Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Svi ste na neki nacin u pravu, ali mislim da je glavni krivac za sve sto se dogadja uprava koja je zaglavljena izmedju odustajanja od kluba i neke borbe za EL.

 

Eno sad Jovanovic kaze da su ambicije "umerenije nego prosle sezone". Ne znam sta to uopste znaci, da ce veliki uspeh biti proci u 1/8 finala EC i 1/2 finale ABA lige? Jer, prosle sezone to nije bio neki uspeh, ali dobro, tada su ambicije bile malo vece nego sada.

 

EC je nikad slabiji i to je cinjenica. Ako KKB (i KKCOL, ali nisu ovde tema) nema ambicije da se preko tog takmicenja bori za EL i ako je klub zakucan u polufinalu ABA lige ma sta da uradi, onda ne vidim svrhu daljeg ulaganja u takav klub koja uopste nisu mala. A ako se nadovezemo na to, ne vidim svrhu ovakve regionalne lige gde samo dva kluba mogu i zele da igraju EL i gde dva kluba ulazu toliko vise od ostalih da se vise ne postavlja pitanje ko ce igrati u finalu pre pocetka sezone. Postoji i takvo takmicenje i zove se KLS, ne treba nam jos jedna malo jaca kopija.

 

I tu je sustina, u upravi kluba, koji postavlja mediokritete od trenera koji su tu da uzmu pare i produze dalje u neke druge mediokritetske klubove. Zapravo, fino su se nasli, jedni nemaju ambicija vecih od 1/2 finala ABA lige i nekakvog otaljavanja EC, drugi nemaju nekih ambicija u karijeri vecih od uzimanja para u klubovima koji se nikada nece boriti ni za sta.

 

I sad, kad se pogleda ABA liga, vidi se da su Crvena zvezda i Partizan nenormalno mocni u odnosu na ostatak lige (prvi imaju jos jedan klub u ligi koji opusteno moze da bude treci na kraju, drugi imaju najveci budzet nekog kluba iz regiona), vidi se da su ispod Igokea koja ne trosi mnogo (ode im prvi centar, nema zamene), menadzerski klub, Mornar koji ima bas mali budzet u odnosu na ranije i dalje klubovi iz Hrvatske koji su takvi kakvi jesu, MZT, dakle manje vise niko od njih ne ulaze neke basnoslovne sume novca. I njih i razumem, kad vec ne mozes ni da se boris za titulu u ABA niti da poremetis poredak moci, trosi koliko se ima i to je to.

 

Ono sto nikako ne razumem jesu milioni koje svake sezone trose Bokan i Tedeschi. Jasno je da ovim tempom oni narednih 10 godina nece videti ni titulu, ni evroligu, niti menjanje poretka u svoju korist (kao sto je kratko imala KKB kada su igrali EL). Cemu onda ovoliko bacanje para za tako bedne ambicije, ko ce to da prati? Niti se igra neka uspesna kosarka, niti postoji neki sistem, niti ima dobrih trenera, niti skauting pronalazi neke dobre nepoznate igrace, niti postoji plan da mladi igraci svake sezone dobijaju sve vazniju ulogu. Ne, smisao ova dva kluba je bukvalno samo da uvelicaju finale dva projekta iz Srbije, eto, da ne bude da porazeni u tom finalu nije uradio bukvalno nista tokom sezone.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Svi ste na neki nacin u pravu, ali mislim da je glavni krivac za sve sto se dogadja uprava koja je zaglavljena izmedju odustajanja od kluba i neke borbe za EL.

 

Eno sad Jovanovic kaze da su ambicije "umerenije nego prosle sezone". Ne znam sta to uopste znaci, da ce veliki uspeh biti proci u 1/8 finala EC i 1/2 finale ABA lige? Jer, prosle sezone to nije bio neki uspeh, ali dobro, tada su ambicije bile malo vece nego sada.

 

EC je nikad slabiji i to je cinjenica. Ako KKB (i KKCOL, ali nisu ovde tema) nema ambicije da se preko tog takmicenja bori za EL i ako je klub zakucan u polufinalu ABA lige ma sta da uradi, onda ne vidim svrhu daljeg ulaganja u takav klub koja uopste nisu mala. A ako se nadovezemo na to, ne vidim svrhu ovakve regionalne lige gde samo dva kluba mogu i zele da igraju EL i gde dva kluba ulazu toliko vise od ostalih da se vise ne postavlja pitanje ko ce igrati u finalu pre pocetka sezone. Postoji i takvo takmicenje i zove se KLS, ne treba nam jos jedna malo jaca kopija.

 

I tu je sustina, u upravi kluba, koji postavlja mediokritete od trenera koji su tu da uzmu pare i produze dalje u neke druge mediokritetske klubove. Zapravo, fino su se nasli, jedni nemaju ambicija vecih od 1/2 finala ABA lige i nekakvog otaljavanja EC, drugi nemaju nekih ambicija u karijeri vecih od uzimanja para u klubovima koji se nikada nece boriti ni za sta.

 

I sad, kad se pogleda ABA liga, vidi se da su Crvena zvezda i Partizan nenormalno mocni u odnosu na ostatak lige (prvi imaju jos jedan klub u ligi koji opusteno moze da bude treci na kraju, drugi imaju najveci budzet nekog kluba iz regiona), vidi se da su ispod Igokea koja ne trosi mnogo (ode im prvi centar, nema zamene), menadzerski klub, Mornar koji ima bas mali budzet u odnosu na ranije i dalje klubovi iz Hrvatske koji su takvi kakvi jesu, MZT, dakle manje vise niko od njih ne ulaze neke basnoslovne sume novca. I njih i razumem, kad vec ne mozes ni da se boris za titulu u ABA niti da poremetis poredak moci, trosi koliko se ima i to je to.

 

Ono sto nikako ne razumem jesu milioni koje svake sezone trose Bokan i Tedeschi. Jasno je da ovim tempom oni narednih 10 godina nece videti ni titulu, ni evroligu, niti menjanje poretka u svoju korist (kao sto je kratko imala KKB kada su igrali EL). Cemu onda ovoliko bacanje para za tako bedne ambicije, ko ce to da prati? Niti se igra neka uspesna kosarka, niti postoji neki sistem, niti ima dobrih trenera, niti skauting pronalazi neke dobre nepoznate igrace, niti postoji plan da mladi igraci svake sezone dobijaju sve vazniju ulogu. Ne, smisao ova dva kluba je bukvalno samo da uvelicaju finale dva projekta iz Srbije, eto, da ne bude da porazeni u tom finalu nije uradio bukvalno nista tokom sezone.

A sta hoces da kaze? Idemo na titulu i osvajanje EC? 

 

Nije da ga branim, ali ljudi ulazu koliko mogu. Da im je hala puna u Ljubljani i Podgorici pa da razimem da povecaju ulaganja, ali sama zaintetesovanost sponzora ili glavnih ulagaca je manja.

 

Sva publika u ABA je jedan qrac...i niko ne moze da ispuni halu na obicnim utakmicama, te su navijaci rezultata.

 

Pogledaj Nemacku ili Spaniju kako su privrzeni i npr sta znam..Manresa i Ludvisburg..uvek puna hala, svi kupe msjice, qrce i palce...

Link to comment
Share on other sites

Znas dobro da se u regionu hale pune kada ima nekog nagovestaja rezultata.

 

Eno praznih hala na mecevima KKCZ - Zadar i KKP - SC Derby (tu je bila poluprazna) jer su to bili nebitni mecevi sa velikom razlikom u odnosu na protivnika.

 

Pa na KKCZ temi se najavljuju harakiriji zbog toga sto KKP ima veci budzet, e sad zamisli da trener dodje i kaze - mi ne mislimo da igramo neku ulogu u EL, a u ABA su nam ambicije dosta manje? Sta mislis, koliko bi ljudi zelelo to da gleda godinama?

 

E to je realnost KKB, hajde da ulazemo tek toliko da KKP i KKCZ ne mogu bas da nas lako dobiju u Podgorici i da udjemo u jubilarno 10. uzastopno polufinale ABA lige (jer nema ko drugi) i da igramo drugu fazu EC (jer prolaze skoro svi iz grupe). Mislim, takvi rezultati jednostavno nisu vredni ulaganja toliko miliona, osim ako je u pitanju pranje para ili neki dilovi (tipa Bokan mora da ulaze toliko i toliko da bi od drzave dobio toliko i toliko).

Link to comment
Share on other sites

Niko da prokomentarise pobedu u TA?

 

Ne znam, meni je ovo slican mec pobedi u gostima protiv Virtusa. Naime, Hapoelu su falila tri bitna igraca, Hoard, Horton i J'Covan Brown (on najvise), igrali su prakticno sa osmoricom od kojih su samo petorica na nivou ovog takmicenja (McRae, Munford, Tokoto, Ginat i Onuaku).

 

Kod Buducnosti se promenilo to sto je Reynolds nenormalno pogadjao sa velike daljine (5/5 za tri u prvoj cetvrtini, protiv Pariza 1/8 u celom mecu), uz standardne TBH i AK, ostalo standardno skoro pa nista. Kaba je dominirao na obe strane terena (da se izrazim onako komentatorski), Bell - Haynes je imao dobre poteze kad je trebalo, pomenuti Reynolds je resetao i stvorio +14, a mec je prelomljen kada se i kapiten Popovic pridruzio sa dva bacanja, pa dvojkom, pa trojkom za +9.

 

Dakle, Buducnost ima neku pristojnu petorku u Bell - Haynesu, Popovicu, Reynoldsu, Lazicu i Kabi. Problem su zamene, Booth kao prvi bek igra uzasno, White kao prva cetvorka ne igra nista, Atic kao rezervna trojka ne igra nista (sad je i povredjen), Drobnjak je sve gori i gori, Ilic ne daje nikakav doprinos.

 

Protiv Partizana ce biti veselo, ali je ovde jasno da od ABA nema nista jer niko igrajuci EC ne moze nista protiv 25+ miliona evra koje je vlast Srbije upumpala u svoja dva predstavnika. Sa druge strane, za EC nema opravdanja i stvarno je krajnje vreme da se tu pocne sa izgradnjom kulta domaceg terena gde se raznorazni Parizi, Londoni i Hamburzi ne bi nista pitali.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro sa 0-3 ove sezone deluje da je moj slucaj na tankim nogama.

 

Ono sto bih ja pohvalio je odlican ambijent u TA. Ne znam sto su im falili ovi igraci, ali sa njima mislim da niko vise nece uzeti pobedu na njihovom terenu do kraja regularne faze.

 

Buducnost mora da vrati navijace, da pronadje poene na poziciji 2, da se vidi sta dalje sa Whiteom i Aticem i da se Kamenjas sto pre vrati na teren. Samo tako mogu da ucine ovu sezonu neizvesnom i daju sebi nadu da je moguc istorijski uspeh (1/2 finale EC gde nikada nisu bili), a mozda i nesto vise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sinoć u snimku, odlična utakmica Budućnosti, Kaba dominator. Ko god je pominjao Onuakua u kontekstu Partizana zaslužuje ban, a, sa druge strane, Kaba mi je delovao idealno za odmenu Lesora na petnaestak minuta, ali je EC ipak drugi nivo u odnosu na EL.

 

Popović od sjaja do očaja i nazad. Mislim da će utakmica u Areni za vikend biti mnogo neizvesnija nego što većina misli

Link to comment
Share on other sites

Velika pobjeda u TA. Nema sto. Ali i slucajna. Domaci nisu mogli nista da pogode i potpuno cistih situacija. Za tri su imali citavih 16% a za dva 44% i opet su bili blizu. Tako da ovo pobjeda koja jeste znacajna ali nije nikakav reper bilo cega. 

Stalno se ovdje pricaju price u nekom napadu na ec ,ulaganjima ...to je stvarno smijesno, jer ova ekipa je prije sezone bila neki deseti favorit a tokom sezone se iskristalisalo da mi nemamo u rosteru ni tri igraca koji mogu izbaciti neki nivo koji je potreban. Jednostavno je ovo vrlo los i ogranicen roster koji je dodatno oslabljen fiba prozorima i povredama. Kad kazem los mislim los za neki vrhunski aba i ec nivo. A i to sto imamo nije bilo vremena za iole konstantniji trening. 

 

A za ove sto se nadaju nesto protiv kkp u areni...to je nemoguce. Mi necemo stici do broja 58 koseva u krajnjem. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Velika pobjeda u TA. Nema sto. Ali i slucajna. Domaci nisu mogli nista da pogode i potpuno cistih situacija. Za tri su imali citavih 16% a za dva 44% i opet su bili blizu. Tako da ovo pobjeda koja jeste znacajna ali nije nikakav reper bilo cega. 

Stalno se ovdje pricaju price u nekom napadu na ec ,ulaganjima ...to je stvarno smijesno, jer ova ekipa je prije sezone bila neki deseti favorit a tokom sezone se iskristalisalo da mi nemamo u rosteru ni tri igraca koji mogu izbaciti neki nivo koji je potreban. Jednostavno je ovo vrlo los i ogranicen roster koji je dodatno oslabljen fiba prozorima i povredama. Kad kazem los mislim los za neki vrhunski aba i ec nivo. A i to sto imamo nije bilo vremena za iole konstantniji trening. 

 

A za ove sto se nadaju nesto protiv kkp u areni...to je nemoguce. Mi necemo stici do broja 58 koseva u krajnjem. 

Uh...da mi nisi simpa kao forumas, rekao bih ti da si placi.... teska.

 

Pa sta bi vi? Mrtvi Burg ima 5-1?? Novi tim, nije sad ne znam sta, ali uz pametno dodavanje na polusezoni moze svasta. 

 

Ma koji crni KKCZ/P..njih vuce samo linc publika. Koji bre partizan pa oni ne znaju gde biju i gde se nalaze..

 

Ne kazem da ste bolji, ali niste i mnogo gori.

 

Obe ekipe dva najplacenija igraca kao ceo vas budzet, ali jbga..dobro ste birali pa cak i trenera.

 

Ne znam sta places, bas dobar tim imate, jos jedan zabod u decembru i ima da deljete kad se ekipa uklopi.

 

 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Velika pobjeda u TA. Nema sto. Ali i slucajna. Domaci nisu mogli nista da pogode i potpuno cistih situacija. Za tri su imali citavih 16% a za dva 44% i opet su bili blizu. Tako da ovo pobjeda koja jeste znacajna ali nije nikakav reper bilo cega. 

 

 

Naravno da nisu mogli nista da pogode jer im trojica bitnih igraca (od 8-9 ukupno koliko imaju) nisu igrala. Te suteve su promasivali Timor, Beni i Tokoto.

 

Inace je mec bio preslikan kao protiv Virtusa - gostovanje jednom od favorita za trofej, taj isti favorit je zestoko oslabljen, jedan igrac Buducnosti sutira kao da je u njega usao duh Ray Allena, mec pre toga se desila blamaza protiv autsajdera kod kuce. Ostaje da se vidi kako ce ekipa igrati protiv Turk Telekoma, to ce biti pravi test. Naravno i to i da li ce kao i prosle sezone lagano da padnu protiv Gran Canarie u gostima ili ce biti gledljiv mec.

 

3 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Stalno se ovdje pricaju price u nekom napadu na ec ,ulaganjima ...to je stvarno smijesno, jer ova ekipa je prije sezone bila neki deseti favorit a tokom sezone se iskristalisalo da mi nemamo u rosteru ni tri igraca koji mogu izbaciti neki nivo koji je potreban. Jednostavno je ovo vrlo los i ogranicen roster koji je dodatno oslabljen fiba prozorima i povredama. Kad kazem los mislim los za neki vrhunski aba i ec nivo. A i to sto imamo nije bilo vremena za iole konstantniji trening.

 

Pa i KKCZ je pre pocetka sezone delovala kao 17. roster u EL, pre svake sezone je tako pa ne bih nazvao nadu navijaca da je moguca borba za TOP 8 "smesnom".

 

Jednostavno je, nije tu pitanje igraca ili trenera, pitanje je uprave sta zeli - da li zeli da se klub pretvori u ono sto je Promitheas za PAO i Oly ili imaju EL ambicije. I pri tome, EL ambicije ne znace da sastavis tim kao Virtus ili Partizan, EL ambicije znace da i sa ovim timom mozes mnogo u EC jer osim dve ekipe iz Spanije svi ostali su na istom ili nizem nivou od KKB.

 

Niko ovde ne kaze da je KKB ima neki ekstremno skup sastav prepun igracina nego da se paznja usmeri ka EC i da se pokusa sve da se on osvoji. Prosle sezone to nije bio slucaj, Dzikic je jos dobio pojacanje na pleju pa je pucao od svih zivih.

 

Sto se tice prozora, ostao je jos jedan, klub moze da kaze - mi ne damo igrace osim za CG reprezentaciju, ali kako upravu boli uvo za rezultate kluba, naravno da ce posalju 8 igraca tokom dve nedelje da igraju po svim stranama sveta.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, ali se te prognoze menjaju.

 

Trenutno su ubedljivo najveci favoriti GC i Joventut (kvota oko 4), slede Bursa i Hapoel sa 10, pa nekoliko sa 14. Buducnost je deseta sa kvotom od 25, ali treba imati u vidu da je vasa grupa mnogo laksa.

 

Zato ja stalno pricam o prednosti domaceg terena. Sa jedne strane, sasvim je svejedno ako si 3. ili 4. ili 6., nisi obezbedio prednost domaceg terena u 1/4 finalu i imas cak 3 meca koje moras da odradis u gostima. Buducnost je lagano mogla u ovoj grupi da ima 6-0, samo da je odradila mec u BG, pukla 20 razlike i onda dobila Hamburg, Pariz tek necu ni pominjati. To znaci da je plasman u 4 neki minimum u grupi, samim tim je ekipa favorit u 1/8 finala. A daleko od toga da ne moze da se napadne i 2. mesto u ovom trenutku, samo da se smanje gluposti.

 

Sa druge strane, treba i publika da shvati da je EC prioritet, a ne da ih 4500 dodje na Partizan u ABA, a da se na EC mecevima ne pojavljuje ni 1000 navijaca.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se bunio ni da Cedevita igra finale, ali jezivo lose izgledaju.

 

Kako god, ovo je mozda i poslednja sezona i za jedne i za druge u kojoj mogu da obezbede sebi igranje EL, a samim tim i odlicnu startnu poziciju u odnosu na jednog od beogradskih projekata koji bude ispao iz EL price. Svi ostali scenariji su uzasno losi za ova dva kluba i svode se na:

 

1. Povratak ruskih ekipa preko kojih je skoro pa nemoguce osvojiti EC.

2. Jos jedna sezona KKP i KKCZ u EL moze da pokrene mehanizam davanja licenci ovim klubovima i samim tim i KKB i KKCOL se pridruzuju ostatku ABA lige koji godinama sumorno i besciljno tumara troseci sezone i sezone na lose igrace, prazne tribine i nemastinu/raspad sistema.

3. Zaostravanje rata u Ukrajini sto donosi i prekid EL.

Link to comment
Share on other sites

Nije bitna EL zbog EL, nego da KKCZ i KKP nisu tamo. Idealno bi bilo da svi napuste EL i igraju samo ABA i FIBA LS, a da se EC ukine.

 

Cilj svake ekipe u ABA je da postane sto bolja i da dodje do mogucnosti da osvoji trofej. Ako je to nemoguce, ABA gubi svaki smisao - zato je bitno igrati EL, zato sto to garantuje veci budzet od bar jednog projekta iz Beograda.

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi da bude zanimljiv duel pod košem, Kaba -- Lessort

 

Šta je razlog ovakve redukcije minutaže Vajta? Vidim da je dobro počeo u EC -- za nekih 15-20 minuta ubacivao 10+ poena uz index cca 15; a u poslednje dve utakmice 13 minuta ukupno.

 

Da li je Kamenjaš oporavljen?

 

Partizan nema pravo na grešku, i s obzirom na trenutak, verujem da će ući dosta fizikalno i agresivno u meč od samog početka; ukoliko Budućnost odoli tim prvim nasrtajima, i uspe da održi koncentraciju (u skoku i izgubljenim loptima), šanse -- iako nisu prevelike -- rastu kroz proticanje meča.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...