Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

4 minutes ago, NMX said:

Inače, zbog ove bande na tribinama Medina pobeda je još slađa. Šteta samo što ih opet nije naduvao kurcem kao 2019.

Svuda će publika imati svoje ljubimce i to je ok. Naravno da londonska publika nikoga sa neće voleti kao Feda i to je skroz ok s obzirom na dedine retultate tamo. Samo ta publika živi i zna tenis. Slično i sa Parizom i Melburnom.

A ova banda jebenih hilbilija kojima je skoro pa svejedno da li su dole no1, no27, kvalifikant ili goat, dokle god je zabava tu, dokle god to nije neki Rus ili drugi istocnjak. Ako moze izmedju setova da peva Shakira a izmedju gemova da ribe u toplesu nose na kartonu iznad glave broj sledeceg gema dok sa razglasa ide "Born in the USA". Stoko seljacka.

 

Tenis je jeeini sport gde zvizduci smetaju igracima, a na basketu i ostalim sportovima ljudi bukvalno vriste protivnickim igracima.

 

Jbga, mozda je doslo vreme da se ta navika promeni. Neki ljudi su platili kartu da se zabave, nije da ih vredjaju.

 

Zaradjuju milione, a ovamo ne smes uuu ili ale da im kazes.

 

Znam ja da se niko sada nece sloziti sa mnom, al bar Srbima ne bi trebalo to preterano da smeta 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima simbolike u onim Novakovim suzama. Celu svoju karijeru zeleo je da se dopadne svima, da ga vole, pokazuju ljubav... Dobio je na kraju nesto sto samo lici na to. Dobio je reakciju amorfne mase koja je srecna sto je deo cirkusa koji je kao bitan za nesto i o cemu ce, uz objasnenje da je tog dana bio izvrstan burger, moci da prica o tome. Vise je Novaku vredelo iskrenih par glasova podrske u noci kada je razvalio Rodika, vise je vredela Maša i onih stotinak navijaca koji su nadglasali nevaspitanu masu koja je klicala Federeru. Juce je Novak dobio svoje konje vrane, na tribini razigrane. Sve je dobio, nista imao nije.

Novak je sinoc bio najusamljeniji covek. Celog zivota se ganja sa dvojicom velikih, sinoc, a i ceo turnir, su mu nedostajali. Kao da se stalni okretao i pitao se gde su. Poceo je da gubi turnire gde njih nema. Njih trojica zajedno su bili odbrambeni bedem pred mladim lavovima, sada je Novak ostao sam. A mladi nasrću.

Sta dalje. Kraj je tu negde, ne toliko daleko, mozda ne i tako blizu. Novak od ovoga mozda moze bolje, Meda i Zverev sigurno mogu bolje. Glava dobija, ali i telo se pita.

Na redu je AO, Novakov dom. Videcemo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ja sam Noletovim rezultatima ove godine prezadovoljan; verujem da se tako osecaju svi njegovi fanovi, a da ce za par nedelja i on, kad se sve slegne, biti tog stanovista. Prebacio je sve sto smo od njega ocekivali tamo negde pred AO. Zao mi je ovog finala, ali kad razmislim... Covek je vezao tri GS titule - sta dalje da se prica? Kako to osporiti? Istorija je ionako njegova, o Calendar Slam niko nije pricao do ove godine. Sad je malo skinuo pritisak sa sebe, i ocekujem da vise igra za svoju dusu nego za neke rekorde. Idemo kuci, na AO, da zalecimo ove suze titulom broj 21.

 

Nije kraj!

Edited by Prijatelj Mitar
  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Meda u svom intervjuu kaže da Novak definitivno nije bio na maksimumu, videli smo ga kako igra bolje, ali je pitanje da li bih ga pobedio da je bio u boljem izdanju. To nikad nećemo saznati.

 

Dok se ovde pišu šbbkbb priče i naziva brukanjem kad izgubiš od boljeg od sebe, uz konstatacije da bi jedino prihvatljivo bilo izgubiti od Nadala ili Federera. Tu postoji samo jedan mali problem... Ni jedan ni drugi nisu uspeli da ”unište” Novaka na betonu kao Danil sinoć. Zato nisu ni pobeđivali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, berti said:

Ima simbolike u onim Novakovim suzama. Celu svoju karijeru zeleo je da se dopadne svima, da ga vole, pokazuju ljubav... Dobio je na kraju nesto sto samo lici na to. Dobio je reakciju amorfne mase koja je srecna sto je deo cirkusa koji je kao bitan za nesto i o cemu ce, uz objasnenje da je tog dana bio izvrstan burger, moci da prica o tome. Vise je Novaku vredelo iskrenih par glasova podrske u noci kada je razvalio Rodika, vise je vredela Maša i onih stotinak navijaca koji su nadglasali nevaspitanu masu koja je klicala Federeru. Juce je Novak dobio svoje konje vrane, na tribini razigrane. Sve je dobio, nista imao nije.

Novak je sinoc bio najusamljeniji covek. Celog zivota se ganja sa dvojicom velikih, sinoc, a i ceo turnir, su mu nedostajali. Kao da se stalni okretao i pitao se gde su. Poceo je da gubi turnire gde njih nema. Njih trojica zajedno su bili odbrambeni bedem pred mladim lavovima, sada je Novak ostao sam. A mladi nasrću.

Sta dalje. Kraj je tu negde, ne toliko daleko, mozda ne i tako blizu. Novak od ovoga mozda moze bolje, Meda i Zverev sigurno mogu bolje. Glava dobija, ali i telo se pita.

Na redu je AO, Novakov dom. Videcemo.

 

 

Joj, nemojte ove patetike...

 

Ja bih sačekala da vidimo šta će biti dalje ne sa Novakom, već sa ovom sledećom trojkom-Cici, Dani i Saša...koliko će biti konstantni i kako će napredovati...

 

Ponavljam već koji put-sva trojica su bili tu cele godine, ali Novak je ipak uzeo tri slema i četvrto finale...malo li je...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Prijatelj Mitar said:

Ja sam Noletovim rezultatima ove godine prezadovoljan; verujem da se tako osecaju svi njegovi fanovi, a da ce za par nedelja i on, kad se sve slegne, biti tog stanovista. Prebacio je sve sto smo od njega ocekivali tamo negde pred AO. Zao mi je ovog finala, ali kad razmislim... Covek je vezao tri GS titule - sta dalje da se prica? Kako to osporiti? Istorija je ionako njegova, o Calendar Slam niko nije pricao do ove godine. Sad je malo skinuo pritisak sa sebe, i ocekujem da vise igra za svoju dusu nego za neke rekorde. Idemo kuci, na AO, da zalecimo ove suze titulom broj 21.

 

Nije kraj!

 

Bice i Novak zadovoljan kad se malo odmori i slegnu se utisci.

 

56 minutes ago, DameTIme said:

Ni jedan ni drugi nisu uspeli da ”unište” Novaka na betonu kao Danil sinoć. Zato nisu ni pobeđivali.

 

6-4 6-4 6-4 unistavanje? Ne bih rekao. Novak je i ovako slab ipak dostojanstveno izgubio. To da je Danil bio bolji je potpuno tacno, ali unistio on nije nikog.

 

1 hour ago, berti said:

Njih trojica zajedno su bili odbrambeni bedem pred mladim lavovima, sada je Novak ostao sam. A mladi nasrću.

 

Slazem se da nasrcu. Nole mozda ima jos sezonu da uzme koliko moze. To je to. Rafa i Roger su verovatno vec gotovi. Klinci su stasali.

47 minutes ago, stray_cat said:

Učešće na DUBLU OI - velika greška.

 

 

Edited by Hugo Punch
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hugo Punch said:

 

Bice i Novak zadovoljan kad se malo odmori i slegnu se utisci.

 

 

6-4 6-4 6-4 unistavanje? Ne bih rekao. Novak je i ovako slab ipak dostojanstveno izgubio. To da je Danil bio bolji je potpuno tacno, ali unistio on nije nikog.

 

 

Slazem se da nasrcu. Nole mozda ima jos sezonu da uzme koliko moze. To je to. Rafa i Roger su verovatno vec gotovi. Klinci su stasali.

 

Kao što vidiš, valjda, stavljeno je pod navodnike. Svako ko je gledao meč video je da ga je Medvedev izdominirao u svakom smislu, osetio je na svojoj koži kako on često dominira nad protivnicima kad nemaju rešenja. Rezultatski tako ne izgleda, ali ga tu jeste “uništio”.

 

Novak je svakako dostojanstveno izgubio i dostojanstveno to podneo, kao i uvek.

Link to comment
Share on other sites

Niko, na slem betonu, Noksu nije ubedljivo pobedio ko Medvedev (da ne računamo Safina baš na početku), bilo nekada davno 0-3 protiv Rođe, ali tada bila dva tajbrejka, 2017/2018 isto gubio ali i tad bili taj brejkovi/brejkovi, nikad nije izgubio a da nije uspeo ni da brejkne protivnika, tkd se može otkucati da ga je Medvedev uništio.

 

OI su ogromna greška, nebitno i da je osvojio oba zlata. Noksa je rodoljubiva/patriotska budalica, dobro je što će sad i Pariz 2024. da čeka, a usput i poneki slem da osvoji.

 

Odlična mu ide strategija samo slemovi, al' ne može u ovim godinama da ubacuje i druge "ciljeve" (tj OI).

 

Može da tempira formu 2 (ipo) puta u toku godine, za AO i RG/Vimbldon + šta ostane za US Open, sve preko toga (više) ne može.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stray_cat said:

Bravo za Medu, zaslužena pobeda.

 

Noksa loš, razvalio ga pritisak.

 

 

 

Jbg, možemo mi da pričamo do sutra o mentalnim gromadama kakvi su Big3 ali na kraju dana to su ljudi od krvi i mesa, sa vulkanima emocija koji kuljaju u njima, ma koliko hladno delovali na terenu. Smejemo se mi njihovim suzama, matori konji od 30+ godina plaču ali samo oni znaju sa kojim se pritiskom nose i koja su očekivanja. Fuckin' Roger Federer na TRAVI ima dva servisa za 21. slem i popušta pod pritiskom. Rafa ima volej na mreži u tajbrejku na terenu gde je izgubio dva meča u karijeri, šalje čist volej metar u aut i doppušta protivniku da mu uzme slem koji bi ga odveo na 3 razlike u odnosu na Novaka i možda i zakucao kao igrača sa najviše slemova ikada. Novak ima poslednji od 27 mečeva da ispiše istoriju, da uzme rekordni 21. slem i postavi CYGS, raspada se pod pritiskom. Naravno da ima do Novakove igre u tom meču sa Rogerom i te dve ML, naravno da ima do Novaka u tom meču sa Rafom, naravno da je Meda juče odigrao kao pravi šampion, hladnokrvno i pun gas sve vreme, sve to stoji. Jbg, zato su sva trojica toliki šampioni jer su dogurali dovde sa svim tim bremenom na leđima koje im je natovarila što javnost što kontinuitet njihovih rezultata. 

 

I naravno da će se raspasti nekada.

 

Sećam se 2019. posle onog Wimba, Boxy je napisala nešto tipa, parafraziram, odgledala, odbolovala, arhivirala i idemo dalje. Verujem da je tako i u glavama velike trojke.

 

Naravno da strašno boli Novakov poraz ali i on je deo sporta u kome je on najbolji u onome što radi. I ja zaista verujem u njegove reči (kao i Rafine ili Fedove posle velikih poraza) da zna kako da se podigne i nastavi dalje. Zato i jesu 3 najveća igrača u istoriji ove igre. 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:

Dobro jutro stevo, lep dan danas :smiley53:

 

Nije baš za poređenje ali je lep primer, što bi rekli predstavnici IRA nakon neuspešnog atentata na Megi Tačer u Brajtonu 1984. "vi ćete morati da imate sreću svaki sledeći put a mi samo jednom" :s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

 

Nije baš za poređenje ali je lep primer, što bi rekli predstavnici IRA nakon neuspešnog atentata na Megi Tačer u Brajtonu 1984. "vi ćete morati da imate sreću svaki sledeći put a mi samo jednom" :s_d:

 

Pravi Grand Slam je odbijen, ostalo cemo lako :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Izuzetno mi je teško da iskontrolišem radikalan stav, na osnovu kojeg bi zabranio tenis kao sport i igru zato što većina fanova i ljudi, širom sveta, koji prate taj sport misle da je neprimereno to što je Đoković prvo polomio reket, pa onda plakao. Poražavajuće za nas kao vrstu.
A propagiranje ovakvih pojava ne bi trebalo stimulisati.

Užasno. Jezivo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...