Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

16 minutes ago, stoudemire said:

don't get me wrong, doncic je posebna zivotinja ali meni je takva kosarka dosadna, da parafraziram magica johnsona: ne bih platio da to gledam.

 

ja baš volim da gledam kada majstor ima puno loptu u rukama;

naravno da je lepše kada se lopta kreće, pogotovo ako ima s'kim (tj sa saigračima) ali ima i ovo posebne draži za mene

 

pele-escape-to-victory.gif

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, stoudemire said:

donca uzeo 35 suteva, utisak dana.

 

ne znam da li je neki igrac ikada imao ovoliki usage, coveku je lopta u rukama bukvalno 90% vremena u napadu mavsa.

 

don't get me wrong, doncic je posebna zivotinja ali meni je takva kosarka dosadna, da parafraziram magica johnsona: ne bih platio da to gledam.

Mislim da i treba da igraju ovako i da se polako pripremaju za PO gde ce sve zavisiti od toga kako ce Doncic napadati slabosti iz izolacija.

 

Mozda jeste ruzno ali nisam siguran da postoji bolje resenje sa Doncicem u ovom stadijumu karijere, cak i da imaju bolje saigrace...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stoudemire said:

donca uzeo 35 suteva, utisak dana.

 

ne znam da li je neki igrac ikada imao ovoliki usage, coveku je lopta u rukama bukvalno 90% vremena u napadu mavsa.

 

don't get me wrong, doncic je posebna zivotinja ali meni je takva kosarka dosadna, da parafraziram magica johnsona: ne bih platio da to gledam.

 

embiid ima veci usage ove i prosle sezone. ranijih sezona harden, antetokounmpo i westbrook. 

 

mnogo me zanima kako ce dallas proci sa ovom strategijom i ekipom. kidd za sada ne izgleda tako lose kao sto se ocekivalo. bukvalno je 99,9% misljenja o njemu bilo negativno pre pocetka sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gggggggg said:

 

embiid ima veci usage ove i prosle sezone. ranijih sezona harden, antetokounmpo i westbrook. 

 

mnogo me zanima kako ce dallas proci sa ovom strategijom i ekipom. kidd za sada ne izgleda tako lose kao sto se ocekivalo. bukvalno je 99,9% misljenja o njemu bilo negativno pre pocetka sezone.

 

da, nisam mislio bukvalno, embiid je svakako na slicnom nivou carinjenja lopte.

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, gggggggg said:

kidd za sada ne izgleda tako lose kao sto se ocekivalo. bukvalno je 99,9% misljenja o njemu bilo negativno pre pocetka sezone.

 

nisam proveravao proteklih 10ak dana - tada je kidd imao identičan skor kao i carslile u broju pobeda & poraza tokom sezone.

ni na oko ne izgleda ekipa ništa lošije, naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

Can confirm what Christian reported that the Blazers pick gets pushed to the top-4 protected Bucks pick in 2025 if it doesn’t convey this season. Also, sources say if the pick doesn’t convert that season, it will convert to two second round picks after that.
 
This means that if the Pelicans’ 2022 first round pick lands either in the top four or outside the top 14, Portland’s acquired draft capital becomes far less valuable.
 
Portland will be watching the Pelicans and McCollum with great interest for the rest of the season. If the Pelicans make a run to the Playoffs, it’ll cost Portland an important roster-building tool.
 
Pelicansi su do dolaska CJa preko Ingrama vozili se na nekom momentumu dobrom i vezali 3-4 pobjede, sad od kako je CJ tu 1-4 skor a Ingram medju najgorima u svakom meču, ne kažem da ce trend se nastaviti al se mora pratiti u nastavku kako ce ta njihova hemija da napreduje.
 
 
Bio je neki lik na forumu, ne mogu da se setim ko. Uglavnom, kada je Bajern doveo Klebera iz Obradoira, bio je u fazonu "da se ubiju ovi bogati EL timovi što su ga propustili. 
Tu je imao i neku tešku povredu, igrao solidno, ali ništa više. Uglavnom, nije mi delovao kao neko ko će odigrati evo već 5 NBA sezona i povremeno imati baš dobre partije.
Ja sam se svojevremeno čudio kako je takav igrač jos Njemac, uspio da ode u Obradoiro i da nije bilo interesa Bajerna da ga dovedu jer obično svako iole talentovan domaći tamo dobije šansu da se pokaže a on je tad jos bio relativno mlad.

Doncicu se izgleda poklopila ova sad forma dobra sa tim sto je smrsao malo od početka sezone i djeluje da je dostigao neku optimalnu playing masu. Sad jbg i dalje je to ekipa nesposobna za neki veci cilj dok god se neki bolji igrač od Brunsona ne pojavi da bude 2 igrač ekipe. Ostatak je nepouzdan i u vecini contending timova to bi bili igrači sa klupe koji ulaze dok njima gaze ozb minute i startuju. Prvi Kleber ce da umre nedje do plejofa jer od 10 visokih jedini on donekle valja al i on je bench playa prije nego li starter sto ce tamo biti. Dodaj na sve trejd debilan i eto zurke

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, MrTwister said:

 
 Dodaj na sve trejd debilan i eto zurke.

 

(slažem se sa ostatkom posta ali) trejd ne vidim kao debilan već priznanje FO-a samom sebi da prethodni trejd za dingusa nije postigao željene rezultate.

čak i kratkoročno je pitanje da li bi profitirali od ostanka kristapsa. lik je toliko često povređen da ne može da spoji ni dovoljno tekmi u regularnoj sezoni a kamo u plejofu, kada sve ode u crveno što se tiče napora.

 

na sve to, on nije (sticajem okolnosti) igrač koji, kada je zdrav obavezno pravi razliku kao neki drugi injury prones, već vrlo dobar nba igrač sa solidnim brojem mana.

ovako imaju makar nekakvu fleksibilnost u daljem kreiranju rostera, što ne znači da će izaći na dobro ali postoji nada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

nisam proveravao proteklih 10ak dana - tada je kidd imao identičan skor kao i carslile u broju pobeda & poraza tokom sezone.

ni na oko ne izgleda ekipa ništa lošije, naprotiv.

 

esUeRIE.png

 

EKpvHyS.png

 

prosla i ova sezona otprilike isti broj odigranih utakmica. deluje da su ove malo bolji. evidentno je da je odbrana bolja.

a za sada je kidd sigurno gotivniji od carlislea u svlacionici. 

 

procenili su da sa porzingisom ne idu nigde, pa da vide ovako. kleber ako se sjebe, bice to posle doncica, najveci hendikep. 

u ovom trenutku idu na jazz. obe ekipe su izgubile od clippersa prosli playoff, bas me interesuje na sta bi licila ta serija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTwister said:

 
Pelicansi su do dolaska CJa preko Ingrama vozili se na nekom momentumu dobrom i vezali 3-4 pobjede, sad od kako je CJ tu 1-4 skor a Ingram medju najgorima u svakom meču, ne kažem da ce trend se nastaviti al se mora pratiti u nastavku kako ce ta njihova hemija da napreduje.
 

 

 

Istini za volju, u toj seriji od 4 pobede su 2 puta pobedili Hjusto, te Detroit i Denver. Pre te serije isto 4 vezana poraza.

 

Sa CJ su izgubili od Sparsa, Memfisa i Dalasa, a pobedili Toronto.

 

Ne znam, ne mogu da zamislim scenario u kojem takac igrač nije pojačanje za njih. Osim ako će Ingram da glumi uvređenu mladu, a evo na prvi pogled, uzima isti broj šuteva kao ranije. Poslednju protiv Dalasa 21 šut iz igre.

 

Sa druge strane, CJ 28ppg uz strašne procente. Uz to im strašno utiče na spejsing, što će im značiti ako se Zion ikada vrati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

(slažem se sa ostatkom posta ali) trejd ne vidim kao debilan već priznanje FO-a samom sebi da prethodni trejd za dingusa nije postigao željene rezultate.

čak i kratkoročno je pitanje da li bi profitirali od ostanka kristapsa. lik je toliko često povređen da ne može da spoji ni dovoljno tekmi u regularnoj sezoni a kamo u plejofu, kada sve ode u crveno što se tiče napora.

 

na sve to, on nije (sticajem okolnosti) igrač koji, kada je zdrav obavezno pravi razliku kao neki drugi injury prones, već vrlo dobar nba igrač sa solidnim brojem mana.

ovako imaju makar nekakvu fleksibilnost u daljem kreiranju rostera, što ne znači da će izaći na dobro ali postoji nada.

Citao sam nesto slicno al mi zvucalo kao PR prica, priznanje da su pogrijesili, posipanje pepelom i suptilno svaljivanje krivice na hronicnu nedostupnost igraca za kojeg su trejdovali dok je bio povrijedjen. Ljudi su trejdovali dosta za mladog allstara u tom trenutku koji se oporavljao od povrede i koji zbog serije tih povreda nakon toga nikad nije opravdao tu vrijednost koja je poslata za njega. Ali je i on takav sto odigra pola sezone vredniji od ovoga sto su dobili za njega. 

Ne vjerujem da su postali fleksibilniji jer su umjesto jednog ugovora kojeg niko nece uzeli 2 igraca sa istim predznakom a da pri tom nijedan od njih nema kraci ugovor od samog Porzingisa. Takodje ne vidim scenario dje ce iko zeljeti da uzme ugovore Dinwiddiea i Bertansa a da se pri tom ne prikaci bar pik prve runde ili da jednog od njih cutuju i stretchuju u dead money cap u situaciji kad si contending ekipa, to nikako ne djeluje kao nesto sto bi zelio u buducem periodu. U tom hipotetickom scenariu sam KP bi mogao Dalas kostati 4-5 pikova prve runde (ako racunamo DSJ tu) od cega 2 da ga uzmu i jos 2 da se rjese igraca koje su dobili za njega. Kapiram da je prioritet Dalasu da zadrzi Brunsona pa Dinwiddie tesko da ce imati neku veliku sansu da napuca sebi brojke i trade value ako ga zadrze, a Bertans je suterski specijalac koji kosta 16 miliona godiste da opali 4-5 suteva sa klupe i ako ga krene-krene dok ne donosi nista drugo ekipi + takve igrace ekipe sa vecim ambicijama uglavnom dovode za vet minimum i BAE. U sustini tipican asset missmanagement koji ce ih vjerovatno kostati sanse da naprave bilo sta ozbiljno bez obzira na to sto Doncic uspije da napravi.

23 minutes ago, realno *w said:

 

 

Istini za volju, u toj seriji od 4 pobede su 2 puta pobedili Hjusto, te Detroit i Denver. Pre te serije isto 4 vezana poraza.

 

Sa CJ su izgubili od Sparsa, Memfisa i Dalasa, a pobedili Toronto.

 

Ne znam, ne mogu da zamislim scenario u kojem takac igrač nije pojačanje za njih. Osim ako će Ingram da glumi uvređenu mladu, a evo na prvi pogled, uzima isti broj šuteva kao ranije. Poslednju protiv Dalasa 21 šut iz igre.

 

Sa druge strane, CJ 28ppg uz strašne procente. Uz to im strašno utiče na spejsing, što će im značiti ako se Zion ikada vrati.

Ne velim stvarno da ce ih CJ napraviti losijim vec da ce vjerovatno trebati malo vremena dok se role ne iskristalisu i da djeluje da se za sada u toj tranziciji najvise Ingram pogubio. Imas nesto slicno i sa druge strane trejda dje je Portland dobio cini mi se 4 zaredom (Lakersi, Knicksi, Memfis i Bucksi) kad su svi ocekivali full tank i to sa tipovima poput CJ Elleby, Winslow, McLemore i Josh Hart igrajuci znacajne uloge u tim mecevima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@MrTwister, kako mislis "mavsi trejdovali dosta za porzingisa"?

 

 On Feb. 1, 2019, the Mavs acquired Porzingis, Hardaway Jr., Trey Burke and Courtney Lee from the New York Knicks in exchange for Dennis Smith Jr., DeAndre Jordan, Wesley Matthews and two future draft picks.

 

.. 

jedino ako mislis da bi ti pikovi doneli golemu razliku za mavse. 

u sustini su dali njih za kristapsa i timmy jra, vece bagatele nisam video, pa je i davanje njega za bertansa i dinvidija i dalje cist plus. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

@MrTwister, kako mislis "mavsi trejdovali dosta za porzingisa"?

 

 On Feb. 1, 2019, the Mavs acquired Porzingis, Hardaway Jr., Trey Burke and Courtney Lee from the New York Knicks in exchange for Dennis Smith Jr., DeAndre Jordan, Wesley Matthews and two future draft picks.

 

.. 

jedino ako mislis da bi ti pikovi doneli golemu razliku za mavse. 

u sustini su dali njih za kristapsa i timmy jra, vece bagatele nisam video, pa je i davanje njega za bertansa i dinvidija i dalje cist plus. 

 

Pri tom ne zna da li treba isticati da im je Junior bio legit 2/3 napadacka opcija i jedan od vaznijih srafova najboljeg napada lige...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

@MrTwister, kako mislis "mavsi trejdovali dosta za porzingisa"?

 

 On Feb. 1, 2019, the Mavs acquired Porzingis, Hardaway Jr., Trey Burke and Courtney Lee from the New York Knicks in exchange for Dennis Smith Jr., DeAndre Jordan, Wesley Matthews and two future draft picks.

 

.. 

jedino ako mislis da bi ti pikovi doneli golemu razliku za mavse. 

u sustini su dali njih za kristapsa i timmy jra, vece bagatele nisam video, pa je i davanje njega za bertansa i dinvidija i dalje cist plus. 

Vise zbog pikova nego zbog njih dvojice. A Timmy jr je nastavio praksu kao i za prvi ugovor u najboljem slucaju sad je neutralan asset, sad sto je on morao on da bude 2/3 napadacka opcija sigurno nije optimalno ako su ti ambicije vece od 1st round exita.

Link to comment
Share on other sites

dinwiddie je tu kao neki osigurac ako brunson zapali, a ako ovaj ostane, verujem da ga nece biti tesko trejdovati. uvek postoje ekipe kojima je potreban igrac kao on. a ne treba ni zaboraviti da se covek ove sezone vracao iz teske povrede.

 

thj je cini se veci problem, em je igrao slabo ove sezone, em se povredio i jos ima ugovor na tri sezone posle ove.

Link to comment
Share on other sites

Citava poenta trejdovanja 2 FRP i u tom trenutku pre-Doncic franchise igraca u DSJ je bila da se osigura neki co-star Doncicu u narednom periodu, ako nijesu u tome uspjeli ni sa KP ni sa ovom dvojicom sad, ne vidim kako mogu Mavericks biti zadovoljni tim trejdom takodje. Knicksi su za sad dobili 1 od ta 2 pika i to je cini mi se Grimes ove godine, 2023 je sledeca prilika.

Link to comment
Share on other sites

grimes moze biti solidan rotacijski igrac, verovatno bolji nego reggie bullock. to nije neki ludi dobitak za mavse 

 

u svakom slucaju je nebitno, posto nisu davali top5 pikove a ni lottery pikove pa da kazes da su rizikovali 

 

a trebao im je instant kvalitet zbog luke. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lose-lose situacija sto bi se reklo.

 

Ne znam, zao mi je (iako mi je antipatican) sto Porzingis nije pretocio svoj veliki potencijal u kvalitet.

Hell, zao mi je cak i sto THJ nije dostigao ili jos bolje nadmasio caleta.

 

Kao ljubitelju kosarke, stalo mi je da ima sto vise talenta i velikih igraca u ligi simultano, sto zbog ocitih razloga sto zbog toga sto to daje vecu sansu da i neki od small-market timova budu aktuelni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...