Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

37 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 u zemlji gde sin bivseg preCednika svercujovao cigare, gde bratija sada na vlasti krade i sakom i kapom-  jeste...

Valjda bi trebali da budemo drugaciji od njih.

I pokojni Tito je svojevremeno rekao "necemo se drzati zakona ko pijan plota". 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Amigo said:

 

Znaci po ljudima koji rade na pijaci ti generalizujes cijelu jednu populaciju :smiley26:

Koliko ih radi na pijaci, 10, 20, 50, 100, da to bude dovoljno da se tako optuze sve "izbeglice"?

 

Nije ovo nista licno, nego mislim da se mora prihvatiti prosta cinjenica da su sada i ti ljudi Vojvodjani i da imaju ista prava kao i ti koji si rodjen u Subotici.

 

naravno da ne rade svi na pijaci.. ali svi dolaze na pijacu.. i izbeglice i "domaci"...  pa se sa svima razgovara... i vidi se ko kako razmislaj

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Doc Holiday said:

ponovicu ponudu....   ajde u dvajes'  marki da ce da povuce zakone :lala2:

 

Vučić: Čekam mišljenje pravnog tima o zakonima o eksproprijaciji i referendumu

 

"NISAM POTPISAO ZAKON O EKSPROPRIJACIJI" Vučić: Čekam pravni tim

 

Ima ovakvih vesti još. Mislim da ovde čak i nije poenta u tome kakvi su zakoni, već da je shvatio da mu neki potezi mogu dobro naškoditi. Mogao je da bude u pitanju i zakon o uzgoju cveća, ali kako reče Mare80, ovde je teško povezati bilo šta sa Đilasom, Jeremićem, Šolakom ili nekim desetim. Poslednje proteste su organizovali ljudi koji su de facto anonimusi u odnosu na već poznate političare. U manjim sredinama se ljudi uglavnom znaju i teško je povezati npr. onu ženu iz Čačka što je bila na N1 sa Đilasom jer je tamo sigurno znaju mnogo bolje. Evidentno je da su protesti održani tokom vikenda prvenstveno manifestacija nezadovoljstva, a da su pomenuti zakoni samo okidač.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Vučić: Čekam mišljenje pravnog tima o zakonima o eksproprijaciji i referendumu

 

"NISAM POTPISAO ZAKON O EKSPROPRIJACIJI" Vučić: Čekam pravni tim

 

Ima ovakvih vesti još. Mislim da ovde čak i nije poenta u tome kakvi su zakoni, već da je shvatio da mu neki potezi mogu dobro naškoditi. Mogao je da bude u pitanju i zakon o uzgoju cveća, ali kako reče Mare80, ovde je teško povezati bilo šta sa Đilasom, Jeremićem, Šolakom ili nekim desetim. Poslednje proteste su organizovali ljudi koji su de facto anonimusi u odnosu na već poznate političare. U manjim sredinama se ljudi uglavnom znaju i teško je povezati npr. onu ženu iz Čačka što je bila na N1 sa Đilasom jer je tamo sigurno znaju mnogo bolje. Evidentno je da su protesti održani tokom vikenda prvenstveno manifestacija nezadovoljstva, a da su pomenuti zakoni samo okidač.

 

tako je bilo i prosle godine za nerede i proteste zbog novog lockdawna..  prvo se radikalski zaigra pa kad vidi da je zas... onda popusta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Darth Bane said:

Valjda bi trebali da budemo drugaciji od njih.

I pokojni Tito je svojevremeno rekao "necemo se drzati zakona ko pijan plota". 

 

zasto bi bili drugaciji u zemlji gde vlada mafija?  sta treba da gledamo dok nas oni osiromasuju i da cutimo , kao dobro je...

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Doc Holiday said:

 

tako je bilo i prosle godine za nerede i proteste zbog novog lockdawna..  prvo se radikalski zaigra pa kad vidi da je zas... onda popusta

 

Slažem se, a zajednička crta su bili majmuni po krovovima i majmuni na bageru - kojekakav ološ koji napada građane. Mislim da ovog puta protesti mogu da traju i duže jer ako naprosto povuče zakone, uvek se može potegnuti npr. pitanje pijaće vode u Zrenjaninu, zagađenje koje stvara Ling Long (plus radnici iz Vijetnama), može se sačekati da bilo koja firma zasere time što ne poštuje ekološke norme i slično. Ukoliko nastavi da pušta majmune iz kaveza, neće biti dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dulematic said:

Ne verujem da će povući oba zakona.

Kontam da će proći zakon o referendumu, povući će zakon o eksproprijaciji a onda napraviti referendum o Rio Tintu, gde će da se prebroji za izbore i pobedi ekološki ustanak. To mu je u njegovoj bolesnij glavi idealan scenario.

 

Zakon o referendumu je vec prosao. Objavljen je u sluzbenom glasniku i stupio je na snagu.

 

Zakon o eksproprijaciji nije jos potpisao. Jbg ja se ipak nadam da ce i njega potpisati jer je potrebno ubrzati proceduru eksproprijacije koja je trenutno nedopustivo spora.  

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Slažem se, a zajednička crta su bili majmuni po krovovima i majmuni na bageru - kojekakav ološ koji napada građane. Mislim da ovog puta protesti mogu da traju i duže jer ako naprosto povuče zakone, uvek se može potegnuti npr. pitanje pijaće vode u Zrenjaninu, zagađenje koje stvara Ling Long (plus radnici iz Vijetnama), može se sačekati da bilo koja firma zasere time što ne poštuje ekološke norme i slično. Ukoliko nastavi da pušta majmune iz kaveza, neće biti dobro.

 

A koja je poenta sa tim zakonima?

Zna li iko šta nije u redu sa njima?

Eto, recimo zakon o eksproprijaciji. Šta ne valja?

 

Ili idemo na ulice zbog bilo čega?

 

Kao ono, kad su  "Jedan od milion" vodili mesecima proteste tražeći izmene izbornog zakona.

A onda kad je trebalo bojkotovati izbore, oni se registrovali kao politička stranka i izašli na izbore po starim pravilima.

Edited by Bejbl
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

 

opet kao po obicaju podmeces...  moja konstatacija se odnosila na to da  izbeglice , a i oni iz 45te  u vecini glasaju  i podrzavaju SM- Seselj-AV kombinacije sto jeste cinjenica

Građani Srbije vecinski glasaju za AV i SNS sve ostalo je tvoj bezobrazluk i nevaspitanje

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bejbl said:

 

A koja je poenta sa tim zakonima?

Zna li iko šta nije u redu sa njima?

Eto, recimo zakon o eksproprijaciji. Šta ne valja?

 

Ili idemo na ulice zbog bilo čega?

 

Kao ono, kad su  "Jedan od milion" vodili mesecima proteste tražeći izmene izbornog zakona.

A onda kad je trebalo bojkotovati izbore, oni se registrovali kao politička stranka i izašli na izbore po starim pravilima.

 

U prethodnom postu sam napisao da nije čak ni poenta u zakonima:

 

Quote

...Mislim da ovde čak i nije poenta u tome kakvi su zakoni, već da je shvatio da mu neki potezi mogu dobro naškoditi. Mogao je da bude u pitanju i zakon o uzgoju cveća... Evidentno je da su protesti održani tokom vikenda prvenstveno manifestacija nezadovoljstva...

 

Ako uzmemo kao primer ljude koji žive u soliterima, njih svakako ne dotiče zakon o eksproprijaciji, ali jesu bili na protestima. Odlično je i što si spomenuo 1 od 5 miliona jer mnogi tamo nisu bili samo zato da bi podržali one klinke, niti zato što vole Borka, već zato što su nezadovoljni.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Perkos2 said:

Građani Srbije vecinski glasaju za AV i SNS sve ostalo je tvoj bezobrazluk i nevaspitanje

 

blago tebi i tvojoj matematici....  Za Vucica glasa oko 50% IZASLIH  na biralista a izlaznost je oko 50% - a i to sve ono sto oni sami kazu da su izbrojali... i ti im veruj ako hoces...

 

 tvoj podmetanje je ono sto je bezobrazluk  i nevaspitanje -  no to je sasvim normalno kod "patriJOta"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

U prethodnom postu sam napisao da nije čak ni poenta u zakonima:

 

 

Ako uzmemo kao primer ljude koji žive u soliterima, njih svakako ne dotiče zakon o eksproprijaciji, ali jesu bili na protestima. Odlično je i što si spomenuo 1 od 5 miliona jer mnogi tamo nisu bili samo zato da bi podržali one klinke, niti zato što vole Borka, već zato što su nezadovoljni.

 

Pa jeste, ali ako se ne protestuje iz konkretnog trazloga, onda se to opšte nezadovoljstvo brzo ispuše s nekoliko dana šetnje na vazduhu.

 

Još je njih premalo na ulici, koliko nezadovoljnih ima u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Doc Holiday said:

 

blago tebi i tvojoj matematici....  Za Vucica glasa oko 50% IZASLIH  na biralista a izlaznost je oko 50% - a i to sve ono sto oni sami kazu da su izbrojali... i ti im veruj ako hoces...

 

 tvoj podmetanje je ono sto je bezobrazluk  i nevaspitanje -  no to je sasvim normalno kod "patriJOta"

Moja matematika je čista kao suza i lako proverljiva dok ono tvoje nagađanje ko za koga glasa je čist bezobrzluk mada naginje i ka jednoj ideologiji( najgoroj na svetu)

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Div said:

 

Civilizovanje po Milenku i Vučiću:

 

civilizatori.jpg

 

 

Ja nisam podrzavao ovakvo civilizovanje nasumične gomile, ali bih rado podrzao ovakvo civilizovanje ovih koji bacaju pored kontejnera, ili parkiraju na sred ulice pa upale sva 4 migavca i slicnih. Sistematski, na svakom ćošku, u svakoj ulici, godinama i decenijama, sve dok to ne prestane. Ma sta podrzao, rado bih mu se pridruzio, kad bi mi dali "license to fill" (bulju šimikama). 

 

Što se tiče protesta, da bih im se pridružio morate/moraju/morali bi da mi daju cilj, koji nije samo tek "smeniti Vucica", nego nesto smisleno, sa osnovnom idejom "integrisanje u civilizaciju, prestanak glorifikovanja prađedovstva pa podsticanje realnog pogleda na svet, a ne da se zivi u poricanju,  marginalizovanje i nemilosrdno suzbijanje svih ovih sto ih zovem doktori i filozofi, kao i raznih medijskih zlikovaca itd". Bez takvog nekog cilja, ne pratim, i bas me zabole da li ce biti Vucic ili Mucic. Svako ko reaguje na guženje iz civilizacije, i na proteste sa stvarnim zahtevima o kojima je ovde pisano, nije potpuno neprihvatljiv :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Moja matematika je čista kao suza i lako proverljiva dok ono tvoje nagađanje ko za koga glasa je čist bezobrzluk mada naginje i ka jednoj ideologiji( najgoroj na svetu)

 

zbog ovog konstatnog podmetanja bi mogao i da te prijavim moderaciji, mada bi bilo red i da sami reaguju...  lepo sam rekao da nije nagadjanje nego ocigledno iskustvo u susretima sa tim ljudima jer se susrecem sa svim ljudima pa i sa njima- i znam kakav nacin razmisljanja imaju...  i rekao sam ne svi ali vecina da.  I sta je tu fasisticki sto podmeces , sto sam rekao da postoje naselja , pogotovo ona relativno novije formirana, u kojima ti ljudi cine vecinu. I da u tim naseljima su odvajkada pobedjivali SPS , SRS i sad SNS ?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Doc Holiday said:

blago tebi i tvojoj matematici....  Za Vucica glasa oko 50% IZASLIH  na biralista a izlaznost je oko 50% - a i to sve ono sto oni sami kazu da su izbrojali... i ti im veruj ako hoces...

 

Pa ko je onda tu kriv, da li ovi koji izlaze ili ovi koji ne izlaze i koje ocigledno ili ne zanima ko je na vlasti ili ne vide nikoga za koga bi glasali?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Perkos2 said:

Moja matematika je čista kao suza i lako proverljiva dok ono tvoje nagađanje ko za koga glasa je čist bezobrzluk mada naginje i ka jednoj ideologiji( najgoroj na svetu)

 

da ti pojasnim matematiku...  u Pancevu i kad je bio vecinski opozicioni grad 1996-2000 te , u tim naseljima u kojima su u znatnijoj meri zive izbeglice su na izborima redovno dobijali SPS i SRS... naravno danas SNS

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ja nisam podrzavao ovakvo civilizovanje nasumične gomile, ali bih rado podrzao ovakvo civilizovanje ovih koji bacaju pored kontejnera, ili parkiraju na sred ulice pa upale sva 4 migavca i slicnih. Sistematski, na svakom ćošku, u svakoj ulici, godinama i decenijama, sve dok to ne prestane. Ma sta podrzao, rado bih mu se pridruzio, kad bi mi dali "license to fill" (bulju šimikama). 

 

Što se tiče protesta, da bih im se pridružio morate/moraju/morali bi da mi daju cilj, koji nije samo tek "smeniti Vucica", nego nesto smisleno, sa osnovnom idejom "integrisanje u civilizaciju, prestanak glorifikovanja prađedovstva pa podsticanje realnog pogleda na svet, a ne da se zivi u poricanju,  marginalizovanje i nemilosrdno suzbijanje svih ovih sto ih zovem doktori i filozofi, kao i raznih medijskih zlikovaca itd". Bez takvog nekog cilja, ne pratim, i bas me zabole da li ce biti Vucic ili Mucic. Svako ko reaguje na guženje iz civilizacije, i na proteste sa stvarnim zahtevima o kojima je ovde pisano, nije potpuno neprihvatljiv :classic_smile:

Slazem. Dodao bih jos da je npr blokada puteva zaista protivzakonit pa i protivustavan cin. Znaci: boriti se za nesta ali krsenjem zakona???? I kako onda da verujem da ce nakon smene vlasti oni novi koji dodju biti bolji? Kad u startu krse zakon? Jos nisu ni dosli na vlast a vec krse zakon? Ili se ipak " necemo drzati zakona ko pijan plota"???

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

Pa ko je onda tu kriv, da li ovi koji izlaze ili ovi koji ne izlaze i koje ocigledno ili ne zanima ko je na vlasti ili ne vide nikoga za koga bi glasali?

 

za ovo sto sad kazes jeste tako, ali za to i jeste kriva sama opozicija zbog sopstvene nesloge i nedelovanja

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Doc Holiday said:

blago tebi i tvojoj matematici....  Za Vucica glasa oko 50% IZASLIH  na biralista a izlaznost je oko 50% - a i to sve ono sto oni sami kazu da su izbrojali... i ti im veruj ako hoces...

 

 tvoj podmetanje je ono sto je bezobrazluk  i nevaspitanje -  no to je sasvim normalno kod "patriJOta"

 

Ne mozes tako da racunas jer onda ispada da je 2008., kad je ubedljivo najvise biraca izaslo na izbore  oko 2,2 miliona glasaca iskazalo ravnodusnost prema oba kandidata, za Nikolica glasalo takodje 2,2 miliona, dok je Tadic dobio 2,3 miliona. To znaci da je trecina glasala za Tadica, trecina za Nikolica, a trecina uopste nije glasala.

 

Bukvalno se nikada nije desilo da glasa vise od 4,5 miliona ljudi ili vise od 70% i tih 30% mozes komotno da otpises. Ostaje tih 70%, pa ako SNS i saveznici (njih si zaboravio, odnosno SPS i razne SRS, LSV, Zavetnike, UDS i ostale Sapice) dobiju 70% od 70% to je skoro 50% svih biraca - toliko niko nije imao, ni DS, ni udruzene stranke DOS, ni SRS + SPS, bukvalno niko.

 

To samo govori da za SNS i SPS glasa mnogo vise ljudi od bivsih glasaca SRS + SPS i to je najveca snaga rezima, to sto je objedinio glasace skoro svih stranaka, odnosno sve najgore u svim strankama.

Edited by goldberg
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Uzas!
 


Koliko znam..bio osnivac neke paravojne,paradrzavne udbaske formacije koja je '91 / '92 pravila sranja..prilicno sam siguran da licno ima krvi na rukama..zlikovac..ovo je nazi prica zapravo..
To ga ne sprecava da mu usta budu puna Hrista i pravoslavlja..kancer drustva i bukvalno trovac.

Paradoksalno,podrzavaju ga upravo oni koji su zbog takvih gubili decu,bracu,imovinu,zavicaj..jer on je neki zastitnik. Pa,majku ti jebem,idi sad u Decane ili Knin ako mozes,da branis srpstvo..razjebu ljudima sve i onda pobegnu prvi..i evo ga iz udobnosti doma svoga siri nacizam nesmetano..

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Bejbl said:

 

Pa jeste, ali ako se ne protestuje iz konkretnog trazloga, onda se to opšte nezadovoljstvo brzo ispuše s nekoliko dana šetnje na vazduhu.

 

Još je njih premalo na ulici, koliko nezadovoljnih ima u Srbiji.

 

Ne sporim ni to, ja samo konstatujem šta se do sada desilo. Ne znam ni šta će biti sa aktuelnim protestima, tj. da li će se proširiti na još neki problem ili neće, naprosto ne mogu da predvidim.

 

Jedino što mogu da konstatujem jeste da neće biti dobro ako majmuni izađu iz kaveza i krene haos, bez obzira na to da li se protestuje zbog zakona koji reguliše eksproprijaciju, poljoprivredu, izgradnju stanova, registraciju automobila ili nešto deseto. Nezadovoljstvo postoji, a kako će se kanalisati je druga priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...