Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 minute ago, Clash said:

Mislim da je on sasvim svestan sta radi i koje su posledice tiga, tako da mislim nije budala n u kom smislu.

Kao ni Zeljko Mitrovic, Vucicevic, Vucelic

na kraju krajeva i Beckovic.

Koristoljublje pre svega, onda taj zavodljivi osecaj neke moci i popularnosti. Bez skrupula i bez osecaja odgovornosti daje ovu jezivu kombinaciju. Najgori sljam  i zlo koji se moze desiti nekom narodu.

Ti si šire razložio i obrazložio, generalno, svesna budala. Čak mislim da ga sve to i zabavlja. Što je neka posebna patologija. Meni je interesantno kad pozove Čanka u emisiju. To radi bar jednom mesečno. Režija. E sad mažu govnima jedan drugog, pljuju do iznemoglosti, i što je najgore, obojica su u pravu. Obojicu to, vidim, izuzetno zabavlja...baš patologija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/posts/nikad-slozniji-poznati-pozivaju-da-se-potpise-peticija-za-ukidanje-tiktoka
 

Evo resenja, ova peticija se cekala.

Ali zasto stati na Tik Toku? Zabraniti i Instagram, Fejs, Snepcet, Viber…

A i ovaj forum je sumnjiv.

U stvari ukinuti internet skroz.

Imamo mi tradicionalne drustvene mreze za mlade, poselo i prelo.

I struju zabraniti, aj ga jebi, sta ima veze sad.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Olosh iz Junkovca said:


Jezgrovito i pravo u metu. 
pametnom dosta

Zato sto ima drzava gde sve ovo gore sto je napisano ne vazi (u velikoj vecini, nigde nista nije apsolutno crno ili belo), pa mass shootinga i dalje ima. Ne mogu se tek tako naci jednostavni uzroci dogadjaja koji su splet mnogih okolnosti i nepoznatih. 
 

Izmedju ostalog, jedan od glavnih efekata ovog sto se desilo u sredu i cetvrtak je da sada svako izlazi u javnost i uzroke nalazi u onome sto mu je smetalo i pre toga - Zapad, Vucic, drustvene mreze, NATO, Putin, rodno (ne)senzitivni jezik, seljacka muzika itd its. A tu nigde nije moguce odrediti neku jasno uzrocno posledicnu vezu (jasno iz prvog pasusa) nego moguce da ima od svega po malo, a nesto bas i nema nikakve veze nego je jeftino politicarenje. I nazalost se mora prihvatiti da neke stvari nije moguce predvideti, a ni spreciti. 
 

Sto ne znaci da su stvari navedene u tvitu dobre. 

Edited by djole
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=935681464351248&set=a.105739247345478

Nemojte da vas mrzi da kliknete na link, ustedece vam mnogo vrremena u sastavljanju spiska uzroka ovih posledica, da imate sve na jednom mestu.

"Doslo je vreme za naplatu....."

Čim sam video ko je napisao tekst,prestao sam da čitam.

Dragan Čapelja je jedan jako loš čovek,koji se predstavlja da je moderan gradjanin.Šovinista,koji mrzi izbeglice zato što su došli u Vojvodinu da žive.

Plus je šamarao devojčicu zato što se radovala pogotku svoje ekipe.Evo i link da ne ispadne da lupetam.Odvratan lik,koji je preko društvenih mreža zlatan,a uživo potpuno drugačiji.

https://rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/osamario-fudbalerku-zbog-radovanja_749057.html

  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Čim sam video ko je napisao tekst,prestao sam da čitam.

Dragan Čapelja je jedan jako loš čovek,koji se predstavlja da je moderan gradjanin.Šovinista,koji mrzi izbeglice zato što su došli u Vojvodinu da žive.

Plus je šamarao devojčicu zato što se radovala pogotku svoje ekipe.Evo i link da ne ispadne da lupetam.Odvratan lik,koji je preko društvenih mreža zlatan,a uživo potpuno drugačiji.

https://rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/osamario-fudbalerku-zbog-radovanja_749057.html

Potvrdjujem i potpisujem. Ne voli ni mas južnjake, lično sam ga upoznao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

https://nova.rs/posts/nikad-slozniji-poznati-pozivaju-da-se-potpise-peticija-za-ukidanje-tiktoka
 

Evo resenja, ova peticija se cekala.

Ali zasto stati na Tik Toku? Zabraniti i Instagram, Fejs, Snepcet, Viber…

A i ovaj forum je sumnjiv.

U stvari ukinuti internet skroz.

Imamo mi tradicionalne drustvene mreze za mlade, poselo i prelo.

I struju zabraniti, aj ga jebi, sta ima veze sad.

Nema nista od toga dok se ćerač ne uključi. On je glavni peticionaš, i peticija gde ga nema nije prava peticija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djole said:

Zato sto ima drzava gde sve ovo gore sto je napisano ne vazi (u velikoj vecini, nigde nista nije apsolutno crno ili belo), pa mass shootinga i dalje ima. Ne mogu se tek tako naci jednostavni uzroci dogadjaja koji su splet mnogih okolnosti i nepoznatih. 
 

Izmedju ostalog, jedan od glavnih efekata ovog sto se desilo u sredu i cetvrtak je da sada svako izlazi u javnost i uzroke nalazi u onome sto mu je smetalo i pre toga - Zapad, Vucic, drustvene mreze, NATO, Putin, rodno (ne)senzitivni jezik, seljacka muzika itd its. A tu nigde nije moguce odrediti neku jasno uzrocno posledicnu vezu (jasno iz prvog pasusa) nego moguce da ima od svega po malo, a nesto bas i nema nikakve veze nego je jeftino politicarenje. I nazalost se mora prihvatiti da neke stvari nije moguce predvideti, a ni spreciti. 
 

Sto ne znaci da su stvari navedene u tvitu dobre. 

 

Nabrajanje primera nase veoma uvrezene dvolicnosti nije politicarenje.

Ovde i nije poenta da li je 'od svega toga po malo' ili nista nije tacno ('Ne')

vec da se ukaze da su ti 'znaci' samo vrhovi jednog istog ledenog brega

O kome jos nismo poceli da pricamo u drustvu.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

 

Nabrajanje primera nase veoma uvrezene dvolicnosti nije politicarenje.

Ovde i nije poenta da li je 'od svega toga po malo' ili nista nije tacno ('Ne')

vec da se ukaze da su ti 'znaci' samo vrhovi jednog istog ledenog brega

O kome jos nismo poceli da pricamo u drustvu.


Mogli smo navesti i bacanje smeca po ulici, ostavljanje izmeta iza svog kucnog ljubimca ili glasno pricanje na telefon u javnom prevozu, otprilike bi isto veze imalo. 
 

Ali dobro, ja razumem da je nekome lakse da mu ovo gore navedeno bude krivo za ovo od srede i cetvrtka. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:


Mogli smo navesti i bacanje smeca po ulici, ostavljanje izmeta iza svog kucnog ljubimca ili glasno pricanje na telefon u javnom prevozu, otprilike bi isto veze imalo. 
 

Ali dobro, ja razumem da je nekome lakse da mu ovo gore navedeno bude krivo za ovo od srede i cetvrtka. 


Mogao si navesti, ako ti mislis da bi to popravilo situaciju u drustvu. Mozda i bi, Puzigaca bi se slozio vrv. 
 

Samo sto oni taksativni ekseri 

nisu ciljali na nasu opstu nekulturu koja je jbg nas plast, zaklon i opravdanje, 

nego na razlicite oblike ksenofobije, 

koja razara vrednosni sistem. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Čim sam video ko je napisao tekst,prestao sam da čitam.

Dragan Čapelja je jedan jako loš čovek,koji se predstavlja da je moderan gradjanin.Šovinista,koji mrzi izbeglice zato što su došli u Vojvodinu da žive.

Plus je šamarao devojčicu zato što se radovala pogotku svoje ekipe.Evo i link da ne ispadne da lupetam.Odvratan lik,koji je preko društvenih mreža zlatan,a uživo potpuno drugačiji.

https://rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/osamario-fudbalerku-zbog-radovanja_749057.html

Ne znam coveka, dobila sam tekst od prijatelnice iz N.Sada, covek lepo pobrojao sve po redu, to sam mogla i ja da napisem mada u zivotu nikog nisam oshamarila. Iskreno, potpisacu istinu ko god da je napise. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Clash said:

https://nova.rs/posts/nikad-slozniji-poznati-pozivaju-da-se-potpise-peticija-za-ukidanje-tiktoka
 

Evo resenja, ova peticija se cekala.

Ali zasto stati na Tik Toku? Zabraniti i Instagram, Fejs, Snepcet, Viber…

A i ovaj forum je sumnjiv.

U stvari ukinuti internet skroz.

Imamo mi tradicionalne drustvene mreze za mlade, poselo i prelo.

I struju zabraniti, aj ga jebi, sta ima veze sad.

 

Mislim da na gluposti kao što su takve peticije ne treba trošiti ni vreme ni tastaturu, premda sam ovim rečima to upravo učinio. Ako izuzmemo 'sitnicu' da se papirnim peticijama može obrisati deo tela na kome se sedi (ukoliko su odštampane na odgovarajućem papiru), da se elektronske još slabije kotiraju, da Kineze sa sve bratom Sijem u paketu zabole uvo za peticije iz zemlje koja ima stanovnika koliko i stambeni blok u Pekingu, da se blokada sajtova relativno lako zaobilazi, inicijativa sama po sebi ima smisla isto koliko i regulacija uzgoja živine na Marsu.

 

Čuo sam i za veleumne predloge da se pojedini televizijski sadržaji emituju iza ponoći, što opet nema veze s mozgom jer se TV može gledati i unazad. Uostalom, postoji Kodi i još neke slične igračke, tako da od svega toga nema 'leba. To sa peticijama će trajati nekoliko dana dok se energija malo ne istroši i tu će se priča završiti.

 

Nisu problem ni Tik Tok, ni Pink, ni Zadruga. Problem su oni koji nemaju mozga u glavi.

 

Znam za slučaj iz osamdesetih kada je neko dete polomilo obe ruke jer je imitiralo neki skok iz filma, ali nije kriv ni taj koji je snimao film. Opet su krivi roditelji.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Svaka sledeća generacija klinaca, gluplja je od prethodnih. Kad vidiš kako mnogi odrasli rezonuju o raznim društvenim pojavama, šta očekivati onda od malih debilčina, ispuštenih u vaspitavanju. Nema tu pomoći. Nikakve zabrane, peticije i sl. neće pomoći. 🤢

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Igrao se Counter Strike, gledao se Shinning , stariji su gledali Texas Chainsaw Massacre i Psycho, krv, seks i nasilje na tv i na kompu kao maloletnici pa nisu svi koji to gledaju postali psihopate. Tukli se, pravili gluposti, mrzeli profesore, imali dilere droge u dvoristu devedesetih. Dosadan sam vise i sam sebi, ali uticaj medija i drustvenih mreza su samo kap u moru cemera koji nas steze sve jace. Nakaradne vrednosti i nacionalni kompleks vise vrednosti, koji se ispoljavaju najvise u vidu antizapadnjastva i turbopravoslavlja su esencija od koje sve ostalo polazi. I spoznaja ovih stvari deli progresivne koji istinski zele da zive u 21. veku od snaga mraka, koji su uspeli da preko zaumnih tradicionalnih vrednosti, izmisljenim u poslednjih 30 godina, uz naslanjanje na srpski dupelizacki mentalitet i inertnost, uspevaju da pasiviziraju drustvo. Koje pada bar na jednom od ovih pitanja - jednakost polova, LGBT prava, odgovornost za ratove devedesetih, a ako i to nekako uspeju da izbegnu, tu je uvek izliv bombardovanja i Kosova na mozak. To jeste sustina price i da smo pravi hriscani pravoslavci kako se busamo u grudi srBske, kada dodje najtamniji cas poput ovog, pogledali bi u sebe i rekli Oce oprosti pogresio sam, umesto sto slusamo "u moje vreme to nije bilo", "upropastile ih zapadne vrenosti i internet", "treba da se vrati Dusanov zakonik" i slicne zaumne izjave koje oslikavaju manjak mentalnog kapaciteta, a cesto i opste ljudskosti kod ogromne vecine the naroda koje bismo opisali kao "dobre ljude". Kada budemo posli od sebe, a ne budemo kukali na nekog treceg, sto se sa licnog nivoa zgodno ekstrapolira na drzavni nivo i taj zli zapad koji za sve kriv, mozda cemo se pomeriti. Za jedno 100 godina.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, drgnk said:

Svaka sledeća generacija klinaca, gluplja je od prethodnih. Kad vidiš kako mnogi odrasli rezonuju o raznim društvenim pojavama, šta očekivati onda od malih debilčina, ispuštenih u vaspitavanju. Nema tu pomoći. Nikakve zabrane, peticije i sl. neće pomoći. 🤢

 

Ja bih rekao da su mnogi roditelji izrazito gluplji. Ako neko tutne detetu tablet u ruke samo kako bi mogao da gleda TV, drnda po telefonu ili išao u kladionicu, to je ekvivalent onome što se nekada govorilo da je dete vaspitala ulica. Neka dete koristi i tablet i telefon i kompjuter, ali roditelj je tu da ga usmeri i da mu usadi osnovne moralne norme. Onaj ko preskače preko činjenice da mu je dete npr. školski nasilnik je kreten na kvadrat.

 

Glupih roditelja ima na tone. Imao sam prilike da na semaforu vidim mazgova koji vozi auto sa detetom od 1-2 godine u krilu, a gospoDŽa sedi pored njega i drnda telefon. I ne, nije bio u pitanju automobil koji košta koliko i prosečan stan za čijim je volanom neki opasan lik, već običan FIAT Punto. Dovoljno je da automobil dobije malo jači udarac spreda, aktivira se airbag i deteta više nema. Dvoje kretena su uspeli da se razmnože, ali ako će i u budućnosti biti toliko nemarni, biće svašta. Imao sam prilike i da u ulici u svom naselju vidim glupaču koja gura kolica posred kolovoza i drnda telefon iako se pored nje nalazi trotoar sasvim dovoljne širine. Rođaku se desilo da prolazi pored autobusa iz koga su izlazili putnici i da odjednom ispred autobusa izleti debilna majka sa detetom koje vodi za ruku. Vozio je po ograničenju i zaustavio se na oko pola metra ispred debilke koja mu je još i nešto doviknula. Pešački prelaz je bio samo nekoliko metara dalje. Supruzi se desilo da joj se u zadnji deo automobila zakuca klinka, a tatica je ekspresno doleteo, platio popravku u ovlašćenom servisu ne pitajući za novac, plus nam je doneo bombonjeru i viski i izvinjavao se kao da je lično razneo auto. Sledeće godine supruga je u naselju videla klinku kod obližnjeg poligona auto-škole kako izlazi iz auta za obuku. Nadam se da u međuvremenu nije nikoga zgazila. Ne bih ni spominjao roditelje koji su vrištali k'o magarci protiv vakcinacije, iako se u medicinu razumeju isto koliko u istraživanja koja sprovodi CERN.

 

Možda današnji klinci često ne znaju ko je bio Njutn, šta je pisao Šekspir ili po čemu je poznat Sokrat, ali uz roditelje iz prethodnog pasusa je dobro što su živi.

  • Like 10
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Masakr u Ribnikaru stvarno sve vise izgleda kao izdvojen pojedinacan dogadjaj sa neverovatnim okolnostima i nekim sklopom situacije na koji su spoljne okolnosti imale limitiran uticaj.

 

Sa druge strane, masakr u Mladenovcu je 1/1 proizvod naseg drustva i onoga u sta su naprednjaci pretvorili Srbiju.

 

Visestruke prijave, mocan otac pripadnik bezbednosnih struktura, lozenje na velikosrpstvo i naci pricu, Juzni vetar muzika na storiju (ako je autenticno)

 

Taj lik ima 21 godinu, znaci svo sazrevanje se desilo u ovoj Vucicevoj Srbiji.

 

To da je on vec pravio probleme, a da je bio zasticen i da ima pristup automatskom oruzju i bombama je neverovatan skandal

 

Ako ne budu letele glave u sudstvu i ministarstvima zbog ovoga treba stvarno da  se svi odsele odavde i da rasformiramo drzavu.

 

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nemanjaol said:

 

 

Ako ne budu letele glave u sudstvu i ministarstvima zbog ovoga treba stvarno da  se svi odsele odavde i da rasformiramo drzavu.

 

 

Ovo je jedino rešenje.

Medjutim do toga neće doći, ali će prirodni priraštaj da reguliše to za 7,8 decenija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...