih kompanija i država.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Koji idiot bi u cilju dobijanja civilne podrske blokirao put prosecnom Dzou Bojanu koji samo hoce da stigne na posao, ili ide s istog npr?
Idite ispred REM-a, ispred skupstine, ispred RTS-a, isao bih s vama, i ja i ko zna koliko stotina hiljada nezadovljnih. Blokada puta bez alternativne rute bi dovela do razbijenih noseva, s pravom.

Edited by RatzenStadt
rec
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Brt, ako neko liči na spavača, to je Manojlović.

Ćuta je čak sličniji ovim zapadnoevropskim eko-teroristima koji su napravili karijere od iznuđivanja para od velikih kompanija i država.

 

Brt, ok je to, samo mislim da nije preterano bitno. U smislu da mi imamo dovoljno problema i bez prebiranja ko je potencijalni spavac i agent udbe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Klasično razbijanje protesta, koje će posle biti predstavljeno kao da mi nemamo dovoljno građanske svesti i energije, jer ne vidimo poentu blejanja na Gazeli tri dana. Naravno da imamo i jedno i drugo, samo ne verujem da bilo ko želi da nas na ovakav način predvode Ćuta i Aleksić koji su potencijalne opozicione opcije, at best.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Brt, ok je to, samo mislim da nije preterano bitno. U smislu da mi imamo dovoljno problema i bez prebiranja ko je potencijalni spavac i agent udbe.

Problema imamo, kad bi se to sipalo u rezervoar bili bismo Saudijska Arabija, ali kako da se ne prebiramo kad će ti da nas sjebu iznutra?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Problema imamo, kad bi se to sipalo u rezervoar bili bismo Saudijska Arabija, ali kako da se ne prebiramo kad će ti da nas sjebu iznutra?

 

Pa samo se ceka sta ce da nas sjebe iznutra i kako da se ospemo. Protesti traju vec neko vreme i vec sad je vreme da se nesto drugo smisli/uradi. I posto je tu masa ljudi, svaki moguci predlog moze naici na neodobravanje. Tako je kako je.

 

Meni je ovaj predlog retardiran, mozda mnogima nije. Mozda bi dalja blokada institucija bila besmislena drugima. Mozda nekima ne bi. Ne znam, ja takodje ne znam sta sad treba raditi. Znam samo da ovo mora da se nastavi u nekom obliku.

Link to comment
Share on other sites

Prvo, ne verujem da je Ćuta neki trojanac SNS ... samo mu je taj prelazak iz nekog aktivizma u mejnstrim politiku nespretan ...

Drugo,šta je cilj blokade puteva? Smena Vučića? Neće se desiti i nije vreme za to ...

Fokusirati se na potencijalno ostvarive ciljeve : REM ,RTS, smena odredjenih ministara i praviti strategiju u odnosu na to ...

 

Jebote,stalno isti problem sa opozicijom : Vide na ulici  +10 000 ljudi, odmah : juriš... Vučić sutra mora da padne ...

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

I meni Ćuta ne deluje kao sns spavač već pre svega kao plahovit i ne baš taktičan lik koji je, sticajem okolnosti, dospeo u žižu javnosti i pita se više nego što mu je realan kapacitet. Njegov predlog je glup ali svakako se mora krenuti u neku vrstu radikalizacije protesta inače će sve ovo biti veoma nebitno i protesta ćemo se sećati samo kao lepih šetnjica sa najboljim što ovo društvo ima da ponudi. Osuće se protesti sami od sebe. Nije loš predlog koji je Beo dao, ne mora šetnja svake nedelje ali mora svakog meseca i ljudi bi se ciljano spremali za to pa bi broj šetača bio i mnogo veći potencijalno. Ali broj šetača nije uopšte bitan ako ti šetači...samo šetaju. Potreban je neki cilj i neko dešavanje gde će se snaga šetača manifestovati u praksi. Ja mislim da bi dobar potez bio okruživanje neke korumpirane institucije i ne dati im da izađu iz zgrada dok se nešto ne postigne. Nije ni vučler lud da bez preke potrebe napujda pandure na narod, tu bi nezadovoljstvo postalo još zapaljivije i ne ide mu to u prilog. Možda bi najbolje bilo za uši izvuči Zagorku Dolovac ispred mase da se pronađu 2 minuta sa naplatne rampe jer je to stvarno slučaj koga bi se postidele i zemlje Mikronezije koliko je to pišanje po glavama svima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...