Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Just now, Devil In My Pants said:

Tacno. Samo ne bih ja tu ljubav povezivao sa samom Rusijom vec sa Putlerom. vucic je tak bolesnik kao i ptler i svako povezivanje sa drzavom Rusijom i Srbijom je degutantno. Danas sam posle deset godina opet seo sa drugaricom iz Rusije za sto i to jd jedno tako divno bice. 

Sto bi rekao jedan vrlo uvazeni forumas, ne dive se oni toliko samoj Rusiji, Kini, S. Koreji, Siriji, Iranu... koliko anticivilizaciji i opiranju bilo kakvim promenama i napredovanju. 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, rapisali su konkurs

 

 https://www.narodna.org.rs/sr-cyrl/najave/asistent-narodni-poslanik-skupstina#.YvDCOAOsXgg.twitter

 

A ovo je zanimljivo:

 

- Добићеш потврду од нас о свом ангажману, па ће се на факултету рачунати као обавезна пракса или додатни ЕСПБ бодови (за студенте ФПН);

 

Kako može jedna politička stranka da izdaje potvrdu o angažmanu? 

 

Ne znam da li postoje sličnosti sa SNS Akademijom..meni se čini da postoje..

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kako bese onaj Palmer, zamenik pomocnika podpredsednika....

 

Ovo je valjda legitimno, da sljakas za neku stranku i da ti se racuna kao obavezna praksa na FPN.

Nema to veze sa akademijom SNS koja proizvodi visokokvalitetne poslanike i ministre.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koljac i Ritopeka je priznao sve i ako su imali sve dokaze i dobio je pazi sad, 18godina zatvora za zverstva koja je uradio Tu treba poceti i zavrsiti. Bilo mi je i ranije sumnjivo kad su govorili da je IT strucnjaak :DDDDD kao da to ima neke veze, da je neki  kamiondzija onda bi dobio 40g. Ovde sudstvo bukvalno lupaju kazne u kao u kafani bez ikakvog smisla.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Koljac i Ritopeka je priznao sve i ako su imali sve dokaze i dobio je pazi sad, 18godina zatvora za zverstva koja je uradio Tu treba poceti i zavrsiti. Bilo mi je i ranije sumnjivo kad su govorili da je IT strucnjaak :DDDDD kao da to ima neke veze, da je neki  kamiondzija onda bi dobio 40g. Ovde sudstvo bukvalno lupaju kazne u kao u kafani bez ikakvog smisla.

 

A mozda mu je ujak, trenutni ambasador Srbije u Moskvi - Momcilo Babic, sredio popust ?

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

Mogu li poljoprivrednici da uzdrmaju režim? 

Zasad deluju odlučno ali ne i opasno po vlast, međutim, vlast jednostavno ne može da učini dovoljno da poljoprivrednici budu zadovoljni, da mogu da održe isplativu proizvodnju na duže staze. Većina njih nema alternativu, mnogima je poljoprivreda jedino što znaju i umeju da rade, mnogi su uložili sve što imaju, zadužili se za mašine i opremu  a dugove im niko neće, i ne treba, oprostiti.

 

Trenutno se vodi borba oko cene suncokreta i cene i uslova nabavke goriva, barem sam ja toliko pohvatao, cena i nestašica đubriva se tek uzgred spominje, rod kukuruza će biti značajno umanjen, jesenji radovi i usevi naredne godine su potpuno neizvesni. U sličnim situacijama dosad, vlada je obično izlazila sa nekim jednokratnim predlozima, mazala oči nezadovoljnimadok gnev splasne, ljudi se snađu ovako ili onako, poprave se okolnosti, sada je to manje moguće a da ne izazove krupnije probleme, veću štetu. Novac je sve skuplji, energija takođe, hrana i inputi za proizvodnju hrane, nekad su se poljoprivrednici bojali uvoza jeftine hrane pa su morali da pristaju na minimalne ustupke koje su dobijali, sad nema šanse da se uvozi jeftina hrana jer se stanje sa energijom, hemikalijama, novcem, svuda približno jednako oseća, niko ne može da proizvodi jeftino, na sve to katastrofalne suše i požari po Evropi, ne znam da li će biti dovoljno što Vučić zapaljivim izjavama skreće pažnju na Kosovo, Hrvatsku, sutra Bosnu, ljudima je ugrožena egzistencija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tu je isto zanimljivo ono sto je neko pisao - ovi uopste i ne pomisljaju da na njih salju policiju ili ćelave degenerike, jer znaju da se ovi takvih ne plase. A i garantovano bi ih paori izmlatili, kad bi ih i poslali, jer ovo nisu gradski ljudi, koji samo sede, nego ljudi koji stalno fizicki rade i u formi su, i nemaju nikakve veze sa partijama i ni sa cime. Paganus, kao u Rimu, koji sa Rimom nemaju veze, ali Rim sa njima ima :lol_2:

 

A bas bi super bilo da im dođu ćelavi degenerici, pa da ih ovi malo izmese, kao Vudu Popaj sto je u onoj pesmi pravio "...jak sam ko bizon i zato smanji ton, nije ti fazon, jer ljakse kud udari, tu trava ne niče, učio sam karate od moga čiče..." :lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni to smrdi na još jednu priču "došao vučić i rešio problem" , ne mislim da su poljoprivrednici deo te priče nego ovi tako nastupaju, ministar i premijerka mute i pokušavaju da ih smuvaju a onda ako ne prođe to dolazi mađioničar i rešava problem.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klotzen said:

Meni to smrdi na još jednu priču "došao vučić i rešio problem" , ne mislim da su poljoprivrednici deo te priče nego ovi tako nastupaju, ministar i premijerka mute i pokušavaju da ih smuvaju a onda ako ne prođe to dolazi mađioničar i rešava problem.

 

 

Oni će, siguran sam, pokušati da smire strasti na oproban način ali će se zahtevi ređeti jedan za drugim, neke se jednostavno ne mogu rešiti, na primer đubrivo, i da se nabavi košta 3-4 puta više nego pre rata, ne može da se transportuje i zbog niskog vodostaja, a tek dolazi na videlo katastrofalan rod kukuruza, znači neće biti stoćne hrane dovoljno, gasiće se farme svinja i goveda, cene će još rasti, onda se i drugi bune, ne mogu da kupe meso, nema mleka, skup hleb. E, onda dolazi zima, nema struje, otope se zamrzivači, nema grejanja ili je tri puta skuplje nego predhodne zime. Niko ne ostaje van uticaja krize, a bilo kojoj kategoriji da se pomogne mora se od nekog uzeti. Biće vruća zima iako će temperatura biti u minusu.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Meni to smrdi na još jednu priču "došao vučić i rešio problem" ,

Naravno da smrdi.

1) Zasto protestuju ispred Banovine,a ne u Nemanjinoj? Zasto blokiraju Novi Sad,a ne Beograd? Kao da se agrarna politika kreira i vodi u Novom Sadu..sa druge strane - bilo bi dobro i logicno da bas to zatraze..da to bude jedan od zahteva..nesto ne verujem u to
2) Vec su se juce poceli ogradjivati u dobro poznatom stilu - "ovo nije protest protiv vlasti..ovo nije politicki protest" itd. Korupcija u agraru je ogromna, najskuplje gorivo u regionu, zabrana izvoza, monopol na inputima, otimanje zemljista, katastrofalan agrarni budzet..onda izadju i izjave kako nemaju nista protiv vlasti i strajk nije politicki..

Nema problema - nek' onda izvole da pozovu Porfirija,pa nek' opale jedan moleban za kisu..

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da trenutno samo hoce da iskamce neke pogodnosti i da uopste nemaju u planu da to nesto eskalira.

Inace je situacija za sve nas generalno jako losa. Skupo gorivo, skupo djubrivo, susa, rod ce biti nizak, tako da i za ono sto rodi cena kostanja ce biti visoka, stocna hrana - stonks. Danas sam kupio svinjski vrat bez koske, 1200 dinara kg u idei, to je pre nekoliko godina bilo 400-450 dinara. Sledece godine ne bi me cudilo da bude i 1600-1800. A ono sto je najgore je sto ni sa rekordnim cenama hrane, ni poljoprivrednicima ne ostaje nista, cene inputa ubijaju svima profitabilnost. Ni sami trgovci 

 

U neku ruku, ako nesto eskalira, vlast ce slati policiju na njih, jer Policija/Vojska/Crkva delu tih ljudi (ne svima ofc), nesto jos uvek znaci.

Ako posalju falange u civilu, kao ovo sto je bilo u NS, ugazice ih budacima. 

Link to comment
Share on other sites

Ima tu medju seljacima 🙂 jedan seljak sto je dao intervju. On je jedan iz zenine tazbine. Bio je clan sns-a, ali posten covek.

 

Naime u tom malom selu su pravili one male parkove za decu i nabili cenu neku boze sacuvaj i on rekao celom selu kako si ih pokrali na tenderu. Secam se manje vise da je kostalo nesto bolesno tipa 10k evra, ne vredi tipa ni 2k :-). Lik je takve batine dobio od sns batinasa da mesecima nije mogao da funkcionise normalno. Od tad je opozicionar.

 

Mislim da ni mi ovde nismo svesni koja su govna na vlasti jer cak i koliko mislimo da je zamislivo da znamo...kad bi znali pravu realnost da bi u cudu bili mozda i godinama. Nakotile su sve gnjide i dok ne bude jedan veliki opozicioni skup sa samo nezadovoljnim gradjanima gde ce se batinasima a i policiji bubrezi pomeriti od nekog bar prividnog zaokreta nema nista.

 

Znaci samo lopata..oni nijednu drugu rec ne poznaju. Spojiti Srbe u tako nesto, pa lakse je napraviti kucu sa bazenom na Saturnu. Ruke se miraju uprljati, od ovih dramosera sto pricaju i sto bi na razgovore sa psihopatom.. nema bukvalno nista.

 

 

 

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

Razumljivo je da poljoprivrednici proteste organizuju sa ciljem da dobiju neke ustupke, da im nije cilj rušenje vlasti jer bi u tom slučaju bili još dalje od primarnog colja, ono što ovi mogu, ili se ber čini da mogu, da urade odmah ili za mesec dana u slučaju rušenja vlasti bi se odužilo na bar pola godine, godinu. iI to samo za sagledavanje problema i prihvatanje obaveze da se krene sa rešavanjem, za stvarno rešenje nisu dovoljne finansijske i sdministrativne intervencije tu i tamo, potrebni su mnogo dublji zahvati koji bi zadirali i u druge oblasti ne samo u poljoprivrednu proizvodnju i preradu. 

Vidim po izjavama nekih pojedinaca da ima onih koji razumeju lanac uzroka i posledica, vide gde je problem i čime je izazvan, vide šta su posledice odluka vlade da se zabrani izvoz nekih proizvoda ili zamrznu cene a sada, kad su došle posledice, kažu to je tržište, mi ne možemo da se mešamo. A, kako ste mogli juče da se mešate i kako se mešate u sve drugo. Neki drugi učesnici protesta vide krajnje cene njihovih proizvoda u maloprodaji i kažu, eto, sva zarada ode trgovcima na malo, još kad su samoposluge u vlasništvu stranih firmi ode zarada u inostranstvo. Očito, nedovoljno poznavanje tržišta ali nije nikakvo čudo, ništa potkovanije nisu ni izjave pojedinih savetnika po ministarstvima, ministara i premijerke.

Podržavam poljoprivrednike, pre svega njihovo pravo da se bore za svoje pozicije, zbog svih nas bi bilo dobro da im se omogući, pomogne, da pripreme proizvodnju za narednu godin, s druge strane suštinski problemiostaju, nekompetentnost, korupcija, bahatost, katastrofalne greške u vođenju politike, od spoljne do poreske, energetske..., svako odlaganje početka ozbiljnih zahvata nas vodi sve dublje u propast, sve teže mogu da se nelaze rešenja.
Ne čuh ni od opozicije nikakve predloge osim načelne podrške protestima, opozicija je zauzeta međusobnim nadgornjavanjem.

Otkad pamtim, a dugo je to, nijedna vlada nije imala jasnu politiku u poljoprivredi, svi su samo povremeno intervenisali, gasili manje i veće požare. Jedino je, kao ministarka, Ivana Dulić imala ideje kako treba da se vodi politika u poljoprivredi, započete su neke aktivnosti, došli su drugi posle nje i to je zaboravljeno.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, shonke said:

Zato što je ta država slična Iranu i S.Arabiji.

Baš sam hteo da okačim link 

U komentarima uglavnom podrška psihopati.

Neće to NIKADA biti normalna država.

Nije kriv ni Slova, ni AV, narod je GOVNO bato, narod!

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...