Jump to content

Recommended Posts

8 hours ago, Chaos Is Me said:

Kakva je to rečenica "za mene je goat Kobe"? Za mene je goat Nikola Kalinić. 

 

Kalina je gEat 😄 

 

Eto da evociram i jednu tuznu nba plejof uspomenu, naime ovogodisnji kobni G4 protiv Finixa kad se Obrva polomio gledao sam kod Chaosa gajbi. Pre toga smo gledali Atlanta-NYK, i kao pravo domacin Chaos je spremio 420 opremu, pivce -> Checked, Lakersi poveli 10+ , Caruso salje alejap od tablu posle King lomi obruc... Onda se Obrva lomi, Finiks je i pre toga sisao u egal, nakon toga odlaze u beskonacno vodjstvo i prelamaju tekmu&seriju... Negde pred kraj poluvremena sam tako zakucao od pratece opreme koje smo imali, da nije bilo sanse da se do jutra dignem (a trebalo posle tekme da produzim do kumare do NBG Paviljona) i secam se samo da sam imao neke flashbackove da kad otvorim oci u nekim trenucima zapitam se gde sam jbt, registrujem Haosa, vratim se da spavam i posle tipa pola sata desi se isto 😕  

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Chaos Is Me said:

Kakva je to rečenica "za mene je goat Kobe"? Za mene je goat Nikola Kalinić. 

Zapravo vrlo normalna kad se bolje razmisli.S obzirom da je svako poredjenje igraca iz razlicitih era realno tezak stretch a statistika se ne uzima kao svetinja u takvom sagledavanju stanja onda se realno to svodi na subjektivnost.

 

Ali se svakako slazem da je Kalinic goat.

Link to comment
Share on other sites

Pa to ti i pricam.U goat diskusiji se subjektivno zanemaruju razni veliki podaci,tacnije ne vrednuju se konstantno.

Recimo titule,jedan od glavnih argumenata zasto je MJ goat je broj titula u odnosu na Lebrona(i % u finalima) pa kad je prstenje tako vazno zasto covek sa 11 nije goat?Onda stalno se gledaju neke statistike a Wiltovu statistiku niko nikada nece prestici,glupo je pa cak i besmisleno je praviti Lebrona,Mj ili nekog treceg goata zbig statsa a ignorisati Wilta,to hocu da kazem.

S obzirom da se tako vazni parametri izvijaju  i menjaju vaznost u odnosu na razgovor meni je sasvim normalno da neko samo "odabere" goata,naravno ako je u nekih top 10.

 

Da ne zanemarimo sto je sama igra totalno drugacija kroz generacije,Sek bi danas mozda zaista imao 40ppg....ili bi pak bio besmislen na terenu...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Recimo titule,jedan od glavnih argumenata zasto je MJ goat je broj titula u odnosu na Lebrona(i % u finalima) pa kad je prstenje tako vazno zasto covek sa 11 nije goat?...

 

6 od 6 se pominje jer je jordan tu neuporediva sa ostalim velikim igračima a ne zato što je to presudan faktor;

jordan i lebron obojica imaju ogroman uticaj na svoju ekipu, saigrače, protivnike, kako se liga razvijala a kod mikelea je taj 6 od 6 cherry on top.

 

a što se tiče čoveka sa 11 prstenja, to sam ja isto pitao kada mi je rečeno da je janis najbolji evropski igrač svih vremena jer je 2x bio mvp, jednom fmvp i prvak lige.

Link to comment
Share on other sites

Samo jedan od primera,ne hvataj se bas bukvalno i samo njega.Ali verujem da si me razumeo.

Poenta je bila da se izvijaju parametri,vagaju cija je titula ona prava a cija nije,poredi statistika iz ratlicitih vremenskih perioda itd.Sto je sve manje vise nedokazivo.

 

Mnogo je relativan topic,zavisi iz kog ugla se gleda i kao takav ce uvek biti dosta subjektivan.Pa samim tim zasto neko ne bi samo "izabrao" goata iz top 10 kako zeli,meni je tako nesto definitivno daleko od sokirajuceg.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

ja se ne slažem da je relativno, pogotovo što basket iz jordanovog vremena (broj poseda, tempo tekme itd) ne ide u prilog jordanu a opet šije statistički današnje igrače

 

ali ne bih sad zatrpavao lebronov topik dalje jordanom pošto sam pre par strana / par dana napisao sve što imam na temu

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako to mislis šije statistički, kada je poznato da je on uzimao takođe i najviše šuteva. Nekad je briljirao, nekad baš bio očajan, pogotovo u drugom mandatu titula. A i napredna statistika govori da i nije bio nešto tako specijalan.

 

MJ ima 57 TS, a Bron 59 na nivou karijera. Što mu dođe na isto kada se doda da bi mogao MJ danas lakše da probija do koša. Takođe moram da dodam i da je Bron dobar deo karijere zakačio i u 00-ih kada su još uvek donekle igrale jake odbrane i na veoma mali broj poseda. Tek od 2010-ih pojavom tricaškog para Karija i Kleja, kreće masivan rast broja poseda i broja šuteva za 3, a gde je granica rasta se još uvek ne zna, pošto su se i u 2021. godini opet probili limiti.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vini kao da gleda samo Lebronov drugi deo karijere od prelaska u Heat, ovo pre toga ga i ne racuna

Njegov stav je "da je bio najbolji osvojio bi titulu" iako je King pravio neverovatne rezultate sa raznim EL/EK igracima kojima se nakon tog mandata sa njim potpuno gubi trag u NBA ili pak profesionalnoj kosarci koji su tada bili takodje mladi. Slicna sudbina recimo je nesto kasnije zadesila Chalmersa i Norrisa Kola. Mada i sam kaze da nije pratio NBA u tom periodu valjda.

Tih sedam godina u Klivlendu su maltene stavili Kinga u polozaj da se bori za goat status iako prvih 8g nije imao prsten jer su svi znali koliko je mocan i koliko ce krojiti ligu jednom kada dobije adekvatan tim za shampionate. 

 

 Meni je najzanimljiviji podatak o 25+PPG po sezoni, gde je King prvi sa 17 sezona (svaka sem ruki godine) a potom slede MJ Kobe Durant Malone sa 12. Nema bajo moj uzimanja pauze od 2g da se bavis golfom, ili ko Kawhi kad mu se ne igra pa lagano pauzira godinu, svake godine tu i izvlaci max iz tima. 

Cak sezona gde je King bio scoring champ sa 30+PPG dolazi iz tog prvog mandata u Cavsima kad se jeste igralo tvrdje i na broj poseda. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2021 at 1:00 PM, oubrevo. said:

 

6 od 6 se pominje jer je jordan tu neuporediva sa ostalim velikim igračima a ne zato što je to presudan faktor;

jordan i lebron obojica imaju ogroman uticaj na svoju ekipu, saigrače, protivnike, kako se liga razvijala a kod mikelea je taj 6 od 6 cherry on top.

 

a što se tiče čoveka sa 11 prstenja, to sam ja isto pitao kada mi je rečeno da je janis najbolji evropski igrač svih vremena jer je 2x bio mvp, jednom fmvp i prvak lige.

Nesto si ti to pomijesao, prica je bila ko je najbolji evropski igrac danasnjice s obzirom da imamo Jokica, Luku i Janisa i da je Janis ispred te dvojice sa takvim rezmeom.

Neko ko je sampion, FMVP, x2 MVP, DPOY je sigurno ispred Luke i Jokica trenutno ali vidjecemo kad zavrse karijere.

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

Nesto si ti to pomijesao, prica je bila ko je najbolji evropski igrac danasnjice s obzirom da imamo Jokica, Luku i Janisa i da je Janis ispred te dvojice sa takvim rezmeom.

Neko ko je sampion, FMVP, x2 MVP, DPOY je sigurno ispred Luke i Jokica trenutno ali vidjecemo kad zavrse karijere.

 

nisam ništa ja to pomešao već sam napisao da je u takvoj logici bill russell undisputed goat a lebron verovatno ulazi u top5, nikako iznad 4-5 mesta

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Ne znam, mislim da nije pominjano s obzirom da smo @DameTIme i ja tvrdili da je Janis najbolji Evropljanin trenutno u NBA a da nije pominjano da je najbolji ikada.

Mozda je spomenuto da ce biti u prici za najboljeg Evropljanina ikada kada zavrsi karijeru ali da je sada najbolji ikada, to mislim da nije bilo.😁

 

Tako je, mi samo tvrdimo da je trenutno najbolji Evropljanin, a ko je najbolji ikada je neka druga tema koja se ne može diskutovati dok je još aktivan igrač.

2 hours ago, oubrevo. said:

 

nisam ništa ja to pomešao već sam napisao da je u takvoj logici bill russell undisputed goat a lebron verovatno ulazi u top5, nikako iznad 4-5 mesta

 

Pa ti jesi to pisao i onda sam ti rekla da si promašio argument jer to uopšte nije tema, i da širiš priču uvlačeći podtemu GOAT-a. Ali ako iko stvarno misli da je Janis sa ovakvom dominacijom i uspesima - prvenstveno timskim - iza Jokića i Luke, nemam šta više da raspravljam i to sam i tad podvukla. TRENUTNO jel.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, oubrevo. said:

prakticno je rekao za brona da je mozda 5i - 6i 

A šta je rekao u poslednjoj rečenici?

 

 

Janis je trenutno najbolji Evropljanin i takođe je na putu da postane najbolji Evropljanin ikada. Čovek ima titulu i pomenuta priznanja. On se izjedačio sa Dirkom, a rekao bih i da malo vodi Janis, jer ipak ima 1 MVP više i DPOY. Ol starovi i ol NBA postave će doći same kroz karijeru.

 

Opet Uini o broju prstenja, ima i Igudala i 3 i 1 FMVP, pa mi ne pada na pamet da ga svrstavam u rangu Novickija.

 

Plus koliko puta je Rasel bio najbolji igrač tima u osvajanju titla? On ima samo dve sezone iznad 17 ppg i to u vremenu kada se šibalo na ogroman broj posed lopti, lol

Link to comment
Share on other sites

Ima na JUTUBU serija Cavs-Hawks iz 2015. kada je King sa dostupnim Irvingom u prvoj (skrsio se) i poslednjoj tekmi *ukupno 26 poena u 2 tekme i bez Lava svajpovao Hawkse sa 4 all-star igraca (istini za volju, Delly sjebo Korveliera tad u g1 pa je i on bio nedostupan u ostatku serije). U toj sezoni mu sut za 3 poena jeste bio prilicno losh, al' je opet zabo dagger trojku iz kornera na -1 i polamin do kraja nakon trojke Tiga za , za 3-0 i prelamanje serije. Sta je tada uspeo da napravi od ogranicene skupine Delly-Shump-JR-TT-Timofej + veseli James Jones, bukvalno je za anale. Prava je tragedija sto Irving nije izdrzao da se ne polomi po treci i konacni put u plejofu u OT prve tekme, te sezone je Klivlend bio najbolji tim i King je u regularnom mecu protiv njih kod kuce sabio 41 poen i zgazio ih, kad su bili svi zdravi. Delly je zidao na postu, ubacivao neke floter-frljoke od tablu, spotup trojke, Shump jedini put da je zalacio na 3D igraca kakvu su mu karijeri predvidjali, Mozgov izborio kasnije 18 meleona od Lejkersa... u Atlanti je pored sjajnog Tifa, Horfa i Milse na vrhuncu karijere, cepao basket i jos uvek citav DeMare Caroll, brat od tetke Jae Crowdera i Torijana Prinsa, Baze je igrao mozda i najbolji basket u karijeri + Korvelier + mali Sruder sa klupe.

 

Zameram Kingu 2011. tu svakako nema opravdanja, ali jedna stvar mi i dan danas ne ide u glavu --> kad je i Klivlend nakon povreda igraca uspeo da iskoristi sadasnjeg GM Finixa Jamesa "kartonska kutija" Jonesa da ushica otvorene trojke, kako nije mogao Spo u finalu protiv Dallasa koji je postavio zonu ? Sto je najcrnje, secam se G1 1/2Easta 2011 protiv Bostona kada je Jones sabio 25p i izdominirao, a i nastavio je da igra super u toj seriji, zasto nije mogao tada Spo da ga insertuje kada je klupa ionako bila ocajna i puna mrtvaka kao sto su Mike "White Trash" Miller, Bibby koji je bio izuzetno oslabljenje za taj plejof, Dampir, Zi, Edi Haus i ko sve vec. Spo je kasnije postao bogotac trener, ali prve sezone nije najbolje vodio ekipu. 

 

Sve u svemu, imajuci u vidu sta mu se desilo 2015. (Irving+Love) & 2021. (AD) bicu jako nezadovoljan ako ostane do kraja karijere na "samo" 4 prstena. Bice jos nekoliko sansi, a ja verujem u 1 trofej u naredne sezone, red je da okiti i Rasela prstenom, kad je vec mogao Bosha i Lava. Long live the King ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...