Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

Verovatno ste procitali vest kako je porodica saopstila da Bruce Willis pati od nekog oblika demencije...bilo je odranije poznato da je imao problema sa memorisanjem teksta itd.. Medjutim,ovo je ipak nesto drugo..i nazalost verovatno i kraj njegove glumacke karijere..

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@oko Ibadamoj komentar na duzinu trajanja novog Scorceseovog filma nije bio negativan..samo informacija i nista vise od toga. Ja mogu bez problema da pogledam (posebno ako je kvalitetan) svaki dugacak film..

Medjutim,cinjenica je da sad mozemo komotno pricati o tendenciji da nijedan "ozbiljniji" film ne traje krace od nekih 160-170 minuta...sad,zasto je to tako..pojma nemam :smiley33:
(mozda zbog scenarista..?)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

negde sam procitao da je produzavanje filmova pocelo konacnom smrcu vhs-a jer su novi nosaci imali vece kapacitete

 

ovi superherojski filmovi ocigledno diktiraju trend i u ostalim zanrovima a da li oni imaju opravdanog razloga za takvo trajanje nemam pojma, nisam odgledao ni jedan jedini ne racunajuci nolanovog betmena


takodje verujem da psiholoski momenat nije zanemarljiv jer cim nesto traje tri sata mora da je novi klasik poput odiseje, ben hura, prohujalog s vihorom ( @alcesta 

jel mi valja ovaj genitiv?), kuma, titanika itd

 

neka moja razmisljanja, nisam bogznasta pametno rekao :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ko je najmocnija filmska akciona heroina?
(ne mislim na glumice koje su iznele ulogu,vec strogo na njihove likove)

Evo moje tri:

Ripley (Alien fransiza)
 

Spoiler

MDMXSHMPI5MN5L6BVZRMQWAXGU.jpg



Sarah Connor (Terminator)
 

Spoiler

733645384e74e129b16fa03b8c5dda29230516e9



Imperatorka Furiosa (Pobesneli Maks: Auto-put besa)

 

Spoiler

WFKmDU3kGPfl.jpg


Srce mi kaze Sara Konor,ali razum kaze Ripli. Doduse,Furiosa je imala samo jednu priliku da nam se predstavi..uskoro ce drugi put.

Imate li vi favoritkinju koja nije na "listi"?

Link to comment
Share on other sites

Najbolja uloga Brusa Vilisa?

Za mene to mora biti lik Dzona Meklejna u "Umri muski". Kecu,razume se.
Jer,realno, "Umri muski" Dzona Tirnana iz 1988.godine je majka modernih akcionih filmova. Film je napakovan vrhunskom akcijom,duhovitim one-linerima koji se provlace kroz scenario i prepun je neizvesnosti. "Umri muski 1" je zapoceo fransizu koja nikada nije dostigla vrhunce prvog dela,ali to je u redu jer je retko koji akcioni film dostigao visine prvog "Die Hard-a". I malo koji ce to uspeti.

Film ima odlican tempo, daje taj neki hladni osecaj patetike i ocaja, stavljajuci glavnog lika u srediste "Nakatomo" zgrade koju treba da spase od rusenja sto,u prenesenom znacenju, predstavlja njegove napore da spasi brak koji je u krizi. Film je briljantan i mada Alan Rickman ima najbolje replike, Bruce Willis je taj koji drzi ceo film na skupu.

Sto bi Meklejnov vozac,Argajl na kraju filma rekao: "Covece,ako je ovako dobro bilo za Bozic, moram doci i za Novu godinu"

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Drug Crni said:

Najbolja uloga Brusa Vilisa?

Sixth Sense pa vrlo blizu Unbreakable.

 

Što se tiče Die Hard serijala, meni su prva dva podjednako dobra. Treći mi se sviđa najviše zbog Džeksona i Ajronsa, a i zagonetke su zanimljive, sećam se da mi je glavni utisak po izlasku iz bioskopa bio što nisam mogla da izbijem iz glave onaj problem sa presipanjem vode u kanistere, nisam mogla da zaspim dok nisam to rešila u glavi u neko doba. Nikad nisam bila za matematiku :classic_biggrin:

Četvrti nisam izdržala do kraja, jezivo me je smorio, a peti nisam ni pokušavala.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

E da, bravo, kako sam samo zaboravila 12 majmuna :ajme:

I kao honorable mention Moonlighting, nije mu najbolja uloga ali je tu najšarmantniji, a ima i kosu :classic_love: moj tata je baš mrzeo tu seriju zbog njega, nije mogao da podnese da muškarac toliko priča :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uh, gde me nadje... Ako me neko pita ko su mi tri najdraza glumca to bi bili Vilis, Denzel i Krou (znam, znam, totalni sam strejtas).

Brus je Dzon Meklejn, a Meklejn je Brus. Drugi deo mi je ipak osetno slabiji nego original i trojka, pre svega jer jasno kopira fazon prvog dela. Ono posle se ne racuna (kao ni Indiana 4, Terminator 3... jedino mi je Roki 6 skroz ok nastavak fransize od svih tih hvatam-na-nostalgiju filmova).

Ipak, da, Sesto culo je po mom misljenju njegov najbolji film koji je bas muski izneo, a Dzejms Kol u 12 majmuna najbolja uloga. Meni je i Poslednji skaut jako drag film, a od novijih radova Looper je zaista legao. Jako volim i Last man standing, iako svakako nije neki kvalitet.

Za kraj, da li Peti element najpustaniji film u SRJ?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Vezbe iz anatomije prva godina i odmah pitanje "Kako je uspeo Brus da ubije lika udarcem u nos?"

Sejn Blek verovatno jedan od najboljih scenarista akcionih filmova.

 

Umri muski najbolji akcioni i najbolji bozicni film svih vremena. Rikmanova sjajna gluma sa sve scenom gde pada sa Nakatomi plaze, ludi MekTirnan ga stvarno bacio sa 10ak metara visine

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno, imao je boljih uloga, ali meni je prva asocijacija na Brusa - Buč i spasavanje redova Marselusa 😁

 

 

You okay? 

Nah man. I'm pretty fuckin' far from okay. 

Edited by Gavran
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...