Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

41 minutes ago, Fat Zadd said:

Navodno je samo 1 od njih taksista iz Samare ( koja je nekih cca 1000km istocno od Moskve ). Da i meni bode oci slika na koju misliš, ali FSB je u stanju svašta da uradi/objavi da pokusa da zataška svoju nesposobnost.

Pomislih i ja na to isto, moguće da su namestili drugima da bi priklili svoju nesposobnost dok su prave zveri i dalje na slobodi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

ISIS-affiliated news agency Amaq released a graphic video on Saturday that purports to show Friday’s attack at a concert hall in suburban Moscow recorded by one of the attackers, suggesting the perpetrators had a direct link to ISIS in order to be able to send the video.

Quote

 

The video, which is about 90 seconds long, shows four attackers with their faces blurred and voices distorted in what appears to be the Crocus City Hall complex.

The video shows one attacker signaling to another gunman, who then walks past a door where people are hiding and opens fire on them.

Bodies and blood can be seen on the floor, with fire raging at a distance.

The video also shows one of the attackers slitting the throat of a man lying on his back.

 

 

Link

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Div said:

Da je sreće da smo bili deo varpavskog pakta po d kontrolim SSSR danas bi mogi da cbvetamo kao Moldavija, Tadžikistan, Kazahstan Uzbekistan Jermenija Belorusija i zavidele bi nam Švajcarska i Holandija kojim ase Moskva nije smučila.

Ок, ал што мислиш да не би кренули путем Пољске, Естоније, Литваније итд. након тога?

 

Стоји и та теорија да би могли и попут ових држава које си навео наравно.  Мада Казакстан и Узбекистан бар нису имали ратове 90-их колико сам ја бар упознат.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, dzoneee said:

Ок, ал што мислиш да не би кренули путем Пољске, Естоније, Литваније итд. након тога?

 

Možda zato što su imali dve prilike – kada je američki ambasador čekao da ga Milošević primi i kada je Đinđić bio na vlasti. Nema mnogo nade da će đak ponavljač stići do odličnog uspeha. O 19. i 20. veku sa sve Pašićem u paketu ne vredi ni govoriti.

 

54 minutes ago, dzoneee said:

Стоји и та теорија да би могли и попут ових држава које си навео наравно.  Мада Казакстан и Узбекистан бар нису имали ратове 90-их колико сам ја бар упознат.

 

Imala je Hrvatska rat na svojoj teritoriji koji je trajao četiri godine i krenula je u EU, tamo stigla i tera dalje. Srbija je imala malo više od 2,5 meseca rata na svojoj teritoriji pre četvrt veka, pa upravo ovih dana i dalje kmeči, vreči i dreči kako neće u EU i NATO. Treba li još?

Edited by DJ_Vasa
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, boxcube said:

 

Drungarija se pozvao na medjunarnodno pravo, napali suverenu zemlju, dok je pre toga zagovarao koncept interesnih sfera. Ne ide i jedno i drugo. Medjunarodno pravo nije u potpunoj suprotnosti sa imperijom koja zavodi red, to jest sa monopolom sile. Prava unutar svake od drzava cak zavise od monopola sile koja moze da deluje pri krsenju prava. Ono sa cime je medjunarodno pravo u suprotnosti je "multipolarni svet" ovaj sadasnji ili  onakav kakav opisiju "analiticari" nase scene kad prizeljkuku povlacenje SAD sa medjunarodne scene.

Nisam se pozivao na medjunarodno pravo, odgovor je bio ocigledno ironican, mozda ubuduce da stavim i emotikon da bi bilo jos ociglednije. 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Imala je Hrvatska rat na svojoj teritoriji koji je trajao četiri godine i krenula je u EU, tamo stigla i tera dalje. Srbija je imala malo više od 2,5 meseca rata na svojoj teritoriji pre četvrt veka, pa upravo ovih dana i dalje kmeči, vreči i dreči kako neće u EU i NATO. Treba li još?

Uporedjujes Hrvatsku koja nema probleme od 95te i Srbiju koja je okovana kosovskim bukagijama 25godina.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, dzoneee said:

Моја поента је искључиво била да је Москва држала под контролом и Југославију да би се временом држављанима те државе Москва смучила и да би тражила неку алтернативу. Да ли је то запад, Кина, Џибути или Сингапур апсолутно је небитно. Ми о Русији имамо митове, ми не знамо како је бити под њиховом чизмом а то је велика разлика између нас и Пољске, Чешке, Словачке, Балтика, Румуније.

 

Kakva god bila osećanja prema Moskvi, ono što je sve nas ovde moglo da izvuče je da se Jugoslavija nije raspala u krvi, odnosno da nismo rešili da raščišćavamo zaostale račune iz Drugog svetskog rata.

 

Srbi su u Jugoslaviji imali ostvarenje ideje da svi budu u jednoj državi, Hrvati i Slovenci su imali drugačiji interes, da ih ona brani od drugih predatora, npr. Italijana. Zapadne sile su u Jugoslaviji imale branu za eventualni nemački prodor na jug, ponajviše u međuratnom periodu.

 

Kada je pao Berlinski zid, jednostavno niko više sem nas nije imao neki jak interes da se Jugoslavija spasava. Razdruživanje je verovatno bilo neizbežno, ono što bi u nekim alternativnim istorijskim scenarijima moglo da dovede do drugačijeg ishoda je nekakav detalj, na primer da je federalizacija sprovedena drugačije, da nije bilo onakvih avnojevskih granica, ili nešto treće što bi Srbima razdruživanje učinilo prvihvatljivijim, pa da se ne drže starog poretka (i komunizma, i Rusa) kao za neku slamku spasa.

 

Ako bismo, u želji da čuvamo Jugoslaviju / pravimo Veliku Srbiju / štagod, opet došli u sukob sa zapadom, onda bi ponovo stvari bile slične, tražili bismo nekog starijeg brata na drugoj strani za koga bismo se nadali da će da nas čuva i brani, pogađajte koga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, drungarija said:

Uporedjujes Hrvatsku koja nema probleme od 95te i Srbiju koja je okovana kosovskim bukagijama 25godina.

 

Čovek je spominjao ratove, a ja sam o njima i pisao.

 

Meni se čini da je Srbija okovana nekim drugim mentalnim bukagijama formalno još od Garašanina, i to onim megalomansko-mitomanske prirode,  a praktično je mnogo duže. Mitomanija je malo nezgodna stvar, naročito u 21. veku, jer obično vodi nazad u pećinu.

 

Sreća u nesreći je da postoji NATO i da niko ozbiljno ni ne pomišlja da napadne Kosovo, inače bi ovo ovde izgledalo kao Burkina Faso ili Burundi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Smrtokapa said:

Srbi su u Jugoslaviji imali ostvarenje ideje da svi budu u jednoj državi

 

Da su imali mozga i prihvatili EU, živeli bi u de facto jednoj državi. Onaj sa juga Italije može da se provoza autom to najsevernije tačke u Skandinaviji bez mahanja pasošem, a to je oko 5000 km. Onaj iz Bačke Palanke što bi da skokne do Banjaluke mora da maše pasošem osam puta ako hoće tamo i nazad. Malo je mnogo za 250-300 kilometara.

 

Šta ćeš, nezgodna je ta mitomanija. Nije mi poznato da prosečan Italijan sanja o granicama Rima sa sve Cezarom tamo negde na severu Skandinavije, niti da oni tamo na severu smatraju da će sa sve Hogarom i Ragnarom podići iz pepela slavno vikinško ime i osvojiti Cezarove potomke, ali mi se čini da Ragnarov potomak može bez problema da skokne na masline, pršutu i vino kod Cezarovog potomka i da Cezarov potomak može da malo uživa u krstarenju fjordovima u kojima je Ragnar žario i palio.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DJ_Vasa said:

Šta ćeš, nezgodna je ta mitomanija. Nije mi poznato da prosečan Italijan sanja o granicama Rima sa sve Cezarom tamo negde na severu Skandinavije, niti da oni tamo na severu smatraju da će sa sve Hogarom i Ragnarom podići iz pepela slavno vikinško ime i osvojiti Cezarove potomke, ali mi se čini da Ragnarov potomak može bez problema da skokne na masline, pršutu i vino kod Cezarovog potomka i da Cezarov potomak može da malo uživa u krstarenju fjordovima u kojima je Ragnar žario i palio.

 

Bilo je Italijana koji su sanjali o tome, nije bilo tako davno, ali su ih istorijske okolnosti preusmerile. Šta ćeš. Nije bilo baš do Skandinavije, neprijatna klima, ali Mare nostrum plus zemlja Zavetnog kovčega, nije ni to za bacanje.

 

Nisu to baš bili prosečni Italijani, takvi uglavnom gledaju svoja prizemnija posla, kao i prosečni Srbi, tim nebeskim stvarima se bave nekakvi intelektualci. Ima ih svuda, svaka evropska zemlja je imala svoje Garašanine, tako da sigurno nije on taj koji je prouzrokovao baš ovakvo stanje.

 

Okej, možda nije bilo Garašanina u Luksemburgu i San Marinu.

Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Šta ćeš, nezgodna je ta mitomanija. Nije mi poznato da prosečan Italijan sanja o granicama Rima sa sve Cezarom tamo negde na severu Skandinavije, niti da oni tamo na severu smatraju da će sa sve Hogarom i Ragnarom podići iz pepela slavno vikinško ime i osvojiti Cezarove potomke, ali mi se čini da Ragnarov potomak može bez problema da skokne na masline, pršutu i vino kod Cezarovog potomka i da Cezarov potomak može da malo uživa u krstarenju fjordovima u kojima je Ragnar žario i palio.

Prosecan Italijan ne sanja o Cezaru ali sanja o Istri i Dalmaciji, sanjaju i Madjari o zemljama krune Svetog Stefana, eno ih u EU i NATO a nisu nista manje "mitomani"' od Srba zar ne? 

 

Sto se tice Srbije i EU, zapad da je hteo mogao je integrisati autonomno Kosovo ponovo u Srbiju i pogurati je u EU i NATO vrlo brzo, zasto to nisu uradili, to je pitanje za njih. U Bosni je bio 100 puta krvaviji rat pa eto danas mogu da zive svi zajedno unutar jedne drzave.

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, drungarija said:

 

Prosecan Italijan ne sanja o Cezaru ali sanja o Istri i Dalmaciji, sanjaju i Madjari o zemljama krune Svetog Stefana, eno ih u EU i NATO a nisu nista manje "mitomani"' od Srba zar ne? 

 

Sto se tice Srbije i EU, zapad da je hteo mogao je integrisati autonomno Kosovo ponovo u Srbiju i pogurati je u EU i NATO vrlo brzo, zasto to nisu uradili, to je pitanje za njih. U Bosni je bio 100 puta krvaviji rat pa eto danas mogu da zive svi zajedno unutar jedne drzave.

 

 

Moguće, samo prosečan Italijan, i prosečan Mađar u bližoj prošlosti nisu dizali nikakve balvan revolucije, tako da ti je poređenje krajnje besmisleno. 

Mislim da Kosovski Albanci više ne žele da se u hladnjačama vozaju put centralne Srbije, a isti će svakako pre ili kasnije postati deo EU i NATO pakta. 

U Bosni zbilja jeste bio krvaviji rat, i možda bi i mogla ta tri naroda mnogo bolje da žive da Bosna nema omču oko vrata u vidu RS. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Smrtokapa said:

Bilo je Italijana koji su sanjali o tome, nije bilo tako davno, ali su ih istorijske okolnosti preusmerile.

 

Upravo tako – bilo je, a takvi su dobili po njonji. Jeste da imaju i danas nešto takvih, ali to su neki čobani i budale, kako reče Bata Stojković, a niko ih ne zarezuje ni 5%. Možda oni sanjaju da su Spalato, Zara, Fiume ili Capodistria, deo Italije, ali to su ipak Split, Zadar, Rijeka i Koper. I prosečan Italijan i italijanski političar mogu da odu u te gradove i troše evre na kafu, ležaljke, restorane i slično, a tako i treba da bude.

 

25 minutes ago, Smrtokapa said:

Ima ih svuda, svaka evropska zemlja je imala svoje Garašanine, tako da sigurno nije on taj koji je prouzrokovao baš ovakvo stanje.

 

Opet pogodak – imala je. Takvi se nalaze u udžbenicima istorije, možda su dobili neki spomenik ili ulicu, ali njihova se politika ne sprovodi.

 

 

12 minutes ago, drungarija said:

Prosecan Italijan ne sanja o Cezaru ali sanja o Istri i Dalmaciji, sanjaju i Madjari o zemljama krune Svetog Stefana, eno ih u EU i NATO a nisu nista manje "mitomani"' od Srba zar ne? 

 

Nije mi poznato za Italijane. Prošli put kad sam radio za njih ih je bolelo uvo. Možda to sanja par starkelja kad se nađu u berbernici u nekoj selendri na jugu, ali od ozbiljnih političara se to ne čuje, dok ostale zabole uvo za te budalaštine, ili što bi rekli braća Italijani: non me ne frego niente. Nije mi poznato da je Orban poslao husare na Vojvodinu. Je l' da spremamo kokice za direktan prenos?

 

18 minutes ago, drungarija said:

Sto se tice Srbije i EU, zapad da je hteo mogao je integrisati autonomno Kosovo ponovo u Srbiju i pogurati je u EU i NATO vrlo brzo, zasto to nisu uradili, to je pitanje za njih. U Bosni je bio 100 puta krvaviji rat pa eto danas mogu da zive svi zajedno unutar jedne drzave.

 

Izvini, da li govorimo o istoj planeti? Da ih posle svega ponovo spakuju u istu državu? Može Srbija sutra da počne sa ulaskom u NATO ako želi, vrata su otvorena, ali evidentno je da naće. I ne znam kako da guraju u EU onoga ko neće da ispuni ni minimalne uslove za prijem u EU jer to ne želi. To je malo teže.

 

Za Bosnu si se zaznuo samo tako. Na papiru je to ista država, a vezuju ih ono što piše na pasošu i registarske tablice. Jes' da mogu da idu iz Banjaluke do Sarajeva, ali oni jadni nemaju ni isti školski program. Hajde da razumem da se kaže kafa, kava i kahva, ali nije mi poznato da postoje srpska, hrvatska ili bošnjačka matematika, fizika, hemija ili biologija.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, dzoneee said:

Убедљиво најгора околност која се догодила Србији након Другог светског рата била је та што СФРЈ није упала у Варшавски пакт. Део источног блока неколико година јесте била колико ме сећање нешто служи, али СФРЈ није била део Варшавског пакта. Е то је огромна грешка, чак и већа грешка него што нисмо изабрали НАТО након његовог формирања по мени. 

 

Тачно је да смо упали у Варшавски пакт наше деде и очеви не би могли да путују возом до Пољске, Чешке, Румуније и да им се ругају како су бедни и јадни и да им носе жваке и чарапе да продају, али данас не само да би се склонили од Руса и имали исто мишљење о њима какво имају Румуни, Чеси, Пољаци, већ сам прилично убеђен да не би било више ни странака попут СПС-а, РСС-а а самим тим не би ни СНС био ни у најлуђим сновима.

 

 

Skroz kapiram poentu i sve stoji, medjutim, hipotetičkim ulaskom SFRJ u Varšavski pakt tj. izlaskom Sovjeta na Jadran, promenila bi se čitava "geometrija" tadašnje geopolitike a i sve ono što se desilo posle bi se desilo verovatno mnogo kasnije, a možda se ne bi desilo uopšte.

 

 

Edited by Ledd
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sizif said:

Moguće, samo prosečan Italijan, i prosečan Mađar u bližoj prošlosti nisu dizali nikakve balvan revolucije, tako da ti je poređenje krajnje besmisleno. 

Mislim da Kosovski Albanci više ne žele da se u hladnjačama vozaju put centralne Srbije, a isti će svakako pre ili kasnije postati deo EU i NATO pakta. 

U Bosni zbilja jeste bio krvaviji rat, i možda bi i mogla ta tri naroda mnogo bolje da žive da Bosna nema omču oko vrata u vidu RS. 

Prosecan Italijan i prosecan Madjar zive u etnicki cistim drzavama zadnjih 100godina, pa bi bilo krajnje cudno tu videti nacionalne revolucije. Poredjenje je bilo okrenuto ka tome da u vecini Evrope cveta "mitomanija" koju neko ovde vidi samo u Srbima.

 

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Nije mi poznato za Italijane. Prošli put kad sam radio za njih ih je bolelo uvo. Možda to sanja par starkelja kad se nađu u berbernici u nekoj selendri na jugu, ali od ozbiljnih političara se to ne čuje, dok ostale zabole uvo za te budalaštine, ili što bi rekli braća Italijani: non me ne frego niente. Nije mi poznato da je Orban poslao husare na Vojvodinu. Je l' da spremamo kokice za direktan prenos?

 

 

Izvini, da li govorimo o istoj planeti? Da ih posle svega ponovo spakuju u istu državu? Može Srbija sutra da počne sa ulaskom u NATO ako želi, vrata su otvorena, ali evidentno je da naće. I ne znam kako da guraju u EU onoga ko neće da ispuni ni minimalne uslove za prijem u EU jer to ne želi. To je malo teže.

 

Za Bosnu si se zaznuo samo tako. Na papiru je to ista država, a vezuju ih ono što piše na pasošu i registarske tablice. Jes' da mogu da idu iz Banjaluke do Sarajeva, ali oni jadni nemaju ni isti školski program. Hajde da razumem da se kaže kafa, kava i kahva, ali nije mi poznato da postoje srpska, hrvatska ili bošnjačka matematika, fizika, hemija ili biologija.

 

Pa nece ti Italijani otvoreno govoriti ko Siptari o njihovoj mitomaniji, ipak su oni kultura.

 

Srbija moze u EU ali ako prizna Kosovo, sto ocigledno nece da uradi.

 

Gde sam se zeznuo za Bosnu? Nije jedna drzava i nije bio 100puta krvaviji rat?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dzoneee said:

Ок, ал што мислиш да не би кренули путем Пољске, Естоније, Литваније итд. након тога?

 

Стоји и та теорија да би могли и попут ових држава које си навео наравно.  Мада Казакстан и Узбекистан бар нису имали ратове 90-их колико сам ја бар упознат.

Hrvatska i Slovenija nisu bile deo Varšavskog pakta, imale su tarove devedesetij i opet su u boljoj poziciji od Kazahstana i Uzbekistana, jer su u momentu kada su imale izbor izabrale pametno. Logikom bolje bi bilo da je bili gore, možemo da kažemoda bi bilo bolje da smo dobili dve atomske bombe jer bi onda bili kao Japan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, drungarija said:

Prosecan Italijan i prosecan Madjar zive u etnicki cistim drzavama zadnjih 100godina, pa bi bilo krajnje cudno tu videti nacionalne revolucije. Poredjenje je bilo okrenuto ka tome da u vecini Evrope cveta "mitomanija" koju neko ovde vidi samo u Srbima.

 

Pa nece ti Italijani otvoreno govoriti ko Siptari o njihovoj mitomaniji, ipak su oni kultura.

 

Srbija moze u EU ali ako prizna Kosovo, sto ocigledno nece da uradi.

 

Gde sam se zeznuo za Bosnu? Nije jedna drzava i nije bio 100puta krvaviji rat?

U većini Evropi cvetaju neke druge, pozitivnije, vrednosti, dok balvan revolucije(do ove Ruske agresije na Ukrajinu)bile su isključivo SrBski patent, dakle mitomanija "cveta" u nas i Rusa. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, drungarija said:

Prosecan Italijan i prosecan Madjar zive u etnicki cistim drzavama zadnjih 100godina, pa bi bilo krajnje cudno tu videti nacionalne revolucije. Poredjenje je bilo okrenuto ka tome da u vecini Evrope cveta "mitomanija" koju neko ovde vidi samo u Srbima.

 

Pa nece ti Italijani otvoreno govoriti ko Siptari o njihovoj mitomaniji, ipak su oni kultura.

 

Srbija moze u EU ali ako prizna Kosovo, sto ocigledno nece da uradi.

 

Gde sam se zeznuo za Bosnu? Nije jedna drzava i nije bio 100puta krvaviji rat?

Dakle, nece ti niko govoriti otvoreno o mitomaniji ali bracala drungarija “zna” da prosecni xy gaji mitomaniju. Hahaha, kako su dobre te vaše trave. 
 

Vasa te besplatno skoluje danas ali jebiga, ne ulazi, ne dobacujes. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sizif said:

U većini Evropi cvetaju neke druge, pozitivnije, vrednosti, dok balvan revolucije(do ove Ruske agresije na Ukrajinu)bile su isključivo SrBski patent, dakle mitomanija "cveta" u nas i Rusa. 

 

Mitomanija dosta utiče na porast broja balvana, istina, ali daleko od toga da su balvan revolucije njen jedini pojavni oblik.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, drungarija said:

Prosecan Italijan i prosecan Madjar zive u etnicki cistim drzavama zadnjih 100godina, pa bi bilo krajnje cudno tu videti nacionalne revolucije. Poredjenje je bilo okrenuto ka tome da u vecini Evrope cveta "mitomanija" koju neko ovde vidi samo u Srbima.

 

Uh, pa u Italiji imaš autohtono stanovništvo koje je albanskog ili grškog porekla na jugu, pa zatim one u Tirolu, koji su takođe tu odavno, nešto malo potomaka Katalonaca na Sardiniji, Francuze u dolini Aoste, a o imigrantima iz više zemalja da ne govorimo.

 

Za Mađarsku Britannica veli da ima 83 i kusur procenata Mađara, a ovako napamet znam da ima Roma, Slovaka i još nekih.

 

Nego, ne reče gde u Evropi, osim u Kremlju i Beogradu, državna politika smatra da treba da se raširi na okolne države. Ja se ne sećam da je to iko radio posle Drugog svetskog rata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Osvanuli su video materijali uhvaćenih terorista. Jednom su odsekli uvo i terali ga da pojede a drugom su priljučili struju za genitalije i mučili ga na taj način. Ovo će da bude samo još jedan motiv više da ih ISIS još više napada.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJ_Vasa said:

Nego, ne reče gde u Evropi, osim u Kremlju i Beogradu, državna politika smatra da treba da se raširi na okolne države. Ja se ne sećam da je to iko radio posle Drugog svetskog rata.

 

Jel se beše Orban šetkao sa izvesnim mapama? Nije čudo da se on i ovaj naš mentol dobro razumeju, iako je na toj mapi i Gardoš vraćen prvobitnom vlasniku.

 

Poenta je da je ceo taj etnonacionlizam u istočnom delu Evrope kao zoster, postoji kao virus i u zdravim telima i zato ne treba dozvoliti pad imuniteta koji bi ga reaktivirao. Ne može da se iskoreni potpuno, ali je dovoljan zdrav život da se drži pod kontrolom.

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

Osvanuli su video materijali uhvaćenih terorista. Jednom su odsekli uvo i terali ga da pojede a drugom su priljučili struju za genitalije i mučili ga na taj način. Ovo će da bude samo još jedan motiv više da ih ISIS još više napada.

 

Da li je potvrđena autentičnost tog snimka? Ukoliko jeste tako, može da se desi ono što kažeš, a onaj ko je to snimio i objavio bi mogao da popije čaj kraj otvorenog prozora.

 

4 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Jel se beše Orban šetkao sa izvesnim mapama? Nije čudo da se on i ovaj naš mentol dobro razumeju, iako je na toj mapi i Gardoš vraćen prvobitnom vlasniku.

 

Poenta je da je ceo taj etnonacionlizam u istočnom delu Evrope kao zoster, postoji kao virus i u zdravim telima i zato ne treba dozvoliti pad imuniteta koji bi ga reaktivirao. Ne može da se iskoreni potpuno, ali je dovoljan zdrav život da se drži pod kontrolom.

 

Jeste pravio neki cirkus, i mislim da nije jedini, a to je za mađarske kolege onih što piju pivo ispred zadruge i maštaju o povratku vojske na Kosovo. Koliko znam, nije napravio neku mađarsku verziju Banjske.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Da li je potvrđena autentičnost tog snimka? Ukoliko jeste tako, može da se desi ono što kažeš, a onaj ko je to snimio i objavio bi mogao da popije čaj kraj otvorenog prozora.

 

 

Jeste pravio neki cirkus, i mislim da nije jedini, a to je za mađarske kolege onih što piju pivo ispred zadruge i maštaju o povratku vojske na Kosovo. Koliko znam, nije napravio neku mađarsku verziju Banjske.

 

Potvrđeno. Ovaj što su mu sekli uvo se čuje u videu da ga ispituju o pokolju. Mučenje strujom nisam gledao ali ruski kanali prenose taj info. Uz to izašao je video koji je objavio ISIS i koji je sniman kamerom jednog od terorista. Na tom snimku se vide majice koje odgovaraju majicama te dvojice. Taj video nisam našao jer je između streljanja na snimku i klanje nekog čoveka tako da ga svi brišu u momentu kada se nađe negde na netu. Ovaj što su ga priključili na struju je navodno klao čoveka na tom snimku. Nisam siguran ni da ću ga pogledati ako naletim na njega obzirom na opise koje sam čitao.

Link to comment
Share on other sites

...dive,već kad se spekulira što bi bilo da je bilo.Recimo,da je Staljin poživio još 5/10 godina ex-YU,bi bila članica NATO,Đilas a ne Kardelj bi bio glavni ideolog(vjerojatno višestranačje),a možda bi bila i među državama osnivačima današnje EU.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...