Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

2 minutes ago, goldberg said:

 

Pa nasa realnost i nije pobeda nad Realom, verovatno nikada vise nece ni biti.

 

Nivo koji mozemo da dohvatimo su klubovi kvaliteta Brage. Stankovic apsolutno ima svako pravo da se raduje istorijskom uspehu koji je klub napravio i sto je upravo on bio deo te istorije.

 

To vreme od pre 30 godina je drugo vreme, druga drzava, bukvalno kao da su drugi klubovi, drugi sistem je bio, sve je bilo drugacije i to vreme se vise nece ponoviti.

 

Zasto onda osporavati pravo treneru da se raduje uspehu koji smo samo mogli da sanjamo 25 godina? Da li sutra ako Radnicki iz Nisa ili Vojvodina prodju u grupnu fazu LE treba neko da kaze, "e, ali secate se kada su oni igrali 1/4 finala?"

 

Sa druge strane, LS je takmicenje kome apsolutno ne pripadamo - jedino sto tamo mozemo da dobijemo su blamaze i katastrofe. Tu nam je plafon to 3. mesto i tome i treba da tezimo, da opet igramo LE i pokusamo tu da odemo sto dalje. Za sve ostalo, pa kad budemo svi imali vrhunske uslove za zivot kao u vreme SFRJ i kad se budemo vratili u to vreme, mozemo i da sanjamo o LS.

 

Wow, dočekah da se slažem s Goldbergom of A do Š. 

Link to comment
Share on other sites

I ovo jeste veci uspeh od plasmana u LS do kojeg smo dosli tako sto smo pobedjivali Suduve , Spartakse i Trnave i na guzove prolazili Young Boyse i Kopenahgen i Salzburg, realno , sada smo bili u grupi gde smo morali 6 , sest slovima, puta da igramo utakmice sa timovima koji nisu nista slabiji od tadasnjih Salzburga i Kopenhagena, mozda je malo Salzburg tada bio jaci od sadasnje Brage, ali ne za nesto puno, dakle, ovo jeste veci uspeh , ako cemo da seciramo detalj po detalj, veci uspeh od plasmana u LS. 

 

Ali plasman u LS samo po sebi jeste veliki uspeh jer donosi glamur i novac, ali i 1/8 donosi isto tako dosta love i koefijenta, mislim da smo dosli do cifre od oko 15 miliona zaradjenih do sada, kad se uzmu u obzir TV prava i ulaznice, plus ce verovatno da bude neki jak dvomec u 1/8 i realno je da bude 60k ljudi tada. 

 

Pobeda nad Liverpool je vrednija od svih ovih pobeda u ovoj grupi, ali i dalje  mislim da je plasman u 1/8 veci uspeh nego 4to mesto u LS. 

Shvatite da mi nemamo kvalitet za LS, osim da budemo fenjerasi ili da mozda budemo treci, kao sto smo mogli da budemo u grupi sa Olimpijakosom, ali poenta je da smo tamo statisti jebeni i sluzimo za punjenje, ne samo mi, vec i slicni klubovi nama. LS je prejako takmicenje i moras da jacas kao klub da bi mogao da se koljes sa njima, kao Salzburg recimo sto radi postepeno i jaca kao klub. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Da, iznosiš ga veoma snishodljivim tonom.

 

Itekako pratim fudbal i stojim iza napisanog.

 

Tvoje je da se ne složiš, ali osnova diskusije je poštovanje sagovornika.

 

Ok, samo još ovo, i neću više, obećavam.

  

26 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

U ligi evrope timovi iz jakih liga igraju preko kurca.

 

Timovi iz jakih liga:

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Pa druže Golberže, ja se sve slažem. Samo...nekada je bila realnost dobiti Real.

 

Danas nam pre svega fali mnogo više skromnosti.

 

Možda ja nisam gledao istu utakmicu kao Deki, možda. Ali ovo svakako nije bilo blistavo veče.

 

Ponoviću, uspeh jeste ali nije da sad svi posvršavsmo.

 

Niko i ne skace do plafona od radosti, ali jeste veliki uspeh. Treba da gledamo celu sliku, da igramo vec pet sezona zaredom Evropu i to 3x dolazimo do proleca. Dva puta nismo dosli jer smo igrali LS, pa i tada nas jer par minuta delilo da prodjemo, promasen penal u Pireju i primljen gol iz penala par minuta pred kraj. 

 

Dakle, 3x od 5 sezona prolece, moglo je i 4ti puta. Gomila jakih utakmica, dosta uzetih poena na gostovanjima i veceri slicna ovoj sada. Ljudi se raduju zato sto klub koliko toliko ide napred, iako smo svesni da imamo mafijase u upravi i da dobar deo novca se izvlaci iz kluba. Ali prosecan navijac se raduje i malim stvarima i zasto sada i da mu prigovaramo i za te male stvari , sto im se raduje. Nek se raduje, ako ga to cini srecnim u datom trenutku, sta ima ovde neko da otvara oci tom i tom navijacu da zapravo je u zabludi. Pa neki zivi u zabludi i tih par sati ili par dana. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Pa recimo, meni je veci uspeh dobiti buduceg sampiona Evrope u LS nego mocni Ludogorec u LE. Ovo jeste ogroman uspeh, ali ulazak u evropski krem, pa makar bili i cetvrti u onoj grupi smrti gde smo i uzeli cetiri boda,  je nesto neuporedivo.

Ovako izdvojeno, Liverpul vs. Ludogorec jeste neuporedivo. 

Ali pobeda na toj jednoj utakmici i poslednje mesto u grupi vs. 1/8 finala LE...za mene ipak je razlika na ovoj drugoj strani. 

Možemo da gledamo i striktno statističkim činjenicama, a ne subjektivno. Ovogodišnji koeficijent je veći od svih ostalih sezona pojedinačno za ovih 30 godina : ) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Niko i ne sece vene od radosti, ali jeste veliki uspeh. Treba da gledamo celu sliku, da igramo vec pet sezona zaredom Evropu i to 3x dolazimo do proleca. Dva puta nismo dosli jer smo igrali LS, pa i tada nas jer par minuta delilo da prodjemo, promasen penal u Pireju i primljen gol iz penala par minuta pred kraj. 

 

Dakle, 3x od 5 sezona prolece, moglo je i 4ti puta. Gomila jakih utakmica, dosta uzetih poena na gostovanjima i veceri slicna ovoj sada. Ljudi se raduju zato sto klub koliko toliko ide napred, iako smo svesni da imamo mafijase u upravi i da dobar deo novca se izvlaci iz kluba. Ali prosecan navijac se raduje i malim stvarima i zasto sada i da mu prigovaramo i za te male stvari , sto im se raduje. Nek se raduje, ako ga to cini srecnim u datom trenutku, sta ima ovde neko da otvara oci tom i tom navijacu da zapravo je u zabludi. Pa neki zivi u zabludi i tih par sati ili par dana. 

 

I da dodam: dok pričamo ovde o nekakvom Terzi, Mrkeli, za koje svi znamo ko su i šta su, i svi se slažemo, niko ni da spomene Dragovića, Kataija, Ivanića, Kangu, Borjana, Sanoga, Degeneka, Rodića... Stvarno su uradili velike stvari u ovih par godina. Kapa dole. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

I da dodam: dok pričamo ovde o nekakvom Terzi, Mrkeli, za koje svi znamo ko su i šta su, i svi se slažemo, niko ni da spomene Dragovića, Kataija, Ivanića, Kangu, Borjana, Sanoga, Degeneka, Rodića... Stvarno su uradili velike stvari u ovih par godina. Kapa dole. 

Bravo! Naravno da mnoge stvari nisu idealne, pa ni dobre u nasem klubu. Ali da li treba sve da ocrnimo, svaki uspeh da obesmislimo. 

 

Ako nista, makar osvrt i fokus na neke heroje koji nose nas dres. Ima ih. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ogroman uspjeh i po meni bez dileme veći od ulaska u LS.

 

Mislim da su ljudi uglavnom negativni zbog forsiranje nekih igrača kojima nije mjesto u klubu tipa mrtvi Gobeljić koji je godinama tu iako nema pojma.

 

Nevjerovatno mi je da se zamjera Stankoviću za radovanje i euforiju, do skora nismo mogli ni da se plasiramo u LE nikako i da ne nabrajam od koga smo ispadali.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, pantelia said:

Da li je moguce da se zamera radovanje posle, realno, ogromnog uspeha?

 

Sad ekipa ide i odredjuje stepen radovanja, naopako ako se poradujes vise nego sto je dozvoljeno.

 

Strasno.

Zašto je većina ljudi u Srbiji postala klasična pink rijaliti masa?

Ko bre ovde zamera radovanje nakon osvojenog prvog mesta i plasmana u osminu finala LE?

Gde si ti video takav komentar?

Ono što se zamera je netačna, nadam se ne i svesno plasirana izjava od strane trenera Stankovića da je ovo što je on postigao sa ekipom najveći uspeh od Barija, Objasnili smo da to nije tačno i  totalno je nepotrebno ubacio u trenutku kad je zasluženo slavio sa svojom ekipom. Dakle kritika je na mestu i nikakvo izvrtanje činjenica neće oprati tu njegovu grešku!

 

Šro se tiče same utakmice, igrali smo na rezultat. Igrali smo sa timom koji mora da igra( bolje da to objasni trener zašto neznalice mora da igraju) i ostvarili smo rezultat. Neko od nas navijača i kad se ostvari rezultat pogleda kako smo igrali i gde smo pravili grešeke a neko zadovoljan rezultatom slavi i ne obazire se na na greške. pemetni ljudi uče i iz grešaka ali izgleda da je pamet u FKCZ zabranjena reč.

 

Edited by Perkos2
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Perkos2 said:

Zašto je većina ljudi u Srbiji postala klasična pink rijaliti masa?

Ko bre ovde zamera radovanje nakon osvojenog prvog mesta i plasmana u osminu finala LE?

Gde si ti video takav komentar?

Ono što se zamera je netačna, nadam se ne i svesno plasirana izjava od strane trenera Stankovića da je ovo što je on postigao sa ekipom najveći uspeh od Barija, Objasnili smo da to nije tačno i  totalno je nepotrebno ubacio u trenutku kad je zasluženo slavio sa svojom ekipom. Dakle kritika je na mestu i nikakvo izvrtanje činjenica neće oprati tu njegovu grešku!

 

Šro se tiče same utakmice, igrali smo na rezultat. Igrali smo sa timom koji mora da igra( bolje da to objasni trener zašto neznalice mora da igraju) i ostvarili smo rezultat. Neko od nas navijača i kad se ostvari rezultat pogleda kako smo igrali i gde smo pravili grešeke a neko zadovoljan rezultatom slavi i ne obazire se na na greške. pemetni ljudi uče i iz grešaka ali izgleda da je pamet u FKCZ zabranjena reč.

 


Šta smo objasnili, da nije najveći uspeh u poslednjih 30 godina, nego ipak samo 29? 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Pa igraju jaki timovi ali im nije prestižno takmičenje i često igraju sa rezervnom postavom.

 

A razlog što osvajaju je taj što su i takvi opet mnogo jači od ove ostale boranije.

 

A kad već dođu do polufinala, onda se i potrude.

Ok, svako ima pravo da na određene stvari da gleda na svoj način i apsolutno nema nikakvog smisla da ubeđujemo jedni druge šta je uspeh, šta nije...to je kako ko gleda na stvari.

Moje gledište je da je ovo zaista najveći uspeh, ne naravno od Barija, ali od sezone iza tog Barija. Ako ništa drugo činjenica da smo do sada u ovoj sezoni nakupili 12 bodova za koeficijent to jasno govori. Mi smo sada u jako probranom društvu i jednostavno treba slaviti, opustiti se i uživati. 
Stoji ono što sam napisao pre nekoliko dana, da bez obzira na ovo mi moramo da pravimo rez u ekipi i da se oslobodimo balasta tamo gde taj balast očigledno postoji i da se ne zavaravamo ovim rezultatima.

Što se tiče proslave Stankovića, pa ima pravo da proslavlja onako kako oseća u tom trenutku. Koliko sam ja video, on je kulturno prišao rukovao se sa suparničkim trenerom i onda počeo sa slavljem. Ništa on tu nije bolji niti gori od Klopa ili Murinja ili SImeonea, samo što imamo jako ružnu naviku da u svakoj prilici tražimo nešto za šta ćemo se uhvatiti, čak i tamo gde  toga nema..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Tunji Awojobi said:


Šta smo objasnili, da nije najveći uspeh u poslednjih 30 godina, nego ipak samo 29? 

opet izvrćeš kao da si politički analitičar😏 Stanković je izjavio da je ovo najveći uspeh od Barija a ne u zadnjih x godina. pošto nije najveći uspeh od Barija do danas ispao je šaban baš onaj najgluplji! 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

opet izvrćeš kao da si politički analitičar😏 Stanković je izjavio da je ovo najveći uspeh od Barija a ne u zadnjih x godina. pošto nije najveći uspeh od Barija do danas ispao je šaban baš onaj najgluplji! 

 

Neko ovde definitivno ispada šaban, samo nisam siguran da je to Stanković.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Perkos2 said:

opet izvrćeš kao da si politički analitičar😏 Stanković je izjavio da je ovo najveći uspeh od Barija a ne u zadnjih x godina. pošto nije najveći uspeh od Barija do danas ispao je šaban baš onaj najgluplji! 

Sa jedne strane imas prolaz kao prvi u grupi preko Ludogoreca, Mitjilanda, Brage, plus kvalifikacije, 12 bodova za klupski koeficijent, gomilu love, prolece i sansa da odes jos neku rundu dalje i udjes stvarno u klupsku istoriju.

Sa druge strane imas prolaz preko cetiri S- Suduve, Spartaksa, Spartaka i epski mec sa Salcburgom i kasnije trcanje sa najboljima i punjenje u LS uz epik sa Liverpulom. Dogodine Kopenhagen.

Stvar je ko sta preferira sta je vrednije, pa je malo glupo da se zove saban jer misli da je njegov uspeh veci. Saban je zbog drugih stvari. I on i uprava i neki igraci.

I da, zamera mu se i radovanje ovde.

 

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...