Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Pola budzeta na Nejta i Holinsa ako se vrati u formu i Radonja ostane sledece sezone.Zapravo samo sutnuti ovo mrtvo telo u sastavu(3,4 igraca) i skupio si za dve ozbiljne plate.

Nejt ne znam kako psihicki izdrzava partije svojih saigraca.Danas na 5 razlike ide u brzu realizaciju,pogadja tezak sut(ne znam ni da li je imao promasaj za 2),zatim brani Smita 1na1 odlicno, tera ga na tezak sut i onda mu saigrac dozvoljava lagano ubacivanje u kos jer ne znamo da zagradimo.

Da ne pricam o tome sta trpi kad vidi ko ga zamenjuje,sve sto on stvori i rezultatski i koncepcijski na terenu to prospu Markovic i Ivanovic

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Otvorili su nas sa dva nabacivnja lopte Smita Kumadjeu za kucanje. Dva jebena nabacivanja jebenog Smita, jebenom Dzumandziju. Dobric se nesto glavi u blokovima, Kuzmic na nicijoj zemlji, strane pomoci nigde. To je to, to je opis ove utakmice. Ovo je toliko bilo ocajno, da ja ne znam ko je bio najgori... Radonjic, verovatno. Sezonu je umalo okrenuo sa Dedom na 5. Oni ostali bez Kumadjea, a mi sa Dedom prvi put na pet igramo u zadnjih 50sek. Mitrovic je odigrao nesto sto ja zovem TadijaDragicevicevska-partija-kad-je-bitno. Mrljavo, mekano, uplaseno. Glava je tu problem, a krenulo je sa onim bacanjima. Ona se nastavilo sa drvenim rukama i tragicnim defanzivnim gradjenjem. I ostali su mu pomogli da izgleda jos losije, ali samo pomogli. 

 

Voltersa moram izdvojiti. Inteligentno, prodor kad treba, ubrzati, usporiti, ne forsirati. Odlican. A Pefi i Dzoni... Pefi sem pasa Vajtu je uradio sve pogresno. Lenjo, sporo, u odbrani cunjasto... A Dzonijev napad me je podsecao na cuvenu Siminu Mortal Kombat odbranu mahanjem rukama. Toliko nekih pokreta, neuskladjenih, radi nicega... Kad smo kod nicega - Vajt. Rekoste meko. Ja cu dodati glupo. Razigrali su Sikmu on i Radonja. Morao je Deda da startuje na poluvremenu! Ma morao je da igra 35min kako je ostatak visokih delovao... Jos cu i Kalinu abolirati, mozda nije to ono cemu se nadamo, ali korektna partija. Naravno, nista preko toga.....

 

Bas sam razocaran, iako napisah ranije da u Berlinu nikako nismo favoriti... Ok, imamo sansu za iskupljenje u Kaunasu uz mec sezone u Minhenu... Stisnite muda bre!

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cavani said:

Vala jeste, sve po spisku

Jedino to objasnjava sto se ne trazi po mrezama njegovo silbovanje,secam se na pocetku sezone kakvih je komentara bilo za Ostina koji je drzao odbranu od prvog treninga verovatno i donosio nam pobede u derbiju i sl. a ovaj se raspada pred ocima svih i vidim nista.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Večeras stvarno nije fer. Ajde ispalio je onaj airball, ali to mu se ne more zameriti. Ja bi pre trražio da uzme još koji šut za 3 kad mu idu ispod bloka, nego da ga kritkujem zbog promašenog šuta. On i Davidovac jedini koji su danas nešto odigrali. Ostali u kontra ritmu.

 

I ne slažem se sa Cavanijem da nam nisu falili Lazić i Hollins. Itekako su falili. Ne samo zbog pritiska na loptu, gde se Lo nebi šetao kako bi hteo. I Smith je dosta prednosti pravio istrčavanjem iz blokova. Mislim da su prve tri akcije na utakmici napravili prednost na taj način. Protiv Hollinsa to nije moguče.

 

A možda i najbitnije. Da su bili njih dvojica u postavi, manje bi gledali na parketu neke koji su bili u strašnom kontra ritmu večeras

Dao je neko gore jako dobru analizu igra Albe, oni imaju dobar protok lopte i Sikmu kao distibutera lopti, nemaju klasicne bekove koji carine loptu ili vrte pik do besvesti pa da ih udavimo kao recimo bekove Makabija.

Bilo bi bolje svakako da su mogli Holins i Lazic da igraju, ali mislim da to nije presudno i da ne trebamo da trazimo izgovor u tome jer gotovo svima fale igraci zbog povreda ili korone, mnogima i po pet ili vise igraca nisu bilu u sastavu.

Nama Cirbes, Simon i Markovic ni sami ne znaju zasta dobijaju platu, a Ivanovic i Vajt nas urnisu.

Treba biti realan, ako ostanemo bez top8 to nece biti zbog nedostatka srece, vec zbog losih odluka i kadrovskih resenja.

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

Klasično obaranje energije pred najbitniji meč u sezoni koji igramo za 7 dana. Realno, nama ni ova pobeda ništa ne bi značila ako bi nas to koštalo snage za taj sledeći duel, pogotovo kad uzmemo u obzir činjenicu da je Makabi dobio dve neočekivane utakmice. 

Bajern ulazi u strašan ritam mečeva i realno je da neće dobiti preko jedne tekme (izuzev nas), a vrlo moguće da neće nijednu. Zato, ako dobijemo sve tri do kraja imamo ogromne šanse za top 8! 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Crni said:

Vajt je bezrazlozno zasticen od kritike.

Njegovog doprinosa nema ili je beznacajan, ipak meni deluje da covek posle povrede nije isti igrac. Nije nam za utehu, neko minimalno opravdanje ali barem isponabada slobodnjake za razliku od nekih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Geronimo said:

Jos cu i Kalinu abolirati, mozda nije to ono cemu se nadamo, ali korektna partija. Naravno, nista preko toga.....


Da je u pitanju stranac koji igra za svotu za koju igra Kalina ne da ga ne bi abolirali nego bi već neko vreme bio na tapetu kao prvi za odstrel. Večeras je delimično ispunio čuveno upozorenje posle meča sa Cibonom.

 

Izgubili smo u katastrofalno lošoj košarci, ovo i Panatanaikos su bile dve najlošije utakmice koje nisu ličile na EL. I opet smo izgubili od dva ipo košarkaša + nekoliko disciplinovanih fizikalaca. 

No, odigramo još tih nekoliko bitnih utakmica pa da onda podvlačimo crtu i svodimo utiske šta i gde su bili (najveći) promašaji. Ovako još ima šansi da se progutaju sopstvene reči ili još gore napraviti se lud i guslari drugu priču

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mind. said:

Klasično obaranje energije pred najbitniji meč u sezoni koji igramo za 7 dana. Realno, nama ni ova pobeda ništa ne bi značila ako bi nas to koštalo snage za taj sledeći duel, pogotovo kad uzmemo u obzir činjenicu da je Makabi dobio dve neočekivane utakmice. 

Bajern ulazi u strašan ritam mečeva i realno je da neće dobiti preko jedne tekme (izuzev nas), a vrlo moguće da neće nijednu. Zato, ako dobijemo sve tri do kraja imamo ogromne šanse za top 8! 

 

Nama je svaki mec veoma bitan jer nije svejedno sa koje pozicije ulazimo u PO.

 

Prosto, ako mi ne mozemo bez dva igraca da savladamo sve ove klubove u gostima, cemu da se nadamo protiv Barcelone? Ili cemo da kazemo, to je to, mi smo svoje ispunili, sada daj da budemo neka Murcia i puknemo 3:0 u PO, vazno je da smo tu?

 

Razumem da smo uspeli da prodjemo dalje kao 8. u konkurenciji Zenita, Unicsa i CSKA jer zaista tesko da smo mogli bolje od tog mesta. Ovako, zbog dva poraza od Albe, poraza od Asvela, imbecilnog poraza od Monaca i onakvog poraza u Atini mi cemo propustiti priliku da igramo sa protivnicima sa kojima mozemo da se nosimo nego molimo Boga da se nekako uguramo i puknemo 3:0. I onda Zalgiris ode na F4 upravo jer su se borili i izborili da igraju sa Olimpijakosom, a ne sa CSKA ili Barcom, a mi kazemo - pa sta, to je nerealno, a budzet, a ABA liga, a Kalis u junu?

 

Strasno sam razocaran, Kalinic i Mitrovic su bas lose odigrali, Ivanovic takodje lose, fakticki su jedino Nate, Davidovac i Dobric odigrali za vise nego dobru ocenu. Sad moramo da dobijemo sve tri i da se nadamo da ce Bayern dobiti jos dve pa u nekom krugu nekako da zavrsimo kao 7.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pero_Cameron said:

Nikad mi nece biti jasno kako mi gubimo protiv Albe, Panatinaikosa, Asvela, a vrlo verovatno i Zalgirisa, gde se ocekuje da dobijemo, a dobijamo Oly, Zenit, Uniks u gostima gde su nam sanse bile skoro nikakve

 

Pa upravo tako kako mi izgubimo protiv Albe, Panatinaikosa, Asvela, a vrlo verovatno i Zalgirisa Oly, Zenit, Uniks kod kuce izgube od nas. Mi smo iznenadili Uniks tamo, kao nas Alba u Beogradu, recimo. 

 

 

Evo vam neke kalkulacije. 

image.thumb.png.cd33993e3935ed17a547025adfdd7e9d.png

 

Alba, Fener - iako imaju jos 4 utakmice da odigraju nemaju gotovo nikakve sanse za top8 - Alba ce imati 2x back-to-back utakmice, a na 10 pobeda su. Za top8 je potrebno 13 ili 14 pobeda. Nema sanse sve da dobiju a izgubice barem jednu u Turskoj (Fener, pa Efes), i gostuju na kraju Monaku. S druge strane Fener nema zgusnut raspored ali ima svega 9 pobeda. Da Fener dobije sve to mu ne garantuje Top8. Tako da su njihove sanse izuzetno male. 

 

Baskonija - ima promil sanse, imaju jednu utakmicu sa Zalgirisom i ako to dobiju imace 12 pobeda i u nekoj teoriji mogu da naprave neki trougao/cetvorougao pa da se gleda mini tabela medjusobnog skora. Ne mogu biti poravnati samo sa Bayernom (ako oni izgube sve svoje a Baskonija dobije svoju) a sa njima imaju pozitivan skor (1-1 ali pozitivna kos razlika). Njima onda treba da Zvezda dobije samo Bayern i ni jednu vise. I onda su ta tri tima poravnata. Kako onda izgleda mini tabela - sa nama imaju isto 1-1 i dosta pozitivniju kos razliku, ali kako bi mi u toj mini tabeli imali 2 pobede protiv Bayerna onda mi idemo dalje - dakle ni to im ne odgovara. Taj promil sanse mozda postoji ako se i Alba ukljuci u mini tabelu sa jos 2 pobede, ali mi je sada mrsko da racunam kako bi tad mini tabela izgledala (Alba ima 2-0 protiv nas u startu). 

 

Asvel, PAO i Zalgiris - izgubili su sve sanse i igrace samo da vide ko ce dobiti fenjer. 

 

Makabi - racunam da nema sanse da ostane na 13 pobeda, cak procenjujem da ce dobiti barem 2 i izaci iz kombinacija. 

 

 

Dakle, realno, svodi se kalkulacija na Monako, Bayern i Zvezdu.

 

Mi ako dobijemo sve 3 nismo sigurni jer nam ni 14 pobeda ipak ne garantuje prolaz, Bayern pored nase utakmice ima jos 4 (ali realno teske) i moze se desiti da dobiju samo jednu, ali vec u prvoj protiv Armanija mogu da iznenade i da i oni imaju 14 pobeda. Monako ima samo 2 utakmice i izvesno je da ce dobiti barem jednu u kakvoj su formi. To onda i njih stavlja na 14 pobeda. U takvoj nekoj hipotetickoj mini tabeli mi imamo 2-0 sa Bayernom i 0-2 sa Monakom. Monako je 2x pobedio Bayern tako da bi onda oni bili sa 4-0 prvi na mini tabeli, mi bi bili drugi sa 2-2 i Bayern treci sa 0-4 (odnosno 9. u generalnom). 

 

Ako mi izgubimo od Bayern-a, a dobijemo ostalo, i da teoretski Bayern ne dobije vise ni jednu (od svojih preostalih 4 utakmice), onda smo poravnati sa 13 pobeda (i sa boljim medjusobnim idemo dalje). Ako i Monako ne dobije ni jednu svoju i oni ostaju na 13 pobeda pravi se opet mini tabela, gde je Monako prvi a medjusobna kos razlika nas i Bayern-a odlucuje (mi imamo +3 sa Bayernom, znaci ne bi valjalo da sa vise izgubimo). Onda cak i Alba moze da se umesa u ovu guzvu (ako racunamo da ce iznenaditi Monako). 

 

Najludji scenario bi bio da Makabi izgubi sve, da Monako izgubi sve, da Bayern pobedi samo nas, a da mi pobedimo nase preostale dve, i da Alba pored te pobede nad Monakom dobije jos 2 od 3 utakmice - tada 5 ekipa ima skor 13-15, a tri idu dalje. 😄 mislim da bi tada mi izvisili. 😄 

 

Jos je mnogo kalkulacija u igri.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo malo i "digitrona":

 

1. Poraz od Bayerna sa vise od 3 razlike: Jedina sansa nam je da Maccabi izgubi sve cetiri (ukljucujuci i mec na domacem terenu protiv Asvela, a mi dobijemo i Zalgiris i Efes. U prevodu, u tom slucaju smo ispali.

2. Poraz od Bayerna do 3 razlike: Oni idu na 13-11, mi na 11-15, ako bi oni mogli da izgube sva cetiri gostovanja, a mi dobijemo obe, mogli bi da prodjemo dalje.

 

3. Pobeda u Minhenu: Oni su na 12-12, mi na 12-14, Alba na 10-14, Fener na 9-15. U tom slucaju bi nam jedna pobeda 99% bila dovoljna, a mogli bi dalje i sa oba poraza.

 

@Kooineeperk u slucaju da Alba, Baskonia, Bayern i Crvena zvezda budu poravnati sa po 12 pobeda, Baskonia bi imala 4-2, Crvena zvezda 3-3, Alba 2-4 i Bayern 3-3 i tada bi Baskonia isla dalje!

 

Kada bi Monaco izgubio obe, Maccabi sve do kraja, Bayern dobio nas, a Alba dobije jos 3, tada bi Monaco imao 5-3, mi 2-6, Alba 4-4, Bayern 6-2 i Maccabi 3-5, ispadaju Maccabi i Crvena zvezda.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

3. Pobeda u Minhenu: Oni su na 12-12, mi na 12-14, Alba na 10-14, Fener na 9-15. U tom slucaju bi nam jedna pobeda 99% bila dovoljna, a mogli bi dalje i sa oba poraza.

 

99% je prevelika verovatnoca da mi sa 13-15 (pri cemu imamo 2-0 protiv Bayern) idemo dalje. 

 

A tek sanse sa 12-16 su teoretske (iako mi dobijemo Bayern i oni izgube sve) jer je onda velika verovatnoca da ce nas preskociti Alba. Ako se oni makar poravnaju sa nama na 12 pobeda, Alba ide dalje jer imaju 4-0 protiv nas i Bayerna. 

 

Edit: pih racunao sam da je Alba 2x zveknula Bayern ali je obrnuto. 😄 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

 

99% je prevelika verovatnoca da mi sa 13-15 (pri cemu imamo 2-0 protiv Bayern) idemo dalje. 

 

U praksi da, u teoriji bi se to svodilo na verovatnocu da Bayern dobije u gostima Fener + jednu od Armani/Real/Efes u gostima.

 

Dakle, veoma male sanse, ali rastu ako se doda nezaineteresovanost nekih ekipa sa vrha tabele.

 

Quote

A tek sanse sa 12-16 su teoretske (iako mi dobijemo Bayern i oni izgube sve) jer je onda velika verovatnoca da ce nas preskociti Alba. Ako se oni makar poravnaju sa nama na 12 pobeda, Alba ide dalje jer imaju 4-0 protiv nas i Bayerna. 

 

Alba ima PAO kod kuce i Fener, Efes i Monaco u gostima. Nemaju 2-0 protiv Bayerna, Bayern ima 2-0 protiv njih. Dakle, u slucaju sva cetiri poraza Bayerna, to bi znacilo da Alba, mi i Bayern imamo po 2-2, ali ne treba zaboraviti ni Baskoniu sa 12 pobeda i 2-0 protiv Albe, 1-1 protiv nas i Bayerna i u tom slucaju oni prolaze dalje.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

Alba ima PAO kod kuce i Fener, Efes i Monaco u gostima. Nemaju 2-0 protiv Bayerna, Bayern ima 2-0 protiv njih.

Da, da, primetio sam vec i ispravio 🙂 

 

Mnogo je kombinacija u igri ali vec za par dana do nase utakmice sa Bayernom znacemo vise (Bayern, Alba i Monako ce do tada vec odigrati po jedan mec). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...