Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Nisam siguran koliko je pametna danasnja lista govornika. Ako su hteli govornike, trebalo je da gurnu neke druge javne licnosti, nekako nisam siguran da su Ivan Ivanovic, Kesic i Bjelogrlic ujedinitelji i svako je donekle problematican na svoj nacin.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Nije da me je nešto preterano prenerazilo ili šokiralo preobraženije Jelene Karleuše poslednjih meseci, ali da će baš da postane ženski Šešelj, moram da priznam da tako nešto nisam očekivao.

 

tepic.png

 

Ovoj ženi treba ozbiljna psihološka pomoć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Ovoj ženi treba ozbiljna psihološka pomoć.

 

Sigurno bolje znaš od mene i verovatno si u pravu, ali meni deluje da nije to slučaj nego da joj je trebala ozbiljna finansijska pomoć koju sada mora da odradi. I ona šta će, postade Jelena Šešeljuša.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

ovo je borba za nasu decu, ali prava borba. ne zelimo da nam deca i generacije i generacije odrstaju u pormecenim sistemima vrednosti, okruzeni kriminalom, drustvom gde se to promovise i da im uzori budu kurve i kriminalci. 

da se ja pitam sve bi to pohapsio od vucica do vojaza. 

pola tuzilastva, sudstva, policije, bia takodje a ima milion dokaza da su ucestvovali u kriminalnim radnjama. 

 

treba im prirediti jedan rijaliti i pohapsiti ih u prenosu na n1.

 

ove price on ima podrsku i blablatruc vise nisu ni smesne. pa imali smo priliku da vidimo uzivo da ga ni naterani i ucenjeni ne vole i da nema podrsku osim mozda par desetina k zaglupljenih i zaostalih nacionalista. 

 

moto protesta treba da bude djokina ziveti slobodno. 

 

 

:heart:

 

ajmo ljudi! 

 

ocekujem bar 200k veceras.

za nasu decu! i da odradimo konacno 6. oktobar!

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Sigurno bolje znaš od mene i verovatno si u pravu, ali meni deluje da nije to slučaj nego da joj je trebala ozbiljna finansijska pomoć koju sada mora da odradi. I ona šta će, postade Jelena Šešeljuša.

 

Svakako da je dobila pare za ovo i da sad "odrađuje". Međutim, način na koji odrađuje i njeno ponašanje generalno u poslednjih godinu-dve, pokazuje da emotivno i psihološki nije u redu. Mislim, pratila sam je dosta dugo na IG (dok se nije slizala sa Vesićem kako bi pevala ispred Skupštine), imala je ona i ranije ove ispade preko story-ja, gde piše traktate i naravno ona je uvek žrtva. Zaista mi deluje da je jako loše, a očigledno nema nikog u okruženju da joj pomogne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Nisam siguran koliko je pametna danasnja lista govornika. Ako su hteli govornike, trebalo je da gurnu neke druge javne licnosti, nekako nisam siguran da su Ivan Ivanovic, Kesic i Bjelogrlic ujedinitelji i svako je donekle problematican na svoj nacin.

 

sva trojica nemaju politicke aspiracije a ujedno su vrlo konzistentni u svojim stavovima, tako da ne razumem sta bi bilo problematicno kod njih.

 

ocigledna je odluka da se ne eksponirsju politicari a ako imas ovakve clean slate likove, zasto ne bi?

 

mi idemo porodicno po prvi put danas, uvek smo imali tek jednog predstavnika, pa kada bih birao, voleo bih bas ovakve govornike, jer mi, kao porodica, nismo tamo da bi skinuli vucica, vec da bi podrzali adresiranje problema nasilja u srbiji, retko smislenog razloga da se artikulise nagomilano nezadovoljstvo u srbiji.

 

jer, nasilje nije samo modus operandi vuciceve vladavine, to su i origins [vucic begins], kao osnova za dolazak na vlast [vucic triumphant].

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Referent said:

2. Ако може појашњење овог преласка ЕПС у АД, као и неких других ЈП као осу Национални паркови итд. Шта је добро, а шта лоше?

 

Ovo je očito iznuđeno od strane MMF-a i nije loša stvar za građane, makar utoliko što se ovim dvadesetak nekadašnjih javnih preduzeća, među kojima i teškaši EPS, Srbijagas, Pošta, Jugoimport, transformiše u privredna društva. U praksi to znači da se iz entiteta koji nisu potpadali pod zakon o privrednim društvima, a samim time ni pod zakon o stečaju, pa su samim time imali i statutornu garanciju osnivača - Republike Srbije - na sve finansijske i poslovne obaveze, prevode u privredna društva koja potpadaju pod zakon o stečaju, što znači da za svoje obaveze garantuju samo svojom imovinom, odnosno da nema državne garancije za njihove obaveze osim ukoliko se ista ne odobri formalno kroz redovnu proceduru u skupštini. Motiv ove transformacije je prema tome, po svemu sudeći, da se ograniči mogućnost vanbilansnog zaduživanja države (tzv. "contingent liabilities") države Srbije.

 

Osim toga, ovo stvara pretpostavke da ova preduzeća jednog dana izađu na berzu i dobiju istinski profesionalni menadžment... taj dan naravno da u praksi nije blizu...

Edited by Beonegro
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ivan, kao i Kesić, već mnogo godina unazad koristi svoju emisiju kako bi adresirao probleme ovog režima. Valjda se sećamo i na koji način je otišao sa TV Prva, tj. pod kojim okolnostima. Tako da su obojica sasvim dobar izbor za tu ulogu kad se već političari drže izvan nje (što je sjajno).

Link to comment
Share on other sites

Problem je sto niko od njih nije osoba koja izaziva pozitivan sentiment u vecini drustva. Ja licno ne gotivim samo Ivanovica (i on je najproblematicniji, jer je lik klasicna srbenda i seljacina), Bjelogrlic ima prijavu zbog nasilnickog ponasanja (ma koliko opravdano bilo), a Kesic je eksponent elitizma kruga dvojke koji je jedan od razloga za ovakvu podelu karata izmedju "nas" i "njih".

 

Tako da su sva trojica tezak promasaj.

 

Mnogo je bolje bilo, ako su vec planirali govornike, da govori recimo neki roditelj dece iz Ribnikara, ljudi koji su direktno maltretirani od strane rezima, recimo Marija Lukic/Aleksandar Obradovic/sestra Stanike Gligorijevic, majka onog deteta iz Odzaka i drugi koji su pogodjeni aktuelnim dogadjajima.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Problem je sto niko od njih nije osoba koja izaziva pozitivan sentiment u vecini drustva. Ja licno ne gotivim samo Ivanovica (i on je najproblematicniji, jer je lik klasicna srbenda i seljacina), Bjelogrlic ima prijavu zbog nasilnickog ponasanja (ma koliko opravdano bilo), a Kesic je eksponent elitizma kruga dvojke koji je jedan od razloga za ovakvu podelu karata izmedju "nas" i "njih".

 

Tako da su sva trojica tezak promasaj.

 

Mnogo je bolje bilo, ako su vec planirali govornike, da govori recimo neki roditelj dece iz Ribnikara, ljudi koji su direktno maltretirani od strane rezima, recimo Marija Lukic/Aleksandar Obradovic/sestra Stanike Gligorijevic, majka onog deteta iz Odzaka i drugi koji su pogodjeni aktuelnim dogadjajima.

 

Zar neće govoriti i sinovi Stanike Gligorijević? 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

19 minutes ago, McLeod said:

Problem je sto niko od njih nije osoba koja izaziva pozitivan sentiment u vecini drustva. Ja licno ne gotivim samo Ivanovica (i on je najproblematicniji, jer je lik klasicna srbenda i seljacina), Bjelogrlic ima prijavu zbog nasilnickog ponasanja (ma koliko opravdano bilo), a Kesic je eksponent elitizma kruga dvojke koji je jedan od razloga za ovakvu podelu karata izmedju "nas" i "njih".

 

Tako da su sva trojica tezak promasaj.

 

Mnogo je bolje bilo, ako su vec planirali govornike, da govori recimo neki roditelj dece iz Ribnikara, ljudi koji su direktno maltretirani od strane rezima, recimo Marija Lukic/Aleksandar Obradovic/sestra Stanike Gligorijevic, majka onog deteta iz Odzaka i drugi koji su pogodjeni aktuelnim dogadjajima.

Ne razumem, šta je problematično u izboru pomenutih osoba? Da su kanonizovani sveci SPC - nisu, da su gradjani - jesu, da godinama raskrinkavaju ovaj režim na pametan, duhovit i argumentovan način - sve to rade rizikujući mnogo više od nas koji ih pratimo bez ikakvog rizika, dakle, oni govore ono sto svi mi mislimo.  Elokventni, inteligentni, duhoviti i društveno odgovorni a bez političkih ambicij, dobro je da ih ima bar 3 u ovakvom narodu. Da je režim bilo kojem našao crno ispod nokta, već bi ih obrisao kao fleku. Bjela je uradio to sto je uradio i on je u sudskom sporu, nije u fijoci nekog sudije koji ceka da slučaj zastari. Šta bi vi još hteli od ove trojice? 

Edited by Pletilja
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Ja licno ne gotivim samo Ivanovica (i on je najproblematicniji, jer je lik klasicna srbenda i seljacina

Ja mislim da je među medijski eksponiranim ličnostima kod nas samo Marko Vidojković toliko konzistentno i strastveno anti-radikalski određen koliko je to Ivan Ivanović, tako da mu jeste mjesto za govornicom.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Referent said:

1. Већ неко време водим дневник трошкова и мислим да је инфлација од 15% ублажена верзија колика је она у ствари.

 

2. Ако може појашњење овог преласка ЕПС у АД, као и неких других ЈП као осу Национални паркови итд. Шта је добро, а шта лоше?

1. To zavisi od toga u kojoj se vi konkretno situaciji nalazite, kakav vam je, što bi se reklo, imovinski portfolio i finansijska konjunktura, raspodela primanja (na šta trošite koji deo) itd. Npr, inflacija u domenu hrane je mnooogo veća od ovih 15+%, itd.

 

2. Za sada se ništa neće promeniti. EPS je postao akcionarsko društvo - ali je vlasnik svih akcija država, one su dobile neku nominalnu vrednost ali leže gore i s njima se ništa ne radi. Postojaće neke trivijalne razlike u organizaciji, npr vlada ne mora da im odobrava programe poslovanja, ne moraju da zapošljavaju rukovodstvo na javim konkursima itd - ali to je sve formalnost budući da im se "skupština akcionara" sastoji od jednog člana, čak postoji opcija da na njih nastavi da se primenjuje i zakon o javnim preduzećima pa da ni formalno ne dođe do bitnijih razlika.

 

Jedina suštinska razlika je da će sada biti lakše da oni u budućnosti izađu na tržište kapitala, da izlistaju akcije na berzi, da dođe do nekog "strateškog partnerstva", dokapitalizacije, privatizacije itd...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bohumilo said:

1. To zavisi od toga u kojoj se vi konkretno situaciji nalazite, kakav vam je, što bi se reklo, imovinski portfolio i finansijska konjunktura, raspodela primanja (na šta trošite koji deo) itd. Npr, inflacija u domenu hrane je mnooogo veća od ovih 15+%, itd.

 

2. Za sada se ništa neće promeniti. EPS je postao akcionarsko društvo - ali je vlasnik svih akcija država, one su dobile neku nominalnu vrednost ali leže gore i s njima se ništa ne radi. Postojaće neke trivijalne razlike u organizaciji, npr vlada ne mora da im odobrava programe poslovanja, ne moraju da zapošljavaju rukovodstvo na javim konkursima itd - ali to je sve formalnost budući da im se "skupština akcionara" sastoji od jednog člana, čak postoji opcija da na njih nastavi da se primenjuje i zakon o javnim preduzećima pa da ni formalno ne dođe do bitnijih razlika.

 

Jedina suštinska razlika je da će sada biti lakše da oni u budućnosti izađu na tržište kapitala, da izlistaju akcije na berzi, da dođe do nekog "strateškog partnerstva", dokapitalizacije, privatizacije itd...

1. Да, овде причам првенствено о храни и свакодневној куповини. Оно што купујеш у Максију/Лидлу/где већ. Ставка храна, кућна хемија и козметика је скочила за 50-60% у односу на прошлу годину. 

2. @Beonegro @bohumilo

То значи да у нашој пракси и није баш добра ствар? 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Pletilja said:

 

 

Ne razumem, šta je problematično u izboru pomenutih osoba? Da su kanonizovani sveci SPC - nisu, da su gradjani - jesu, da godinama raskrinkavaju ovaj režim na pametan, duhovit i argumentovan način - sve to rade rizikujući mnogo više od nas koji ih pratimo bez ikakvog rizika, dakle, oni govore ono sto svi mi mislimo.  Elokventni, inteligentni, duhoviti i društveno odgovorni a bez političkih ambicij, dobro je da ih ima bar 3 u ovakvom narodu. Da je režim bilo kojem našao crno ispod nokta, već bi ih obrisao kao fleku. Bjela je uradio to sto je uradio i on je u sudskom sporu, nije u fijoci nekog sudije koji ceka da slučaj zastari. Šta bi vi još hteli od ove trojice? 

 

Ivan Ivanovic je intervjuisao tog Vucica i razlozi zbog kojih on jeste sada ovakav kakav jeste i sto radi to sto radi nisu samo jer je on iskonski protivnik Vucica i SNSa, vec sto je pametno sebi revitalizovao karijeru koja je bila na rubu propasti tako sto se pozicionirao kao skrajnuti komicar koji je stao na zulj Vodji. I ima da zahvali Vucicevoj sujeti na svom poslovnom uspehu mnogo vise nego svom talentu.

 

Po svom karakteru, ponasanju, modusu operandi, Ivan Ivanovic se mnogo vise uklapa u SNS nego sto se uklapa u gradjansku Srbiju. To sto je on toliko pozicioniran kao anti SNS je podela karata, slicno kao sto je to bila i Karleusa, pa evo sad mu je iz interesa podrzala miting. Interes, a ne karakter, ma kako on to predstavljao.

 

Duhovitost je nesto u sta ne bih ulazio i stvar je individualnog dojma.

 

Ja od njih ne bih hteo nista, hteo bih od opozicije da ne bude glupa po ko zna koji put, eto to bih hteo.

 

 

18 minutes ago, Beonegro said:

Ja mislim da je među medijski eksponiranim ličnostima kod nas samo Marko Vidojković toliko konzistentno i strastveno anti-radikalski određen koliko je to Ivan Ivanović, tako da mu jeste mjesto za govornicom.

 

Vidi gore. Dodao bih samo da to sto je on izgradio ovakvu poziciju ne menja cinjenicu zasto je to uradio, kako je to uradio i kakav je on lik, sto mnogi koji bi trebalo da dodju na taj protest znaju.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Problem je sto niko od njih nije osoba koja izaziva pozitivan sentiment u vecini drustva. Ja licno ne gotivim samo Ivanovica (i on je najproblematicniji, jer je lik klasicna srbenda i seljacina), Bjelogrlic ima prijavu zbog nasilnickog ponasanja (ma koliko opravdano bilo), a Kesic je eksponent elitizma kruga dvojke koji je jedan od razloga za ovakvu podelu karata izmedju "nas" i "njih".

 

Tako da su sva trojica tezak promasaj.

 

Mnogo je bolje bilo, ako su vec planirali govornike, da govori recimo neki roditelj dece iz Ribnikara, ljudi koji su direktno maltretirani od strane rezima, recimo Marija Lukic/Aleksandar Obradovic/sestra Stanike Gligorijevic, majka onog deteta iz Odzaka i drugi koji su pogodjeni aktuelnim dogadjajima.

 

au matori, to sto ti pricas su neki laboratorijski uslovi, za 7% stanovnistva. na stranu sto ja otprilike poznajem kesica tokom svoje mladosti & sto je daaaleeeekoo od ovoga sto si opisao, zapravo je za bgd elitiste tezak batica i odlican fudbaler (osim sto je pametan i pravedan deckonja).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Referent said:

1. Да, овде причам првенствено о храни и свакодневној куповини. Оно што купујеш у Максију/Лидлу/где већ. Ставка храна, кућна хемија и козметика је скочила за 50-60% у односу на прошлу годину. 

2. @Beonegro @bohumilo

То значи да у нашој пракси и није баш добра ствар? 

Ja držim da nije loša.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Situacija sa zadovoljstvom govornicima na protestima je neki pandan zadovoljstvu zvezdinih navijača pojačanjima u košarci - ili ispušena muštikla ili nedokazan igrač za EL, ili matorac koji hoće još malo da izmuze ili divljak sa koledža..

 

Ne odgovara sirovina sa bumerskim humorom

 

Ne odgovara krug dvojke humor

 

Ne odgovaraju seljaci van BGa, jer realno su za Putina i desničari su

 

Matorci su prolupali

 

Neki bi preleteli

 

Oni koji ne bi su suviše ldp fazon ekstremni 

 

Neki su suviše hipici, ali su oni drugi previše huligan fazon

 

Za to vreme na SNS mitingu Dodik, Dačić, Knežević i Vučić

 

Bezbednost vode Gašić i Vulin.

 

Da, ima bezveze govornika i glupih ideja-forica. Prećutiš, teraš dalje, sve dok ne lajtmotiv, vajb i društvo dobro.

 

Ko smo mi? Građanska Srbija

Šta hoćemo? Da rušimo Vučića

 

Ceca Bojković će da se obrati

 

E, onda nećemo, ona je u jednom intervjuu sa svojih 75 godina rekla neku glupost o Zelenskom.

Edited by medobrundo
  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...