Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Džudo, Rvanje, Tekvondo, Karate) - Tokio 2020


Recommended Posts

Ma meni se ucinilo u prvom trenutku da je ovaj glavni proglasio pobedu kad je pokazao na Kineskinju. Javili mu kao u boksu i to je to. A onda se videlo po Jovani koja se okrece iza da vidi kako su glasali i njenoj reakciji da je pobedila.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Cilemile said:

Sutra i zadnja hrvatska prilika za medalju. Ivan Kvesić je aktualni svjetski prvak, i prema sustavu natjecanja polufinale bi moralo biti dostižno.

Malo kad sam gledao ovoliko borilačkih sportova, i osim boksa jedva da išta razumijem. A Balkan se naosvajao medalja u svemu osim u boksu.

po onim predekcijama, njemu predvidjaju zlato..

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako su išle kvalifikacije za karate, ali koliko vidim mali je broj natjecatelja po kategorijama, a nisu svi baš neke sile. Vjerojatno je tu bilo nekakvih kontinentalnih kvota, pa je dosta jakih moralo otpasti.

Od Kvesićevih protivnika u grupi Saudijac ima dva nasloava azijskog prvaka i ništa sa svjetskih prvenstava, Iranac se čini najjači s 4 titule svjetskog prvaka (pd čega 3 u momčadskoj konkurenciji), a Kanađanin i Amerikanac samo po 1 naslov panameričkog prvaka.

Ni u drugoj grupi nije bitno drugačije. Nijemac Horne je daleko najuspješniji s 8 europskih i 1 svjetskim naslovom prvaka, ali svi ostali tek tu i tamo ponešto.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Barkley#34 said:

Video sam negde mim posle Milicinog zlata sa njenom i Jokićevom slikom i natpisom "on da rađa, ona da brani". :classic_biggrin:

S obzirom kakve su tendencije u sudjenju, posebno u Evropskoj kosarci,   sa nesportskim greškama za svakakve gluposti i milovanja ovo stvarno nije daleko od istine :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Зураби 'ладно у "Олимпијском поподневу" рече "Јеботе" након што га је Стојановић питао које речи зна у српском, али не оне прве него оне друге. Фаце Косјерине и Стојановића на делић секунде још мало па као Страјнићева ономад кад се онај драо "Вучићу, педеру".

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, n4l1m said:

verovatno sto 90% nije ni znalo da imamo predstavnika u karateu, a kamoli kad nastupa.. 

Ovo je po meni ključno... Čim je neka opštenarodna euforija što se sporta tiče i svi ga zbog nekog takmičara ili reprezentacije prate a ni pravila ne znaju, uvek bude mrka kapa... 

Link to comment
Share on other sites

Evo ja koji nešto ne pratim Boks, sada sam se iznervirao kako je kvarnom borbom Brazilac dobio Ukrajinca. Kako ga je samo navukao provokacijama. Neverovatno. Ukrajinac bio 5-0 posle dve runde i samo rutinski da završi, ovaj ga isprovocirao, on se previše otvorio i nokaut.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako su išle kvalifikacije za karate, ali koliko vidim mali je broj natjecatelja po kategorijama, a nisu svi baš neke sile. Vjerojatno je tu bilo nekakvih kontinentalnih kvota, pa je dosta jakih moralo otpasti.

Od Kvesićevih protivnika u grupi Saudijac ima dva nasloava azijskog prvaka i ništa sa svjetskih prvenstava, Iranac se čini najjači s 4 titule svjetskog prvaka (pd čega 3 u momčadskoj konkurenciji), a Kanađanin i Amerikanac samo po 1 naslov panameričkog prvaka.

Ni u drugoj grupi nije bitno drugačije. Nijemac Horne je daleko najuspješniji s 8 europskih i 1 svjetskim naslovom prvaka, ali svi ostali tek tu i tamo ponešto.

I trt.
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Cilemile said:


I trt.

Gledao sam, nisam hteo da vam stajem na muku, ali neobjašnjivo je slab bio protiv Kanađanina. Kanađanin posle ispao samo sa tom pobedom, a vaš odrao Amera, ali kasno. Za jedan bod nije prošao u polufinale.

Mada je meni i borba Iranca i Saudijca jako sumnjiva, ali šta je tu je.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam, nisam hteo da vam stajem na muku, ali neobjašnjivo je slab bio protiv Kanađanina. Kanađanin posle ispao samo sa tom pobedom, a vaš odrao Amera, ali kasno. Za jedan bod nije prošao u polufinale.
Mada je meni i borba Iranca i Saudijca jako sumnjiva, ali šta je tu je.

Na kraju Iranac i Saudijac zlatni i srebrni. Jbg, ovo mu je bila jedinstvena prilika.
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Don Juan said:

Mada je meni i borba Iranca i Saudijca jako sumnjiva, ali šta je tu je.

Meni nije jasno generalno, šta sprečava slabijeg borca da padne kao pokošen i na slabiji udarac i pravi se da je nokautiran ne bi li protivnika diskvalifikovali? Pretpostavljam da se takvi slučajevi ne događaju često, ali opet...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Cilemile said:


Na kraju Iranac i Saudijac zlatni i srebrni. Jbg, ovo mu je bila jedinstvena prilika.

Kažem, nejasan poraz protiv Kanadanina. To je razlog zašto nije prošao dalje. I plus nula nula u meču Iranca i Saudijca. Šteta.

13 minutes ago, alcesta said:

Meni nije jasno generalno, šta sprečava slabijeg borca da padne kao pokošen i na slabiji udarac i pravi se da je nokautiran ne bi li protivnika diskvalifikovali? Pretpostavljam da se takvi slučajevi ne događaju često, ali opet...

Bio je juče slučaj da je Azer pao kao pokošen posle udarca Italijana, ali nisu ni sudije veverice ima ih pet oko ringa i u samom ringu, plus žiri koji ima "video nadzor".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...