Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

Najzanimljivije od svega je činjenica da od ukupno tri utakmice ove sezone koje smo odigrali ljudski, onako kako bi stalno trebali da igramo (protiv Milana, Redndžersa ovde i Partizana u februaru) uvek - napadački, sa visokim presingom - na dve smo bili PRISILJENI tako da igramo jer zbog prethodnih rezultata ništa drugo nije ni dolazilo u obzir.

 

Međutim, na svim drugim utakmicama mi smo baštinili BataĐoro-Milojevićevski stil gde od fudbala nema golog kurca mada imaš tim koji nečemu valja JEDINO ako s njim igraš ofanzivno.

 

No Pajser na klupi je tolika sisica da čak i očigledno uputstvo za upotrebu ne vredi ničemu, sitna muda se uvek stisnu i šapću na uvo "stani u blok".

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Zasluzena titula, nema nikakve dileme da smo najbolji u Srbiji.

 

S druge strane, u usporedbi s proslom sezonom, tu smo ostali na nekom istom nivou, reklo bi se da nismo nesto preterano napredovali. Jos uvek igramo neretko dosadne utakmice, iako smo za klasu iznad protivnika, jos uvek se jajari sa izmenama i jos uvek se nema hrabrosti da se malo izadje iz sablona nekog. To sve ide na racun Dejana, ali jebiga, uspeo je da osvoji titulu, iako je zimus delovalo da ce biti bas bas tesko. Veliki ispit mu je u cetvrtak, iako kup sem nekog kurcenja ne znaci puno, mora da se pokaze i jos jednom pobedi Partizan.

 

Igrac sezone za mene apsolutno Katai koji je jos bolje odigrao nego prosle sezone, a odmah iza njega mi je Rodic koji je odigrao sezonu zivota bukvalno, pogotovo u Evropi.

 

Ivanic je ostao na tom nekom nivou, iako mi se cini da je statisticki slabiji, ali on je bukvalno cheat code za Superligu, jer je prepametan igrac i sa loptom izuzetno brz. Dragovic pokazao da je klasa, maltene sezona bez greske jbt, kad ga gledas cini se da je to prelagano i da to svaki stoper moze. Kanga takodje na istom nivou, ali jos jednom pokazao i dokazao da je on mozda i najvazniji igrac za nasu igru, jer ima neverovatan osecaj za tempo i dinamiku. 

 

Borjan u nekom manjem padu forme, i samo se plasim toga da ne postanemo njegovi robovi, kao sto su to komse imali prilike da prozive sa Stojkovicem koji je dobar golman, ali je godinama propadao i na kraju je isutiran iz kluba kad je direktno uticao u nekim ispadanjima.

 

Sanogo je takodje po mom misljenju ove sezone bio i bolji nego prosle, nekako je sigurnije delovao, opustenije, pa cak i agilnije, sto je cudno, jer ne postaje mladji.

 

Ben preslabo usao u sezonu, ali on je prosto neko od koga tacno znas sta mozes da ocekujes i podizao je nivo igre kako je sve odmicalo. Na kraju par vaznih golova, i sledece sezone bi mi bio prvi dzoker bukvalno, jer mu je dosta i 15 minuta da da gol.

 

Erakovic jeste napredovao mnogo, ali treba uzeti u obzir faktor Dragovic. On ima dobre predispozicije, ali nije jos uvek to to, jer i dalje ume da kiksne, a to se u Evropi ne prasta ni blizu kao ovde, gde si uljuljkan.

 

Gajic je jesenas bio mozda i nas najgori igrac, ali se i on digao tokom proleca, medjutim, neozbiljna mi je on opcija za bilo sta nazalost. Jednostavno je prelos nazad, a ni u napadu ne briljira, iako voli da bude stalno na protivnickoj polovini.

 

Pavkova sam se umorio da gledam, iako i dalje ima tekme gde ume da postigne gol, probije bunker itd. Ali on cim stekne kakav takav status, krene automatski manje da trci i vise da se slepa na ekipu u nadji da ce ga neko pogoditi. Idealno bi bilo sad da se rastanemo, a da mi pored Ohija dovedemo jos jednog spica.

 

Ohi je korektan, ali ga premalo ima u igri, sto je kod mene izuzetno bitno za spica. Ume da da gol, iako se cini da ume i da promasi zicer, al veci je problem sto on kad ne da gol, bukvalno ima minus ucinak i prakticno mu se sve svodi na to.

 

Za Picinija sam vec rekao da mi se ne svidja, ali ima fiziku koja deluje impresivno i sta znam, dacu mu neki jos kredit do zime, ali fudbalski je meni to mnogo tanko. Imao sam razmenu misljenja s nekim forumasem kom je Picini dobar tehnicar, meni on s loptom deluje kao Gobeljic, a kad je doda, to deluje jos i gore.

 

Pankov je danas usao vrv da se oprosti. On prosto nema kvalitet ni blizu za ovakav broj utakmica kakav je igrao i bolje da se okrenemo Djuricu i Lekovicu od kojih bi moglo biti nesto.

 

Krsticica mi je mozda i najmucnije da vidim. Igra na toj poziciji trkaca, a deluje da ima najmanje snage. Licno se nadam da nece biti tu sledece sezone, jer je greh svaki minut koji pojede malom Stankovicu.

 

Srnic mi je takodje mucan za gledanje, ali manje od Krsticica, jer za njega mucenog bih bar mogao da nadjem 2,3 utakmice ove sezone u kojima je bio dobar. Krsticic bukvalno 0.

 

Gobeljic je odradio svoje u Zvezdi, i ono sto me zanima je koji ce mu sledeci klub biti. Bukvalno se ne bih iznenadio da se vrati u Napredak.

 

Bakajoko je naravno totalni promasaj, sto se vidi kad god pipne loptu. Kako je to promaklo ovima u Zvezdi ili bolje receno kako su okrenuli glavu da ispostuju Ivicu Pavlovica je sramno. Hajlajt njegovog boravka u Zvezdi je sto je izasao da uzme medalju sa sve telefonom sa nekom drecavo plavom maskom u ruci. 

 

Nikolicu bi najbolje bilo da ode na pozajmicu negde za sledecu sezonu, ali sumnjam da ce se to desiti. Steta sto ga nismo prodali kad je bilo vreme, ovako je izgubio sezonu zbog povrede, pojavili se talentovaniji, i mislim da ni on ne zna sta ce biti s njim.

 

Falko totalni promasaj, iako zna fudbala sto se vidi iz aviona. Ali to da zna fudbala vidi i onaj koji prima 0 evra, a to kako ce neko da se adaptira i slicno bi trebalo da cene oni koji primaju nekoliko hiljada evra mesecno. Lik koji ne zna engleski, koji se cak ni u Leceu ni sa kim nije druzio, koji nije hteo da napusta Italiju do tad, jebiga, nesto tu ne valja.

 

Stanic je top prospekt, svaka cast onome ko ga je iskopao.

 

Motika ima stofa, ali se realno ocekivalo vise od nekog ko je placen te pare. Ipak, nije nesto ni igrao, bukvalno ne znam dal je dve utakmice poceo.

 

Dioni nije neki znalac, ali mogla je neka veca korist da se izvuce od njega. 

 

Risairo je potpuni promasaj jer je dosao zadnjeg dana prelaznog roka, totalno neplanski i tako je i ispao na kraju. Mislim da ni on ne zna sta radi ovde.

 

Eto, mislim da sam sve pomenuo, sem golmana koji nisu Borjan, i ovih klinaca Djurica, Radulovica i Stankovica koji nisu ni igrali.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, K.Dot said:

Ali kakva neopevana budaletina moraš da budeš da u trenutku kada napadaš, gol visi u vazduhu, ti vadiš napadača i ubacuješ još jednog štopera. Ne bih voleo da izgubimo titulu ali nadam se da ovog našmrkanog diletenta više neću gledati u klubu. Kako se ne zajebaše italijani da ga uzmu.

Umesto da natrpaš ove, da se proslavi titula kako dolikuje, nama Ben igra špica a mi se branimo i zadržavamo vreme. Fuj

Pa onda još izvadi i Ivanića, jedinog koji je opasan po gol.

Sektas i psiho. Idi navijaj za Siti,Psg i druga govnA dunsteru , da je pogresio pogresio jebal ovo se ne pise sekto

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Cestitke ekipi na tituli. Nije bilo naivno na polusezoni kada smo imali 5 bodova zaostatka za rivalom koji nije mogao nigde da kiksne i trebalo je pripremiti psihicki ekipu za ovakav preokret na tabeli. Na kraju je nas kvalitet dosao do izrazaja i prevagnuo na nasu stranu, pogotovo u onom prvom derbiju ove godine kada smo morali da napadnemo i pobedimo i lepo je sto su bas medjusobni dueli odlucili sampiona. Ako se ne racunaju derbi utakmice zavrsili bi kao drugoplasirani sto je zanimljivo ako se uzme u obzir sta izjavljuje trener iz komsiluka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Postali smo klub koji strepi od prelaznog roka. Ne znas koji je strah veci, da li od ostanka balvana, dolaska nekih novih idiota, povratka nekih za koje smo mislili da vise i ne igraju lopte. Sve njih treba uklopiti u "tako se osvaja titula" viziju dunstera na klupi.  

 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pa što se tiče odlazaka ako dobiju dobre ponude za Ivanića i Erakovića, verovatno će ih pustiti da idu (prodati).

 

Od ostatka ekipe Dioni se vraća sa pozajmice, mislim da je izvestan i odlazak Bakajoka, a vrlo verovatno i Pankova, Pavkova, Gobeljića.

 

Jedimo je situacija oko Kange nejasna, mislim da i on ukoliko bude dobio ponudu će biti pušten.

 

Pojačanja su u magli, ali možda je i bolje tako. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Juan said:

 

 

Jedimo je situacija oko Kange nejasna, mislim da i on ukoliko bude dobio ponudu će biti pušten.

Jedino ako zele da pucaju sami sebi u kolena posto nisu sposobni da dovedu ni priblzno dobrog igraca kao sto je Kanga. Kangu bih zadrzao do penzije, kad ga nema na terenu ne postoji nasa igra. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Ahmet Sabo said:

Jedino ako zele da pucaju sami sebi u kolena posto nisu sposobni da dovedu ni priblzno dobrog igraca kao sto je Kanga. Kangu bih zadrzao do penzije, kad ga nema na terenu ne postoji nasa igra. 

Slažem se, ali kako sam ja razumeo nije na spisku igrača koji nisu za prodaju. Što može da znači da već ima ponuda, ali i ne mora da znači.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Pa što se tiče odlazaka ako dobiju dobre ponude za Ivanića i Erakovića, verovatno će ih pustiti da idu (prodati).

 

Od ostatka ekipe Dioni se vraća sa pozajmice, mislim da je izvestan i odlazak Bakajoka, a vrlo verovatno i Pankova, Pavkova, Gobeljića.

 

Jedimo je situacija oko Kange nejasna, mislim da i on ukoliko bude dobio ponudu će biti pušten.

 

Pojačanja su u magli, ali možda je i bolje tako. 

Ta magla je kao ona Karpenterova, iz nje izlecu uglavnom bas takvi.

Link to comment
Share on other sites

Kangu sa 32 niko nece da kupi, ne samo njega neko bilo kod iz JSL sa 30+, a Kanga igra fudbal zivota u Zvezdi, ubedljivo najbolja sezona racunajuci oba mandata. Isto se odnosi i na Ivanica. Naredna sezona za klub donosi 30 mil evra i teorije nema da se proda bilo ko, pa cak i da dodje ponuda od par miliona za nosioce. Osovina Borjan, Rodic, Dragovic, Sanogo, Kanga, Ivanic, Katai treba da ostane i naredne sezone, ali obavezno se mora krenuti u blagi ribilding i ubaciviati mladje snage, da li su to nasi klinci, pre svega mislim na Stankovica za kojeg mislim da jedini od svih trenutno moze najvise da isporuci u startnih 11, cak mislim i da mora da se forsira mnogo vise nego do sada, pa cak i Radulovic, koji ima puter levu nogu, koja se u svetu fudbala uvek neobicno visoko cenila i cenice se. 

 

Da li cemo dovoditi Ada ili nekod slicnog mladog lava sa jakim plucima i da moze puno da trci i da zna fudbala, to ne znam , ali morace da razmisljaju u tom pravcu, jer smo matora ekipa sa 30+ su svi nosioci. I ove sezone smo nemali broj utakmica gde je to bilo vidljivo, ali jednostavno nominalni kvalitet tima je suvise veliki da bi to JSL ligasi iskoriscavali, ali they aint getting younger, tako da hteo ne hteo, moras da ubacujes mlade snage. 

 

A onda dolazi cuvena skauting sluzba....

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno, cestitke za titulu, rezultati sve govore 15 1 0 u prolecenom delu, Dejan ce reci da svi mogu da mu pljunu pod prozor i jeste tako, rezultati su jedino merilo, ali zaludjenici poput nas, gledamo sve i kako ko trci, govor tela, izmene, na nama je da kritikujemo i da ih ucinimo jos boljim , ako je to moguce, ali ovakve izmene ne mogu da se bace ispod tepih jer su protiv istorije FKCZ. 

 

Kao kad momak i devojka setaju po parku, cveta vanvremenska ljubav, ludi jedno za drugim, devojka se okrene prema momku, nasmejana, krene prema njemu kao da hoce da ga poljubi i onda mu opali samarcinu od kojih mu se glavi zanese u stranu. E tako, sam se ja osecao kad je izvrsio onu izmenu u 55 min. Potpuno normalna reakcija momka bi bila da pita " Koj kurton si to uradili , jebote??? WTF, cemu to , trazim objasnjenje! " I ne, nije u pitanju sala i zajebancija, vec je ozbiljna zviznula samarcinu. 

 

E tako i mi navijaci, ma koliko voleli Zvezdu i bili ludi, zahtevamo objasnjenje zasto je izvrsena izmena kojom se ismejava cela istorija FKCZa??? 

 

Doslovno mi je bilo muka u tom trenutku da sam hteo da ugasim TV, jebote, nekad se pitam da li je Dejan troll pa nas sve onako skupa zeza ili je takav kakav jeste, nerazuman u nekim trenucima. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

prioritet treba da bude da u narednih 10 dana otkačimo sve koji nisu za Zvezdu

Bakajoko, Rišario, Dioni, Srnić, Gobeljić, Pankov, Pavkov, Falko, pod obavezno moraju da dobiju poruku da nemaju šta da traže u klubu

ako ima nekih masnih ponuda može se prodati najviše dva igrača i onda krenuti u popunjavanje ekipe kvalitetnim pojačanjima

 

to bi trebalo da imamo ozbiljan klub ali znamo da će biti muljanja i šibicarenja oko svakog transfera

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Naravno, cestitke za titulu, rezultati sve govore 15 1 0 u prolecenom delu, Dejan ce reci da svi mogu da mu pljunu pod prozor i jeste tako, rezultati su jedino merilo, ali zaludjenici poput nas, gledamo sve i kako ko trci, govor tela, izmene, na nama je da kritikujemo i da ih ucinimo jos boljim , ako je to moguce, ali ovakve izmene ne mogu da se bace ispod tepih jer su protiv istorije FKCZ. 

 

Kao kad momak i devojka setaju po parku, cveta vanvremenska ljubav, ludi jedno za drugim, devojka se okrene prema momku, nasmejana, krene prema njemu kao da hoce da ga poljubi i onda mu opali samarcinu od kojih mu se glavi zanese u stranu. E tako, sam se ja osecao kad je izvrsio onu izmenu u 55 min. Potpuno normalna reakcija momka bi bila da pita " Koj kurton si to uradili , jebote??? WTF, cemu to , trazim objasnjenje! " I ne, nije u pitanju sala i zajebancija, vec je ozbiljna zviznula samarcinu. 

 

E tako i mi navijaci, ma koliko voleli Zvezdu i bili ludi, zahtevamo objasnjenje zasto je izvrsena izmena kojom se ismejava cela istorija FKCZa??? 

 

Doslovno mi je bilo muka u tom trenutku da sam hteo da ugasim TV, jebote, nekad se pitam da li je Dejan troll pa nas sve onako skupa zeza ili je takav kakav jeste, nerazuman u nekim trenucima. 

Jos na 2:0 je bilo jasno da su prve izmene Srnic i Pankov. Nakon prve izmene gde je izveo ofanzivca i ubacio stopera Pankova igra nam je naglo pala i primili smo gol. Nekako je bilo logicno da nece dodatno da nam ubija igru sa uvodjenjem Srnica, ali djavola, vadi Ivanica i uvodi njega. Pravi bas sablonske izmene, cim je malo tesnija utakmica ubacuje defanzivce i "igrace od zadatka", a tek na 4-5 razlike ima hrabrosti da ubaci klince.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Steve Gerrard said:

Sektas i psiho. Idi navijaj za Siti,Psg i druga govnA dunsteru , da je pogresio pogresio jebal ovo se ne pise sekto

Senke Rsba setace po netu, lutati po Voxu, plasiti forumase

 

 

 

 

 

Nas prvi zadatak mora biti smena uprave pa tek onda Bakojoko i ostali. 

Ako ostalu Mrkela i Zvezdan, dzabe ide Bakajoko kad ce dodji opey neki Bakajoko

Kao sto je napokon sklonjen Gobeljic a na mala vrata dosli Srnic i Krsticic.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Čvarkov said:

FB-IMG-1653249222899.jpg

 

 

Ова доле позадина са краја 70тих је поред навијања гледала и фудбал, а 3,14кетина са клупе би некада за оно јуче добио такву порцију звиждука да би му још одзвањало у оној ћупини.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan Mićić said:

Pa mislim da Dioniju svakako istice pozajmica. Tako da se on nece vracati kod nas.

Ne bi iznenadilo da mu daju jos jednu sansu. Naravno, ako se trange frange procenti usaglase.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma koji zvizduci, da je ovo normalan klub nakom ovih izmena bi ga sacekao otkaz, jer tesko mi je da poverujem da bi trener Barse ili Ajaksa sebi dozvolio da kuci pred 100k ljudi protiv Alavesa ili Twentea, sebi dozvolio da izbaci spica i da ubaci stopera i da napravi autobus ispred golmana. Bruka nevidjena, da je 88 min, pa i da shvatim, ali ovo je nerazumno totalno. 

I naravno, taj stoper samo minut kasnije pocetnicki reaguje i namesta gol Vozdovcu, eto , toliko je ta izmena bila dobra, da je bar stabilizovala nesto, nego kurton, smanjili na 2 1, izgubila se igra i unela nervoza i panika, VAN SVAKE PAMETI I LOGIKE!

 

I ne, nemam nista protiv Dejana, nisam jedan od njegov antifanova, vec samo kritikujem nesto sto uzasno bode oci, vec dve sezone, a posebno sezonu unazad sa ovim katastrofalnim momentum sjebanitiz izmenama. 

Naravno, sve ovo ce proci neopazeno, titula, dominacija, bla bla, ali ce zato publike biti sve manje i manje na malim utakmicama. Isto kao i kod Milojevica koji je naposletku i otisao jer je oterao skoro sve sa stadiona svojim hrkljus fudbalom. 

 

Naravno, ovde treba razdovojiti Milojeviceve zasluge koje su enormne za dizanje Zvezde, on ce zlatnim slovim ostati upisan u istoriju kluba, ali isto tako necu da robujemo imenima, Milojevic je za taj posao zaradio ogroman novac i od Zvezde i u Aziji i obezbedio sebe i svoje potomstvo za 100 godina, tako da cist racun sto se toga tice, on je digao Zvezdu i naplatio, Zvezdasi su mu zahvalni, vecno ce se pamtiti, ali to ne znaci da cu da cutim na neke toliko ocigledne lose stvari koje bodu oci, pa nisam debil jebote.  

Posebno sto mi navijaci od Zvezde ne dobijamo materijalno nista, samo nervozu, a oni od Zvezde uzmu stanove, placeve, vozila, evre , vikendice, lep zivot. I naravno da imam svo pravo ovog sveta da kritikujem nesto sto mi smeta i sto bode oci uzasno i potpuno van svake logike se radi. I to nema veze ni sa dominacijom ni sa rezultatima, sa nista, evo, to radimo mi navijaci i u trenucim kad vezujemo 5 titula u nizu, da ne bude posle da se kritikuje samo kad nema uspeha. 

A uopste ne volim da kritikujem niti sam od tih ljudi, ali kad nesto tako ocito bode oci i bukvalno se daje samar navijacima, sta drugo da radim????

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...