Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

3 minutes ago, dzoneee said:

Ал имају другачију бојицу:classic_biggrin:

Primetio sam da mnogima u Srbiji smeta kada Hrvati hoce da se odvoje od balkana i budu deo Srednje Evrope (jer objektivno i jesu deo Srednje Evrope). 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FrediB said:

Primetio sam da mnogima u Srbiji smeta kada Hrvati hoce da se odvoje od balkana i budu deo Srednje Evrope (jer objektivno i jesu deo Srednje Evrope). 

Ne zezaj Fredi, zna se gde je limes

😄

 

 

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FrediB said:

Primetio sam da mnogima u Srbiji smeta kada Hrvati hoce da se odvoje od balkana i budu deo Srednje Evrope (jer objektivno i jesu deo Srednje Evrope). 

Мени је то више смешно него што ме тригерује нпр. или занима на крају крајева.

 

Читао сам ја неке њихове расправе где кажу и да је балканско полуострво у ствари измишљено да би их угурали са нама пошто смо били заједно у СФРЈ или тако нешто. Свакако да ме не занима пуно.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dzoneee said:

Читао сам ја неке њихове расправе где кажу и да је балканско полуострво у ствари измишљено

Realno niko ga nikada nije video, taj deo sveta je nepristupačan i okružen pustinjom kojom krstari džinovski crv iz Dine.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FrediB said:

Primetio sam da mnogima u Srbiji smeta kada Hrvati hoce da se odvoje od balkana i budu deo Srednje Evrope (jer objektivno i jesu deo Srednje Evrope). 

 

Dragi Fredi, gresis.

 

Hrvati (kao i Srbi) objektivno/bioloski/merljivo ne postoje. To je samo mentalna/socijalno-psiholoska konstrukcija.

Ipak, postoji mentalitet koji su nam usadili roditelji  i jos dalji preci. Ne vredi za svakog pojedinca, ali vredi za masu, prosek, nazovi-kako-hoces.

Taj mentitalet su nam usadili (pojednostavljujem!)  na zapadnoj polovini Austrijanci, a na juznoj Turci.

Mislim da cemo se sloziti da su Austrijanci napredniji (mada Turci imaju ukusniju hranu 🙂).

 

U obe drzave (HR i SR) je doslo, nakon raspada SFRJ, do tektonskih poremecaja. Na vlast su dosle relativne manjine, totalno primitivne ali najglasnije u izrazavanju "nacionalnih osecaja."

A mi koji se osecamo vise kao gradjani i drzavljani, ostali smo nevidjeni.

Tako Hrvatskom drma hercegovacka klika, a Srbijom crnogorska, bosanska i kosovska.

 

Umesto da se pridoslo stanovnistvo urbanizuje i unapredi, doziveli smo da nas ruralno stanovnistvo vrati vek-dva unazad, u pocetke nekog plemenskog organizovanja.Mozda se to, izmedju drzava, razlikuje u nekim % ali se u principu svodi na isto.

 

Nece to izaci na dobro - tj. nece za nasih zivota.

 

Lepse izgleda sto je HR strpala bivseg premijera u zatvor a Srbija nije. No medjutim, mene ne lupa po glavi premijer nego sef mesne zajednice, opstine, sef neke ispostave sluzbe i salterusa.

 

Tu smo braca, bili i ostali.

 

🙂

 

 

  • Like 8
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče granica Balkana svojevremeno sam putovao automobilom od Beograda do Barselone kroz bivše republike SFRJ ,Italiju,Fancusku...

Izgled javnih toaleta  mnogo preciznije odredjuje granice Balkana od gomile istoričara,geografa,filozofa,političara ...

 

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U mojoj bilježnici za prethodni period stoje samo 2 štrausijanska iliti utiska koja su, što bi se reklo, van liste.

 

I) Prvi je da je godišnja inflacija u Srbiji za april ogromnih 15.1% - od Evropskih zemalja veću inflaciju imaju samo Turska, Mađarska, Moldavija i Ukrajina - daleko najgora u onom skupu zemalja koji se zove "region", gde je recimo Albanija na 4.6%, Kosovo na 6.3%, CG 8.6 itd...Ovo vidi verovatno svako ko ide u prodavnicu, a evo šta je ministar trgovine tvrdio krajem prošle godine, ističući upravo ulogu nakazne politike zamrzavanja cena kao ključ toga što on zove uspehom:

 

Ministar unutrašnje i spoljne trgovine Tomislav Momirović izjavio je danas da se naša zemlja najbolje u regionu nosi sa problemom inflacije, koji je zastupljen u celoj Evropi, kao i da je svojim građanima obezbedila jedne od najnižih cena osnovnih životnih namirnica.

 

"Mi smo već preduzeli mere. Osnovne životne namirnice hleb, mleko, ulje, so, šećer uspeli smo da zamrznemo cene i uspeli smo da ih obezbedimo da, ako ne da budu najniže u Evropi, onda sigurno da budu među najnižima.

 

Demagozi od antičkog Rima preko revolucionarne Francuske do današnje Srbije i Belorusije pokušavaju da inflaciju zaustave dekretom, "zabranom rasta cena" što je kao da pokušavate sobu da rashladite razbijanjem termometra (zapravo je još i gore, jer, cene ne samo da - kao termometar - odslikavaju trenutno stanje sveta u pogledu ponude i tražnje za nekim dobrima, već - za RAZLIKU od termometra - utiču na buduće stanje sveta (veće cene podstiču veću proizvodnju/ponudu). Evo izjave od pre nekoliko dana, nakon novog katastrofalnog izveštaja:

 

https://www.politika.rs/scc/clanak/554352/Momirovic-Pobedili-smo-inflaciju

Момировић: Победили смо инфлацију

(kao što je u Orvelovoj knjizi nedeljno sledovanje čokolade POVEĆAVANO sa 30 na 20 grama)

 

Da li je rezultat opet bio 5:0, kao protiv Kosova, ostalo je nejasno.

 

 

 

II) Drugi je konsternacija koju je unezverena opozicija (i "državotvorna" i "pro-evropska") projektovala povodom formalnog restruktuiranja EPS-a u akcionarsko društvo (što apsolutno ništa ne menja za sada, jer ostaje u potpunosti u državnom vlasništvu), zbog bojazni da je to korak ka - drš'te se sad - izlasku EPS-a na pravo tržšte kapitala i potencijalnoj priv...priv...priv...privatizaciji! Topla doktrina "jedan narod, jedan vođa, jedan EPS, jedan Grčić, jedan Zavod za udžbenike, a puno autobusa i sigurnih glasova" ne treba da brine za svoju budućnost...

Edited by bohumilo
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ја не могу да гледам његова гостовања на овим нашим сплачинарским каналима. Ајд' што ме он нервира, ал' што ме нервира она "водитељка". Ужас је.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

„Nemam u ovom trenutku rešenje, nemam čarobni štapić. Ja o tome moram da razmišljam danima, moram da razmišljam o tome, moram da merim sve… Moram da razgovaram s njima narednih dana i da vidim šta je to što će Srbi da dobiju. Kakvu sigurnost“, istakao je Vučić.
 

 

😶 Uh, ovo je evoluiralo u chat gpt

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mala matura : Protest protiv nasilja = 1 : 0

kUs4KT2.jpg

ebLQF6X.jpg

 

Nisam brojala prisutne jer je bilo ocigledno da u mom gradu nema vise od 30 do 50 gradjana koji su protiv nasilja. Što potvrdjuje tvrdnju moje prijateljice, ovdašnjeg sudije, da je porodično nasilje u gradu dostiglo epidemiološke razmere. Da je sve okrenuto naglavačke i da je skup protiv nasilja za moje sugradjane ravan nasilju u kojem neće da ućestvuju. 

Nije mi žao što sam u tako upadljivoj manjini u svom gradu, nije uvek bilo tako, pre 30 godina je ceo grad bio na nogama u borbi protiv Miloševica. Žao mi je što su potomci vrednih paora, hrabrih ilegalaca koje je Špiler prebijao po vojvodjanskim zatvorima i vešao na pijacama spali na ovako bedne grane, da je njihovim praunucima važnija maškarada balavaca u gradskom hotelu (šta maloletnici rade u takvom objektu osim sto su zaboravili masakr vršnjaka u roku od odmah?) i sto imaju empatije koliko i  besna divlja svinja. 

Kako god, ako i dalje bude ovih replika protesta u Bg, ja ću ići pa makar i sa štapom, pa da vidimo ko će duže da izdrži. 

Koji ću andrak i dalje da protestujem? Pa, za ideju, kao i svaka budala, hrabra budala.

 

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo std lepo tekli, i ja vise puta - za novosrbe je ugnjetavanje i nasilje prema njima kad ih neko opominje i tera da se ponasaju normalno.

 

Jos jedan primer, pre neki dan radnica komunalnog preduzeca kojoj je dosadilo da pored kontejnera svakodnevno cisti šut i gluposti sto po zakonu i nije obavezna, kad je zavrsila smenu saminicijativno je dosla i celo popidne "cuvala kontejnere" da neko ne baca pored, sa spremnim fotoaparatom, tj telefonom. I sta je bilo,oni se sa njom svađaju "mi gde da bacamo". Uza zid. Čim tako razmisljate, eno uza onaj zid stanite da bacite, a ovih nekoliko momaka ce vam pokazati kako da stanete i dati vam cigaru da odmorite od tog teskog posla - biti normalan pa platiti nekoga koji izbacuje to đubre po ceni od 400 dinara za prikolicu od 2m3 na koga ih je upucivala ova zena. Uza zid je vama mesto. Tu se đubre baca.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Eddard said:

Katastrofa. Ako je istina da je bio izgubio svest prilikom pada, a oni su to primetili i tako reagovali kako je navedeno, to je za zatvor. Nemar, nepružanje lekarske pomoći, kako god da se zove krivično delo, jebo ih miting u dupe sve redom!

Oni to stalno rade. Moj drugar je tako umro i bez mitinga. Imao je problema sa ledima i pao je niz stepenice, sam je ziveo, normalno, u padu udario glavom ali je bio svestan. I kad su ga nasli odvezli ga u hitnu pomoc, tamo mu samo zavili glavu i tako ga ostavili u hodniku, nije imao ni ko da ga vrati sanitetom, i on u toku noci umre. I kako se to desilo u krugu bolnice, zakazana kao obdukcija, ali u medijima je odmah prevenzivno i pre obdukcije proglasen za pijanog i agresivnog, sto i da je bio zbog nemara i bolova koje je trpeo godinama zbog kicme, nije razlog da sa povredom glave ne bude poslat na skener ili nesto. I sta je na kraju bilo - nista, nije imao ni rođake, osim daljih koji su dosli samo da ga sahrane. Poenta je, ocigledno lekarska greska, kao i u ovom slucaju, ali niko tu nije cak ni smenjen. Tako oni rade.

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, bohumilo said:

U mojoj bilježnici za prethodni period stoje samo 2 štrausijanska iliti utiska koja su, što bi se reklo, van liste.

 

I) Prvi je da je godišnja inflacija u Srbiji za april ogromnih 15.1% - od Evropskih zemalja veću inflaciju imaju samo Turska, Mađarska, Moldavija i Ukrajina - daleko najgora u onom skupu zemalja koji se zove "region", gde je recimo Albanija na 4.6%, Kosovo na 6.3%, CG 8.6 itd...Ovo vidi verovatno svako ko ide u prodavnicu, a evo šta je ministar trgovine tvrdio krajem prošle godine, ističući upravo ulogu nakazne politike zamrzavanja cena kao ključ toga što on zove uspehom:

 

Ministar unutrašnje i spoljne trgovine Tomislav Momirović izjavio je danas da se naša zemlja najbolje u regionu nosi sa problemom inflacije, koji je zastupljen u celoj Evropi, kao i da je svojim građanima obezbedila jedne od najnižih cena osnovnih životnih namirnica.

 

"Mi smo već preduzeli mere. Osnovne životne namirnice hleb, mleko, ulje, so, šećer uspeli smo da zamrznemo cene i uspeli smo da ih obezbedimo da, ako ne da budu najniže u Evropi, onda sigurno da budu među najnižima.

 

Demagozi od antičkog Rima preko revolucionarne Francuske do današnje Srbije i Belorusije pokušavaju da inflaciju zaustave dekretom, "zabranom rasta cena" što je kao da pokušavate sobu da rashladite razbijanjem termometra (zapravo je još i gore, jer, cene ne samo da - kao termometar - odslikavaju trenutno stanje sveta u pogledu ponude i tražnje za nekim dobrima, već - za RAZLIKU od termometra - utiču na buduće stanje sveta (veće cene podstiču veću proizvodnju/ponudu). Evo izjave od pre nekoliko dana, nakon novog katastrofalnog izveštaja:

 

https://www.politika.rs/scc/clanak/554352/Momirovic-Pobedili-smo-inflaciju

Момировић: Победили смо инфлацију

(kao što je u Orvelovoj knjizi nedeljno sledovanje čokolade POVEĆAVANO sa 30 na 20 grama)

 

Da li je rezultat opet bio 5:0, kao protiv Kosova, ostalo je nejasno.

 

 

 

II) Drugi je konsternacija koju je unezverena opozicija (i "državotvorna" i "pro-evropska") projektovala povodom formalnog restruktuiranja EPS-a u akcionarsko društvo (što apsolutno ništa ne menja za sada, jer ostaje u potpunosti u državnom vlasništvu), zbog bojazni da je to korak ka - drš'te se sad - izlasku EPS-a na pravo tržšte kapitala i potencijalnoj priv...priv...priv...privatizaciji! Topla doktrina "jedan narod, jedan vođa, jedan EPS, jedan Grčić, jedan Zavod za udžbenike, a puno autobusa i sigurnih glasova" ne treba da brine za svoju budućnost...

1. Већ неко време водим дневник трошкова и мислим да је инфлација од 15% ублажена верзија колика је она у ствари.

 

2. Ако може појашњење овог преласка ЕПС у АД, као и неких других ЈП као осу Национални паркови итд. Шта је добро, а шта лоше?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sa PPP-a:

Quote

Ovako sam ja saznala, na casu:

Kaze mi ucenica da joj je tata poslao poruku da je u Kuriru procitao da se raspustamo u utorak :classic_biggrin:.
Bilo je svega i svacega, zivimo ovde i sve znamo, ljudi trpe nepravde, teske nepravde koje su od zivotnog znacaja pa da ne zvuci da kukam i pravim dramu u svoje ime, ali moram reci.
Ja ovakvo ponizenje u skoli do sada nisam dozivela, osetila sam se tako jadno

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

uu arsenije, osecam se kao da si vremeplov pustio, sto otprilike govori u kakvu ludacku kosulju od drustva nas je smestio ministar informisanja iz 1999e, koji je od tada napredovao u kreativnog direktora informisanja, jedini posao koji zaista radi da bi zgrtao milione.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...