Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

7 minutes ago, Harz aka Laki21 said:

Kineska vakcina nema gotovo nikakve sanse protiv Delta variante, pogotovo sto je vecina vaksinisanih bila jos pocetkom proleca. Koliko pomaze u koliko se osoba zarazi, jos uvek nije jasno. U svakom slucaju neka zastita postoji. Nemci kazu (mozda tu ima i malo politike) da kineska vakcina ima efikasnost od nekih 40%, te s toga nije ozbiljno ni razmatrano da joj se da dozvola u EU. 

 

Moji prijatelji iz Bg oboje vakcinisani kineskim vakcinama u martu oboleli. Jedno 7 dana sa temp. oko 39°C drugo samo kijavica i glavobolja. Deca (18 i 16 god.) vakcinisana Pfizer-om se nisu razbolela. 

 

Teško. Ne vjerujem 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

 

Onda nek sedi kući i ne mrda dok ne prođe virus. Ne možeš da se plašiš i da ideš na utakmicu gde je najveći mogući rizik zarazavanja.

Za vakcinu kažu da te virus neće odvesti na respirator,ali te ne štiti od zarazavanja i ukoliko se zarazis imas simptome kao grip tako da nema razloga da se plašiš i ukoliko se zarazis.

 

Možeš. Nevakcinisanima zabraniti ulaz u halu.

 

A vakcinisanima omogučiti da svaki ima halu samo za sebe, i da se za svakog od njih utakmica odigra ponovo.

 

E, al stvarno, daj da batalimo tu priču ovde molim vas. Kao što je neko gore napisao, svaki put te debate dođu do istog epiloga, a taj je da se slažemo što se ne slažemo i da je fajzer do jaja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zena i ja vakcinisani fajzerom, trenutno kucna izolacija, tako da ovo lupetanje "sta se plasis ako si vakcinisan" ne mogu da citam...

Pa eto odsutni smo sa posla, izolovani, mene nedelju dana drmala temp, nju evo sada...idi glumi heroja negde drugo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Možeš. Nevakcinisanima zabraniti ulaz u halu.

 

A vakcinisanima omogučiti da svaki ima halu samo za sebe, i da se za svakog od njih utakmica odigra ponovo.

 

E, al stvarno, daj da batalimo tu priču ovde molim vas. Kao što je neko gore napisao, svaki put te debate dođu do istog epiloga, a taj je da se slažemo što se ne slažemo i da je fajzer do jaja.

 

Sta ako imam srčanih problema pa ne smem da primim vakcinu jer nije ispitana na moju bolest!? 

 

Druze ne smes nikom da zabranis slobodu kretanja i slobodu izbora!!!

Mozes da trazis test i slicno,ali zabrana neće moći!!!

 

 

 

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

 

Sta ako imam srčanih problema pa ne smem da primim vakcinu jer nije ispitana na moju bolest!? 

 

Druze ne smes nikom da zabranis slobodu kretanja i slobodu izbora!!!

Mozes da trazis test i slicno,ali zabrana neće moći!!!

 

 

 

 

Propi, za kaznu nosiš lik Sheldona Coopera na avataru 7 dana. Pošto si pokazao nivo sličan njegovom, što se tiče prepoznavanja sakazma 😄

 

Jbmga ja, pa valjda je posle ovog drugog pasusa bilo jasno da se pravim budala 🙃

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, L' Imperatore said:

 

Propi, za kaznu nosiš lik Sheldona Coopera na avataru 7 dana. Pošto si pokazao nivo sličan njegovom, što se tiče prepoznavanja sakazma 😄

 

Jbmga ja, pa valjda je posle ovog drugog pasusa bilo jasno da se pravim budala 🙃

 

Nisam čitao posle prvog pasusa 🤭🤭

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, propolis said:

 

Druze ne smes nikom da zabranis slobodu kretanja i slobodu izbora!!!

Mozes da trazis test i slicno,ali zabrana neće moći!!!

 

 

u njujorku, san francisku, nekim australijskim oblastima, u izraelu - može, odnosno, ne možeš na okupljanja sa xy ljudi bez potvrde o vakcinaciji

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2021 at 1:46 PM, NMX said:

Molim da diskusiju oko vakcinacije nastavite na odgovarajućem topiku.

 

I puno sreće tamo sa ovim stavovima oko zavere, vakcinama, lažima i slično. Za ove maloumne antivaks-zavera-laži stavove bih delio banove ko vrata. Sram vas bilo. 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, oubrevo. said:

 

nije offtopic jer se tiče utakmica - navijača - igrača.

 

molba je okej ali nije off, fyi.

Ma kako nije.

 

Više se priča o vakcinama, sojevima i merama (u raznim državama) nego o košarci. Bukvalno rasprava koju vodite nema apsolutno nikakve veze sa košarkom. Na taj način bi se covid mogao povezati sa bilo kojom drugom temom, od talibana pa do kulinarstva. I sad na svakoj temi na ovom forumu treba da razglabamo o istim stvarima? Jer za ime boga covid je u svim porama društva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Laki21 said:

 

To ništa ne znači, ako se zarazio sinoć, tek će sutra ili preksutra biti pouzdani rezultati.

 

Inače, Pionir je sinoć bio inkubator korone, 4000 zbijenih ljudi bez maski koji urlaju povremeno tokom dva sata, a zatim izlaze zbijeni kao sardine u limenci (Delta - vreme dovoljno za transmisiju - 15 sekundi)

 

Gomila ljudi je sinoć povuklo koronu.

 

Iskreno se nadam da je Džoni vakcinisan.

ne valja ici iz krajnosti u krajnost..

 

prvo to sto je neko vakcinisan ne znaci da ne moze da dobije koronu..

ja znam iz svog okruzenja, nekolicinu koji su "prelezala" koronu prosle godine, u medjuvremenu vakcinisani, i sad opet imaju.. a sada je imao i ostatak clanova tih porodica, koji prosle godine nisu imali, al su se u medjuvremnu bili vakcinisali..

opet kazem, nista ne insinuiram samo kazem, da nekad nije dovoljno ni kad prelezis, i posle se jos i vakcinises..

 

a druga stvar, to da je pinior bio inkubator korone, takodje nema veze sa zivotom.. ne znam zasto bi neko mislio da ako je medju 4k,  10 bilo zarazeno, da ce nakon toga 3,5k biti zarazeno..

ne prenosi se to tako.. i na kraju krajeva, svako ima izbor da izbegava skupove..

 

over and out

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ajde da se ne zajebavamo. Jedno je pričati o tome da li u halu možemo sa testom, vakcinom, da li ćemo se zaraziti, kakvo je zdravstveno stanje kog igrača i tome slično. Naravno da je to za ovaj topik.

 

Ali priče o tome da li je ova ili ona vakcina koliko učinkovita, šta treba primiti, šta ne, jbg, nije za ovaj topik i samo dodatno raspaljuje diskusiju. Plus kad pročitam neki antivax stav, rado bih vas prebacio kod Edarda na kovid topik pa da fasujete 15 dana lagano :s_d:

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, n4l1m said:

prvo to sto je neko vakcinisan ne znaci da ne moze da dobije koronu..

Pa dobro, nismo baš toliko tupavi i neobavešteni. :classic_smile:

Pitanje je da li će igrač pauzirati 10 dana ili kao Nedović 6 meseci, zbog iste stvari.

Odža ne treba zaboraviti. :classic_sad: o tem se radi.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, n4l1m said:

ne valja ici iz krajnosti u krajnost..

 

prvo to sto je neko vakcinisan ne znaci da ne moze da dobije koronu..

ja znam iz svog okruzenja, nekolicinu koji su "prelezala" koronu prosle godine, u medjuvremenu vakcinisani, i sad opet imaju.. a sada je imao i ostatak clanova tih porodica, koji prosle godine nisu imali, al su se u medjuvremnu bili vakcinisali..

opet kazem, nista ne insinuiram samo kazem, da nekad nije dovoljno ni kad prelezis, i posle se jos i vakcinises..

 

a druga stvar, to da je pinior bio inkubator korone, takodje nema veze sa zivotom.. ne znam zasto bi neko mislio da ako je medju 4k,  10 bilo zarazeno, da ce nakon toga 3,5k biti zarazeno..

ne prenosi se to tako.. i na kraju krajeva, svako ima izbor da izbegava skupove..

 

over and out

Pokusao sam da ne pisem o ovome, ali na 4000 ljudi, minimum ce biti par mrtvih ljudi. Ja volim Zvezdu i obozavam kosarku, ali nema sanse da cu rizikovati neciji zivot, pa i moj zbog jedne utakmice. Ja sam kupio sezonsku, ali me hala ove godine nece videti iako je na 100m od moje kuce. I da nazalost je klub kriv za ovu situaciju. Nema opravdanja, pa kao, kako ovi ili oni, ako si normalan covek valjda ne zelis da ugrozis nekoga, pa cak ni po cenu da se izgubi od Buducnosti. Postoji propis da ne moze biti vise od 500 ljudi na jednom mestu, a mi ovde pricamo o 4000, a da ne pricamo da je klub mogao da uvede i jos neki uslov da bi svi bili sigurniji (kao sto je vakcinacija, test....).

Sto bi rekli, kakva drzava, takav i klub, a bogami i takav narod i sami smo krivi za sve sto nam se desava, a ne neka visa sila.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Braco moja, ako smem reci nesto.

 

Ovo sto pricam su informacije iz prve ruke, na zalost to mi je posao.

 

U Batajnici je 90% ljudi nevakcinisano. Ostatak su ili preventivno ubaceni stariji ljudi (vakcinisani, dobili koronu, u nekoj vrsti rizika i hospitalizovani za svaki slucaj), ili mladji ljudi sa pridruzenim bolestima. Vrlo verovatno da je prosao i neki vakcinisani bez drgih bolesti, ali to je zaista retkost, i sigurno se takvi slucajevi mogu izbrojati na prste jedne ruke u, lupam, 30 000 zarazenih.

 

Mogu da razumem da se neko plasi ove vakcine jer smatra da nije dovoljno ispitana (kako je dosao do takvog misljenja je druga stvar, ali da pustimo sada to). Ali nevakcinisani ljudi ni u ludilu ne bi smeli da idu ni na kakav skup u zatvorenom. Kakve crne utakmice, kakav crni Pionir?  Ovo je jako cudna bolest, nema pravila kako i koliko moze da najebe neko ko je bio u kontaktu sa zarazenom osobom. Moze da mu ne bude nista, a moze i da... da ne pricam vec. Ono sto je sigurno je da vakcinisani prolaze mnogo bolje.

 

Da li vakcina pomaze? Apsolutno. Da li vakcina moze da ima nezeljena dejstva nakon odredjenog vremena? Nije iskljuceno, ali nije ni mnogo verovatno. Prvo sto se ispituje za svaku vakcinu (kao i za svaki lek) je tzv. safety, odnosno sigurnost pacijenta. Za sada nisu prijavljivani veci nezeljeni efekti ni za jednu vakcinu (najvise za Pfizer, muka i temperatura 1-2 dana nakon bockanja). 

 

Suma sumarum, ako ovde ima nekoga ko ne zeli da se vakcinise, molim ga i preklinjem da ne ide na utakmice. Za mene je sramota sto se bar na kosarci ne trazi potvrda o vakcinaciji ili test. Ali ako su oni debili, vi ne morate biti. Cuvajte sebe i svoje najblize, i izbegavajte bilo kakve skupove. 

  • Like 23
  • Love 2
  • Thanks 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Kaze Radonja da su svi igraci vakcinisani.

 

O kurcu hvala, haleluja!!!

 

43 minutes ago, n4l1m said:

ne valja ici iz krajnosti u krajnost..

 

prvo to sto je neko vakcinisan ne znaci da ne moze da dobije koronu..

ja znam iz svog okruzenja, nekolicinu koji su "prelezala" koronu prosle godine, u medjuvremenu vakcinisani, i sad opet imaju.. a sada je imao i ostatak clanova tih porodica, koji prosle godine nisu imali, al su se u medjuvremnu bili vakcinisali..

opet kazem, nista ne insinuiram samo kazem, da nekad nije dovoljno ni kad prelezis, i posle se jos i vakcinises..

 

a druga stvar, to da je pinior bio inkubator korone, takodje nema veze sa zivotom.. ne znam zasto bi neko mislio da ako je medju 4k,  10 bilo zarazeno, da ce nakon toga 3,5k biti zarazeno..

ne prenosi se to tako.. i na kraju krajeva, svako ima izbor da izbegava skupove..

 

over and out

 

Naravno da i vakcinisani može da pokupi koronu (ali daleko teže no obratno) a i sam tok bolesti će biti daleko lakši, zato i jeste toliko bitno da svi igrači i stručni štab budu vakcnisani (naravno bitno je i za ostatak populacije, no da ne ulazim u tu priču).

 

Bold:

 

https://www.blic.rs/vesti/svet/kako-je-fatalna-proba-hora-na-kojoj-je-zarazeno-45-pevaca-pomogla-naucnicima-da/qy7pd9j

 

https://rtv.rs/sr_lat/sport/fudbal/kako-je-mec-atalanta-valensija-prosirio-koronavirus_1105362.html

 

Dakle, veliki sportski događaji u situaciji kada se nalazimo u sred epidemije su doslovce inkubatori zaraze.

 

Ova dva primera gore su se desila kada je vladala Alfa (originalna Vuhan) varijanta korone, kojoj je R0 između 2 i 3, a sada je domiantna Delta (preko 95% obolelih), čiji R0 je 8-9.

 

Dakle, svako ko posećuje utakmice i sve ostale događaje gde se okuplja veliki broj ljudi, naročito u zatvorenom prostoru, mora da razume da svesno preuzima rizik, bio vakcinisan ili ne.

 

PS

 

Kasnim sa čitanjem teme, pa tako i sa odgovorom. Zamolio bih moderatore da ostave ovaj post, mislim da je za sve nas bitno da znamo stvarnu situaciju kao i rizike koje sa sobom nosi posećivanje utakmica u ovom momentu.

 

PS2

 

Ovde sam više pisao o ovoj temi, samo što vidim da sam zaboravio da navedem motiv, jbg.

 

Pretpostavljam da svi znaju da sam zbog korone izugubio majku i moj odnos prema vakcinaciji itd. Ovaj rizik sam preuzeo nakon testiranja na antitela i rezultata koji je prebacio maksimalnu osetljivost testa.

 

Moja projekcija je da ćemo do proleća svi biti zaraženi (odnosno da ćemo biti u kontaktu sa virusom, tj zaraženim osobama dovoljno dugo da virus load koji primimo bude dovoljan za zaražavanje), tj svi oni koji imaju prosečan kontakt sa ljudima (dakle tu ne račuam one koji su se zabarikadirali i ne mrdaju nigde).

 

Stoga, smatram da je oportuno da sada pokupim kovid, kada su mi AT na vrhuncu i da kroz preboljevanje dodatno ojačam imunitet, nego da mi se to desi u nekom momentu kada mi organizam nije toliko spreman na odbranu.

 

Disclaimer; ovo je moja lična filozofija i ne preporučujem je nikome drugom.

 

 

 

 

Edited by Laki21
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

11 minutes ago, Kankkunen said:

Pa dobro, nismo baš toliko tupavi i neobavešteni. :classic_smile:

Pitanje je da li će igrač pauzirati 10 dana ili kao Nedović 6 meseci, zbog iste stvari.

Odža ne treba zaboraviti. :classic_sad: o tem se radi.

a de sam ja to kazao?

nigde u svetu se nece proveravati ko je vakcinisan, a sve i da oce kao sto rekosmo, to sto su svi vakcinisani ne znaci da se opet nece biti pozitivnih slucajeva.. \

a generalno provejava stav, da svakog ko nije vakcinisan treba streljati...

ojo je imao upale plucnih krila, a i pre nego sto se pojavila korona, oni koji su imali upalu plucnog krila, morali su da pauziraju min mesec dana od bilo kakvih fizickih aktivnost.. ojo je nastavio sa treninzima, koliko nedelji ili dve dana, nakon sto je pusten iz bolnice.. 

 

 

9 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pokusao sam da ne pisem o ovome, ali na 4000 ljudi, minimum ce biti par mrtvih ljudi. Ja volim Zvezdu i obozavam kosarku, ali nema sanse da cu rizikovati neciji zivot, pa i moj zbog jedne utakmice. Ja sam kupio sezonsku, ali me hala ove godine nece videti iako je na 100m od moje kuce. I da nazalost je klub kriv za ovu situaciju. Nema opravdanja, pa kao, kako ovi ili oni, ako si normalan covek valjda ne zelis da ugrozis nekoga, pa cak ni po cenu da se izgubi od Buducnosti. Postoji propis da ne moze biti vise od 500 ljudi na jednom mestu, a mi ovde pricamo o 4000, a da ne pricamo da je klub mogao da uvede i jos neki uslov da bi svi bili sigurniji (kao sto je vakcinacija, test....).

Sto bi rekli, kakva drzava, takav i klub, a bogami i takav narod i sami smo krivi za sve sto nam se desava, a ne neka visa sila.

ne znam na osnovu cega to zakljucujes, al s obzirom da svakako da ne mozemo da proverimo, moj stav bi bio da nece niko..

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, NMX said:

Ljudi, ajde da se ne zajebavamo. Jedno je pričati o tome da li u halu možemo sa testom, vakcinom, da li ćemo se zaraziti, kakvo je zdravstveno stanje kog igrača i tome slično. Naravno da je to za ovaj topik.

 

Ali priče o tome da li je ova ili ona vakcina koliko učinkovita, šta treba primiti, šta ne, jbg, nije za ovaj topik i samo dodatno raspaljuje diskusiju. Plus kad pročitam neki antivax stav, rado bih vas prebacio kod Edarda na kovid topik pa da fasujete 15 dana lagano :s_d:

 

A sto ne i ovde?Ako je vec anti vax ne bitno je da li je tamo gore ili ovde. :))

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pokusao sam da ne pisem o ovome, ali na 4000 ljudi, minimum ce biti par mrtvih ljudi. 

Stvarno šta je sa vama, pa ne idite na utakmicu ako nećete ali ova lupanja su baš previše. 

Znači po tvojoj matematici bi gradski prevoz gde su ljudi nabijeni jedni na druge svaki dan odnio u BG i NS bar 200-300 mrtvih. Aman ljudi!

Igrači uopšte ne bi smeli da igraju jer se dešava i da se vakcinisani zaraze, otići u prodavnicu bi bilo samoubistvo itd. itd. 

Prestanite više, rečeno je dovoljno o koroni manite je. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...