Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

1 hour ago, DameTime said:

Hoću da kažem da su mi se smučili komentari koji kao da su rezervisani isključivo za Denver: svi su katastrofa sem Jokića, ne može sam, bogalji, ovakvi i onakvi. Ne bi ni upola bili takvi komentari za saigrače da je drugi superstar na njegovom mestu, u to sam uverena. Svi imamo neke hot tejkove, protiv toga nemam ništa, samo ovo je neki obrazac koji kapiram da potiče iz želje da Nikolin tim ostvari što bolji rezultat, no svejedno mi se ne dopada.

Pa od govana se pita ne pravi :classic_biggrin: Mislim da je čak i LeBron imao bolje saigrače u Cleveland-u oko sredine 2000-tih (tu negde u tom rangu), postoji limit koliko jedan igrač može da promeni, ma koliko talentovan bio. Za boldovano, pa stvarno ne znam koji je to tim imao lošije pomoćno osoblje, prva pomisao je LeBron i Cleveland - mada je i to debatable. 

 

Jel ti misliš da mu je tim adekvatan?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darko said:

Pa od govana se pita ne pravi :classic_biggrin: Mislim da je čak i LeBron imao bolje saigrače u Cleveland-u oko sredine 2000-tih (tu negde u tom rangu), postoji limit koliko jedan igrač može da promeni, ma koliko talentovan bio. Za boldovano, pa stvarno ne znam koji je to tim imao lošije pomoćno osoblje, prva pomisao je LeBron i Cleveland - mada je i to debatable. 

 

Jel ti misliš da mu je tim adekvatan?

 

Ja ne znam na kom jeziku treba da napišem - ne smatram da su ovi igrači baš "govna". I ne očekujem od Jokića da tu bilo šta promeni jer to nije njegov posao već posao trenera. Da se ponovim, po treći put, skoro deceniju gledam igrača koji samostalno dovlači ekipu u PO i tu ispadaju u prvoj rundi, pa nigde nisam videla ni upola takvu pljuvačinu po saigračima. Da ne pričam kako ni sama to nisam napisala.

 

Naravno da tim može da se unapredi assetima ali to uopšte nije poenta ovoga što ja pišem. 

Link to comment
Share on other sites

Imao je CJ-a , nije bas da je sam vukao grupu gradjana. Osim toga oko Lilike je uvek isao pozitivan hajp - te lojalan fransizi, te ultimativni klacer, te (ne) zasluzeno izabran u top 75 lige.

Kod Jokare je narativ - prosle sezone je bio MVP jer su ostali konkurenti bili povredjeni, ove godine ce da bude MVP jer "ima samo naprednu statistiku na svojoj strani" itd...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bosMan_jr said:

Imaju li navijaci Sunsa jos foto/video dokumentacije ovog jutra? 😂

 

mozda da stave kada je paul udario herberta u glavu :default_coffee:

 

samo da fred vinson nauci jonesa sutirati i eto novog kawhi leonarda. :girl:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Da se ponovim, po treći put, skoro deceniju gledam igrača koji samostalno dovlači ekipu u PO i tu ispadaju u prvoj rundi, pa nigde nisam videla ni upola takvu pljuvačinu po saigračima. Da ne pričam kako ni sama to nisam napisala.

Lillard? Ne bih rekao, imao je CJ-a, Nurkića i još par korisnih igrača. Naravno da nije bilo dovoljno za nešto veće, ali nije uporedivo sa ovima što Jokić sada igra. Ovo u Denveru su uglavnom igrači za klupu. Nemam ništa protiv Morrisa na primer, ali lik nije kvalitet startera. Nije ni Rivers. Ni Green. Ni Barton ako ćemo pošteno, jedino Gordon - a daleko je od neke zvezde. To je greška front office-a, ne Jokića. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, gggggggg said:

 

mozda da stave kada je paul udario herberta u glavu :default_coffee:

 

samo da fred vinson nauci jonesa sutirati i eto novog kawhi leonarda. :girl:

Evo ti si baš oličenje i utjelovljenje objektivnosti. Srećom pa si nas prosvijetlio. Bez tvojih impartial stavova i takeawaysa mi bi bili u totalnom mraku. Jes ono vala još samo kad bis mogao se podičiti klubom za koji navijas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Alex_Serbia said:

Eto, bile g3 i g4, jel sme Jokic sada da uzme mvp ako ponude?

Nek uzme ako ga nije sramota.

Embiid sa povrijedjenom rukom vodi svoju ekipu, coeku treba operacija nakon sezone. Mada ja bih dao Lebronu, veliki je uspjeh ne uci u plejof kad imas mogucnost playina

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ispod radara prođoše dve vrhunske partije odvratnog Allena za Buckse. Juče 27 poena iz 12 šuteva iz igre. 

 

on je kenselovan dok ne predje u celticse, gde mu je prirodni habitat, da odigra 10 sezona a onda zameni danny aingea na poziciji gma (wonderboi je samo placeholder). 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
Hoću da kažem da su mi se smučili komentari koji kao da su rezervisani isključivo za Denver: svi su katastrofa sem Jokića, ne može sam, bogalji, ovakvi i onakvi. Ne bi ni upola bili takvi komentari za saigrače da je drugi superstar na njegovom mestu, u to sam uverena. Svi imamo neke hot tejkove, protiv toga nemam ništa, samo ovo je neki obrazac koji kapiram da potiče iz želje da Nikolin tim ostvari što bolji rezultat, no svejedno mi se ne dopada.
 
Denver nije ni prvi ni poslednji tim koji po imenima nije adekvatan za veće rezultate. Ali pogledaj samo Bruklin, kom se po imenima prognozirala šetnja do finala, pa će lagano ispasti u prvoj rundi. Onako kako ja vidim košarkaški tim, to je živi organizam koji diše kroz interakciju svih košarkaša. Da bih ti približila svoje gledište: u statistici postoji nešto što se zove analiza varijanse (to je suprotno od konstante - promena), gde se uticaj svakog elementa posmatra kroz individualni doprinos + interakciju (sadejstvo) između faktora + grešku/promenu koja potiče od nekih spoljašnjih faktora. Tako ja vidim i košarkaški tim, njihov rezultat je produkt individualnog uticaja svakog igrača + međusobne interakcije (kompatibilnosti) + taktike trenera + protivničke igre etc.
 
Od tima do tima neki od ovih faktora može da objasni veći % rezultata, ali ono što ja često vidim kao faktor koji moderira uticaj ostalih jeste trener. Dakle u zavisnosti od koncepcije igre trenera neki igrači mogu da zablistaju ili "propadnu" (pogledati pod Bjelica u GSW kao jedan od najnovijih primera). Ne bi Nikola sa ovim igračima osvojio titulu jer naravno da je i individualni kvalitet bitan, ali pod nekim drugim trenerom bi igra sigurno izgledala bolje i bili bi bolje iskorišćeni. Prosto nisam fan tog prozivanja saigrača po svaku cenu; drugo je kad mi ovde prozivamo Durenta, Lebrona, Stefa, Janisa jer oni su superstarovi i njihova odgovornost je veća, od njih se više i očekuje. 
 
I kao što rekoh, ovo pišem kao neko ko podržava tim koji godinama igra u nekom skarabudženom sastavu, a za superstara se smatra da nema adekvatnu podršku (CJ je bio najviše borderline All-Star igrač). [emoji1] 
Samo 2 opservacije:

1. Mislim da ljudi ovde (pre svega fanovi Jokića i samo zbog toga Denvera) malo zaboravljaju da je ekipa praktično cele sezone bez drugog i trećeg najboljeg igrača. Normalno da ostali nisu dorasli zadatku kada se pomere za dve pozicije u "lancu ishrane". Tj neko će da iskorači malo, ali većina neće. Koja ekipa je dobra bez 2od 3 najbolja igrača?

2. A šta ti ocekuješ od Melouna? Šta da izvede? Da lupi cipelicama i da Gordon dobije šut, Moris srce, a Barton mozak? Od svega toga najpre će Jokić početi da igra odbranu na all nba nivou. Uostalom ni ne mora da izmišlja toplu vodu. Neka Bones napreduje, nek se ostali uigravaju pa kad / ako Marej i MPJ budu zdravi da se to utegne. Njih trojica da plešu, Gordon ce da krpi "pozadi", Moris i Bones da doprinose kao i sada, a Barton da vozi tenk u nekom fenjerašu. Ove sezone ionako nije bilo sanse za ozbiljan playoff run.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Evo ti si baš oličenje i utjelovljenje objektivnosti. Srećom pa si nas prosvijetlio. Bez tvojih impartial stavova i takeawaysa mi bi bili u totalnom mraku. Jes ono vala još samo kad bis mogao se podičiti klubom za koji navijas.

 

sta je sada problem? nisam rekao nista netacno :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, DameTime said:

 

Pošto Portland inače ima supertim. 🤣 Ne zasmejavaj me, ne bih da izlistam ovde ko sve trenutno igra za Blejzerse. 

Pa da su na početku sezone Lilard i Jokić zamenili timove Portland bi sad igrao PO, a Lilika bi vozio tenk na nivou Hjustona.

 

Ljudi ovde komentarišu Jokićevu ekipu jer više zbog tog istog Jokića prate Denver, sasvim je logično da na ex yu forumu ljudi više prate i komentarišu timove u kojima igraju ex yu igrači više nego neke druge.

Ako pitaš Lebronove fanove igrao je sa bogaljima, ako pitaš Jokićeve fanove igra sa bogaljima. Ni jedno ni drugo nije daleko od istine.

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gggggggg said:

 

mozda da stave kada je paul udario herberta u glavu :default_coffee:

 

samo da fred vinson nauci jonesa sutirati i eto novog kawhi leonarda. :girl:

 

chris paul je za to (deluje mi nenamerno jer je isao na loptu) udaranje u glavu protivnika prilikom ulaza zasluzeno dobio flagrant 1, a jones je za dva pokusaja nokauta na metar ispred sudije dobio pohvalnicu. kapish ili si samo poslovicno zlonameran?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, drperce said:

Imao je CJ-a , nije bas da je sam vukao grupu gradjana. Osim toga oko Lilike je uvek isao pozitivan hajp - te lojalan fransizi, te ultimativni klacer, te (ne) zasluzeno izabran u top 75 lige.

Kod Jokare je narativ - prosle sezone je bio MVP jer su ostali konkurenti bili povredjeni, ove godine ce da bude MVP jer "ima samo naprednu statistiku na svojoj strani" itd...

 

CJ je uvek bio borderline All-Star ali ne više od toga (mnogi ga smatraju precenjenim). Kao što Jokić ima Džamala kad je zdrav. 

Samo da prođe koja godina i za Jokića će biti identičan "hajp" kako je odan Denveru, treba da napusti i traži gde će da osvoji titulu jer je prerastao tim etc etc. Njih dvojica imaju sličniju "sudbinu" nego što deluje na prvi pogled. 

 

2 hours ago, Darko said:

Lillard? Ne bih rekao, imao je CJ-a, Nurkića i još par korisnih igrača. Naravno da nije bilo dovoljno za nešto veće, ali nije uporedivo sa ovima što Jokić sada igra. Ovo u Denveru su uglavnom igrači za klupu. Nemam ništa protiv Morrisa na primer, ali lik nije kvalitet startera. Nije ni Rivers. Ni Green. Ni Barton ako ćemo pošteno, jedino Gordon - a daleko je od neke zvezde. To je greška front office-a, ne Jokića. 

 

Evo ne znam, izgleda da treba da progovorim španski jezik. Ključ je u boldovanom. Nikad nije bilo dovoljno ali se niko od vas nije pretrgao da te igrače nazove "bogaljima" kad su ulazili u PO na krilima njegovih impresivnih partija (poenterski), obično nakon AS pauze. Ili kad je dao 55 poena baš tom Denveru, odigravši jednu od najimpresivnijih individualnih partija u PO, i uprkos tome izgubio. 

 

44 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pa da su na početku sezone Lilard i Jokić zamenili timove Portland bi sad igrao PO, a Lilika bi vozio tenk na nivou Hjustona.

 

Ljudi ovde komentarišu Jokićevu ekipu jer više zbog tog istog Jokića prate Denver, sasvim je logično da na ex yu forumu ljudi više prate i komentarišu timove u kojima igraju ex yu igrači više nego neke druge.

Ako pitaš Lebronove fanove igrao je sa bogaljima, ako pitaš Jokićeve fanove igra sa bogaljima. Ni jedno ni drugo nije daleko od istine.

 

 

Bold: Jeste, to tako funkcioniše. 🙂 

 

1 hour ago, orionbre said:

Samo 2 opservacije:

1. Mislim da ljudi ovde (pre svega fanovi Jokića i samo zbog toga Denvera) malo zaboravljaju da je ekipa praktično cele sezone bez drugog i trećeg najboljeg igrača. Normalno da ostali nisu dorasli zadatku kada se pomere za dve pozicije u "lancu ishrane". Tj neko će da iskorači malo, ali većina neće. Koja ekipa je dobra bez 2od 3 najbolja igrača?

2. A šta ti ocekuješ od Melouna? Šta da izvede? Da lupi cipelicama i da Gordon dobije šut, Moris srce, a Barton mozak? Od svega toga najpre će Jokić početi da igra odbranu na all nba nivou. Uostalom ni ne mora da izmišlja toplu vodu. Neka Bones napreduje, nek se ostali uigravaju pa kad / ako Marej i MPJ budu zdravi da se to utegne. Njih trojica da plešu, Gordon ce da krpi "pozadi", Moris i Bones da doprinose kao i sada, a Barton da vozi tenk u nekom fenjerašu. Ove sezone ionako nije bilo sanse za ozbiljan playoff run.

 

Bold: Upravo tako, nisu dorasli jer se to od njih obično ne očekuje, nemaju nikakvu ulogu. Isto se desi kad Jokić sedne na klupu pa svi očekuju da igrači koji retko dobiju loptu odjednom zaigraju kao Stef Kari Džordan Pul. Tu na scenu stupa trener.

 

Od Melouna se očekuje da ima neku taktiku, bilo kakvu, a ne da vrši izmene po časovniku. Opet kažem, 1/1 je problem Denvera trener, izdanja igrača su samo posledica.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Nek uzme ako ga nije sramota.

Embiid sa povrijedjenom rukom vodi svoju ekipu, coeku treba operacija nakon sezone. Mada ja bih dao Lebronu, veliki je uspjeh ne uci u plejof kad imas mogucnost playina

 

Embid i povredjena ruka >>>> Jokic bez Mareja i MPJ. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Nek uzme ako ga nije sramota.

Embiid sa povrijedjenom rukom vodi svoju ekipu, coeku treba operacija nakon sezone. Mada ja bih dao Lebronu, veliki je uspjeh ne uci u plejof kad imas mogucnost playina

 

Nisam sigurna da li si ironičan ovde. 😄 Svaka čast Embiidu ali mislim da Jokić, ponovo, ima više MVP sezonu. Kul je što Embiid vodi ekipu u plej ofu ali to ne bi trebalo da se računa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...