Jump to content

Kako ste dali nick svom profilu na forumu 😁


BojanaCZV

Recommended Posts

Slabo. U Mirijevu smo redovno igrali basket ispred gimnazije, do duse ja sam samo dodavala loptu, al mi muz bas dobar bio, pa smo se drzali u egalu cesto, zavisno od treceg, znali smo i da dobijemo.

 

Sad su renovirali neki teren, gde se nekada igrao najjaci basket u tom kraju, kaze mi Mare nema vise zive duse. 

 

Dosta dece znam, samo jedna mala trenira kosarku. Deca su danas bas nezainteresovana za sport, rekla bih.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svakako na amaterski basket mislila.

 

Ovde kod nas na nbg bas nikog ne vidim na terenu, ni matore leti. Sto je najgore i tamo pred kraj studija, ni u Studenjaku se nije vise igrao.

 

Najboji drug mi pricao da je nekada Milosavljevic znao da dodje.

 

Ovi moji sad zakazuju sale vikendom, pa igraju kosarku. Jednom sam bila da ih gledam, pa to je presmesno na sta lice 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U mom malom mistu na gimnazijskom terenu koji je u nase vreme bio pojam (ZNACI POJAM), gde si u svakom trenutku imao 7-8 ozbiljnih ekipa na "glavnom" i "tier 2" kosu, danas nikog nigde nema. Tuga me uhvati, kako je to izgledalo leti pre samo 7-10-12 godina, a kako izgleda sad... Do skoro smo imali i turnir u street basketu, ove godine su odustali, kazu nema zainteresovanih ekipa. S druge strane, lokalni KK ima dobru strukturu i fine rezultate u mladjim kategorijama (narocito u zenskoj kosarci). Tako da ne znam sta da mislim.

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne znam gde se danas igra basket u Bgd a da je iole ozbiljan, da se skupljaju ekipe pa ko ispadne ladi se sat vremena dok dočeka red. I meni se čini da klinci sve manje igraju ili igraju nešto neozbiljno, izmotavaju se više, matorci uglavnom imaju zakazane termine po salama/balonima, myself included, a dobri klinci valjda treniraju po klubovima. Nisam basket odigrao ima par godina, samo košarka. Lažem, jesam jednom na onim novim terenima ispod Brankovog mosta, kod skejt parka, bilo par solidnih ekipica al klizavo je tamo dosta jer nanosi vetar prašinu, jbga Nbgd je na pesku.

 

Ranije su se najbolji basketi igrali na Olimpu, na Adi su preko leta znali da budu baš jaki, na par mesta na Nbgd (posebno čuveni ranch na Fontani), na sportskom centru na Bežanijskoj kosi, u blokovima je bilo par jakih terena, sigurno i u drugim delovima grada u koje nisam zalazio, to je prosto bila ulična kultura.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilošVB said:

@madafaka73, a i ostali, mali off

 

Gde se igrao najbolji basket tada u BG?

 

I gde se sada igra?

Ako Srecko Jaric, najbolji igrac basketa koga sam ikad gledao i sa kojim sam imao neverovatnu srecu da igram, kaze da je to bio Ranc kod starog Merkatora, onda je to to. 😁 Mnogi velikani su igrali tamo, znam iz prica, ali ih nisam gledao. Zato sam gledao Saleta Djordjevica iks puta, ali nikad nisam igrao protiv njega ili sa njim, na zalost.

Igrao sam par puta u Zemunu u dvoristu neke srednje skole (zaboravio sam koje) gde su imali tablu u bojama zastave Jamajke. Tu je bas bilo jakih ekipa, klanje uvek. Isto u Zemunu u skoli Lazar Savatic, mnogo jak basket. 

Kad smo kod lokala, da spomenem i moj kraj. Na terenu kod stadiona Cukarickog se pikao ozbiljan basket. 

A onde se dosta ljudi slilo na Adu na koseve, gde sam najvise i igrao. Znalo se, na prva dva kosa igraju najbolji i random likovi tu ne mogu da udju. Meni je trebalo jedno 3,4 godine da me pozovu tamo i da posle mogu da uletim i prijavim ekipu. Ali sam uvek gledao da tamo dodjem sa dobrom ekipom, da se ne blamiramo bzvz, puknemo npr. 21:5 i susimo dva sata.

 

I kad smo vec krenuli da oftopicarimo, da zloupotrebim to za jos par redova.

 

Sa Ade i generalno sa tih basketa ima puno anegdota, ja cu dati tri koje su subjektivne prirode.

Prva je o Biciklisti. Tako smo zvali lika koji je stalno dolazio bajsom, onim trkackim. Lik je bio sajla, odbijali su se od njega i mnogo tezi, krupniji, visi igraci, bio je jak kao bizon. Nisi mogao da ga pomeris sa mesta, bilo da se gradi u skoku ili kad pokusavas da zidas preko njega. Ne znam da ga je iko ikada ugurao u kos ili mu uzeo skok bez faula. Kad se on pojavi na terenu, a uvek je dolazio sam jer nije imao ekipu, znalo se sta nas ceka. Gomila masnica, zakucavanja iz mesta preko igraca i umor posle jednog basketa kao da si kopao ceo dan. Taj dan kad smo ga dva puta dobili za redom sam bas zapamtio. I taj osmeh na nasim licima kada smo Biciklistu bacili na pleca. 

Drugo, isto na Adi, bio je neki neupadljiv lik, blago pogrbljen, levoruk. Onako na prvi pogled, niko ga ne bi uzeo u ekipu. Ali, njegov levi ulaz i polaganje o tablu pod svim uglovima i na sve nacine je bio jednostavno nezaustavljiv. Imao je i sut, pa ako mu pridjes previse on iskoristi nevidjeno brz prvi korak i onda mozes samo da gledas kako posle ulaza i od vrha table lopta ulazi u kos. Mnogo sam igrao protiv njega i nisam mogao da ga zaustavim, ali ni on mene. Onda, jednog dana kada su mi se kockice slozile, krenem da ga pratim na svakom ulazu i da ga lepim. Prva blokada, ok. Druga blokada, cekaj malo. Treca blokada, vec se ljudi skupljaju okolo i komentarisu. Cetvrta, peta. Gotovo, usao sam mu u sistem i lepim ga na svakom njegovom ulazu. Posle mi bilo malo neprijatno, dobacivanja sa strane su bila brutalna, ali jbg takav je basket. Nisam ga posle vidjao na Adi. 

I trece, kod mene u kraju, OS Djordje Krstic. Dosao sa ortacima iz srednje i prijavili ekipu. Dobijamo prvi basket lagano, nisu momci neki kvalitet. Tada dolaze tri lika, klasicni Dizelasi, celavi sa kajlama. Sedaju na stepenice pored kosa i skidaju se, a ispod utoke preko kojih stavljaju jakne i dukseve. Ok. Krece basket. Prvi moj ulaz, koleno u koleno, lakat u vrat i udarac sa ledja po glavi. Drugi ulaz, rame u grudi, padam na beton. Nastavlja se basket, tuku oni mene, ja ne trazim ni jedan faul. Dobijamo nekako na moj inat 21:19. Oni nadrkani, samo cekam da krenu po utoke, spreman da preskacem ogradu i bezim koliko me noge nose. Najveci od niih, koji me je najvise tukao mi prilazi. Pruza mi ruku i cestita. Ostala dvojica rade isto, mada nevoljno. Kaze mi ovaj, odakle si tebra. Ja kazem odakle sam. Kaze ovaj najveci, brate ako te ikada neko cima, javi se meni, super si ti lik. Kazem, vazi brate. Gledam dvojicu mojih drugara, prebledeli. Vracamo se kuci i oni mi kenjaju sve vreme, jebo te basket i tvoje ludilo da moras da pobedis, umalo nas ne izrokase danas. Ja izubijan, koleno me boli, vrv sa polomljenim prstom na saci, ali srecan. Baket je to. 

 

Udavih. Ali tako je bilo tada. Danas kada prolazim kolima pored terena po gradu, ne vidim ljude da igraju. Kada se setam Adom, pa prodjem pored koseva, nije to to. Valjda sada svi klinci koji vole kosarku su po klubovima, basket igraju oni 30+, 40+ ili bas klinci od 12, 13 godina. Steta, znam koliko je basket bitan za kosarkasa, zna to i gomila nasih proslavljenih igraca koji zele da pricaju o tome. 

 

  • Like 13
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U zadnjih par godina sam najjaci basket igrao na Adi. Studenjak onako, nista spektakularno, tu obicno bude brdo ekipa pa se menjaju, ali kvalitet onako, uglavnom smo dobijali. Uini pomenuo trecu gimnaziju, to mi je u kraju prakticno i tu bas nikad nisam igrao dobar basket, bukvalno samo klinci koji se izmotavaju ili stariji sa full opremom koji nista ne znaju.

 

Ranije sam u NS ziveo, i utisak mi je da se bolji basket pegla tamo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Markoss said:

Uini pomenuo trecu gimnaziju, to mi je u kraju prakticno i tu bas nikad nisam igrao dobar basket, bukvalno samo klinci koji se izmotavaju ili stariji sa full opremom koji nista ne znaju.

 

te likove koje sam pomenuo sam video 2-3 puta u roku od dve nedelje i nikad vise. tad mi je dete bilo malo, tj nije ni hodalo, pa kad je vozam po kraju a ona zaspi, sednem da pogledam ako ima smisla 

 

mislim da je @medobrundojednom pominjao da je igrao dobar basket tamo

 

teren i kosevi su vrj, mada je teren sad vec propao ponegde 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U zadnjih par godina sam najjaci basket igrao na Adi. Studenjak onako, nista spektakularno, tu obicno bude brdo ekipa pa se menjaju, ali kvalitet onako, uglavnom smo dobijali. Uini pomenuo trecu gimnaziju, to mi je u kraju prakticno i tu bas nikad nisam igrao dobar basket, bukvalno samo klinci koji se izmotavaju ili stariji sa full opremom koji nista ne znaju.
 
Ranije sam u NS ziveo, i utisak mi je da se bolji basket pegla tamo. 

Najbolji basket u Srbiji se peglao na “djackom” kod faxeva. Odatle su potekli Bulut, Savke, Vasic, Ratkov itd.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Sprivel da, da, tamo se bas ozbiljan basket pikao. Mada raznih je bilo, desavalo se da dodju neki klinci, dal su u Vosi trenirali il ne znam gde, pocisceni budu, dal se ukake ili sta god, ali nista spec. Medjutim, starija ekipa je ubijala, tu sam najvise gubio ubedljivo. Igrali su tu i neki profi igraci, secam se Pota, Bursaca...

 

@oubrevo. odlican je teren bio kod Trece, sad ima onu dzombu na jednoj strani, dal je koren drvena ispod terena krenuo da se siri, pa je u sustini samo drugi kos funkcionalan, ako ne zelis da lomis acl.

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Ma tesko je reci gde je bio najbolji

Igrao se svuda 

Svaki kraj je imao nekog svog lokalnog dzordana...

Ja se secam u mom bloku tamo negde pre bombardovanja i jos malo posle to se igralo do kasno u noc 

3 na 3, pobednik ostaje a pored terena minimum jos 4 - 5 ekipa ceka svoj red

Moj matori je igrao, meni nije bilo dosadno da gledam kad on igra i ako sport tad nisam pratio bio sam mali bilo mi dosadno da gledam utakmicu ali tatu sam voleo da gledam dok igra... 

Tako sam i zavoleo basket, bude tamo pored kosa 3 - 4 lopte, matorci igraju, ja uzmem jednu i izmotavam se nesto, nisam mogao da dobacim do kosa ali ono bacam nesto u vis tapkam, obavezno mi kupe sok ili sladoled zavisi koga posalju u prodavnicu... i onda mi matori kaze uf bas si se oznojio cekaj malo sa sladoledom sedi tamo smiri se a ja ono zgutam ga za minut...

Znao je i da me povede, dogovori se sa nekim likovim sa posla ili sta vec i kad dodje kuci ruca, malo prilegne i posle e oces sa mnom na kosarku ja naravno da i idemo... isli smo na fontanu vise puta to se secam i u zemun, jednom smo bili da ja znam tamo oni blokovi kod sava centra a cesto smo isli i u one stepenaste sesdeste... ja sedim sa strane gledam ako mi dosadi malo se zabavim necim kopam tu nesto nadjem neku zanimaciju bilo je bitno samo da budem tu blizu da moze cale da me vidi posle opet sednem i gledam

  • Like 5
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvek najvise mrzeo da igram protiv onih matoraca sto ceo zivot igraju na istom tom terenu, znaju svaku dzombu na tabli od koje se lopta nepogresivo odbija u kos.

Tradicionalno uvek kukali na svaki kontakt, a tukli najvise. Svaki basket na ivici fajta :classic_biggrin:

 

Ah stara dobra vremena...

Sada samo vikendom termin u sali, pa posle na pivo da proslavimo ako smo svi ostali citavi :classic_biggrin:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Marvin said:

Kod nas pored kosarkasa cesto bilo i (polu)profesionalnih odbojkasa i rukometasa.

Koja je to patnja igrati sa rukometasima basket, zivot ti se smuci

 

Eh, teške reči.

 

Tj, pogrešna generalizacija. U Vrbasu je rukomet oduvek bio jak, pa je samim tim na basketu uvek bilo bivših rukometaša. I tu je bilo i sad ima neverovatnih igrača, recimo ranije Jovica Elezović,  Zoran Puzović moj favorit, posle Nebojša Barović, pa recimo Golub Doknić koji je bio golman reprezentacije Crne Gore, Uroš Elezović, 

 

Sve fantastični basketaši, koji su na vrhuncu mogli da igraju sa maltene bilo kojim profesionalnim košarkašem i da to bude egal. I sve vrhunski šuteri, dosta elegantni u igri, ničega "rukometnog" tu nije bilo.

 

Zoran Puzović je bio potpuno neverovatan, čovek je igrao najluđu odbranu na loptu, bez kontakta. Bilo kakvo vođenje pored njega je bilo pretežak zadat.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kod mene u kraju ima neki ludak, ne znam da li je bila neka opklada u pitanju ili sta je, ali lik je cak i zimi (ako je suvo) dolazio na teren, tapkao, sutirao. I to verovali ili ne - oko ponoci! Nisam mogao od krosnje da vidim ko je, sumnjam na jednog matorca koji inace non stop visi na terenu, ali mrzelo me u ponoc da izlazim i bacim pogled. I to je tako trajalo mesecima, mislim da je poceo tokom leta prosle godine i mozda tamo negde s proleca ove godine da je prestao (ili sam oguglao vise). Bas cu da obratim paznju ovih dana ako ne bude padala kisa. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Sto ja ne mogu taj rukomet i vodeni polo i sve te sportove sto se lopta baca rukama u golove...

 

od toga su gori jedino sportovi gde se lopta prebacuje preko mreze umesto da se ubacuje u/kroz mrezu kako valja i trebuje.

Edited by Haggard
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, realno *w said:

Tj, pogrešna generalizacija.

Pazi, ti pričaš o vrhunskim igračima, što ne znači da je većina takva. Ima ljudi koji su rođeni za svaki sport, koordinacija vrhunska, brzo upijaju pokrete, na koji god teren da ih baciš oni kidaju. Međutim, moje iskustvo sa rukometašima je sličnije Marvinovom iako nisam bio mekan igrač. Odbrana raširenih ruku, redovno te raspale po glavi, guranje rukom u telo dok si u skoku... ceo arsenal.

 

Frenčajz, ne diraj vaterpolo! 'Ščuo?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Barkley#34 said:

Odbrana raširenih ruku, redovno te raspale po glavi, guranje rukom u telo dok si u skoku... ceo arsenal.

 

 

 

I moja iskustva sa rukometasima su slicna. Kada trazis faul - po principu "show me the blood!"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je gore iskustvo igranja basketa sa fudbalerima nego sa rukometašima, rukometaši su obično svesni svoje snage i grubosti svog sporta, desi se da se zaigraju ali uglavnom i ako te raznesu prihvate te da se ne izlomiš. Fudbalerima je jako teško objasniti da guranje telom, tzv remplovanje je u košarci faul. Zato su odbojkaši potpuno druga priča, too soft čak i kad imaju sjajne fizičke predispozicije, uglavnom jako nežni momci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Pazi, ti pričaš o vrhunskim igračima, što ne znači da je većina takva. Ima ljudi koji su rođeni za svaki sport, koordinacija vrhunska, brzo upijaju pokrete, na koji god teren da ih baciš oni kidaju. Međutim, moje iskustvo sa rukometašima je sličnije Marvinovom iako nisam bio mekan igrač. Odbrana raširenih ruku, redovno te raspale po glavi, guranje rukom u telo dok si u skoku... ceo arsenal.

 

 

To stoji, sve reprezentativci.

 

Recimo Jovica Elezović je do 18. godine trenirao uporedo rukomet i košarku, odlučio se za rukomet i osvojio zlato na Olimpijskim igrama 🙂

 

Interesantno mi je ovo - ovi ostali rukometaši, manje talentovani za basket da kažem, dođu na basket i igraju normalno. Povremeno se dogovore između sebe, to bude klasična tuča. Što kaže Chaos, svesni su šta je košarka, šta rukomet.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...