Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

Just now, Boxy said:
24 minutes ago, Dracarys said:
Aleksandar Makedonski je kao dete pokorio svet kao dete, lol
 
To su zapadnjaci izmislili, dete je otprilike sa petnaest godina, sve dalje godine su već zrele godine.

Pre su se devojcice udavale sa 12, a prosecan zivotni vek bio 30 godina, malo je glupo praviti takva poredjenja, zar ne?

Kakve veze ima godina udaje i kada je ko i koliko živeo, da li je pazio na svoje zdravlje itd... 

 

Ja govorim isključivo o tome kada je osoba već zrela. To prati psihofizički razvoj kada muškarci i žene dostignu kulminaciju rasta, pa posle određene pauze samo muškarci još malo porastu. To je čista biologija. E sad što ta ''deca'' postaju sve nesposobnija kako vreme prolazi, pa se nalaze razlozi i opravdanja, još malo, pa će deca biti i do 30-e, to je krivica roditelja, a i samog društva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Kakve veze ima godina udaje i kada je ko i koliko živeo, da li je pazio na svoje zdravlje itd... 

 

Ja govorim isključivo o tome kada je osoba već zrela. To prati psihofizički razvoj kada muškarci i žene dostignu kulminaciju rasta, pa posle određene pauze samo muškarci još malo porastu. To je čista biologija. E sad što ta ''deca'' postaju sve nesposobnija kako vreme prolazi, pa se nalaze razlozi i opravdanja, još malo, pa će deca biti i do 30-e, to je krivica roditelja, a i samog društva.

 

Ok, znaci sa 15 je dete, a sa 16 je skroz i apsolutno zrela osoba :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ma americki zakon je mnogo realniji - punoleCtvo sa 21

Sa 18 se jos ide u srednju skolu, kako zahtevati od osobe da bude samostalna ? I moja baba se udala sa 16, dobila oca sa 19, ali druga su to vremena bila

Kakva crna zrelost i samostalnost u 16-17 pa i do 20 kad se slusaju razna sranja od muzike, instagram obuzima mlade, tu sazrevanje dolazi tek kasnije neko pravo sazrevanje, uostalom od 18-26 osoba je adolescent... Sve su to invidiualni primeri ranijeg/kasnijeg sazrevanja ali cak i za mene koji imam 28 sve do 20/srednja skola su deca...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, delgado said:

Ma americki zakon je mnogo realniji - punoleCtvo sa 21

Sa 18 se jos ide u srednju skolu, kako zahtevati od osobe da bude samostalna ? I moja baba se udala sa 16, dobila oca sa 19, ali druga su to vremena bila

Kakva crna zrelost i samostalnost u 16-17 pa i do 20 kad se slusaju razna sranja od muzike, instagram obuzima mlade, tu sazrevanje dolazi tek kasnije neko pravo sazrevanje, uostalom od 18-26 osoba je adolescent... Sve su to invidiualni primeri ranijeg/kasnijeg sazrevanja ali cak i za mene koji imam 28 sve do 20/srednja skola su deca...

Koja druga vremena, leba ti i koliko godina ti imaš pa sudiš na osnovu muzike i instagrama :classic_laugh: 

Misliš neće u kujnu :lol_2: 

Upravo u Americi se mladi ljudi ranije osamostaljuju...

Ali ništa ne fali zakonima u Evropi, u nekim nordijskim zemljama (guglajte) deca starosti 12 godina odlučuju o svojoj eutanaziji...

Da ne idem dalje...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pise ti ovde lepo koliko imam

Ovo za kujnu sama podmeces, nigde nisam napisao

Pa druga vremena, gde dodje ugledno domacinstvo iz selendre i odredi e ova ce za naseg ovog da se uda i onda se sklopi brak ranije itd

U Americi se osamostaljaju ranije jer imaju gde da rade i da zarade dok u ovom govnetu od zemlje to nije slucaj

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, delgado said:

Pise ti ovde lepo koliko imam

Ovo za kujnu sama podmeces, nigde nisam napisao

Pa druga vremena, gde dodje ugledno domacinstvo iz selendre i odredi e ova ce za naseg ovog da se uda i onda se sklopi brak ranije itd

U Americi se osamostaljaju ranije jer imaju gde da rade i da zarade dok u ovom govnetu od zemlje to nije slucaj

...pa si izgubio nit i dosao do toga da ipak MOGU da zive samostalno, dakle nisu deca-my point... :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Dete si sve dok su ti zivi roditelji, nebitno koliko godina imaš. Ja cu mojima uvek biti klinac i to mi nimalo ne smeta,  štaviše. 

 

Zrelost je druga stvar koja takodje nema veze sa godinama,  kod nekoga dodje ranije kod nekoga kasnije, sve zavisi od života. 

 

Po meni bi se primjenjivao Američki zakon jer znam kakva sam sranja pravio i kako sam razmisljao sve do 21, 22 godine. Posle faksa skroz druga priča. 

 

Kao rodis dete sa 17 i ti si zrela osoba lol, kao da to ima ikakve veze. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam sinoć meč, igrao se sjajan tenis na početku, držao se Alkaraz sa bolovima koliko je mogao, imao je veliku šansu i da se vrati u prvi set, jer je u Feliksovom servis gemu za set imao tri uzastopne brejk lopte koje ni iskoristio. Šteta, delovalo mi je kao da može bez problema da se nosi i sa Feliksom..

 

Što se tiče Feliksa, njemu je ova predaja i dobrodošla, s obzirom na vreme provedeno na terenu, inače da je Alkaraz bio zdrav, išlo bi i ovo u 4h, ovako samo sat vremena. Ima i 3 dana odmora što mu posebno ide na ruku, maltene će eliminisati faktor umora.

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Helena said:

...pa si izgubio nit i dosao do toga da ipak MOGU da zive samostalno, dakle nisu deca-my point... :classic_tongue:

 

Pa covek moze da bude samostalan tako sto zivi ispod mosta u kartonu, i to je samostalnost, zar ne ? 
Fala qrtzu pa su retki slucajevi gde se devojke udaju ispod 20, i sto je generalno smanjen broj ljudi u sugavim selima (iz licnog iskustva mogu reci da su ljudi sa sela koji su jos ostali tamo najgora moguca stoka, zaostala, retardirana i bezobrazna) i sto ljudi uglavnom gledaju da steknu kakvu-takvu sigurnost pa onda radjaju/osnivaju porodice . . .

Velika je razlika izmedju 18 i 21, mislim kako si to koji kurac punoletan a jos ides u srednju skolu, i bukvalno si primoran da te roditelji izdrzavaju. Srednja skola je obavezna, i tu obavljanje nekog posla i samostalnog kesha nije bas moguce. A ko se odluci za studiranje, takodje nije samostalan jer treba placati ogromne troskove studija/stana/cega vec, a maaali broj ljudi je u stanju da studira ozbiljan fakultet i radi pa makar i part-time honorarni job.

 

 Tako da.... I ovde sam u pravu, ima li jos neka nova tema gde treba da izdominiram 😛  

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, delgado said:

 

Pa covek moze da bude samostalan tako sto zivi ispod mosta u kartonu, i to je samostalnost, zar ne ? 
Fala qrtzu pa su retki slucajevi gde se devojke udaju ispod 20, i sto je generalno smanjen broj ljudi u sugavim selima (iz licnog iskustva mogu reci da su ljudi sa sela koji su jos ostali tamo najgora moguca stoka, zaostala, retardirana i bezobrazna) i sto ljudi uglavnom gledaju da steknu kakvu-takvu sigurnost pa onda radjaju/osnivaju porodice . . .

Velika je razlika izmedju 18 i 21, mislim kako si to koji kurac punoletan a jos ides u srednju skolu, i bukvalno si primoran da te roditelji izdrzavaju. Srednja skola je obavezna, i tu obavljanje nekog posla i samostalnog kesha nije bas moguce. A ko se odluci za studiranje, takodje nije samostalan jer treba placati ogromne troskove studija/stana/cega vec, a maaali broj ljudi je u stanju da studira ozbiljan fakultet i radi pa makar i part-time honorarni job.

 

 Tako da.... I ovde sam u pravu, ima li jos neka nova tema gde treba da izdominiram 😛  

 

Sve,sve ali -bezobrazna ?

 

:classic_sad:

 

In other news

Prođe Mica Emica :heart:

Edited by Andrej
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...