Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Džudo, Rvanje, Tekvondo, Karate) - Tokio 2020


Recommended Posts

10 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Huklek o suparniku iz Srbije koji mu je uzeo broncu: On je ljigav borac

 

https://www.index.hr/sport/clanak/huklek-o-suparniku-iz-srbije-koji-mu-je-uzeo-broncu-u-tokiju-on-je-ljigav-borac/2295105.aspx

 

Ne bas najkorektnija izjava, ili su oni tako preneli. Uglavnom vidi se da je Hukleku bas tesko pao poraz.

 

 

Nije zaista ništa loše rekao. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi sinonim bio "namazan" ili "iskusan" to je znacenje onoga sto je hteo da kaze. Ne pratim preterano, ali po borbi bi se reklo da je to sasvim tacan opis.

 

Izvacario ga na pocetku i posle se zatvorio, bukvalno je resio borbu za 10 sekundi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Huklek o suparniku iz Srbije koji mu je uzeo broncu: On je ljigav borac

 

https://www.index.hr/sport/clanak/huklek-o-suparniku-iz-srbije-koji-mu-je-uzeo-broncu-u-tokiju-on-je-ljigav-borac/2295105.aspx

 

Ne bas najkorektnija izjava, ili su oni tako preneli. Uglavnom vidi se da je Hukleku bas tesko pao poraz.

 

 

Kod medija moras dobro da citas.Jbg 99% stavlja clickbait naslove...

I pokojni B92 je isto stavio slican naslov.

 

Link to comment
Share on other sites

pitanje za komsije..

koe ovaj begi sto je komentarisao hrvanje?

obican covek vidi samo kako se pipkaju, a on objasnjava o glukozi, koje kiseline se trosi prilikom tih pokreta, i da zbog toga ce teze dolaziti do vazduha i do 10 minuta nakon borbe..

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

pitanje za komsije..

koe ovaj begi sto je komentarisao hrvanje?

obican covek vidi samo kako se pipkaju, a on objasnjava o glukozi, koje kiseline se trosi prilikom tih pokreta, i da zbog toga ce teze dolaziti do vazduha i do 10 minuta nakon borbe..

 


Nikola Starčević, trener naše reprezentacije i asistent na DIF-u, trenira i svog brata Božu koji je nastupio na zadnje dvije OI.

Hrvači su vjr najspremniji od svih sportaša, najveće “životinje”.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Opet moram da ponovim za karate, zaista mi je zao što ga neće biti u Parizu, ali pretpostavljam da je u pitanju politika a ne sport.

Imam jedno zapažanje koje sam primetio i kada sam gledao EP u Novom Sadu, meni malo bizarno. Svi borci naravno nose štitnik za zube. Primetio sam danas, a to sam primetio i u Novom Sadu, štitnik ispadne iz usta zbog udarca ili slično i padne na zemlju i bez problema se vraća nazad u usta...ajde dok nije bila pandemija, ali sada.. Pa džabe svi protokoli 😁.

Link to comment
Share on other sites

Moram da kažem da uopšte nisam iznenađen što će karate biti samo na ovim OI. Pravila oko bodovanja su jako konfuzna, osim udarca u glavu koji vredi 3 poena sve ostalo je nekako mutno, drugo sudije koje sede na uglovima "terena" i podižu zastavice za poene su tako 1924a... I poslednje, iako borba traje samo 3 minuta, deluje kao da traje barem jedan sat sa svim bespotrebnim japanskim teatralnim pokazivanjem osvojenih bodova i kazni, na kraju i to što se nakon svakog prekida gubi ogromna količina vremena da se borci vrate na početne položaje. 

 

Ne vidim budućnost za ovaj sport u modernom vremenu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jurgen said:

I poslednje, iako borba traje samo 3 minuta, deluje kao da traje barem jedan sat sa svim bespotrebnim japanskim teatralnim pokazivanjem osvojenih bodova i kazni

 

Ovo bas bode oci. Ubija svaku dinamiku, a karate kao sport je generalno vrlo brz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...