Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

14 minutes ago, FrediB said:

Ima radikali i gomila ''opozicije'' da ga razapnu na stub srama, te sto je jos gore celu tu gradjansku, procivilizacijsku ideologiju koja je u ruZZkoj guberniji na Balkanu ionako na izdisaju. 

 

mnogo je to smesno, kao borko proverava ko je ko u skupstini - aha da vas sad vidim junacine, glasajte ako smete

 

Mozda mi i ne razumemo najbolje ovu inicijativu, mozda to jeste nesto vredno, ali i sami kazu - sta god se podrzavalo za ili protiv, bice onako kako AV bude odlucio...

 

Ali AV ne moze da odluci, taman kad pomisli da saopsti ZA sankcije, dopadne mu se PROTIV sankcija

...ako se secate kad ste bili mali pa vas stariji pitaju koju boju neke igracke zelite vi danas zelite ovu sutra onu....secam se jedne lutke, bilo je sa plavom, ridjom i crnom kosom....kakva muka - ista kao Vuciceva, danas zelim onu plavu lutku sutra crvenokosu...prekosutra sa crnom kosom....i placem jer ne mogu da odlucim a roditelji cekaju ishod....

 

Tako identicno ceo svet ceka ishod ali ne moze okrutni svet ovako kao ja da shvati neodlucno dete. Mogu samo da kazu - dok smo cekali odluku sve lutke su prodate - ostala samo Babuska.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima radikali i gomila ''opozicije'' da ga razapnu na stub srama, te sto je jos gore celu tu gradjansku, procivilizacijsku ideologiju koja je u ruZZkoj guberniji na Balkanu ionako na izdisaju. 
Pa nek razapnu? Pa jel toj gomili govana treba da se titra zato što ih je mnogo?
Nek se napasu i oni i gubernija i russia.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, shonke said:

Pa nek razapnu? Pa jel toj gomili govana treba da se titra zato što ih je mnogo?
Nek se napasu i oni i gubernija i russia.

Na sledecim izborima, gradjanska opcija nece uzeti ukupno ni 7%.

 

A desnicarski sljam (dSS, Z-veri, poks 1 i 2, nada...) ce jos vise jacati. SNS i dalje nastavlja da jase, vedri i oblaci. Vucler ce vladati do smrti fakticki ko i putler odnosno ludaksenko. 

Edited by FrediB
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, erwin said:

 

 

🤦‍♀️

 

6x4tod.jpg

 

 

SRB kao u Knjizi Propovednikovoj, "nista novo pod Suncem, sto je bilo, to ce i biti, ste se desilo, to ce se i desavati".


Nije da je iko ocekivao da se SPS nece uglaviti, al' ajd', da se prica malo i tome, da se nagadja i licitira, da bude neke neizvesnosti. Njima bih voleo da vidim ledja nego li bilo kojoj drugoj stranci u SRB, vise nego li SNS-u, ali dosta ce jos vode proci Moravom dok se to ne desi...

...a dok se ne desi, FSB ce imati svih svojih 10 debelih i prljavih prstiju umesanih u rad nase vlade.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, i ovi okolo su ga pustili da prođe, ali to nije vazno, nego eto te stvari su razlog zasto bi tome ponovo trebalo uvesti totalne sankcije u svemu, pa ili neka vise odlude i pocnu da se ponasaju normalno, ili ono drugo. 

 

Uzgred, ko je normalan, ne treba mu objasnjavati da je taj sto je dolazio zlotvor toj teritoriji, kao i Rusija, zato sto im podsticu ludost, a ko je nenormalan pa veruje u te ludosti koje im ovakvi podsticu njegova stvar. Neka ide kod psihijatra, ama niti postoji neki "pritisak zapada" niti postoji nista od toga o cemu tu kolektivno buncaju. Terati nekoga da se ne ponasa kao lud i da se okane fiks ideja nije pritisak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Terati nekoga da se ne ponasa kao lud i da se okane fiks ideja nije pritisak.

Da barem teraju, nego samo preporucuju, iako i sami znaju podsvesno da sa baraberijom moze da se pregovara jedino pomocu sile. 

Link to comment
Share on other sites

Pa to i kažu, evo:

 

Viola fon Kramon: Moguće da naredna ponuda ne bude bolja od prethodne. Nisam sigurna da ljudi u Srbiji znaju da je reputacija Srbije najgora posle 1999. godine.

 

Dragan Bursać: Vulin je rekao istinu, ovakvoj Srbiji nije mjesto u EU

 

Quote

Da, ovakvu Srbiju neće niko


“Nije pitanje da li mi želimo u EU, već je pitanje da li EU želi Srbiju. Sudeći po sumanutim ucenama kojima nas izlažu da priznamo Kosovo, ukinemo Republiku Srpsku i uvedemo sankcije Rusiji, oni nas ne žele”. Kazao je ovo Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin za Večernje novosti i dodao da odnos prema EU “nije pitanje emocija već racionalnih odluka”.


Mnogi su u relativizatorskom maniru kazali kako ne treba pridavati značaj ovom klovnu i kako se nije nužno osvrtati na njegove umobolne umotvorine.


Rusiji 80% s ljubavlju


Ali.


Ali, problem je što je baš taj Vulin za koga ne znate da li je na drogama ili samo tako sam od sebe gleda na svijet, prvi policajac države Srbije i da on itekako određuje tokove racionalisanja prosječnog srpskog bića.


U današnjoj Srbiji u kojoj je preko 80% ljudstva protiv uvođena sankcija fašističkoj Rusiji, u kojoj se Putinu salutira, a uz Putinovu sliku masturbira, odbiti EU i kazati kako Srbiji nije mjesto u EU postalo je stvar kućnog vaspitanja uz pijane slavske stolove. Konkretno, najnovije istraživanje Demostata kazuje nam da u javnom mnijenju Srbije dominira mišljenje kako je Rusija najvažniji vanjskopolitički partner Srbije, a pomenutih 80 posto građana se ne slaže sa stavom da Rusiji treba uvesti sankcije.


Na koncu, tu je i čuveni evroskepticizam, a otvorena mržnja prema NATO paktu cvjeta u Srbiji i odavno je ona prešišala i bjelorusku mržnju pa možemo samo skrušeno kazati kako je ovaj put nekadašnji potrčko Mire Marković debelo u pravu.


Ne, Srbi ne žele u EU, jer je EU jasno protiv fašističke Rusije, jer EU ima norme ponašanja, koje čovjeka čine civilizovanim ljudskim bićem i najviše jer EU ima nešto što se zove vladavina prava – a po toj vladavini kompletno rukovodstvo Srbije bi bilo ili iza rešetaka ili u drugim institucijama zatvorenog tipa i zdravstvene naravi. Pa je razumljivo što od EU masovno zazire, kao đavli od krsta.


Uz Vulina do Vladivostoka
A što se tiče spina i okretanja priče kako EU ne želi Srbiju nije usamljen u ovoj mentalnoj nakaradi Aleksandar Vulin. Evo, Liljana Smajlović, tzv. novinarka, kazala ja za Prvu TV, kako je, parafrziraću, SKANDAL tjerati jednu malu zemlju da uvede sankcije Rusiji. Zamislite, molim vas, skandal je uvesti sankcije ruskim fašistima i ne ići u savezništvo sa njima?! To govori osoba koja se itekako pita za stanje sedme sile u Srbiji danas.


Ma stvarno, gospođo Smajlović, skandal je da vam brane ljubav prema fašistima, što bi kazao Dimitrije Ljotić. SKANDAL! Pravi skandal.


I dabome, nije u tom zaljubljenom pogledu punom čežnje prema ruskoj “strani“ jedina Smajlovićeva. Tu je tušta i tma pripejd ljevičara koji su pročitali tri knjige o lijevoj misli i po autokratskom automatizmu, u glavama ih zamijenili staljinizmom. Tu su i nekadašnje vedete “demokratske Srbije“ i NGO sektora koje i dalje gledaju Putina kao denacifikatora. Tu je sila Boga kojekakvih relativizatora, moralizatora, profesionalnih nezmjerača i srednjičara, tu je i kamara onih koji bi “da si ostavimo Ukrajinu na miru“ i da se okrenemo pacifizmu, dok Hitlerov nasljednik Putin uništava ukrajinske gradove i sela spremajući se za nuklearni holokaust.


Nije nego!


Kada ovako posložite stvari, i kad imate ispitivanja javnog mnijenja, makar 80% Srba slaže se sa Vulinom, a najmanji problem su oni manifestni putinisti, koji svetosavlje škope znojem iz teretana i koji su duboko u svijetu poluistina i srednjovjekovnog mraka.


A zašto su oni najmanji problem? Pa zato što su isti tek posljedica, a ovi prvotni su uzrok stanja u kome se Srbija nepogrešivo iznova i iznova stavlja na pogrešnu stranu povijesti.


I na koncu prstohvat srpskog imperijalizma


O drugom dijelu Vulinove izjave, kada kaže da neko nekoga tjera da se “odrekne Kosova“ ili da “ukine RS”, treba napomenuti da je Kosovo samostalna zemlja, priznata u od strane UN-a, a da je RS tek entitet u isto tako samostalnoj i međunarodno priznatoj zemlji Bosni i Hercegovini.


I kao što BiH i Kosovo ne beru brigu, a trebali bi i za Sandžak i za Vojvodinu, tako bi se i Srbija i njen prvi policajac Vulin morali okanuti i Kosova i BiH.


Jer je to klasični imperijalizam. Dobro, u slučaju Srbije, lokalni imperijalizam, ali ne manje poguban po svojoj toksičnosti i efektima.


I da, takvu Srbiju neće niko! Takvu Srbiju u kojoj je Vulin ne ministar bilo čega neće niko. Takvu Srbiju u kojoj prvi čovjek države patološki laže i glumi žrtvu dok ga tzv. opozicija oponaša, a svi žive na gorivu fašističkog putinizma, neće ni rusko-bjeloruska zajednica, koliko su nisko pali.


Da ne bude zabune, Vulin je u izjavi za notorne Večernje novosti kazao i da je EU kao savez „stvar prošlosti“, jer su gubitkom političke samostalnosti zemlje EU „postale teritorije, a ne države“. Ovo je tačno ako ste Lukašenko ili Putin. Pa je onda jednako tačno i da je Vulinov pogled odavno usmjeren prema “majčici Rusiji“ i nekakvim gore navedenim savezima sa Bjelorusijom ili Rusijom, što, opet složićete se, trkom podržava najmanje 80% pomenutih u Srbiji.


Koliko je ovo katastrofalno, poražavajuće, anticivilizacijski, pogrešno, jadno i bijedno, to je već druga stvar i drugi par rukava. Objektivno, Srbija je jednako tako podržavala Miloševića, a smijenila ga je ne zbog diktatorstva nego zato što je iznevjerio njihove osvajačke pretenzije. E, isto tako se Vučiću ljulja stolica, a Putin je sa onih slika i fotografija sišao među Srblje, koje ga zajapureno čeka.


Tragično, no dobro je znati istinu!

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Nisam sigurna da ljudi u Srbiji znaju da je reputacija Srbije najgora posle 1999.

Zabole patriJote k**** za to, stavise njima se svidja i cast im je kada ih preziru ''mrski evropejci''. 

Edited by FrediB
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ne, Srbi ne žele u EU, jer je EU jasno protiv fašističke Rusije, jer EU ima norme ponašanja, koje čovjeka čine civilizovanim ljudskim bićem i najviše jer EU ima nešto što se zove vladavina prava – a po toj vladavini kompletno rukovodstvo Srbije bi bilo ili iza rešetaka ili u drugim institucijama zatvorenog tipa i zdravstvene naravi. Pa je razumljivo što od EU masovno zazire, kao đavli od krsta.

Suština. Ne treba ništa dodati na ovo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

https://rs.n1info.com/vesti/jos-jedan-aktivista-optuzio-policiju-za-torturu-tukli-me-cetiri-sata-u-dve-ture/

 

Nepodobni deo Srbije živi pakao.

Treba ostatak naroda koji ne spada u 80 "normalnih" da emigrira odatle.

Ne znam šta da kažem, rad sam da pomognem prvi ljudima da nadju posao, stan, šta god, mislim da definitivno mora da se napravi neka organizacija da se spasu ti ljudi iz Mordora.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Iz serijala: Nisam tviteraš al mogu da pogledam...

 

Dakle, gubim vreme po Twitteru i naletim na sliku (verovatno je ima svugde, ali eto ugledah je baš ovde)

 

 

I sad razmišljam...

 

Toliko se podgila frka i panika i nacionalno bljuvanje i maltene objava rata, što je onaj neki fudbaler čini mi se, Švajcarski (da ne guglam sad) poreklom s Kosova / iz Albanije onomad pravio rukama / pretima nekakvu ptičurinu koja je na zastavi neke od pomenutih zemalja...  To "nas" je ljutilo, jel da?  To "nam" je baš bilo gadno, jel da?

 

A ovo na slici 👆 je u radu?  Ono, "naše" su devojke, mogu da rade šta hoće, nema veze, jer mi smo - "mi", uvek bolji od drugih, uvek "nam" se može ono što drugima ne dopuštamo. 

A kad "nam" skrenu pažnju da to i nije baš u redu, onda "smo" pasivno-agresivni i "jebemo kevu" slabijima i zovemo na oružje, a kad su jači u pitanju "zovemo" Putina u pomoć.

 

Doduše, ne videh da li je Zo Brown širio Zastavu konfederacije kad je Španija uzela Eurobasket... a bio bi dobar fazon :wicked:

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

...i mali addendum na prethodnu poruku.

 

Na istom tom Twitteru naletim (al više ne mogu da nađem gde) na komentar (prepričaću po sećanju, neko će ga već naći):

 

Šta bi bilo da su devojke kojim slučajem iz dela Srbije gde su Albanci (ili recimo Bošnjaci?!) većina, ali eto igraju za Srbiju, sve 5 i legitimno, uzimaju zlato, i da su posle osvajanja medalje u sreći i veselju razvukle šal Kosova / Albanije / BiH, koji god od njih.  Jer, rodni kraj je rodni kraj, jel da? Srce, duša, prvi koraci, prvi kontakt s loptom, to se pamti ceo život, jel da?

 

Ili je za Srbiju samo srpsko rodni kraj a sve ostalo izrodni kraj..?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, fancy said:

Iz serijala: Nisam tviteraš al mogu da pogledam...

 

Dakle, gubim vreme po Twitteru i naletim na sliku (verovatno je ima svugde, ali eto ugledah je baš ovde)

 

 

I sad razmišljam...

 

Toliko se podgila frka i panika i nacionalno bljuvanje i maltene objava rata, što je onaj neki fudbaler čini mi se, Švajcarski (da ne guglam sad) poreklom s Kosova / iz Albanije onomad pravio rukama / pretima nekakvu ptičurinu koja je na zastavi neke od pomenutih zemalja...  To "nas" je ljutilo, jel da?  To "nam" je baš bilo gadno, jel da?

 

A ovo na slici 👆 je u radu?  Ono, "naše" su devojke, mogu da rade šta hoće, nema veze, jer mi smo - "mi", uvek bolji od drugih, uvek "nam" se može ono što drugima ne dopuštamo. 

A kad "nam" skrenu pažnju da to i nije baš u redu, onda "smo" pasivno-agresivni i "jebemo kevu" slabijima i zovemo na oružje, a kad su jači u pitanju "zovemo" Putina u pomoć.

 

Doduše, ne videh da li je Zo Brown širio Zastavu konfederacije kad je Španija uzela Eurobasket... a bio bi dobar fazon :wicked:

 

 

 

Bosna i Hercegovina se sastoji od dva entiteta: Federacije Bosne i Hercegovine i Republike Srpske (u daljem tekstu "entiteti").

 

kome može da smeta to što su devojke istakle šal sa nazivom međunarodno priznatog entiteta?

ili smeta uspeh tih devojaka pa ajde da malo zapljunemo ? 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

smeta uspeh tih devojaka pa ajde da malo zapljunemo

 

Tradicionalno nisi propustio šansu da spinuješ i potpuno promašiš poentu i smisao napisanog :thumbsup:

 

Poenta: domaće licemerje.

A kad si već tu - iznenadi me i reci da sa sledećim primerom:

 

18 minutes ago, fancy said:

Šta bi bilo da su devojke kojim slučajem iz dela Srbije gde su Albanci (ili recimo Bošnjaci?!) većina, ali eto igraju za Srbiju, sve 5 i legitimno, uzimaju zlato, i da su posle osvajanja medalje u sreći i veselju razvukle šal Kosova / Albanije / BiH, koji god od njih.  Jer, rodni kraj je rodni kraj, jel da? Srce, duša, prvi koraci, prvi kontakt s loptom, to se pamti ceo život, jel da?

 

ne bi imao nikakav problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, fancy said:

 

Tradicionalno nisi propustio šansu da spinuješ i potpuno promašiš poentu i smisao napisanog :thumbsup:

 

Poenta: domaće licemerje.

A kad si već tu - iznenadi me i reci da sa sledećim primerom:

 

 

ne bi imao nikakav problem.

Ja nemam problem ni sa jednom zastavom za koju neko smatra da je njegova, da li je to crveno-crna- crveno-plavo-bela ili zeleno-bela nije mi uopšte bitno.  Ako se dobro sećam Asmir Kolašinac je prilikom osvajanja medalje na nekom takmičenju istakao i zastavu iz sandžaka pa se ne sećam nekog tviter prozivanja, ali su informer i telegraf divljali protiv tog gesta.

Ove dve devojke nikog i nićim nisu provocirale a za one kojima smeta njihov uspeh ostaje ona pesma navijača Hrvatske istina malo prepravljena

" neka pati kome smeta Srbija je prvak sveta" 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

...i mali addendum na prethodnu poruku.

 

Na istom tom Twitteru naletim (al više ne mogu da nađem gde) na komentar (prepričaću po sećanju, neko će ga već naći):

 

Šta bi bilo da su devojke kojim slučajem iz dela Srbije gde su Albanci (ili recimo Bošnjaci?!) većina, ali eto igraju za Srbiju, sve 5 i legitimno, uzimaju zlato, i da su posle osvajanja medalje u sreći i veselju razvukle šal Kosova / Albanije / BiH, koji god od njih.  Jer, rodni kraj je rodni kraj, jel da? Srce, duša, prvi koraci, prvi kontakt s loptom, to se pamti ceo život, jel da?

 

Ili je za Srbiju samo srpsko rodni kraj a sve ostalo izrodni kraj..?

 

Nije devojka, muškarac je, ali recimo:

 

images?q=tbn:ANd9GcQcOB6fqivnkxgIe7D3Esy

 

Asmir Kolašinac, atletičar. Proslavlja zlatnu medalju na dvoranskom EP u Geteborgu 2013.

 

Pljuvali ga naci tabloidi par dana i posle toga svi zaboravili kao da nikad nije bilo (sem slonova poput mene).

 

Edit: A sad videh da i @Perkos2 ima dobro pamćenje.

 

 

 

Edited by Stiletto
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

Iz serijala: Nisam tviteraš al mogu da pogledam...

 

Dakle, gubim vreme po Twitteru i naletim na sliku (verovatno je ima svugde, ali eto ugledah je baš ovde)

 

 

I sad razmišljam...

 

Toliko se podgila frka i panika i nacionalno bljuvanje i maltene objava rata, što je onaj neki fudbaler čini mi se, Švajcarski (da ne guglam sad) poreklom s Kosova / iz Albanije onomad pravio rukama / pretima nekakvu ptičurinu koja je na zastavi neke od pomenutih zemalja...  To "nas" je ljutilo, jel da?  To "nam" je baš bilo gadno, jel da?

 

A ovo na slici 👆 je u radu?  Ono, "naše" su devojke, mogu da rade šta hoće, nema veze, jer mi smo - "mi", uvek bolji od drugih, uvek "nam" se može ono što drugima ne dopuštamo. 

A kad "nam" skrenu pažnju da to i nije baš u redu, onda "smo" pasivno-agresivni i "jebemo kevu" slabijima i zovemo na oružje, a kad su jači u pitanju "zovemo" Putina u pomoć.

 

Doduše, ne videh da li je Zo Brown širio Zastavu konfederacije kad je Španija uzela Eurobasket... a bio bi dobar fazon :wicked:

 

 

 

 

Da li ćemo se zaista posprdati (i) ovom temom? Za dvoglavog orla se u Srbiji veruje da predstavlja simbol "velike Albanije" - ko ne zna šta je to neka gugla i vidi na koje teritorije postojanje takve "države" pretenduje - iako on to zapravo ne predstavlja (dvoglavi orao je svakako deo njihove zastave i pokazuju simbol kao što mi pokazujemo tri prsta). Međutim, u javnosti očigledno ima negativnu konotaciju + je ta situacija baš bila specifična, da ne kažem provokatorska. Dok zaista ne vidim koga "provociraju" devojke koje su raširile šal na kom piše Republika Srpska, pritom je to takođe legitimni entitet.

 

Da se ogradim i da me ne bi banovao pod parolom da sam protiv Albanije, meni apsolutno nije smetalo što su oni slavili golove pokazujuću dvoglavog orla, ne smeta mi ni ovaj šal, ali mogu da razumem zašto je prvo dočekano s puno osude i kao provokacija.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...