Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

 

DAL - UTA: Hladan tuš za Mavse je povreda Luke i sve zavisi od toga da li će on i u kakvom stanju igrati. Ukoliko bude sposoban, prolaze ovo Mavsi rutinski, a ako ne bude ipak je Jazz u ozbiljnoj prednosti uprkos svim svojim manjkavostima i lošoj formi. Obe ekipe su mi simpatične ali PO bez Luke bi baš bio žešći turn off. Bez prognoze dok ne vidimo šta je sa njim.

 

juta je definitivno jedna od tih ekipa koje se sjebu u plejofu, iako to onomad, kada su deljali wbrook-george-melo-adams thunderse, nije tako izgledalo.

međutim, mislim da i bez ove povrede luke (da se uopšte nije desila), ne bi tu bilo ničeg rutinskog za mavse;

 

lukina aura kombine magic johnsona x larry birda jako sija & tim fino funkcioniše, makar onoliko koliko i kod carslilea ako ne i bolje ali nije to naročito raspoređena ekipa u smislu snaga poziciono: mavsi su najjači na bekovima (luka, brunson, dinvidi su verovatno tri najbolja igrača tima, ili grešim?), dok su na ostalim pozicijama preostali najbolji igrači DFS i..kleber?

 

juta će pre svega zavisiti od toga da li conley može da izdrži da igra u seriji ili dve. sa njim available, oni su verovatno jača ekipa od mavsa, samo što lukin učinak pokriva razliku u kvalitetu u korist jazza. 

 

moj trip je da bi sa zdravim lukom (ne oporavljenim) mavsi dobili u 6-7 (ali me ne bi iznenadilo ni da jazz izvede isto), dok u seriji gde luka ne igra ili je obogaljen, juta ovo rešava u 5, ako ne i ranije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne znam koliko Juta mora da kiksne pa da izgubi seriju od Dinvidija i Bransona. Ako im se to desi, neka rasformiraju ekipu, sve potrejduju za pikove i neka krenu u tank.

 

Luka bi trebalo da je aut za seriju, jer je javljeno da nema raspored povratka, a to znači da je vrlo gadno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sad sam na brzinu procesljao moje prognoze iz uvodnog posta. rekao bih vise promasaja nego dobre prognoze.

 

najveci failovi su atl top 6 ili vise, cleveland u tri najgora na istoku, indiana 3-8 mesto, chicago da ce se boriti za play-in, new york u playoffu, lakersi top 4, memphis 6-10, portland playoff....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Prolazi Juta svakako seriju. Bolje igrače imaju od Mavsa. Šta su to Mavsi jaki koji kurac? Da prosti ova omladina.

 

 

Ima Gobert da se naigra pod oba koša. Niti  ja ne vidim kako će im to Mavsi parirati na poziciji gdje su realno najtanji pa sve i da igra Luka, šta se vjerojatno neće desiti bar prve dve tekme. Pa čak i uz već poslovični raspad u  PO , Utah je za mene favorit u ovom matchup-u

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

 

ATL - CHA: Hawksi su bolja i ozbiljnija ekipa i očekujem da ovo završe rutinski.

 

slusao nocas neki podcast gde kaze arnovitz da je charlotte ekipa koja najbolje cuva younga i da protiv njih ovaj ima najvise problema...i proverim statse:

 

jbf2hAW.png

 

skor u ovim utakmicama atlanta - charlotte 5-7

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jos nekoliko zanimljivih statistika i necu smarati vise

 

FQEoM2XXMAIHNkC?format=jpg&name=small

 

kod offrtg najbolji u ligi je mikal bridges sa 13.0

 

FQE0YbxXEAMP0X_?format=jpg&name=small


 

Quote

 

Top 10 on both ends of the floor, 2021-22...

Phoenix: 5th & 3rd

Memphis: 4th & 6th

Boston: 9th & 1st

Utah: 1st & 10th

 

 

Biggest differentials, wins vs. "expected" wins...

Blazers were 27-55 w/ the point diff. of a team that was 17-65 (avg. margin of defeat post-All-Star was 21.7 ppg).

Bulls were 46-36 w/ pt. diff. of a team that was 40-42.

OKC was 24-58 w/ pt. diff. of a team that was 18-64.

 

Biggest differentials, "expected" wins vs. wins...

Celtics were 51-31 w/ the point differential of a team that was 62-20.

Jazz were 49-33 w/ the point differential of a team that was 58-24.

Spurs were 34-48 w/ the point differential of a team that was 41-41.    

 

So the 34-48 Spurs had a better point differential (+10 for the season) than the 46-36 Bulls (-32). The Spurs tied the the '76-77 Suns for the worst record in NBA history for a team w/ a positive point diff. Bulls tied the 4th best record for a team with a negative point diff.

 

i onda istok jaci od zapada :default_coffee:

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Mislim da je to najveći rizik za Viktora, da li će da ga zaobiđu povrede. Mada su Gobert i Janis isto bili žgoljavi kada su bili njegovih godina a vidi ih sada, i nisu imali problema sa povredama.

 

Slažem se za Holmgrena, ne uliva mi baš poverenje. 

Ne znam za koju je tacno temu ovo ali ajde ovde.

Sto se tice ovih tankih visokih tu igra ulogu priroda i uloga koju ce igrati.Gober je pre NBA igrao samo u reketu,siroka ramena,bio cvrst u kontaktu,telo mu je dobro podnosilo to.Sa druge strane ofanziva KD,Pokusevskog,Porzingisa je drugacija pa niti su zeleli niti su mogli da preteraju sa misima.Tako da ko od Pokusevskog ocekuje masu za igru u reketu u napadu nek zaboravi,ojacace onoiko koliko mu  je potrebno da spreci povrede i to je to.Janis po igri ni sada ni pre NBA nije upadao ni u jednu prethodno navedenu  kategoriju pa je na kraju odlucio da se napumpa i profitirao.Mada mozda je upitno na koji nacin je to uradio jer sledecem primeru-Bol Bolu to zadaje nepromostive prepreke i nece dostici dovoljnu cvrstinu za NBA izgleda nikad kao sto nije ni Thon Maker.No nek bude da je Janis na legitiman nacin dosao do ove spreme,svakako ostali nisu uspeli.

Viktor je kao i ostali nepoznanica,meni je neki najgori scenario za njega da ga nagoje(ako uspeju) i stave na centra jer je zastitnik obruca isto kao Gober,sto je generacijski retko.Da li ce dosta  dobar sut upropastiti nabijenjem misica kao i Janis videcemo(ako se odluci za taj put).

Cet dosta bolji dribler od Viktora ali nije apsurdno dobar zastitnik obruca kao ovaj.

Sve u svemu tanka je linija izmedju Janisa i nekog Bol Bola ili Thon Makera koji nije mogao da ojaca dovoljno ni  da igra u Hapoelu iz Jerusalima.

 

Viktor dovoljno talentovan i da slabijom rukom pogadja u nizu.

 

 

 

Vinset Poarje(ako se tako pise) i Viktor vs Rudi i neki klinac jos.

 

P.S jos jedan dokaz koliko igraci znaju vise nego sto se vidi na utakmicama/koliko odbrana omogucava samo elitne stvari u praksi.

 

 

 

Duel iz finala.Finala koje je Srbija uspustila porazom od Francuske u polufinalu,vodili smo  ceo mec  do poslednjih 5 minuta kada su se nasi uplasili pobede i napravili tonu smesnih gresaka.Lider je bio Jovic koji ce verovatno biti top20 pik.Mogli smo i to zlata,sve slabija dominacija amerikanaca u kosarci se dokazuje na svim nivoima.

 

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mr clutch said:

I Luka bi maltretirao Gobera ko prosle sezone Zubca, iako je ovaj mobilniji i medju najboljim defanzivnim centrima. 

Pa 1na1 svakako ali Luka svoj skorerski bum u NBA debelo pripisuje odsustvu centara u reketu a Gober je neko ko najbrze ugasi svetlo tu.Ne znam Lukine brojke protiv Jute sa Goberom doduse 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Pa 1na1 svakako ali Luka svoj skorerski bum u NBA debelo pripisuje odsustvu centara u reketu a Gober je neko ko najbrze ugasi svetlo tu.Ne znam Lukine brojke protiv Jute sa Goberom doduse 

Zbog Gobera je Juta ispala od Klipersa. Izmaskrirali ga prvenstveno Mann, a zatim i ostali bekovi Klipana u switch-u.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTime said:

Kekekeke 

 

spacer.png

 

ne bih se ja bas hvalio sa ovime

 

8 minutes ago, mr clutch said:

Zbog Gobera je Juta ispala od Klipersa. Izmaskrirali ga prvenstveno Mann, a zatim i ostali bekovi Klipana u switch-u.

 

pre bih rekao da su ispali zbog toga sto su ostali raspad u odbrani. ovo kao da krivis jokica sto njegovi saigraci promasuju suteve.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

Pa 1na1 svakako ali Luka svoj skorerski bum u NBA debelo pripisuje odsustvu centara u reketu a Gober je neko ko najbrze ugasi svetlo tu.Ne znam Lukine brojke protiv Jute sa Goberom doduse 

 Bukvalno su igrali 2 puta u martu i masakrirao je Goberta kao da je Zubac u pitanju.

 

Pri tom uopste nisam siguran da ce ova disfukcionalna Juta i bez Doncica izaci na kraj sa Dalasom koji je jedna od zajebanijih ekipa u ligi generalno zbog tog uzasno sporog tempa koji furaju.

 

Da je Doncic zdrav verovatno bi bilo 4-1...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...