Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

Odlične prve reakcije i kritike na "Openhajmer" :bravo:[emoji106]

Film kreće u distribuciju sledećeg vikenda..šteta što ga ne mogu gledati u IMAX-u. :classic_sad: Istog vikenda kreće i "Barbi". Očekujem da Barbi potuče Nolanov film na blagajnama prvog vikenda..ne zezam se..zaista mi to deluje realno,ali na duže staze nema sumnje koji će film izdominirati..iako nisam siguran da je Openhajmer zapravo pravi blokbaster..
Barbi vs Openheimer će biti kao GoT vs Chernobyl - dok su se istovremeno emitovali na HBOu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plus, Oppenheimer nosi R oznaku ratinga,što znači da lice mlađe od 17 godina valjda ne može bez roditeljske pratnje na projekciju,a sam film traje čak tri sata..sve su to logični razlozi zašto ga Barbi tuče na blagajnama..mislim da su ljudi u Universalu prezadovoljni svakako..film je koštao oko 100 miliona dolara,a sada je već jasno da će značajno prebaciti prva očekivanja zarade..ona su se kretala između 400-700 miliona,a verovatno će dostići nekih 900 miliona..

Ja svakako nameravam da pogledam i Barbi,ali ipak ne u bioskopu.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni će zavisiti od toga šta se bude davalo kad se dočepam bioskopa, a veća je verovatnoća da će Barbi ostati duže na repertoaru. Više mi se gleda Openhajmer, mada me u zadnje vreme baš odbijaju filmovi koji toliko traju, sinoć sam bila na predstavi koja je trajala 2,5 sata i jedva sam posle pokupila kosti. Doduše teši me što su sedišta u bioskopu udobnija.

Link to comment
Share on other sites

Imala sam rewatch party kad su u pitanju Avengers filmovi 😄 i podsetila se zašto obožavam ovu scenu. Svi likovi su savršeno uklopljeni.

 

 

-Let me ask you this one. What master do you serve?

-What master do I serve? What am I supposed to say, Jesus?

-You're from Earth.

-I'm not from Earth, I'm from Missouri.

-Yeah and that's on Earth, dipshit. 

 

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

https://we-love-cinema.com/writers/fedor-tot/

Kum mi se bavi filmskom kritikom, pa ako nekoga interesuje makar možda da dobije ideju da pogleda neki film. Pisao je za We Love Cinema, koji je doduše ugašen pre neki dan, ali na linku možete i dalje da dođete do njegovih tekstova. Naravno, pogledajte i druge.
Često je obilazio festivale (UK, Berlin, Bolonja...), pa je pisao i o filmovima odande.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

https://we-love-cinema.com/writers/fedor-tot/

Kum mi se bavi filmskom kritikom, pa ako nekoga interesuje makar možda da dobije ideju da pogleda neki film. Pisao je za We Love Cinema, koji je doduše ugašen pre neki dan, ali na linku možete i dalje da dođete do njegovih tekstova. Naravno, pogledajte i druge.
Često je obilazio festivale (UK, Berlin, Bolonja...), pa je pisao i o filmovima odande.


Ima i na Rotten Tomatoes isto njegovih recenzija:
https://www.rottentomatoes.com/critics/fedor-tot/movies (read more, pa vas vodi ka magazinu)

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2023 at 3:09 PM, Kosta said:

Moram priznati da mi se ovi Bluz bradaz nikada nisu primili,a i ovaj tekst je priglup jer ga naziva klasikom osamdesetih, a on izasao u 70-ima 🙄


 

Iz 1980 je. To je tehnicki kraj decenije sedamdesetih. Kod nas je prikazivan ‘81 ili ‘82, mozda je sa to u tekstu. Tada je filmovima trebalo duze da dodju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki put kada vidim Christopher Walken su mi pomesana osecanja. Od brilijantnih uloga od lovca na jelene, the stepford wives, blast from the past, sedam psihopata, kralj Njujorka... i jos mnogo dobrih filmova i uloga, pa do legendarnog video spota fatboy slim, negde mi se uvek javi da je bio pored Roberta Wagnera jedini na brodu kada je Natalie Wood 'pala' sa broda... 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je na šta se misli u smislu velikog imena za privlačenje publike, ali je malo bez veze porediti Nikolsona u Betmenu sa Brandom u Supermenu. To što je Brando odigrao za 4-5 minuta na početku mogao je bukvalno bilo ko drugi, a mogao se taj deo čak i preskočiti, za razliku od Nikolsona čija je uloga od suštinske važnosti za ceo film.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...