Jump to content

KK Budućnost


bergkamp bcd

Recommended Posts

Mesec dana je proslo, nisam bio u mogucnosti da komentarisem blamiranje u Rumuniji, ali eto posle Mege utisak je isti.

 

I dalje postoji ogromna razlika u tecnosti napada kod Buducnosti i bilo kog rivala u korist tog rivala. Jedino sto je raspored takav pa su rivali individualno uglavnom dosta slabiji i dovoljno je da jedan igrac Buducnosti uzme loptu i napravi razliku. Kazem "uglavnom" jer to nije bio slucaj na dva gostovanja, u Ankari i u Cluju i to se zavrsilo dominacijom domacina i njihovim dvocifrenim vodjstvom. Dakle, sta imamo od rezultata do sada: 7 pobeda od kojih su 5 protiv nedoraslih rivala (Zadar totalno van forme, Cibona, Krka, Mornar i Slask) i dve sa ogromnim mucenjem u toku veceg dela meca. Dva preostala meca - lagani porazi sa tim da je TT bas lose odigrao poslednji period i opet uspeo da ostvari do sada jedinu pobedu.

 

Mucno je gledati koliko Mega, Cluj, Turk Telekom imaju bolji protok lopte u napadu, koliko im se igraci ubacuju iz drugog plana, otkrivaju na sutu, igraju mnogo vise timski. Buducnost u napadu igra na silu - Wright se zabije, pa ako ne moze daj da Magee opali preko ruke sa 8 metara, pa ako ni to onda Popovic ide do samog kraja, pa Makondou, Ross ili Williams... Paul i Mihailovic uglavnom sluze samo za promasivanje otvorenih trojki, ono je skandal kako lose igraju. U odbrani ima energije, ali je ona pogresno usmerena, svi trce za loptom pa stalno neko ostaje sam.

 

Mijovicu je stalo i to se vidi, pokusava da prodrma ekipu, ali to se ne radi iskljucujucom greskom zbog sumnjivog faula u napadu i odluke da noga Stipanovica nije za tehnicku gresku. Ne znam sta je tu Mijovic hteo? Mozda da se u igracima probudi inat zbog "kradje" sudija? U svakom slucaju nije uspelo.

 

Ne traze se tu neki rezultati, nego samo da igraci pocnu da igraju kosarku, a ne samo da gledaju kako da zavrse preko sest ruku. Ako se ovo nastavi, nista se nece promeniti, rezultati ce biti slicni Jovanovicevim sa porazima u nekom Splitu, Laktasima, Zelezniku, debaklima u duelu sa beogradskim ekipama, nekih 8-9 poraza u EC i neko nebitno 4. ili 5. mesto, a ulozeno je mnogo vise novca.

 

Bojim se da Mijovic nece preziveti jos dva dvocifrena poraza u Bourgu i Beogradu naredne nedelje jer bukvalno nema nijedan mec kojim moze da dokaze da postoje i dobre stvari u igri njegovog tima. Mislim, Slask, Lietkabelis, Mornar, Krku, Cibonu, Megu... to bi mogao i SC Derby da dobije, to nisu pobede zbog nekog preteranog kvaliteta igre, nego zbog ogromne razlike u platama igraca Buducnosti i tih ekipa.

 

Dakle, pobeda u Bourgu je moranje, sve drugo znaci da je ovaj projekat Buducnosti stao i da ili igraci ili trener moraju da se menjaju. Ovako vise ne moze.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovako , poraz od Burga, ekipe koja je druga u francuskoj ali isto tako od ekipe od koje se vidjelo da smo bolji tim i da treba da je bijemo sa 15 razlike.

 

Prvo poluvrijeme odigrano dosta dobro, i umjesto da na odmor po svemu vidjenom  idemo sa plus 15 mi zavrsavamo sa +5. 

 

3/4 potop, odsustvo fokusa i tu je bio kraj. U 4/4 prilazimo na -3,-2 i to je bilo sve.

 

Generalno , mnogo sam razmisljao i mnogo diskutovao sa ljudima iz kosarke sta je problem ili problemi, jer ovaj tim ne igra svoj maksimum. Imamo periode vrlo dobre igre ali imamo neku kocnicu da zadržimo vodjstvo u skoro svakoj utakmici. Ja zaista ne znam sta je resenje. Mogu sad da pisem o smjeni trenera i doselekciji mada sam blize misljenju da nista ne bih mijenjao. Da je resenje nesto vrlo jednostavno. Imam zamjerke naravno na racun trenera, ali ne mogu da kazem da nista ne valja ovo do sad. I dalje mislim da mozemo da zavrsimo drugi u grupi u EK. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nece dugo Mijovic ako ovako nastavi, a sve su prilike da ce ovako da nastavi.

 

Odigrano je do sada 10 meceva, ostvareno je pet pobeda u ABA ligi koje bi ostvario i SC Derby, dobijen je Slask (dobio bi ga i SC Derby), na jedvite jade dobijen Lietkabelist u Podgorici i u tri jedina meca u kojima Buducnost nije usla kao veliki favorit ostvarena su tri lagana poraza.

 

Protiv Bourga je to i licilo na nesto dok je domacin igrao smuseno, ali na 35:43 se dopusta trojka liku od 40 godina, onda se za cetvrtinu o po daje jedva 15 poena i rezultat je bio jasan svima koji su gledali ovaj tim Buducnosti ove sezone.

 

Jednostavno, igraci Buducnosti nisu imali mozga da ne prave idiotluke kada je protivnik mogao da bude nokautiran (pomenuta trojka, faul na sutu kada su imali 3 faula do bonusa 3 sekunde pre kraja cetvrtine, prodate lopte u napadu), a nemaju ni resenja na cvrstu i organizovanu odbranu koja se igra kada je rezultat egal - na nekih 65:63 za protivnika 7 minuta pre kraja. Ne samo to, nego se Risacher od 19 godina samo protiv njih pretvorio u Duranta jer Magee i Paul ne postoje u odbrani, a ni u napadu nisu iskorisceni na pravi nacin.

 

Sad sledi gostovanje jednom od projekata i verovatno bolan poraz - Crvena zvezda ce uci u mec na krilima pobede u EL, a i da to nije slucaj, zapece da lagano dobiju, a Buducnost u napadu nema resenja protiv cvrstih odbrana jer su jednodimenzionalna ekipa u kojoj jedan igrac uzme loptu i zavrsava preko tri protivnika.

 

Zao mi je, ali Mijovic bi morao da zna (i zato je sigurno pod pritiskom) da je novac ulozen da bi se u EC pobedjivalo i da bi se izborila bar 2. pozicija, a ne da se nastavlja sa starim dobrim 2-7 u gostima i nekim mestom u sredini tabele. U ovakvoj grupi cak i SC Derby bi mogao da se bori za prvih sest, a SC Derby ima juniore i otpatke iz Buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

Danas u derbiju (koji to vise nije) ocekujem jos jedan ubedljiv poraz.

 

Ono sto bi bilo prijatno iznenadjenje je da se prestane sa jednodimenzionalnim silovanjem lopte u napadu (po principu APP) i da se neki napadi zavrse sa lepom asistencijom, da vidimo neko utrcavanje u prazan prostor, lagan sut za tri, kretanje lopte u napadu.

 

Jer, za ovih mesec dana moram da kazem da nekada bole oci od gledanja Buducnosti. Naravno, zato ni rezultata jos uvek nema i nece ih ni biti sa takvom igrom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Ne znam kako se forumašima cini nasa igra

Igra kao igra, iskreno me zacudilo kako je dobra, imala je nekog smisla, imali ste lepih akcija, a koliko se kukalo na Buducnost (a nisam vas nesto gledao ove sezone) ocekivao sam da ste mnogo losiji. U velikoj meri smo vam mi to omogucili veceras, slabu odbranu smo igrali ali ste lepo koristili ono sto vam pruzimo. 

 

Imate dosta atletike kad treba. 

 

Mogao bi da vam se fino poslozi ovaj tim za nesto malo vise u EC, a za nesto vise u ABA od 3. mesta ne zavisi od vas nego od "vecitih blizanaca" - da li ce neko od nas da zasere ili ne 🙂 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Mnogo je novih igrača, ekipa ima potencijal i razne profile igrača. Nema lidera tj to je za sada Jacorey al on nema taj kapacitet. Meni je ekipa simpatična i voleo bih da naprave nešto u Evrokupu (i da dobiju partizane ako je moguće).

Rajt im je ubjedljivo najbolji igrač na startu sezone. 

 

Inače, vidi se da im fali jedan dobar SF da zaokruže roster. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Ne znam kako se forumašima cini nasa igra. Iznenadjenje je da smo sutnuli sa 14 puta za 3. 

Odbrana je bas losa bila. 

 

Opet imam isti utisak sto je da mozemo bolje. Da li ce se stvari posloziti uz protok vremena jer je u pitanju nov tim vidjecemo.

Bas losa odbrana(moze to da se popravi vremenom) ali i pored toga, da ste igrali u Pg dobila bi Buducnost bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Bolna utakmica. Moram cestitati grcima jer momci peglaju bas dobru odbranu i dobre defanzivne kretnje, podsjetili su me na EL ekipe a pojma nemam ni kako stoje u njihovoj ligi , nikad ih nisam gledao. 

Kao sto sam i pisao prije , vidi se da mozemo. Sve super, kretnje, atraktivna igra ,dobra odbrana, visoko vodjstvo i onda slijedi pad. Da li imamo kratku rotaciju ili je nešto drugo neka analiziraju oni sto su placeni za to. Ostaje zal za ovim porazima u EK jer ce nas kostati ispadanja u ranoj fazi. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2023 at 10:03 PM, Nemam_ti_kad said:

Bolna utakmica. Moram cestitati grcima jer momci peglaju bas dobru odbranu i dobre defanzivne kretnje, podsjetili su me na EL ekipe a pojma nemam ni kako stoje u njihovoj ligi , nikad ih nisam gledao. 

Kao sto sam i pisao prije , vidi se da mozemo. Sve super, kretnje, atraktivna igra ,dobra odbrana, visoko vodjstvo i onda slijedi pad. Da li imamo kratku rotaciju ili je nešto drugo neka analiziraju oni sto su placeni za to. Ostaje zal za ovim porazima u EK jer ce nas kostati ispadanja u ranoj fazi. 

 

Bolje i da se ispadne nego da se bude na nekom 5. ili 4. mestu i eto dogega nekako do 1/4 finala. Zna se sta je cilj ove sezone, minimum 2. mesto i minimum polufinale, pa nije se ovoliko potrosilo da bi se izigravala Igokea u EC.

 

Svaka cast Mijovicu na ostavci, videlo se da ne ide. I protiv Crvene zvezde i protiv Arisa se nastavilo u istom stilu, samo je Crvena zvezda odigrala revijalno u odbrani, pa je Buducnost dosla do 80+ poena, dok je u EC bolno koliko se ekipa muci i nema resenja kada protivnici zategnu u odbrani. Protiv TT nekako do 77 poena, protiv Cluja bednih 31 poen u drugom poluvremenu, protiv Bourga 30 poena u drugom poluvremenu, protiv Arisa samo 24 poena u drugom poluvremenu.

 

Realno, to i jeste obrazac na skoro svim mecevima - ekipa postize poene iz kontri dok ima snage, nakon toga se muci da kupi poen u svakom napadu, a igraci se samo bezglavo zabijaju u reket pokusavajuci na silu da loptu uguraju kroz obruc. Gledanje Buducnosti ove sezone (ma sta ove sezone, jos od pocetka 2022. godine) je mucenje, igraju kao da su teski autsajderi, a toliko je novca potroseno.

 

Nista nije izgubljeno, ali je vreme da se Bokan i kompanija otvore za pravog trenera, koji ce naci svakom igracu ulogu. Dakle, nikakvi Golemci, Bajici, Scepanovici (samo to ne!), dajte nekog trenera, platite mu i recite da je cilj pokusati da se izbaci KKCZ ili KKP iz EL, jer drugacije ni nema smisla ulagati milione svake sezone za 3. mesto u ABA i statiranje u EC.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...