Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

29 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Sabonis je nešto kao Randle u Niksima. Brojke izgledaju dosta bolje od samog kvaliteta. Turner je bolji dodatak za jače ekipe. Sabonis je možda bolji da dogura neku solidnu ekipu do PO.

 

sve zavisi od konteksta, tj same ekipe koja bi trejdovala.

sabonis bi bio super za utah jazz. mislim da bi sa njim postali pravi contenderi a ne regular season majstori.

 

naravno, zavisi i koga bi morali da daju

....

sabonis bi bio super i za portland imho. makoluma za sabonisa glava za glavu

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Juta je šuplja na PF hronično. Rudy Guy im je solidan potez, odavno se prilagodio kao role player i to radi sasvim korektno.

 

ne smeta im rudi gej je okej da dovedu nosioca na PF koji pri tome moze i na centra 15ak minuta

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Chaos Is Me said:

Svaka varijanta u kojoj Sabonis igra PF umesto C je po mom mišljenju loša. Zamisli ti tu gužvu u reketu sa Sabonisom i Gobertom. Meni se on nikako ne uklapa u Jazz i ono što oni igraju.

 

tako se pisalo i za derozana, a ispade da vucevic i on ne smetaju jedan drugom. 

 

trojke je najlakše navezbati ako imas fundamentals, zajedno sa sutom. 

 

mi obicno gledamo ono sto je bilo i prema tome projektujemo buducnost. 

13 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Sabonis igra za Litvaniju na PF. Može se reći da se nije proslavio. 

 

djana se nije proslavio na bilo kojoj poziciji u grckoj repki. da li to znaci da je los igrac? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chaos Is Me said:

Imho bi Sabonis bio dobra opcija za Dubse, može da igra u paru sa Draymondom a i bez njega, malo da se da balans tom napadu koji suviše zavisi od šuta spolja.

 

drejmond sutira trice kao gobert a kvaliteti im se preklapaju. 

 

zasto bi drejmond i sabonis bili bolji od sabonis i gobert? poslednji kombo makar ima i odbranu i napad. 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

jazz je malcice u zajebanoj situaciji, jer ako zele da se pojacaju moraju trejdovati nekoga iz rotacije (clarkson, ingles, bogdanovic). pikove nemaju a ovi kao mladji igraci nisu nesto do sada pokazali. a ako vec trejduju jednog ode ove trojice, pitanje je koliko ce bas pojacati tim uopste sa novim igracem.

 

phoenix i warrirosi imaju mnogo vise prostora za manevar. ni lakersi bas nisu u dobroj situaciji ali se oni uvek mogu nadati nekim popustima, tako da se i kod njih moze ocekivati neko pojacanje. clippersi su vec u boljoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Chaos Is Me said:

Imho bi Sabonis bio dobra opcija za Dubse, može da igra u paru sa Draymondom a i bez njega, malo da se da balans tom napadu koji suviše zavisi od šuta spolja.

Znaci dajes skoro sve assete od

2 godine tankovanja za igraca kojem se kvaliteti preklapaju sa Drejmondovim, naravno bolji napadacki ali defanzivno prilicna rupa i bez istorije pobedjivanja u PO.

 

Seems legit...

Edited by LordOfTerror
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

 

tako se pisalo i za derozana, a ispade da vucevic i on ne smetaju jedan drugom. 

 

trojke je najlakše navezbati ako imas fundamentals, zajedno sa sutom. 

 

mi obicno gledamo ono sto je bilo i prema tome projektujemo buducnost. 

 

djana se nije proslavio na bilo kojoj poziciji u grckoj repki. da li to znaci da je los igrac? 

 

Ne znam kakva je relacija između Derozan + Vučević (veliki bek + centar koji se izvlači na pop) i Sabonis + Gobert (centri koji igraju na niskom postu, jedan je nekakav 1 na 1 igrač na postu, drugi je klasičan finišer).

 

19 minutes ago, uini said:

 

drejmond sutira trice kao gobert a kvaliteti im se preklapaju. 

 

zasto bi drejmond i sabonis bili bolji od sabonis i gobert? poslednji kombo makar ima i odbranu i napad. 

 

Zato što Gobert operiše isključivo u reketu za razliku od Draymonda koji igra sekundarnog plejmejkera sa visokog posta i 3 puta je pokretljiviji i od Goberta i od Sabonisa.

 

12 minutes ago, LordOfTerror said:

Znaci dajes skoro sve assete od

2 godine tankovanja za igraca kojem se kvaliteti preklapaju sa Drejmondovim, naravno bolji napadacki ali defanzivno prilicna rupa i bez istorije pobedjivanja u PO.

 

Seems legit...

 

Ja stvarno ne znam šta slično imaju Drejmond i Sabonis da bismo rekli da im se kvaliteti preklapaju, jedan je vrhunski defanzivac i sekundarni kreator, izuzetno mobilan ali lošeg šuta, drugi je relativno tromi post up napadač koji nije operisan od dodavanja. Niđe veze. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ne znam kakva je relacija između Derozan + Vučević (veliki bek + centar koji se izvlači na pop) i Sabonis + Gobert (centri koji igraju na niskom postu, jedan je nekakav 1 na 1 igrač na postu, drugi je klasičan finišer).

 

 

Zato što Gobert operiše isključivo u reketu za razliku od Draymonda koji igra sekundarnog plejmejkera sa visokog posta i 3 puta je pokretljiviji i od Goberta i od Sabonisa.

 

 

Ja stvarno ne znam šta slično imaju Drejmond i Sabonis da bismo rekli da im se kvaliteti preklapaju, jedan je vrhunski defanzivac i sekundarni kreator, izuzetno mobilan ali lošeg šuta, drugi je relativno tromi post up napadač koji nije operisan od dodavanja. Niđe veze. 

Ne znam sta gledas onda.

 

I Sabonis i Green su kreatori, Sabonis primarno sa lakta Green malo vise iz pik kad napravi visak. 

 

Ali zajednicko im je da im treba lopta i da napadi idu kroz njih i da su obojica beskorisni u spot up ulozi...

 

Ne znam zaista kako bi se to uklopilo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ne znam kakva je relacija između Derozan + Vučević (veliki bek + centar koji se izvlači na pop) i Sabonis + Gobert (centri koji igraju na niskom postu, jedan je nekakav 1 na 1 igrač na postu, drugi je klasičan finišer).

 

 

Zato što Gobert operiše isključivo u reketu za razliku od Draymonda koji igra sekundarnog plejmejkera sa visokog posta i 3 puta je pokretljiviji i od Goberta i od Sabonisa.

 

 

Ja stvarno ne znam šta slično imaju Drejmond i Sabonis da bismo rekli da im se kvaliteti preklapaju, jedan je vrhunski defanzivac i sekundarni kreator, izuzetno mobilan ali lošeg šuta, drugi je relativno tromi post up napadač koji nije operisan od dodavanja. Niđe veze. 

 

derozan - sabonis je zapravo relacija na koju ciljam (u kombinaciji sa centrima, bilo gobertom ili vučevićem)

 

obojici je falinka šut za tri, makar konzistentan. derozana i ja vidim kao beka po stilu igre ali je fakat da ovih dana (i u spursima i u bullsima) puno igra na 4 a retko pripaljuje za 3

 

za drejmonda ti le teror već odgovorio. iako je sabonis skorer a drejmond defanzivac - obojica su jednako kreatori. bez lopte u rukama nisu to što jesu. uparivanje njih dvojice je pomalo overkill.

Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, Barkley#34 said:

Komentarišem deo posta, mislim da to nije zabranjeno pravilima foruma.

 

A što se tiče nasleđa, recimo da su tu neka jaka individualna priznanja na nivou lige, ide ka vrhu na listama "svih vremena" u pojedinim kategorijama, doprineo je izgradnji pobedničkog mentaliteta svoje franšize i dolasku na vrh u RS i finalu zapada, a da se nisu izlomili, možda bi ostvarili i više od toga u sezoni posle te, zatim tu je ono što kaže uini, da je redefinisao poziciju centra (što je možda i najvažnije, kada se posmatra nasleđe). Poslednjih sezona je možda napadački najdominantniji centar lige uz statistiku koja je u proseku brutalna na nivou lige a ne samo tima, uz činjenicu da je uopšte ne nabija niti teži samoisticanju na bilo koji način.

 

Mislim da je ovo malo više iz ugla nasleđa u odnosu na ocenu da je statistički i igrački najbolji Denverićanin poslednjih dosta godina.

 

Nije zabranjeno, niti sam rekla da si prekršio neko pravilo ili da ne možeš da mi se obratiš... Poenta je da komentarišeš van konteksta u kom ja komentarišem i onda nema smisla da vodimo neku raspravu jer se onda, naravno, nećemo složiti. A poenta je bila da je Jokićev legacy (trenutno) mnogo manji nego Karijev, a ako bismo pričali samo o Evropljanima onda u odnosu na Janisa. Da li će ili ne on to prevazići je na njemu a zavisi i od dosta spoljašnjih faktora.

 

I sve ovo što si ti napisao nije neistina, ali opet, na kraju se svodi na njegova individualna postignuća. MVP nagrada, redefinisanje pozicije centra, statistički proseci itd. Ja razumem da se neki igrač podržava, voli, obožava - koji god stepen simpatisanja - ali mi se čini da kad god je u pitanju Nikola, pa i Luka, u tome se preteruje i udaljava se od realnosti. Konvencionalno se zaboravlja da Jokić uopšte nije prvi visoki igrač u istoriji koji je vrhunski asistent; zaboravlja se da sve što on ima u legacy-ju Janis ima, pa čak i više - da ne spominjem osvajanje prstena bez supertima. I opet nakon svega toga neko ima obraza da kaže kako on nije najbolji Evropljanin u NBA. Da, "top 3", sigurno posle Jokića i Dončića... Ja takve izjave mogu da razumem, ali ne i da ih opravdam kao neko objektivno gledanje na situaciju. Toliko.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sa kim raspravljaš, o tome nisam pisao, samo sam referisao na temu da če Jokić morati da ostavi još neko nasleđe osim toga što je najbolji strelac tima.

 

Što se tiče svega ostalog što si sad pomenula, sa nečim bih se složio 100%, sa drugim uglavnom ili donekle a sa nečim ne, ali se time nisam bavio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...