Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Zajebano je sto cemo do 13-14 septembra imati samo 3 igraca i Sehovica , kako sam cuo. Svi ostali su sa reprezentacijama i nekim drugim obavezama. Kuridza ako udje u 12 to ide i kasnije od tog datuma. 3 igraca u Bosni i ostali kod nas vjerovatno ispadaju u grupi. Ne znam kakva je situacijama u drugim klubovima ali oni koji su mijenjali roster mnogo , kao sto smo mi, su bas u gubitku. Aba pocenje vec 1.10. i pitanje kako spremiti ekipu za dvije nedelje

Link to comment
Share on other sites

Jos krilni centar i bice to pristojna ekipa. 12 igraca + Sehovic:

 

Bell-Haynes, Drobnjak

Booth, Popovic

Reynolds, Atic, Lazic, Sehovic

pojacanje, MJK, Ilic

Kaba, Kamenjas

 

Vreme je i da Drobnjak pocne da pokazuje da moze da bude koristan za ekipu, jer ako ne moze treba dovesti jos jednog beka (a sest stranaca je a little too much).

 

Uglavnom skromnija ekipa od proslogodisnje, ali i dosta bolje sastavljena. Sad je Jovanovic na potezu, nadam se da nece kao prethodnik mu da trazi izgovore svugde osim u sebi.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

Jos krilni centar i bice to pristojna ekipa. 12 igraca + Sehovic:

 

Bell-Haynes, Drobnjak

Booth, Popovic

Reynolds, Atic, Lazic, Sehovic

pojacanje, MJK, Ilic

Kaba, Kamenjas

 

Vreme je i da Drobnjak pocne da pokazuje da moze da bude koristan za ekipu, jer ako ne moze treba dovesti jos jednog beka (a sest stranaca je a little too much).

 

Uglavnom skromnija ekipa od proslogodisnje, ali i dosta bolje sastavljena. Sad je Jovanovic na potezu, nadam se da nece kao prethodnik mu da trazi izgovore svugde osim u sebi.

Puno je samo batina. Kad se pogleda bolje oni imaju tu skoro sve strance. Drobnjak i Popovic Crnogorci. Ja se ne slazem puno sa tom filozofijom oko domacih igraca sem ako nemas kvalitet.

 

Jbte kome je u Zvezdi vise interesantno da gleda Lazica?? Domaci treneri..filozofija reptila.

 

Jedino sto je kod stranaca lose su kratkorocni ugovori i to najvise da klubovi kao ne bi rizikovali.

 

Ako dovedu Wiltjera moracu ih gledati i uzivo.

 

Samo kontinuitet donosi rezultate te ce to biti osnovni problem Buducnosti ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Puno je samo batina. Kad se pogleda bolje oni imaju tu skoro sve strance. Drobnjak i Popovic Crnogorci. Ja se ne slazem puno sa tom filozofijom oko domacih igraca sem ako nemas kvalitet.

 

Jbte kome je u Zvezdi vise interesantno da gleda Lazica?? Domaci treneri..filozofija reptila.

 

Jedino sto je kod stranaca lose su kratkorocni ugovori i to najvise da klubovi kao ne bi rizikovali.

 

Ako dovedu Wiltjera moracu ih gledati i uzivo.

 

Samo kontinuitet donosi rezultate te ce to biti osnovni problem Buducnosti ove sezone.

Zaboravio si Ilica. 

 

Vidi znas da ja izrazito volim domacu osnovu ali igrom slucaja ili nekim nasim greskama ove sezone se ne moze vise od tog broja. Pretpostavljao sam da ce se slicno desiti onog momenta kada je Ivanovic kao neformalni lider otisao. I to je to smjena jedne sampionske generacije.

 

Idemo dalje. Proces stvaranja nije jednostavan a da se zadrze neke ambicije. Rekao sam vec da u SC-u ocekujem jos 3 mlada igraca koji ce dobiti minute i ciji ce se razvij pratiti. 

 

Mislim da su svi stranci na 1+1 klubska opcija ali nisam siguran. 

 

Ako mislis uzivo da ih gledas odje kod nas ,javi se. 😎

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Ko je taj Reynolds?

Ajde da probam da odgovorim na uzorku od 2 random utakmice za ocajni trento prosle sezone. Bojim se ovog lika. Govor tijela mi ne uliva povjerenje, ne volim takve igrace. Krilo. Suter. Odbrana prosjek. Bez kreacije za druge. Moze i kao niska cetvorka. Fizicki dobar ali po meni nedoviljno aktivan. Sa nba iskustvom. E sad to je moj zakljucak, vrlo vjerovatno moze biti da nisam u pravu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Zaboravio si Ilica. 

 

Vidi znas da ja izrazito volim domacu osnovu ali igrom slucaja ili nekim nasim greskama ove sezone se ne moze vise od tog broja. Pretpostavljao sam da ce se slicno desiti onog momenta kada je Ivanovic kao neformalni lider otisao. I to je to smjena jedne sampionske generacije.

 

Idemo dalje. Proces stvaranja nije jednostavan a da se zadrze neke ambicije. Rekao sam vec da u SC-u ocekujem jos 3 mlada igraca koji ce dobiti minute i ciji ce se razvij pratiti. 

 

Mislim da su svi stranci na 1+1 klubska opcija ali nisam siguran. 

 

Ako mislis uzivo da ih gledas odje kod nas ,javi se. 😎

normalno, imam i rodbine dole, taman sve da pozavrsavam jdnim udarcem

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da ne zamre tema iako nema nista novo sto se tice 12. igraca rostera. Zanimljivo je da treniraju samo 3-4 igraca. Svi ostali su sa svojim reprezentacijama tako da ocekujem los ulazak u sezonu. Novi tim. Bez mnogo vremena za zajednicki trening. Mislim da bi u najidealnijem slucaju trebali da smo kompletni oko 15.09. a aba pocinje vec 01.10. I naravno ako MJK bude na Pesicevom spisku za EP on ko zna kad ce doci. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Da ne zamre tema iako nema nista novo sto se tice 12. igraca rostera. Zanimljivo je da treniraju samo 3-4 igraca. Svi ostali su sa svojim reprezentacijama tako da ocekujem los ulazak u sezonu. Novi tim. Bez mnogo vremena za zajednicki trening. Mislim da bi u najidealnijem slucaju trebali da smo kompletni oko 15.09. a aba pocinje vec 01.10. I naravno ako MJK bude na Pesicevom spisku za EP on ko zna kad ce doci. 

Nikolići na kraju ostaju ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Ako ne ostaju, tu su od domacih Popovic, Ilic, Drobnjak i Sehovic? Treba angazovati jos cetvoricu za domaca takmicenja.

 

Naravno, moranje je dovodjenje cetvorke sa sutem, jer ekipa u kojoj je jedan MJK ubedljivo najbolji suter od visokih sama sebe limitira (kao sto je i Dzikic sebe limitirao sa onom postavkom ekipe prosle sezone).

Link to comment
Share on other sites

@goldberg bojim se da su nam neke suterske cetvorke pobjegle. Neke su bile skupe za nas a za neke smo previse razmisljali i cekali pa su vec ugovorile sledecu sezonu. Vremena je sve manje. Wiltjer je bio najbolja ofanzivna opcija , da moze da napravi razliku na terenu ali je nije bio finansijski moguc. 

 

Elem, da se pohvalimo 😀,u Buducnosti trenutno igra najvise reprezentativaca koji su u rosterima na EP od svih evropskih klubova. 7 igraca. Ja se licno ne radujem tom podatku ali jedna zanimljiva informacija. Mislim da je istinita. 

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2022 at 9:57 PM, Nemam_ti_kad said:

@goldberg bojim se da su nam neke suterske cetvorke pobjegle. Neke su bile skupe za nas a za neke smo previse razmisljali i cekali pa su vec ugovorile sledecu sezonu. Vremena je sve manje. Wiltjer je bio najbolja ofanzivna opcija , da moze da napravi razliku na terenu ali je nije bio finansijski moguc. 

 

Elem, da se pohvalimo 😀,u Buducnosti trenutno igra najvise reprezentativaca koji su u rosterima na EP od svih evropskih klubova. 7 igraca. Ja se licno ne radujem tom podatku ali jedna zanimljiva informacija. Mislim da je istinita. 

Zasto nema D NIKOLICA na ep?

Link to comment
Share on other sites

Kao sto vec vjerovatno znate,istina je da smo u komunikaciji sa Kuzminkasom. 

 

Znao sam da cemo doci u situaciju da na kraju uzimamo daj sta das. Bili smo dosta neodlucni u vezi nekih drugih igraca koji su u prajmu ili ce biti brzo, koji hoce da igraju i stvaraju svoje ime......i sada dolazimo u situaciju da zavisimo od miska, da uzimamo igrace koji imaju odredjeni kvalitet ali je upitno koliko vise zele da igraju i zele da okrvave koljena...a kuzminskas nije bio takav tip igraca ni u svoj prajmu...pa ukoliko ga potpisemo, suludu je od njega ocekivati bilo sto osim odradjivanja ugovora...goli prosjek..

Edited by Nemam_ti_kad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Kao sto vec vjerovatno znate,istina je da smo u komunikaciji sa Kuzminkasom. 

 

Znao sam da cemo doci u situaciju da na kraju uzimamo daj sta das. Bili smo dosta neodlucni u vezi nekih drugih igraca koji su u prajmu ili ce biti brzo, koji hoce da igraju i stvaraju svoje ime......i sada dolazimo u situaciju da zavisimo od miska, da uzimamo igrace koji imaju odredjeni kvalitet ali je upitno koliko vise zele da igraju i zele da okrvave koljena...a kuzminskas nije bio takav tip igraca ni u svoj prajmu...pa ukoliko ga potpisemo, suludu je od njega ocekivati bilo sto osim odradjivanja ugovora...goli prosjek..

Pa imate krila. Kuzminskas ne voli vise da ga dodiruju oznojana tela.

Link to comment
Share on other sites

Kuzminskas je igracina u odnosu na Meiersa ili Tarolisa koji su ranije dolazili sa Baltika u Buducnost.

 

E sad, do uprave je i do trenera da nadje nacin da natera igraca da pruzi svoj ocekivani doprinos. Pisao sam vec o bacanju para prosle sezone na onako lose partije pa se to pravdalo sa "pa i nije tako lose, 1/8 finala EC i 1/2 finala ABA lige". Pa nije lose, ali su u sustini nebitni rezultati za koje ne vredi izdvajati vise od onoga sto izdvaja Igokea ili Mornar.

Kuzminskas u teoriji ima sut, Buducnost je ekipa kojoj je ocajnicki potreban suter (mislim, MJK i Reynolds su najbolji suteri na pozicijama 3 i 4), ako je to resenje OK, ali dajte da vise ne gledamo kako se vuku na terenu i izgledaju kao razbijena banda. Pricam to i za ABA i za EC u nastupajucoj sezoni.

Link to comment
Share on other sites

Stigao je i White, tim je (valjda) kompletiran:

 

Bell Haynes, Drobnjak

Booth, Popovic

Reynolds, Atic, Lazic

White, Jagodic-Kuridza, Ilic

Kaba, Kamenjas

 

Pet stranaca - jedan vise od prosle sezone (kad su tu bili Cobbs, Seeley, Reed i Wiley/Perry, Tarolisa i ne racunam), naravno u regionalnom takmicenju su stranci igraci van podrucja ex SFRJ. Selekcija obecava za razliku od one uzasnosti od prosle sezone (samo jedan plej + neiskusni Drobnjak, samo pet igraca na pozicijama 1, 2 i 3, Micov koji nije igrao nista, cetvorke bez suta, visoke petice koje ne umeju/nece da brane pik, pojava Barovica kao bitnog igraca u timu).

Gde bi moglo da se poboljsa igra:

 

1. Drobnjak je jako dobro igrao na EP, ima neko iskustvo i moze da doprinese protiv jedno 60% ekipa u ligi, a i u EC.

2. Bekovi su zeljni promocije, nemaju ime, mogu da budu pun pogodak.

3. Centri su moderni, pokretni, napadaju iz pika i mogu isti lepo da brane.

4. Bice super ako White bude imao motiv da se dokaze u ligi, ima celu sezonu i pozicija je njegova

5. Atic, Lazic, Reynolds, Ilic vs. Micov, Atic, D.Nikolic, svakako je bolja prva varijanta.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam toliko bio razocaran potpisom Vajta da nisam htio nista da pisem. Toliko tog igraca ne mogu da svarim da sam se "radovao" kad je potpisao za kkcz, vjerujem da ima sada navijaca kkcz koji se raduju sto je potpisa za kkb. Covjek koji nema nista, ama bas nista ne donosi na ekstra nivou. Goli prosjek u svim parametrima.

 

Ostalo je ok ali me zadnji paraf poremetio. Najvise bih volio da razbije sezonu i da priznam svoj zajeb.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Velika vecina navijaca Crvene zvezde je mislilo da je White dobro pojacanje. Rec je o igracu koji je bio deo ekipe Zalgirisa koja je otisla na F4, igrao EL u tri razlicita kluba.

 

Njegov problem je povreda, ali on u Buducnosti ako zeli moze da dobije ogroman prostor za poboljsanje igre i pumpanje samopouzdanja jer su mu rezerve igraci za do 10 minuta u bitnim mecevima.

U svakom slucaju, cak i kljakav moze da da mnogo veci doprinos od onog drvosece Tarolisa ili Danila Nikolica iz prosle sezone.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam prvu pripremnu utakmicu posle 4-5 dana timskog rada protiv Sutjeske , nakon dva produzetka, 99-90 za kkb.

Prvi utisak mi je intezitet igre koji je dopusten tj igralo kao da je plej of. Moze biti,kako dugo nisam gledao uzivo mec da sam ispao iz forme pa me i utisak vara.

 

Gosti su vodili citav mec do zadnja tri minuta kada je dosla egal utakmica i gosti su dali kos za produzetke u poslednjoj sekundi. Ono sto raduje da je bilo izuzetno pozrtvovanih poteza i reakcija, bacanja iza reklama i time se dizala nasa igra. 

 

Realni kvalitet ne mogu da ocijenim ni pretpostavim, sve to djeluje dosta neuigrano i sa mnogo mana. 

 

Pojedinacno gledano niko me nije dojmio posebno. Lazic se nije ni skidao, vjerovatno neka povreda u pitanju.

 

 

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Nikakva povreda, igrao je danas u finalu protiv Podgorice, dao 8 poena. U 12 nije bio Bell-Haynes.

 

Sto se tice neuigranosti, to je posledica nedostatka zajednickih treninga sto se da ispraviti. Nema Buducnost teske meceve u prvih par nedelja pa to moze da se iskoristi za uigravanje ekipe - u BG protiv Crvene zvezde je ionako cilj samo izgubiti sto manjom razlikom (poraz nije kiks), protiv Splita i MZT su pobede 90% vec upisane, u EC nema teskih rivala bna pocetku.

Prvi bitan mec igra se u 4. kolu protiv Cedevite u Moraci i to je mec koji se mora dobiti. Nakon toga ide tezak mec sa FMPom u Zelezniku gde je takodje moguc kiks, pa serija laksih meceva uz gostovanja u Baru i protiv Partizana.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...