Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Za njih je i najjeftiniji alat dobar, gre`ota da bacaju novac na skup i kvalitetan - bolje da ga daju nekome ko zna da popravi nesto makar i sa noname alatom iz zemalja Varsavskog Ugovora na kome je izlivena cena u rubljama i kopejkama.
:classic_biggrin:
Koji se dobija gratis uz prikolicu, koji ti proda Grzegorz kad krene kući  u Katowice sa letovanja ...
Spoiler

6p16yYk.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

Koji se dobija gratis uz prikolicu, koji ti proda Grzegorz kad krene kući  u Katowice sa letovanja ...

 

Bilo je toga i na buvljacima za jednu crvenu. I danas imam neku poljsku lemilicu koja je kupljena za čuvenu crvenu i neke šrafcigere koji mi stoje u priboru za popravku bicikla, a koštali su koliko i sladoled.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Bilo je toga i na buvljacima za jednu crvenu. I danas imam neku poljsku lemilicu koja je kupljena za čuvenu crvenu i neke šrafcigere koji mi stoje u priboru za popravku bicikla, a koštali su koliko i sladoled.

U rukama DJ_Vase vuka

bice svaki letkon ubojit.

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Bilo je toga i na buvljacima za jednu crvenu. I danas imam neku poljsku lemilicu koja je kupljena za čuvenu crvenu i neke šrafcigere koji mi stoje u priboru za popravku bicikla, a koštali su koliko i sladoled.

E pa to su muljatori, kao Kronos, kupovali djuture, a posle na buvljaku prodavali na komad...:s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kronostime said:

U rukama DJ_Vase vuka

bice svaki letkon ubojit.

:classic_biggrin:

 

Eh, ako ti kažem da imam bicikl star tridesetak godina, a koji sasvim dobro funkcioniše... :wink2: Jeste da na njemu nije imalo šta da se lemi, ali za dotezanje i zamenu delova mi matori alat sasvim dobro služi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

U medjuvremenu..
 

 

Ako neko pita zašto Vučić razvali na svakim izborima - pokazati mu ovaj video.

 

Tu su i čuvena bitka za pile u Lidlu (leta Gospodnjeg 2018.) kao i velika bitka za japanske trešnje (leta Gospodnjeg 2011.).

 

Inače, kada je bila ta čuvena bitka za pile u Lidlu, bilo je komentara u fazonu kako se tome ne treba rugati jer su to siromašni ljudi koji su gladni... Uf kako mi skoči pritisak zbog takvih proseravanja. Upravo zbog tih što se tuku za pile Srbija je tu gde jeste. Oni glasaju za Vučića jer su pred izbore dobili zejtin i šećer, ili novčanu pomoć, ili zato što non-stop gledaju Pink i obožavaju našeg preCednika! Ima penziju 20 hiljada al' zato mnogo voli preCednika. Inače, to je ista struktura (tj. "kvalitet" ljudi) koja je obožavala Slobu. Nisu oni nikakve žrtve medijske manipulacije već jednostavno nemaju mozga i glupi su ko...

Gledaju rijaliti i šalju skupe SMS-ove da bi tamo neko ostao ili bio izbačen iz Zadruge, al' nema pas za šta da ih ujede. Žive bedno, jedva krpe kraj sa krajem, ali zato glasaju za iste na svakim izborima. Utovare ih u autobuse kao neku stoku pa ih vozaju po Srbiji da budu deo stada na Vučićevim mitinzima, eventualno dobiju sendvič, flašicu vode, hemijsku i blokče sa likom Vučića... i budu presrećni. Ma *ebo im pas mater, gade mi se, a ne da mi bude žao što se tuku u Lidlu.

  • Like 8
  • Thanks 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sen said:

 
Mene ne brinu mnogo oni. Polovina njih će za par godina da bude polupokretno, a dobar deo njih će da "ore nebeske njive"....meni brinu njihovi unuci. Neki od njih. Bahati, bezobrazni, nasilni. Spremni da na semaforu ti razbiju nos jer nisi krenuo na žuto. Da te "nauči pameti" jer ne voziš dovoljno brzo njegovom trakom, jer on žuri. Spreman je da se obračuna sa nastavnikom matematike jer mu maltretira dete tražeći neko osnovno znanje za pozitivnu ocenu. Spreman je da se fizički obračuna sa celim nastavničkim većem jer hoće da ga izbace iz škole zato što je na sred časa opalio šamar nastavnici engleskog ili joj izmako stolicu na kojoj sedi. Neće njegovo dete niko da maltretira. U svakom od njih čuči mali Jutka, što voli da volka, neki Gaša što voli "da mu se sagnu" i uspešan je bizMismen na nameštenom tenderu...e ti su opasni....ovo će skoro u a/a...a da je sramota ovo..sramota je.

 

Edited by Constantin
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Za njih je i najjeftiniji alat dobar, gre`ota da bacaju novac na skup i kvalitetan - bolje da ga daju nekome ko zna da popravi nesto makar i sa noname alatom iz zemalja Varsavskog Ugovora na kome je izlivena cena u rubljama i kopejkama.

:classic_biggrin:

Taj najduze traje :lol_2:

 

Istina, imao sam takvu busikicu x godina, samo je bila prevelika, pa sam je na kraju prodao i kupio bolju, ali i ova je vrsila posao, i bila neunistiva :lol_2:

11 minutes ago, Constantin said:

 
Mene ne brinu mnogo oni. Polovina njih će za par godina da bude polupokretno, a dobar deo njih će da "ore nebeske njive"....meni brinu njihovi unuci. Neki od njih. Bahati, bezobrazni, nasilni. Spremni da na semaforu ti razbiju nos jer nisi krenuo na žuto. Da te "nauči pameti" jer ne voziš dovoljno brzo njegovom trakom, jer on žuri. Spreman je da se obračuna sa nastavnikom matematike jer mu maltretira dete tražeći neko osnovno znanje za pozitivnu ocenu. Spreman je da se fizički obračuna sa celim nastavničkim većem jer hoće da ga izbace iz škole zato što je na sred časa opalio šamar nastavnici engleskog ili joj izmako stolicu na kojoj sedi. Neće njegovo dete niko da maltretira. U svakom od njih čuči mali Jutka, što voli da volka, neki Gaša što voli "da mu se sagnu" i uspešan je bizMismen na nameštenom tenderu...e ti su opasni....ovo će skoro u a/a...a da je sramota ovo..sramota je.

 

E zbog toga kao i zbog onoga sa predstavama o oduzimanju vozila itd na takvom propalom mestu bogumi nece biti moguce uvesti civilizaciju bez primene izvesnih vrlo nepopularnih mera aka gnusno ali neophodno delo, i to u vecim kolicinama, ono sto oni nisu dovoljno radili. Sta da radis, ali tako je.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Taj najduze traje :lol_2:

 

Istina, imao sam takvu busikicu x godina, samo je bila prevelika, pa sam je na kraju prodao i kupio bolju, ali i ova je vrsila posao, i bila neunistiva :lol_2:

E zbog toga kao i zbog onoga sa predstavama o oduzimanju vozila itd na takvom propalom mestu bogumi nece biti moguce uvesti civilizaciju bez primene izvesnih vrlo nepopularnih mera aka gnusno ali neophodno delo, i to u vecim kolicinama, ono sto oni nisu dovoljno radili. Sta da radis, ali tako je.

Takvih igrokaza kol'ko 'oćeš...nego...zašto se ovakve stvari dešavaju u prestonici, gde su plate najveće, a medju sirotinjom retko kada. U čemu je stvar ?

Link to comment
Share on other sites

U pravu si Konstantine za unuke. I ja pisah nedavno o mladima u zemlji..i stanju medju njima. Mislim da su mi kritike bile opravdane i na mestu.
Medjutim,kad ima sta/ko da se pohvali,necu (za)cutati.

Mali Luka Babic ispred udruzenja "Mi se pitamo" je imao odlican javni nastup usmeren protiv javasluka u radu Ministarstva prosvete. Nazalost,deluje kao endemska vrsta medju vrsnjacima..plus ce zapaliti odavde kad se steknu uslovi. Ali eto..pohvala za Luku i drugare. :thumbsup:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Takvih igrokaza kol'ko 'oćeš...nego...zašto se ovakve stvari dešavaju u prestonici, gde su plate najveće, a medju sirotinjom retko kada. U čemu je stvar ?

 

Stvar je u tome da ovde ima najviše dvonožne stoke po kvadratnom kilometru. Nedavno sam bio u Šapcu i za samo nekoliko minuta video dva magarca koji su se parkirali tako da blokiraju celu saobraćajnu traku sa uključena sva četiri migavca. Naravno, tablice su bile BG. Ovaj drugi je stao kod trafike gde sam i ja nešto kupovao, a čim je mazgov završio kupovinu, prodavačica je preda mnom prokomentarisala da se primitivac parkirao kao da je iz Beograda. Nisam mogao ništa da kažem sem da dodam da i jeste iz BG, što se vidi po tablicama. Sreća što mi je auto bio parkiran nekoliko ulica dalje i da sam išao peške, inače bi me živ blam pojeo.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Drug Crni said:

U pravu si Konstantine za unuke. I ja pisah nedavno o mladima u zemlji..i stanju medju njima. Mislim da su mi kritike bile opravdane i na mestu.
Medjutim,kad ima sta/ko da se pohvali,necu (za)cutati.

Mali Luka Babic ispred udruzenja "Mi se pitamo" je imao odlican javni nastup usmeren protiv javasluka u radu Ministarstva prosvete. Nazalost,deluje kao endemska vrsta medju vrsnjacima..plus ce zapaliti odavde kad se steknu uslovi. Ali eto..pohvala za Luku i drugare. :thumbsup:

 

To mu dodje kao uzbunjivači u firmi, preduzeću. Pre će ih na stub srama nego da pohvale....

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Stvar je u tome da ovde ima najviše dvonožne stoke po kvadratnom kilometru. Nedavno sam bio u Šapcu i za samo nekoliko minuta video dva magarca koji su se parkirali tako da blokiraju celu saobraćajnu traku sa uključena sva četiri migavca. Naravno, tablice su bile BG. Ovaj drugi je stao kod trafike gde sam i ja nešto kupovao, a čim je mazgov završio kupovinu, prodavačica je preda mnom prokomentarisala da se primitivac parkirao kao da je iz Beograda. Nisam mogao ništa da kažem sem da dodam da i jeste iz BG, što se vidi po tablicama. Sreća što mi je auto bio parkiran nekoliko ulica dalje i da sam išao peške, inače bi me živ blam pojeo.

E Vaso....ovo ti je ispred niške Delte:

spacer.png

 

Ovo je sajta "Niške inicijative", odnosno fb profila iz rubrike "parkiram kao džiber"....samo što ja mislim da je ovo neki naš lokalni mufljuz,a da je auto službeni. Tek, i mi konje za trku imamo:

spacer.png

 

...sa istog mesta.

Edited by Constantin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

Nisu ti što su se tukli gladni, već su samo stoka. Oni koji su gladni i hrane se u narodnoj kuhinji mirno čekaju u redu, a oni kojima je dupe zinulo za svim i svačim se ponašaju kao stoka. Ne znam zašto Linda uopšte i reklamira ovakve popuste jer se na taj način privlači stoka. Ionako bi tu crkotinu prodali, možda čak i po većoj ceni, a tolerisanje ovakvog ponašanja će zgaditi njihov lanac svakom normalnom čoveku.

 

Ovo jeste najbolja karakterizacija ponasanja u masi - iskusio to u redovima za humanitarnu pomoc tokom rata u Sarajevu - oni koji su najmanje imali i kojima je ta pomoc bila najneophodnija za prezivljavanje su najurednije cekali u redu, i ne jednom se odricali svojih 2dl ulja u korist komsije koji ima djecu... A stoka se gurala i otimala kako je mogla na raznim nivoima - skrecuci avione na privatne aerodrome,  kamione u privatna skladista, sanduke i burad u privatne podrume, laznim dokumentima...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Constantin said:

E Vaso....ovo ti je ispred niške Delte:

spacer.png

 

Ovo je sajta "Niške inicijative", odnosno fb profila iz rubrike "parkiram kao džiber"....samo što ja mislim da je ovo neki naš lokalni mufljuz,a da je auto službeni. Tek, i mi konje za trku imamo:

 

Em bahat,em vozi najogavniji auto koji postoji..Nissan Juke..pa,ovaj je za duplo shamaranje
(izvinjavam se vlasnicima Juke-a na forumu..ne mogu ocima da vidim ovaj model,niti da ga svarim)

Edited by Drug Crni
slova
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ters said:

 

Ovo jeste najbolja karakterizacija ponasanja u masi - iskusio to u redovima za humanitarnu pomoc tokom rata u Sarajevu - oni koji su najmanje imali i kojima je ta pomoc bila najneophodnija za prezivljavanje su najurednije cekali u redu, i ne jednom se odricali svojih 2dl ulja u korist komsije koji ima djecu... A stoka se gurala i otimala kako je mogla na raznim nivoima - skrecuci avione na privatne aerodrome,  kamione u privatna skladista, sanduke i burad u privatne podrume, laznim dokumentima...

Pa to je standardno ponasanje kao u onim knjigama o opsadi Staljingrada ili nesto, kad su prvi umrli dobri ljudi koji su delili i hteli da pomognu, a ostala je stoka koja je bila spremna da krade, otima pa i da se bavi kanibalizmom. Samo sto niko ne uci nista iz istorije. A nauk iz tih primera je da u kriznim situacijama stoku treba ubiti.

 

Mozda su samo Jevreji naucili pa su zato napravili Izrael i "never again".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

Em bahat,em vozi najogavniji auto koji postoji..Nissan Juke..pa,ovaj je za duplo shamaranje
(izvinjavam se vlasnicima Juke-a na forumu..ne mogu ocima da vidim ovaj model,niti da ga svarim)

Kad smo već od ovog selca. Da ne tražim u galeriji, ali sa leve srtrane, gledano iz pravca Yukea, postoji deo parkinga koji ima elektropunjače, za vozila na električni pogon. Uvek je zauzet Jugićima, Ladaama,, ali i BMW i Mercedesima. Srpskom vozaču je poniženje da hoda duže od 10 metara. Posebni zaljubljenici u svoja vozila obožavaju da dok krljaju burek ili pljeskavicu, kroz izlog objekta posmatraju svog ljubimca, koji je zauzeo sabraćajnu traku dok ovaj jede. Ali uz uredno uključena "sva 4".....

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Plavi Golub said:


Pa ima mesta, ali on hoce mesto pored njega.
 

Ne zauzimas random lezaljke za svoju ekipu, nego one sto su jedna pored druge.

Ma mani se od ležaljke....kažem ti za auto na slici. Džabe čuva mesto za "nekog" kad taj kad dodje ne može da se uparkira pored njega, ovaj sa Nisanom uveliko pije kaficu unutra....nije u kolima. Apropo peškira na plaži.....u inostanstvu uvek tako prepoznaš "zemu" :s_d:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Drug Crni said:

Em bahat,em vozi najogavniji auto koji postoji..Nissan Juke..pa,ovaj je za duplo shamaranje

 

Ovo je poseban model koji se zove Nissan Jukela. :classic_tongue:

 

8 minutes ago, Plavi Golub said:

Taj sto je parkirao po simetrali garant je hteo da zauzme mesto za jos nekog svog da se uparkira pored njega.Ovo kao na plazi kad bace peskir na lezaljku u cik zore.

 

Ima još jedan štos u folkloru bizgova koji tako parkiraju. Naime, dotični bizgovi vole da zauzmu dva mesta da im onaj koji parkira pored ne bi ogrebao vrata. Da se razumemo, to se dešava, ne volim ni ja da mi neko ogrebe vrata ako svoja otvara nepažljivo, ali ni na kraj pameti mi ne bi bilo da zauzmem dva mesta. Ovo što kažem sam slučajno čuo od nekog majmuna dok sam čekao u redu u prodavnici jer je razgovarao mobilnim i rekao sagovorniku nešto u stilu 'ma boli me q... prekrijem tablicu kad sam u centru, a ovde uvek parkiram na dva mesta da mi neko ne ogrebe auto'.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...