Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

2019. je zaređao bio neki monstruozni niz uključujući finale W, mislim da se to prekida sa onim izgubljenim TB-om na završnom turniru protiv Tima. Iduće godine su stvari počele da se okreću ali pošto se pola sezone nije igralo teško je reći kada.

Čak nisam sigurna da je negativan ove sezone, zadnji put kad sam gledala bilo je nešto tipa 13-9, ali otada je izgubio još poneki, u svakom slučaju bitne je dobio samo protiv Zvereva na AO i Rafe na RG.

8 minutes ago, Dracarys said:

Voleo bih da vidim neku statistiku po sezonama win/loss TB

 

Zna se da ima negativan skor u ovoj sezoni, ali me zanima razlika u odnosu na prethodne sezone.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

 

Ja uopste nisam pricala da li on ima najmanju podrsku ili nema i zasto je to tako, nego da je preteran i dosadan narativ gde su Fedovi fanovi zli divljaci, a svi ostali gospoda koja se na tribinama ponasaju kao da su u pozoristu.

 

Jbg, ima vas najviše, ogroman fan-base. Nađe se tu svega i svačega, uključujući i divljake - važi i za ostale.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, implant said:

 

Jbg, ima vas najviše, ogroman fan-base. Nađe se tu svega i svačega, uključujući i divljake - važi i za ostale.

Potpuno se slazem, ne kazem da su svi fedfanovi divljaci, daleko od toga, ali ima ih medju ostrascenim bas divljaka. Nisam vidjala takve divljaka u drugim "fan bazama" ili su bar zanemarljivog broja ili manje agresivni

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, alcesta said:

Beretini će posle ovoga biti odmor u fizičkom smislu, nevezano za rezultat

Beretini ce posle ovoga biti odmor u svakom smislu. 

Ovaj decko je 3xinteligentniji od Beretinija. Strasni su mu skoro svi udarci, bolji od Beretinijevih, osim mozda servisa. Novak je sve to lepo rekao sinoc posle meca.

Kad je Novaku trebao set i po da krene da mu cita igru onda je jasno o kakvom igracu je rec.

Sto se navijaca tice mislim da nije tacno da Novak nema podrsku, preteruje se sa tim. Cinjenica je da su na US openu na tribinama, dok je Fed bio prisutan, bili njegovi fanovi koji su verovali da ako sto jace navijaju za njega mogu da ga (cak i omatorelog) poguraju do titule. A onda da bi pojacali efekat bilo je bitno navijati protiv njegovog najveceg rivala Novaka, urnisati ga na svakom mecu i navijati za njegovog protivnika ma ko on bio. 

Sinoc mu je protivnik bio Amer i bilo je za ocekivati da navijaju za njega ali nije bilo tako. Znaci na tribinama se pojavila neka druga publika... 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, implant said:

 

Jbg, ima vas najviše, ogroman fan-base. Nađe se tu svega i svačega, uključujući i divljake - važi i za ostale.

 

To i jeste poenta moje price, procentualno svuda ima isti broj idiota, samo je ovde najveci broj fanova.

Ali ovde je narativ takav da su svi Fed fanovi divljaci, a svi ostali fini...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites




Čak nisam sigurna da je negativan ove sezone, zadnji put kad sam gledala bilo je nešto tipa 13-9, ali otada je izgubio još poneki, u svakom slučaju bitne je dobio samo protiv Zvereva na AO i Rafe na RG.
 


Protiv Keija je bila statistika pred TB, i pisalo je da je Nole 10-10 ove godine. Tako da bi trebalo da je 10-11 sad. Al ko zna...



Beretini ce posle ovoga biti odmor u svakom smislu. 
Ovaj decko je 3xinteligentniji od Beretinija. Strasni su mu skoro svi udarci, bolji od Beretinijevih, osim mozda servisa. Novak je sve to lepo rekao sinoc posle meca.
Kad je Novaku trebao set i po da krene da mu cita igru onda je jasno o kakvom igracu je rec.
 


A ok, uvek mu treba više vremena da pročita nekog protiv koga igra prvi put. Nekad i par mečeva.
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Milica said:

Ovaj decko je 3xinteligentniji od Beretinija. Strasni su mu skoro svi udarci, bolji od Beretinijevih, osim mozda servisa.

Servis mu se ne može meriti sa Beretinijevim nikako, ali generalno igra mnogo bolji i raznovrsniji tenis, samo da još malo poraste i ojača :classic_smile:

A brine me više Novak nego Beretini, ništa na ovom turniru za njega ne ide lako i ne bi morao sam sebe da sapliće više nego što je neophodno. Ali makar je proveo više nego dovoljno sati na terenu dosad da nadoknadi manjak mečeva pre Njujorka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novak je sinoc u prvom setu delovao izbezumljeno, kao da mu ni jedan "senzor" ne radi :smiley5: Decko je igrao potpuno nepredvidivo, vracao sve i ispaljivao vinere iz nemogucih pozicija. I to je trajalo tako dugo! Meni je bilo fascinantno da neko tako mlad moze takvu agresivnu igru toliko dugo protiv Novaka da igra. Sto je  moja baka znala reci  za nesto sto nije videla do tad "Ovo je iz svih knjiga izaslo" :lol_2:

Decko je na mentalnom planu britka sablja! Ima i snagu u udarcima jedino sto je meni kod njega smetalo je to stegnuto disanje, a to se reflektuje onda i na telo, koje je takodje stegnuto i onda podloznije povredama. Slican problem po meni imaju Kei, Muguruca i Andresku. Ti neki ucestali uzdasi uz podizanje ramena i nakon toga brzi izdah. Moguce je da kod tenisera koji igraju napadacki tenis to tako mora ali sigurno nije dobro za telo. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Servis mu se ne može meriti sa Beretinijevim nikako, ali generalno igra mnogo bolji i raznovrsniji tenis, samo da još malo poraste i ojača :classic_smile:

A brine me više Novak nego Beretini, ništa na ovom turniru za njega ne ide lako i ne bi morao sam sebe da sapliće više nego što je neophodno. Ali makar je proveo više nego dovoljno sati na terenu dosad da nadoknadi manjak mečeva pre Njujorka.

 

Ne deluje mi kao da sam sebe sapliće, više da ga stižu psihički zamor i pritisak. I da, deluje neubedljivo, kao da ne može više da prebaci u onaj svoj higher gear po potrebi. Nije to neočekivano, ipak je on u finim sportskim godinama, ali kada sve sabereš ne izgleda mi moguće da osvoji. Beretinija verovatno prolazi, a ovo ostalo teško (ako sve bude po planu). Mislim da je odlazak na Olimpijadu bio katastrofalna greška u koracima mada razumem zašto je otišao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, implant said:

Ne deluje mi kao da sam sebe sapliće, više da ga stižu psihički zamor i pritisak.

Pa to sam i mislila, ne igra kao što može. Mada to je često njegovo izdanje u prvoj nedelji i na normalnim slemovima. Servis pre svega mora efikasniji da bude, ima poduže periode kad nestane bez traga.

 

Tek sam malopre videla ovo :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Vreme provedeno na terenu do 1/4

 

Novak 10.5h 

Beretini 12.1h

 

Zverev 7.3h

Haris 10h

 

Feliks 13.7h

Alkaraz 12.5h

 

Medvedev 7.5h

Van de Zandšulp 13.6h (bez računanja kvalifikacija koje je morao igrati)

------------------------------------------------------------------------------------

 

Nisam očekivao ovakav bilans, očekivao sam Novaka na većem broju sati. Medvedev i Zverev preodmorni. Medvedev će igrati protiv umornih igrača, ne vidim apsolutno nikakvu prepreku da Medvedev zaigra još jedno finale USO

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

 

To i jeste poenta moje price, procentualno svuda ima isti broj idiota, samo je ovde najveci broj fanova.

Ali ovde je narativ takav da su svi Fed fanovi divljaci, a svi ostali fini...

 

U ovoj konkretnoj raspravi nisam video da je neko proglasio sve Feđine fanove divljacima. Priča je bila o US Openu koji je u toku i onog iz 2015. (i 2010. i 2011.) na šta si ti izbacila ATP Kup kao argument protiv, što je po meni besmisleno. Tebi ne mora da bude, naravno.

 

Mislim, sve je ok, znam da se nećemo složiti i da cela ta priča ima dugačku istoriju u kojoj (po mom mišljenju) ima i nečega što nije samo puko navijačko prepucavanje i simpatija prema određenom stilu igre ili načinu ponašanja. Pošto se tek oko toga nećemo složiti, a nemoguće je ozbiljno razgovarati o razlozima za krajnje nekulturno ponašanje publike na većini turnira na kojima NĐ igra bez da se dotaknemo i te šire priče, bolje da ne ulazimo (opet) u to.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

 

U ovoj konkretnoj raspravi nisam video da je neko proglasio sve Feđine fanove divljacima. Priča je bila o US Openu koji je u toku i onog iz 2015. (i 2010. i 2011.) na šta si ti izbacila ATP Kup kao argument protiv, što je po meni besmisleno. Tebi ne mora da bude, naravno.

 

Mislim, sve je ok, znam da se nećemo složiti i da cela ta priča ima dugačku istoriju u kojoj (po mom mišljenju) ima i nečega što nije samo puko navijačko prepucavanje i simpatija prema određenom stilu igre ili načinu ponašanja. Pošto se tek oko toga nećemo složiti, a nemoguće je ozbiljno razgovarati o razlozima za krajnje nekulturno ponašanje publike na većini turnira na kojima NĐ igra bez da se dotaknemo i te šire priče, bolje da ne ulazimo (opet) u to.

 

 

Receno je da sigurno Fed fanovi ove godine ne dolaze toliko, pa je zato publika finija.

A tribine prepune navijaca sa RF kacketima...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...