Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

26 minutes ago, Dl91 said:

Druze, Dzaja je ostavio sitan dug, a gomilu igraca koji su bili u nekom buducim trenutku reprezentativci Srbije je ostavio pod ugovorom. To je veliki kapital. Kako je onda nastao dug? Da li je Piksi napravio dug od cirka 40 miliona? Ne znam, ali neko jeste. Znaci posle dolaze, Piksi, Den rana, Vladan Lukic(dug je vec ovde bio ogroman). Nadam se da ce se jednom otkriti ko je odgovoran za to rasulo. 

Sto se tice Mamica, voleo bih da cujem misljenje @Bugl Khan, verujem da je najvise kompetentan da nam pojasni kakav je Maminjo. 

Pa pazi sve zavisi kome i da li verujes. To je na tebi. Ja na primer ne verujem onima koji Piksija nazivaju lopovom zato sto nisu mogli da se setkaju u papucama po klubu i nisu dobijali od Piksija deo kao kod Dzaje. Pa su se posle preracunali i ipak setili da je zapad greskom oterao Dzaju. 
 

Ipak ne zelim da ulazim u raspravu oko ovih stvari i da pricam sve sto znam. 
 

Sta bi na kraju sa Kataijem, pricalo se da je on povredjen i da nece igrati. Jel igra ili ne?

Link to comment
Share on other sites

"Mi smo vojska dragana dzajića" i nema dalje, sve je rečeno. Zanimljivo je da pristalice legendarnog Dzaje kazu ostavio je puno igrača ali ne i pod kakvim ugovorima. Džaja iz vremena šampionske Zvezde dok ga je Cvela drzao pod kontrolom je jedan a onaj od '95 pa kasnije sasvim drugi lik koji je ulazio u tal sa Bulićima( setimo se Saše Markoviča) sa Rajom i raznim menadzerima. No znao je da drzi dobar kontakt sa tribinom i uvek ispadao dobar.

Edited by Perkos2
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda i jeste tako, mozda Piksi nije dozvoljavao nista Delijama. Cinjenica je da nam je dug bio smesan u odnosu na ove naredne kad je odlazio Dzajic. Vrlo je moguce da je ovo sto je napisao @bertitacno, da je Dzaja pravio sve u svasta to svi znamo, nije isao u zatvor bezveze. Ali ako je on isao, trebali su mnogi sa njim i Cveletom pod ruku, jer nije on napravio dug od 50 milki, makar ne sam. Takodje, i mnogi iz naseg fudbala, Dzaja je makar dao nasem fudbalu nesto, zajedno sa Cvetkovicem, u stvari najveci uspeh fudbala sa ovih prostora je zasluga njih dvojice. 

Link to comment
Share on other sites

Dzaju su, koliko se secam, ganjali zbog Drulicevog transfera. Tu je kao Drulic bio ostecen, pa se tu vrtelo u krug.

Problem je sto niko nije ganjan sto je u svim tim transferima Zvezda bila mnogo.ostecena. Svaka cast Drulicu, ali mene mnogo vise brine sto je Zvezda ostecena a ne on. Ogromne pare su nestale. Dzajic nikada nije imao muda da kaze da li je drzava uzimala pare, ko je to naredjivao, koje su to sume, da li mu je neko pretio ako zucne o tome. Posle toliko godina on cuti, boji se da isprica vic o Titu. Samim tim sto cuti o tome jos je sumnjiviji i vrlo je verovatno da je mnogo para i sam maznuo. Okrenuo je navijace protiv Piksija jer je bolesno sujetan covek. 

Naravno, imao je Piksi kikseva, ali optuzivati ga da je on glavni krivac za propadanje Zvezde je idiotizam. Meni licno je to razdvajanje Piksija i Zvezde rak rana, vrlo bolna prica. U zadnje vreme je bilo rasprave medju tim vidjenijim oko Piksika, pomirenja sa njim. Bilo je misljenja da je vreme zato, ali je vecina ostala tvrdokorna i do togq nije doslo i nece ni doci. Naravno, Terza je tu odigrao ulogu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

https://sport.blic.rs/fudbal/piksi-za-dve-godine-potrosio-43-miliona-evra/7m74cwv

Zaduženja crveno-belih beležila su rapidan rast: sa milion i dvesta hiljada evra, koliko je dug iznosio 30. oktobra 2004. godine, na dan kada je tadašnji predsednik Dragan Džajić otišao iz kluba, on je u naredne četiri godine porastao za neverovatnih 21 milion evra. Po Kozićevim rečima, tome je kumovalo nedomaćinsko poslovanje u vreme kad je klubom rukovodio Dragan Stojković Piksi. Za dve godine, 2006. i 2007, klub je ostvario rekordan prihod od 43 miliona evra, ali to nije iskorišćeno da se pokriju gubici i ostvari određen višak.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da niko od ovih nabrojanih a i onih zaboravljenih nije bio nevin u otimanju para iz FKCZ. Da li je jedan uzeo 5 a drugi 10 miliona meni je svejedno. Bitno je da su čerupali na sve strane a onda su ovi usavršili igticu i dali mali ili malo veći deo i navijacima i članovima skupstine-veteranima. Ja sam čuo priču da neki od veterana Zvezde dobijaju pozamasne svote novca mesečno od kluba. Ako neka zna tačno neka napiše. Namerno necu da pominjem imena i cifre.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo to, samo ne treba praviti od Dzajica glavnog krivca a Piksija rehabilitovati za sve i svasta. Svi su nas zajedno doveli do duga od 50+ miliona, bilo je tu svega i svacega. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dl91 said:

Upravo to, samo ne treba praviti od Dzajica glavnog krivca a Piksija rehabilitovati za sve i svasta. Svi su nas zajedno doveli do duga od 50+ miliona, bilo je tu svega i svacega. 

A da li postoji neki period između Džajića i Piksija? Samo pitam.

Link to comment
Share on other sites

“Potpresednik crveno-belih predstavio je novinarima koliko je tačno koja uprava napravila dug i prema tim podacima, Zvezdu je najviše zadužilo prethodno rukovodstvo predvođeno predsednikom Vladanom Lukićem.

Lukić je u Zvezdu došao 2009. godine, kada je dug kluba iznosio 22.398.806 evra, a ostavio je u minusu od 44.109.565 evra.

Džajić je u prošlom mandatu (od 1998. do 2004. godine došao na minus od 1.764.083 evra, a otišao je sa minusom od 2.513.990 evra. Milan Vujin i Miloš Marinković su nasledili dug od 1.329.252 evra, a ostavili su klub u minusu od 5.926.852.

Dragan Stojković Piksi je počeo sa minusom od 9.219.684 evra, a na odlasku ostavio je Zvezdu u dugu od 14.636.293 evra.

Toplica Spasojević je došao na minus od 13.272.898 evra, a otišao je sa funkcije ostavivši dug od 15.354.543 evra.

Posle Spasojevića, Zvezdu je preuzeo Dobrivoje Tanasijević, tada je klub bio u minusu 18.122.247 evra, a po njegovom odlasku dug je iznosio 19.449.916 evra.“


@Dl91

Ovo je rekao Covic koji po meni nije merodavan isto kao taj tekst u Blicu.

 

Ja Piksija ne branim, naravno da nije cvecka. Ali oterati ga onako iz kluba i zabraniti mu prilaz je prejadno.

 

edit sad vidim i da je nelogic o da Vujin i Marinkovic odlaze iz kluba sa 5,9 m a dolazi Piksi i preuzima klub sa dugom od 9,2 🥴

Edited by Dragan Mićić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Džajić je u prošlom mandatu (od 1998. do 2004. godine došao na minus od 1.764.083 evra, a otišao je sa minusom od 2.513.990 evra. Milan Vujin i Miloš Marinković su nasledili dug od 1.329.252 evra, a ostavili su klub u minusu od 5.926.852.

Dragan Stojković Piksi je počeo sa minusom od 9.219.684 evra, a na odlasku ostavio je Zvezdu u dugu od 14.636.293 evra.

Mislim da je ovo ključno. Ne znam za vas, ali readi se o periodu manjem od godinu dana. Možda da razmislite šta se tada dešavalo.

 

Samo povod za razmišljanje....Kako je neko za manje od godinu dana uspeo da tri puta uveća dug....

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali koliko nelogicnosti u Covicevom izlaganju, Vujin i Marinkovic ostavili 6 miliona duga a Piksi nasledio 9.2. I niko da pita o cemu se tu radi. Zemlja dembelija i paralelnog univerzuma jbt. 

Edited by Dl91
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dl91 said:

Ali koliko nelogicnosti u Covicevom izlaganju, Vujin i Marinkovic ostavili 6 miliona duga a Piksi nasledio 9.2. I niko da pita o cemu se tu radi. Zemlja dembelija jbt. 

Finansije su jako zajebana stvar. 

I još jedna stvar, dug kao dug nije toliko ni bitan. Nekada je dobro zadužiti se, ako su uslovi zaduživanja dobri.

Problem je ako se taj dug ne servisira na vreme, onda ima tendeciju da raste i raste i raste i raste....kao što smo videli ma kraju krajeva.

Link to comment
Share on other sites

Piksi je 2005. kad je preuzeo Zvezdu nasledio dug od  8 000 000 evra prema tada zvanicnim pricama. Secam se ko juce. Odmah sa njim je u klub kao sponzor dosla i Tojota koja je navodno davala 1 000 000 evra godisnje. Secam se da je na istoku pisalo Tojota. 

Valja napomenuti da je to tada predstavljano u medijima kao daleko veca katastrofa, nego kasnije kad je kod Terzica porastao na 40 000 000 evra. 

Link to comment
Share on other sites

2014. je dug bio 44 000 000. Mozda malo manje. Ako je to tada bilo tacno. Ko zna koliki je sad. 

 

I vidim da opet svi izlazimo sa nekim razlicitim podacima, te ovoliko te onoliko. To je samo jos jedan dokaz da se nista ne zna. Ko zna sta je prava istina. Ali mi je iluzorno da je od toliko lopina u nasem klubu, pa i nasem fudbalu, dvojica koji su napravili najvece uspehe zavrsili u zatvoru. Cvele i Dzajic. O drugima ni reci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Igor028 said:

Koliko se ja secam Terzic je i preuzeo 40ak miliona? 

Verovatno i više.

Druga stvar je što smo mi imali za 4 sezone prihode koje nismo imali u zadnjih 30 godina i opet smo tu gde smo - dugovi rastu ili stagniraju, kasne i dalje plate, i slično....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...