Jump to content

Homeopatija, kvantna medicina i ostala pseudonauka


Angelia

Recommended Posts

2 hours ago, tomas.hokenberi said:

Aman bre, principi na kojima se bazira homeopatija su nenaučni i protivni svim poznatim fizičkim/hemijskim zakonima. Ne postoji američka homeopatija koja se razlikuje od drugih.  Nije apsolutno bitno da li su pre toga stekli "medical degree".

 

Btw, sa linka koji si dala: "According to the National Institutes of Health, there is no uniform licensing or certification standard for homeopathic doctors". 

 

 

 

Naucno je dokazano da homeopatski preparati pomazu jedino u slucaju dehidracije 🙂 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tomas.hokenberi said:

Kako možeš biti istovremeno homeopata i ne odbacivati medicinu?

Inače to što neki od njih imaju diplome medicine ne znači da je zvanje homeopate izdalo bilo kakvo legitimno telo.

 

 

 

 

 

Ne znam. Meni su objasnili onako kako sam rekla, ogranak medicine gde se lecenje obavlja prirodnim sastojcima tj iz prirode, I zato mogu da pomazu samo u ogranicenim stvarima. Mozes da proveris da postoji takva diploma na nekim regularnim (ne on line) koledzima.

 

2 hours ago, fancy said:

 


Kao i Nestorović.

Sent from my phone using their app
 

 

Ja ne znam o doticnom gospodinu nista vise osim sto sam cula na ovom topiku.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, tomas.hokenberi said:

A na kojoj se to akreditovanoj instituciji u USA stiču te legitimne diplome (mislim tu na legitimne i akreditovane univerzitete ne na samoproklamovane homeopathy boards i slično)?

 

Verovatno ovde: https://www.diplomaoutlet.com/

 

A ako ti je rekla da je to "ogranak medicine koji se bazira na prirodnim (organskim) sastojcima" slagala te je.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Homeopathy

 

Pa vidi mogao si da googlas isto kao i ja, evo pogledala:

Homeopathy is the science of healing the body by harnessing the body's own immunity to help fight disease with minimal use of outside medicines. Students who want to take courses in homeopathy usually enroll in a graduate level program in naturopathy, where there are homeopathy courses within the program. Homeopathic and naturopathic doctors undergo the same education and training as traditional doctors. Four schools in the United States can train doctors for homeopathic medicine and are accredited both with a homeopathic or naturopathic accrediting agency and an educational accrediting agency.

https://education.seattlepi.com/accredited-universities-offer-courses-homeopathy-6734.html

 

A ovde ima drugacija lista:

https://study.com/homeopathic_university.html

 

Western Michigan je definitivno akreditovana institucija.

 

15 hours ago, Eddard said:

 

 

 

 

 

Jesu. Svuda. To što im je zakonski omogućeno da rade, znači samo da je zakonska regulativa loša. A oni jesu, uvek bili i biće prodavci magle.

 

Btw, to što ti opisuješ nije klasična homeopatija.

 

Imali su dodatna imena (imala je na diplomi i Osteropathy) takodje, sad dal je klasicna ili ne, ja sam opisala sta mi je i kako receno. 

Rekla sam da je ta zena bila u mrezi Jeffersona.

Moja GP klinika mi je dala referal kod nje, znaci taj matori doktor nije smatrao da je ona sharlatan.

 

Ajde nemojte me ubedjivati kako je homeopatija budalastina, ja se sa tim slazem, samo kazem da se u US u obrazovanju, izgleda na to gleda drugacije. 

Mozes da pogledas sve linkove koje sam postavila. Ili mozda oni misle nesto drugo time.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:

Tako je, nema standard ali ima diploma. Ja nisam pricala o principima homeopatije, koju smatram za budalastinu, nego samo da se homeopati u US ne tretiraju kao sarlatani, nego legitimni medicinski radnici. Mozda zato sto moraju da imaju medical degree I ne odbacuju medicinu

Iz prve ruke: cerka u USA ima prijatelja koji 22 godine radi u svojoj ordinaciji kao homeopat. ALI: ne moze da radi na celoj teritoriji USA, mali je broj drzava koje daju dozvolu za otvaranje takvih ordinacija, mahom, mogu da rade u drzavama na zapadnoj obali dok,  recimo, Ilinois ne dozvoljava. Tamo gde imaju dozvolu, kontrola referentnih institucija je rigorozna, svake godine se obnavlja licenca tako sto se polaze test i tek nakon toga dobija dozvola za rad.U Srbiji je taj vid lecenja legalizovan, postoje ordinacije u Bg a cak i u mom malom gradu imamo vec vise od 20 godina doktorku zaposlenu u Zavodu za higijenu koja ima privatnu homeopatsku ordinaciju. Bila, probala......odustala....

Uzgred, dobro pamtim da je lecenje akupunkturom pre 40 godina takodje bilo satanizovano od strane zapadne medicine da bi danas, sa razvojem kvantne fizike i tehnike konacno dobila priznanje svoje efikasnosti u lecenju nekih obolenja. 

Kod homeopate se ne ide zbog operacije na otvorenom srcu ili operacije slepog creva, mahom zbog alergija, glavobolja, kijavica, tamo gde bi lekar prepisao brdo antibiotika, analgetika i tako smanjio toleranciju i efikasnost buducih terapija. 

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pletilja said:

Uzgred, dobro pamtim da je lecenje akupunkturom pre 40 godina takodje bilo satanizovano od strane zapadne medicine da bi danas, sa razvojem kvantne fizike i tehnike konacno dobila priznanje svoje efikasnosti u lecenju nekih obolenja. 

Hajde molim te objasni kakve veze ima razvoj kvantne fizike sa bockanjem iglama, nevezano sa tim da li isto ima efekata. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Iz prve ruke: cerka u USA ima prijatelja koji 22 godine radi u svojoj ordinaciji kao homeopat. ALI: ne moze da radi na celoj teritoriji USA, mali je broj drzava koje daju dozvolu za otvaranje takvih ordinacija, mahom, mogu da rade u drzavama na zapadnoj obali dok,  recimo, Ilinois ne dozvoljava. Tamo gde imaju dozvolu, kontrola referentnih institucija je rigorozna, svake godine se obnavlja licenca tako sto se polaze test i tek nakon toga dobija dozvola za rad.U Srbiji je taj vid lecenja legalizovan, postoje ordinacije u Bg a cak i u mom malom gradu imamo vec vise od 20 godina doktorku zaposlenu u Zavodu za higijenu koja ima privatnu homeopatsku ordinaciju. Bila, probala......odustala....

Uzgred, dobro pamtim da je lecenje akupunkturom pre 40 godina takodje bilo satanizovano od strane zapadne medicine da bi danas, sa razvojem kvantne fizike i tehnike konacno dobila priznanje svoje efikasnosti u lecenju nekih obolenja. 

Kod homeopate se ne ide zbog operacije na otvorenom srcu ili operacije slepog creva, mahom zbog alergija, glavobolja, kijavica, tamo gde bi lekar prepisao brdo antibiotika, analgetika i tako smanjio toleranciju i efikasnost buducih terapija. 

 

Kod nas samo uradis Google, I ima ih koliko god hoces. Neki su MD, neki PhD, mozda zato sto PA ima istorijat u tome ... tu su poceli. Ali koliko sam procitala sada kada je homeopatija pocela u PA, u to vreme je bila izuzetno napredna medicina (nije bila sarlatanstvo).

U svakom slucaju, ne bih izabrala nista ozbiljno da lecim "alternativnom" medicinom, na akupunkturu sam otisla tek nakon sto sam iskoristila sve moguce u regularnoj medicini, kad si u fazonu aj da probam. Skepticna sam prema babskim lekovima, sto ne znaci da nekad ne pomazu.

Imala sam specificnu situaciju u detinjstvu kad su lekari digli ruke od lecenja ozbiljne povrede koju sam imala, pa je moja baba rekla "e pa nece moje unuce..." I uvek pricam da samo sto nije kuvala rucak na mom telu, ali su I lekari bili shokirani da sam se oporavila. Naravno to u Sr (ex-yu), pa je mozda to bilo I zbog nesposobnosti lekara/zastarele prakse.

U svakom slucaju, nisam imala nameru da neko misli da promovisem homeopatiju, ni na kraj pameti. Samo sam primetila da se ovde na nju gleda kao mogucu praksu, bez dokaza.

Meni je to bilo cudno. Inace I kiroprakticara koliko hoces, nisam nikad koristila nijednog, tako da neznam sta rade, ja sam to videla ko kostolomce kod nas. Ali ces ladno dobiti preporuku lekara da posetis nekog. 

Ali da ne sirimo pricu, nije tema,  bila je samo obzervacija razlika

Link to comment
Share on other sites

Kvantna medicina je takodje velika prevara ne pecajte se na to. Takodje, to sto postoje pravi doktori koji su zavrsili medicinu koji je "praktikuju" ne znaci da radi, vec da sisaju ovce jer grama etike i morala nemaju, ludi su kao Nestorovic, ili je nesto trece poput poznanice za koju se pretpostavlja da je zavrsila medicinu jer joj je otac lekar, a inace veze sa zivotom nema, ali eto kad udjes u ordinaciju stoji diploma sve regularno.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, McLeod said:

Kvantna medicina je takodje velika prevara ne pecajte se na to. Takodje, to sto postoje pravi doktori koji su zavrsili medicinu koji je "praktikuju" ne znaci da radi, vec da sisaju ovce jer grama etike i morala nemaju, ludi su kao Nestorovic, ili je nesto trece poput poznanice za koju se pretpostavlja da je zavrsila medicinu jer joj je otac lekar, a inace veze sa zivotom nema, ali eto kad udjes u ordinaciju stoji diploma sve regularno.

 

Kad smo kod Nestora, gle čuda, kao i svi ti koij su skreuli levo kod Albukerkija čovek počeo da se interesuje za ----> ORGONSKE PIRAMIDE

 

 

 

Ja bih rekao da valja ljudima lekovite buttplugove...prelepo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

kako je ovo jos uvek na slobodi?

jadna zemlja u kojoj su ovakve stvari dozvoljene.


A kad može Pod mac bato idalje da seta slobodan i da posećuje televizije i YouTube kanale šta dalje da očekujemo 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tomas.hokenberi said:

Hajde molim te objasni kakve veze ima razvoj kvantne fizike sa bockanjem iglama, nevezano sa tim da li isto ima efekata. 

Ima, razvoj kvantne fizike doprinosti uspostavljanju nove grane medicine - kvantne medicine a ova ima mogucnost da potvrdi neka znanja na kojima se bazira ceo koncept lecenje akupunkturom. 

Edited by Pletilja
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Pletilja said:

razvoj kvantne fizike doprinosti uspostavljanju nove grane medicine - kvantne medicine

 

:ajme:

 

Nema ti to blage veze jedno s drugim. Kvantna fizika je nauka, kvantna tzv. medicina je pseudo nauka, običan mambo-džambo dobijen ubacivanjem termina iz fizike - čestice, talasi, vibracije i sl.

 

Navlakuša za samopromociju šarlatana i otimanje para naivnima

 

  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Ima, razvoj kvantne fizike doprinosti uspostavljanju nove grane medicine - kvantne medicine a ova ima mogucnost da potvrdi neka znanja na kojima se bazira ceo koncept lecenje akupunkturom. 

 

fancy je vec odgovorio, ali mozete da procitate ovaj clanak takodje.

 

https://www.seattletimes.com/seattle-news/how-one-mans-invention-is-part-of-a-growing-worldwide-scam-that-snares-the-desperately-ill/

 

Sto se tice "tradicionalne kineske medicine" ukljucujuci i akupunkturu tu, ona je tezak falsifikat Mao Cedunga.

 

https://scienceblogs.com/insolence/2013/10/25/chairman-mao-inventor-of-traditional-chinese-medicine

 

Ta "medicina" koja je izvorno bazirana na lekovitim biljkama se razlikuje od nase "tradicionalne medicine", indijanske i bilo koje druge primitivne "medicine" na svetu utoliko sto koristi biljne i zivotinjske sirove i primitivno preradjene sastojke koji su dostupni na tom podneblju. Zato cujemo o nekim egzoticnim biljkama sa Tibeta i o jetri vijetnamskog mravojeda koje su lekovite. I onda se ovi koji za te biljke i zivotinje nikada nisu culi zalude i dodju kao muva na... meso.

 

Uganes zglob, uzmi koren nekog korova da zvaces, ublazice bol. Jer u svom sastavu ima supstancu koja deluje kao anestetik. Ljudi su milenijumima provaljivali na svakom podneblju bukvalno kao trial and error. Tako smo saznali i da su neke biljke otrovne, neko probao pa umro, onda sledeci zna da je to no-no, pa onda podeli sa svojom zajednicom. Dok onaj tamo sa druge strane brda nije to cuo pa umre i on.

 

Moderna medicina koristi ono sto ima u prirodi i uz napredak tehnologije sve uspesnije sintetise supstance koje imaju sve bolje i bolje dejstvo, dok ono nepotrebno eliminisu.

 

E sad, zasto imamo pomamu za "prirodnim" i "tradicionalnim" lekovima? Pa iz prostog razloga sto nezadovoljstvo medicinskom uslugom, nemogucnoscu da ona da odgovore koje trazimo, ali i u onoj iskonskoj potrebi da trazimo nesto sto je nekad bilo bolje, uz ono cuveno to su tako nasi preci radili sigurno je bilo dobro.

 

A nas predak u pecini imao samo prirodnu hranu, umirao do 35. godine od stvari koje se danas resavaju rutinski tableticom ili posetom specijalisti.

 

Davljenik se i za slamku hvata, sto omogucava da ta industrija obrce milijarde dolara godisnje.


Za to je kriva i "regulacija" prvenstveno u SAD, koja je najpre i kriva za sve te posasti koje se sire svetom, pocev od tradicionalne kineske, preko kvantne do homeopatije i industrije suplemenata. Jer to sto je "FDA approved" ne znaci da je zapravo i lek i da radi to sto se tvrdi na reklami, a ljudi po pravilu to ne znaju, niti citaju sitna slova.

 

Tradicionalna kineska je procvat dozivela na zapadu, sto je kompletno paradoksalno, jer je Mao izmislio kao antipod "zapadnoj" odnosno jedinoj medicini koja radi, zbog nedostatka finansija i znanja da se praksa uspesno primenjuje, i onda, naravno, kako moze mrski zapad da bude bolji od savrsenog kineskog sistema u necemu i onda dajte da izmislimo nesto drugacije, misticno, tradicionalno i nase. To je inace mehanizam koji se koristio u svim komunistickim drzavama, kako bi se zamaskirala bolna inferiornost u bukvalno svakoj oblasti prema tom bezdusnom kapitalistickom zapadu, a takve tendencije su jake kod nas i dan danas, mada ga ne poistovecujemo sa tim.

 

na zapadu se nazalost primila kao nesto misticno, interesantno, egzoticno, i uglavnom su je ispromovisali selebritiji bez mozga koji vole da budu posebne biljcice, a oko takvih se uvek nadje dovoljno pijavica da im isisavaju dolare.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

Ima, razvoj kvantne fizike doprinosti uspostavljanju nove grane medicine - kvantne medicine a ova ima mogucnost da potvrdi neka znanja na kojima se bazira ceo koncept lecenje akupunkturom. 

Kvantna medicina nema nikakve veze sa kvantnom fizikom. Kvantna medicina je još jedna šarlatanska oblast koja koristi taj naziv za varanje naivnih. 

 

Quote

 (Redirected from Quantum medicine)

 

Quantum healing is a pseudo-scientific mixture of ideas which purportedly draws from quantum mechanics, psychology, philosophy, and neurophysiology. Advocates of quantum healing assert that quantum phenomena govern health and wellbeing. There are a number of different versions, which allude to various quantum ideas including wave particle duality and virtual particles, and more generally to "energy" and to vibrations.[1] Quantum healing is a form of alternative medicine.

Deepak Chopra coined the term "quantum healing" when he published the first edition of his book with that title in 1989.[2][3] His discussions of quantum healing have been characterised as technobabble - "incoherent babbling strewn with scientific terms"[4] which drives those who actually understand physics "crazy"[5] and as "redefining Wrong".[6]

Quantum healing has a number of vocal followers, but the scientific community widely regards it as nonsensical.[7] The main criticism revolves around its systematic misinterpretation of modern physics,[8] especially of the fact that macroscopic objects (such as the human body or individual cells) are much too large to exhibit inherently quantum properties like interference and wave function collapse. Most literature on quantum healing is almost entirely philosophical, omitting any physics.[9]

Physicist Brian Cox argues that misuse of the word "quantum", such as its use in the phrase quantum healing, has a negative effect on society as it undermines genuine science and discourages people from engaging with conventional medicine. He states that "for some scientists, the unfortunate distortion and misappropriation of scientific ideas that often accompanies their integration into popular culture is an unacceptable price to pay."[8]

 

https://www.skepticblog.org/2013/10/28/quantum-medicine/

Quote

The purpose of “quantum medicine,” therefore, seems to be  to provide a patina of scientific rationalization to the magic that the gurus are selling.

 

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

On 9/30/2021 at 2:13 PM, Wookie said:

Inače, davno sam čitao neke kritike pusifikacije dece u USA, a nažalost se taj trend proširio i na ostatak zapadnog sveta, pa i kod nas. Ja sa sedam godina sam ustanem, obučem se, spremim sebi doručak, odem u školu. Roditelji budu već na poslu kad se ja probudim, ali su imali poverenja da ću sve da znam da uradim. Današnja deca ne bi našla izlazna vrata na kući, a kamoli da pogode put do škole sami.

 

Ja kad sam imao 3 godine bio.u Bgd na očnoj sa mamom u sobi (i još tri ili četiri mame i deteta pride), nije baš da nikad nisu roditelji išli sa decom. Ali zato već sa 4 i operacija krajnika, tu sam bio sam. Kaže keva da sam joj dugo posle prebacivao kako me samog ostavila i nisam mogao da joj oprostim. Pičkica. Sa 5 me redovno ostavljala samog kod kuće, jednom sam se zamalo samoubio igrajući se sa starom pokvarenom lampom gurajući je u šteker 😁, ali dobro, živ, zdrav i prodrman. Moja žena kad je čula da me ostavljali samog tako malog, rekla da smo luda familija. Dobor, rekla bi to isto i da nisu. Ali zato je ona sva metiljava ispod staklenog zvona izašla, a ja sirovina 😎.

Prve dve nedelje škole me vozila na bajsu, posle šipči bato sa drugom peške 3 km, ko te jebe, nema cile mile. A i nije bilo uopšte strašno, čak vrlo lepa sećanja imam na to. Mislim, zašto bi bilo strašno, pa nije svet toliko opasno mesto po život ni tada ni sada, sada pogotov, po svim parametrima živimo u nikad sigurnijem vremenu, tako da ne razumem što današnji roditelji tako prezaštićuju decu, jebote neće mu ništa biti ako prepešači 500 m do škole, pa i ne daj bože, pređe jednu ili dve raskrsnice na tom putu. Ili biciklom, još lepše.

 

On 9/30/2021 at 2:49 PM, Sunshine State said:

Bila s dva decaka u sobi - jedan (nazalost 😄 ) bio pokretan (i bas mu moje slikovnice bile zanimljive), a drugi "visio" - obe ruke i obe noge bile u gipsu, pa je bio "razapet" - ruke i noge u vazduhu, okacene.... i sta ce, ukaki se, ne moze da ustaje. Sestra dodje i istuce ga!!

 

 

Oplakah 😂!

 

Ali da, to jeste bila legitimna terapija tada. Mislim, i sada je teoretski, ali bi me strpali u ludnicu kada bih predložio ekstenziju za lečenje preloma butne kosti, a možda bi mi i oduzeli dozvolu za rad, nisam siguran 😀. Kako medicina napreduje... Eto, pre 30 godina smo kačili decu da vise sa plafona, danas posle dva dana već trče sa takvim povredama, a nekima je prebrza covid vakcina za godinu dana.

 

On 9/30/2021 at 3:20 PM, Sunshine State said:

Postoje i u Nemackoj lekari, koji su u zdravstvenom sistemu osiguranja, a bave se tim nekim "Natürlich, Ganzheitsmedizin" - neka Eddard potvrdi, ne znam da li ti lekari moraju da imaju i redovnu diplomu medicinskog fakulteta (nadam se da moraju).

 

Imaš one koji su završili medicinu regularnu, a onda odradili "Nestorovića" i skrenuli (u glavu i) u alternativne vode, valjda zato što su videli da se prodavanje magle više isplati nego pošteno bavljenje medicinom, pogotovo ako o istoj nemaš pojma. Takvima svakako ne bih dao ovcu na papiru da leče.

 

Ali, poseban problem su tzv. Heilpraktiker-i. Ološ šarlatanski. Tu spada i homeopatija, kvantna medicina, fitoterapija, kojekakve ostale gluposti koje sa naukom imaju veze samo u tim sufiksima koje koriste. Elem, da stvar bude gora, u Nemačkoj je to užasno regulisano. Tj. zakonski je potpuno regulisano, ali da ne poveruješ kako. Naime, postoji zakon o Heilpraktikerima iz 1939. godine, ceo taj "poziv" se temelji na nekakvoj srednjevekovnoj tradiciji, i oni se i ubrajaju u zdravstvene radnike (Heilberuf, kao lekar i zubar npr.). Ali !!!! Da bi postao Heilpraktiker ne moraš da imaš ama baš nikakvo obrazovanje. Ne lažem. Ama baš nikakvo. Dobro laćžem, neki ekvivalent osnovne škole. Može sutra Helmut svinjar da se odluči da bude Heilpraktiker i jedino što mora je da položi nekakv ispit pred Gesundheitsamtom (to je nešto kao zavod za javno zdravlje, to su ovi što se bave epidemiologijom trenutno) koji, pazi sad, je ispit sigurnosti, a ne stručnosti! Dakle, na tom ispitu se utvrđuje samo da li ti nekome tvojim delovanjem nećeš da naudiš, a šta u stvari znaš - to je nebitno. Kompletan bullshit! U Austriji kao Heilpraktikeri mogu da rade samo doktori, U Švajcarskoj imaju neke škole i ozbiljniji ispiti. U Nemačkoj, Helmut može ako hoće sutra sa gajenja svinja da postane uvaženi zdravstveni radnik. Postoje i neke škole za to, šatro fakulteti, ali oni nisu zvanično ni od jednog tela kontrolisani i regulisani, nema akreditacije, aprobacije, ništa. Sve zbog nekakve glupe tradicije koja apsolutno nema smisla u današnje vreme. 

 

Pa tako ljudi umiru. Gledah nedavno neki dokumentarac o nekom liku, Heilpraktiker, koji je uredno reklamirao i praktikovao u svojoj ordinaciji alternativno lečenje karcinoma nekakvom kiselinom, pa ubio tako par ljudi. Osuđen, ok, ali na prvom mestu nije smeo da se bavi time. Evo ovde dokumentarac, pa ko razume nek pogleda, interesantno:

 

https://www.daserste.de/information/reportage-dokumentation/dokus/sendung/heilpraktiker-quacksalber-oder-sanfte-alternative-100.html

 

On 9/30/2021 at 3:31 PM, Milica said:

Sto se tice homeopata, njihovih diploma i zavrsenih fakulteta ne bih ja to bas toliko omalovazavala. Ruku na srce koliko lekara ima diplomu drzavnog medicinskog fakulteta u Beogradu, a ne bih im dala ni lutku da mi lece. 

U Italiji je jako prisutna homeopatija, posebno u pedijatriji i veterini, tako da prica o placebo efektu u eve dve kategorije ne pije vodu. 

Nije pokrivena osiguranjem, ali zato, recimo u Nemackoj jeste, znaci rame uz rame sa klasicnom medicinom. 

 

Tu pošast treba na svakom koraku suzbijati i omalovažavati. I da, jeste i ovde omalovažavana od strane struke, niko ni sa gram pameti ne šalje ljude kod takvih šarlatana. I ne, nije pokriveno osiguranjem. Tj. regularna tarifa obaveznog zdravstvenog osiguranja ne pokriva takve gluposti, a ko baš hoćeš da ti pokrije, onda platiš skuplju tarifu ili platiš privatno zdravstveno osiguranje. Ali to ne govori ama baš ništa o tim šarlatanima, već samo o finansijskom interesu osiguravajućih kuća.

 

Tako da ne - alternativna medicina u Nemačkoj nije u istoj ravni sa klasičnom, to je učestala zabluda. Reći tako nešto je poprilična uvreda za zvaničnu medicinu. 

 

Pseudonauka i ništa više. Veoma opasna. 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Eddard said:

Da, to je ta tradicija o kojoj pričam, primila se iz Nemačke svuda. 

Poenta je bila da je ovde iz nekog razloga, koji mi nije potpuno jasan, tretiraju kao deo medicine. Izmedju ostalog ni homeopati ovde, ne negiraju klasicnu medicinu. Barem onoliko koliko sam videla, mozda da je moja situacija bila prihvatljiva za njihovo mambo-dzambo, ko zna sta bi cula.

 

BTW slicno za kiroprakticare, oni su u istoj grupi kao akupunktura I kostolomci.

 

Pricala sam nedavno na drugoj temi o problemu mog sina sa zglobovima. 

 

Nakon sto sam to ispricala na forumu, dodje mama I kaze "trebala si da mu stavis obloge od luka" bilo mi zao da joj objasnim da to nema sanse da se desi. Ali bukvalno, da tako nesto predlozim, a ne bih nikad, moj sin bi mislio da sam neki shaman, clan kulta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...