Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Koliko sam shvatio reklamu, upravo je tako:

 

IMG_20230329_120353.jpg

 

Ovo mi deluje kao niska cena, pa makar u ćevape stavili živuljku koja je crkla prirodnom smrću u dubokoj starosti ili ono što se na engleskom zove roadkill.

 

Razumem ja da im je to sniženje reklamni štos, što rade svi, ali ne razumem zašto dozvoljavaju da se to pretvori u svinjac. Postoje i drugi jeftini lanci, kao što su Aman ili Sunce, ali ne znam zašto baš ovi dozvoljavaju da ih povezuju sa ovakvim stvarima. Mnogi ih zovu Linda zbog one čuvene reportaže, a pre nekoliko meseci sam čuo da neko kaže 'potukli se kao za piletinu iz Linde', što znači da se otvaranje i dalje pamti. Ima čak i jedna zezancija sa piletinom sa patosa: https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/2998826-napisao-je-da-mu-je-ispala-piletina-na-pod-u-lidlu-i-da-je-ona-besplatna-krenuo-je-opsti-haos-a-kad-smo-rekli-kasirkama-za-trik-prekrstile-su-se

 

Kao što rekoh, nije u pitanju siromaštvo, već to što dvonožna stoka ne ume da se ponaša.

 

Jbt pa ovo bi kod nas bila niska cijena cevapa i prije 10-15 godina kad su oni najbolji kostali nekih 9-10 maraka (4.5-5 eura) po kili. Prosle godine sam za Prvi maj placao kilu cevapa koji su stvarno dobri 15 maraka, a mislim da sad iole bolje cevape ne mozes naci ispod 12-13 maraka. 

Link to comment
Share on other sites

Ma preuvelicavanje, za cene, jer postoje mesta gde je uvek za "roštilj meso" slična cena, a zašto je takva, pa zato što je puno iznutrica i soje što se vidi po mirisu. I onda moraju da se stavljaju oni dodaci za roštilj meso ili nešto da neutrališu taj miris na creva i džigericu ili da ga preuzmu.

 

Isto važi za neke jeftine čvarke, koji mora da su pravljeni od mesa kome je skoro istekao rok, pa ga preprze da ga ne bacaju, jer ne bi mogla da bude ta cena (oko 400 din/kg) da su normalni čvarci.

 

U suštini proteini su svakako, jedu ljudi gliste, larve i insekte pa im nista nije, nego samo kažem da ova cena nije nesto drastično "sad pa više nikad". 

Link to comment
Share on other sites

Ovo što radi Lidl je zavera protiv srbskog naroda!

Vlasnici Lidla su Nemci ili tamo neki zapadnjaci i njihova taktika je: Zavadi pa vladaj!

Namerno prave te akcije sa ćevapima da bi se Srbi međusobno tukli i mrzeli.

Srbi, probudite se, ne nasedajte!!1

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MeanMachine said:

Ja se sećam slično otimanja kad je bils jeftina nutela negde u zapadnoj evropi. A bogme black friday kod Amera često prođe sa sličnim otimanjem e sad tamo se otimaju za tv doduše.

Ma to su Srbi, garant....ko bi drugi ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Constantin said:

Ma to su Srbi, garant....ko bi drugi ?

 

Svi su oni Srbi (tj. poreklom Srbi). Naši autohtonisti su odavno raskrinkali bečko-berlinsku školu. Imaš dokaze na Balkan Info i Srbija Global.

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Vučić: Lično sam doneo odluku da se ne uvode sankcije Rusiji

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Kraljevu da je on doneo odluku da Srbija ne uvede sankcije Rusiji zbog njenog napada na Ukrajinu.

On je rekao da misli da je odluka o neuvođenju sankcija Rusiji "bila ispravna" u trenutku kada je doneta, "i da je ispravna sada".

Govoreći o zahtevima iz Evropske unije da Srbija uskladi spoljnu politiku kao zemlja kandidat za članstvo i da uvede sankcije Rusiji, Vučić je rekao da Srbija mora da ostane na evropskom putu i da čuva tradicionalne prijatelje.

"Biće odluka i ovakvih i onakvih, morate da se migoljite i provlačite ali je najvažnije da čuvamo svoju zemlju i očuvamo budućnost naše dece", rekao je Vučić.

Vučić, koji je i predsednik Srpske napredne stranke (SNS), rekao je da ne beži od prevremenih parlamentarnih, ili lokalnih izbora u Beogradu, i da će opozicija "dobiti izbore", ako ih bude tražila.

Istakao je da je za napredak Srbije za vreme njegovog mandata zaslužna SNS, ali da želi da formira novi pokret koji će "objediniti ljude koji znaju šta je ljubav prema zemlji, i znaju šta je slobodarska Srbija".

Vučić je najavio više investicija u Kraljevu, izgradnju koridora Čačak Adrani Trstenik, brze saobrajnice Kraljevo Raška Novi Pazar, dijagnostički centar čija izgradnja "kreće odmah", i zatvoreni bazen.

Među prisutnima u Sportskom centru "Ibar" bili su i ministri u Vladi Srbije, a obraćanje Vučića često su prekidala organizovana skandiranja podrške mladih koji su izgledali kao navijačka grupa.

https://beta.rs/vesti/politika-vesti-srbija/179105-vucic-licno-sam-doneo-odluku-da-se-ne-uvode-sankcije-rusiji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto se cudite nenormalno niskim cijenama. To je sasvim normalno.To sto je na akcijama cesto se prodaje sa gubitkom da bi se privukli kupci koji ce kupiti jos nesto. A to nesto je obicno dosta skupo ali to niko ne kapira. Jos nesto @DJ_Vasana onoj reklami sto si postavio lijepo se vidi da su cevapi od svinjskog i juneceg mesa. I tu ima caka. U cijelom svijetu je najjeftinija piletina pa svinjetina a najskuplja junetina. Kad umijesas svinjetinu i junetinu onda je to dosta jeftinije pa ako je dosta vise svinjetine pa ti vidi. To sve spada u trgovacke cake. A da umalo da zaboravim fazon sa vodom, pa ti cevapi mozda i nisu jeftini. A narod ko narod. Ako je za utjehu malo li je 35 godina tucanja u mozak.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Interesuje me, ako neko zna, da li postoji neka služba ili savetnik u Vladi Srbije, koji bi savetovao našu Predsednicu Vlade kako da se obuče. Juče je bilo neko otvaranje Cisca, tu je bio i Upravnik Srbije, a Čale, uskladjene boje, ubi Bože, neočešljana, kao da se upravo vratila iz Lidla, gde je uspešno došla do svoja tri pakovanja ćevapa....čuvenih.

Ipak...Premijerka je, treba da liči na nešto.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

A vidi oviga gore, sto bi da vrda, migolji se i provlaci. Ne znam za drzave, mozda se to njima tolerise, kao sto se ocigledno tolerise, ama ovako na nizem nivou, medu obicnim ljudima, onaj ko se tako ponasa, pa na primer ne placa kiriju, racune, dugove itd, nego stalno vrda, migolji se i provlaci, obicno na kraju bude zreo za nasilno izbacivanje iz objekta, sa sve obijanjem vrata pa mozda i doooobrim batinama ako se opire.

 

A to sto u zakonu pise da to sve mora preko suda, pa svasta u zakonima pise pa se ne primenjuje, ama ko to radi dobije obijanje vrata i zamenu brave, za šiju pa napolje, zadrzavanje stvari, ako ima nesto vredno da se naplati dug, i možda punjenje bulje šimikama. Pa neka vrda i neka se migolji opet. 

 

Licno je to podvrsta lokalnog stanovnistva koju ne podnosim najvise od svih podvrsta umno poremecenih jedinki koje tu obitavaju, a ima ih onoliko. Za drzave kazem ne znam, mozda se njima takvo sumanuto ponasanje tolerise, mada iz iskustva znam da i tu postoji izvesna granice, koja ako se pređe, pod nakovanj bato, i to plemeniti, nema trte mrte. Sto je OK. Jer ko bi da vrda, migolji se i provlači, na nešto ga ukači, to je dobro.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Interesuje me, ako neko zna, da li postoji neka služba ili savetnik u Vladi Srbije, koji bi savetovao našu Predsednicu Vlade kako da se obuče. Juče je bilo neko otvaranje Cisca, tu je bio i Upravnik Srbije, a Čale, uskladjene boje, ubi Bože, neočešljana, kao da se upravo vratila iz Lidla, gde je uspešno došla do svoja tri pakovanja ćevapa....čuvenih.

Ipak...Premijerka je, treba da liči na nešto.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Sinocke se premenjuvas

lele Ane

lele Ane

:classic_biggrin:

Imas emajl na gospodina pa pisi

 

[email protected]

 

Source:

https://www.kzsm.gov.rs/lat/imenik.php

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, koca popovic said:

Ne znam sto se cudite nenormalno niskim cijenama. To je sasvim normalno.To sto je na akcijama cesto se prodaje sa gubitkom da bi se privukli kupci koji ce kupiti jos nesto. A to nesto je obicno dosta skupo ali to niko ne kapira. Jos nesto @DJ_Vasana onoj reklami sto si postavio lijepo se vidi da su cevapi od svinjskog i juneceg mesa. I tu ima caka. U cijelom svijetu je najjeftinija piletina pa svinjetina a najskuplja junetina. Kad umijesas svinjetinu i junetinu onda je to dosta jeftinije pa ako je dosta vise svinjetine pa ti vidi. To sve spada u trgovacke cake. A da umalo da zaboravim fazon sa vodom, pa ti cevapi mozda i nisu jeftini. A narod ko narod. Ako je za utjehu malo li je 35 godina tucanja u mozak.

 

Nije toliko čudno što je cena niska jer kada se kombinuju nizak kvalitet, kojekakvi dodaci i reklamna kampanja, dobiju se ćevapi koji koštaju toliko. Evidentno je da kvalitet baš i nije neki, za ukus ne znam, ali to je već druga priča.

 

U celoj priči je odvratno to što se narod ponaša kao stoka, ali i način na koji Lidl organizuje prodaju. Ovakvih popusta je bilo u mnogim trgovinskim lancima, ali nije mi poznato da je kod njih izbila tuča. Ovde nije u pitanju siromaštvo, već primitivizam.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2023 at 8:03 PM, Sen said:

 

Ako neko pita zašto Vučić razvali na svakim izborima - pokazati mu ovaj video.

 

Tu su i čuvena bitka za pile u Lidlu (leta Gospodnjeg 2018.) kao i velika bitka za japanske trešnje (leta Gospodnjeg 2011.).

 

Inače, kada je bila ta čuvena bitka za pile u Lidlu, bilo je komentara u fazonu kako se tome ne treba rugati jer su to siromašni ljudi koji su gladni... Uf kako mi skoči pritisak zbog takvih proseravanja. Upravo zbog tih što se tuku za pile Srbija je tu gde jeste. Oni glasaju za Vučića jer su pred izbore dobili zejtin i šećer, ili novčanu pomoć, ili zato što non-stop gledaju Pink i obožavaju našeg preCednika! Ima penziju 20 hiljada al' zato mnogo voli preCednika. Inače, to je ista struktura (tj. "kvalitet" ljudi) koja je obožavala Slobu. Nisu oni nikakve žrtve medijske manipulacije već jednostavno nemaju mozga i glupi su ko...

Gledaju rijaliti i šalju skupe SMS-ove da bi tamo neko ostao ili bio izbačen iz Zadruge, al' nema pas za šta da ih ujede. Žive bedno, jedva krpe kraj sa krajem, ali zato glasaju za iste na svakim izborima. Utovare ih u autobuse kao neku stoku pa ih vozaju po Srbiji da budu deo stada na Vučićevim mitinzima, eventualno dobiju sendvič, flašicu vode, hemijsku i blokče sa likom Vučića... i budu presrećni. Ma *ebo im pas mater, gade mi se, a ne da mi bude žao što se tuku u Lidlu.

 

Interesantno da tako jadni mnogo vole da se qrce, da prete svima, Nato, rvati, šiptari.... svima će da pokazu. Onda idu da se klanjaju vodji za dve crvene i pevaju mu pesmice. Samo da se Rusija digne, videce oni svi.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Ovde nije u pitanju siromaštvo, već primitivizam.

 

 

i bezobrazluk kao i nebriga o tome na sta lice dok se tuku i grabe hranu -

ono: Bas me briga sto se pokazujem kao primitivna stoka - niko me ne poznaje moze mi se 

 

Kad mislis da te niko ne vidi ili ne poznaje u stanju si da radis i ostale nepodopstine :lol_2: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Objektivno, ovakve ljudske mizerije, moralne nakaze, nevoljne bednike i poluljude nigde niko neće ni sresti osim na samitima njihovog kulta. 90% stanovnistva ne zna da ovi gojenci i kreature uopste postoje. Dovoljno je videti sta ovo oni ovde slusaju kao muziku, da niko normalan sa ovakvima ne zeli da ima nista. A to sto se oni ponasaju samo znaci da nece dugo (relativno, kako za koga). Jer ovo ti je klasicna dekadencija a posle toga ide samo nista. Nece ovi ni primetiti kad neko ili nesto danas sutra dođe po njih i biće zbunjeni "zasto, samo smo radili sta su trazili od nas". Onda im treba pokazati ovaj snimak - "zato".

Link to comment
Share on other sites

Ovo su isti ljudi koji su bili po sabanskim mestima i devedesetih i posle njih. Ovo su deca onih sinova sa vrelog asfalta devedesetih, ovo jeste Srbija.

 

Vucic sa tim nema nikakve veze.

 

Samo je sistem prilagodio i podredio sebi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja ih stvarno ne viđam i da nije ovog foruma ne bih ni znao da postoje. U principu i kad znam da postoje za mene su ovo samo bednici. Kakvim to likovima je san da se nekome nabiju u guzicu i da se zakače na državnu sisu. To nije normalno. Kučići imaju više dostojanstva i karsktera od takvih. Samo džabe troše resurse na nekim nebitnim teritorijama odmetnutim od sveta. Jedini jadniji od njih su neki koji ovakvima zavide ili nesto, kakvi pretpostavljam da postoje. Ovakvi se svakako nisu nagurali u privatne i strane firme, sto se jedino racuna. Potpuno je svejedno da li su ovakvi zivi ili mrtvi, jer i tako to ljudi nisi.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...