Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Neko je spomenuo da sledeće godine i jedni i drugi igramo EL. Zamišljam, možda je moguće ovako:

Fuzija Zvezda - Partizan - dupliranje budžeta. Marketinški odličan potez koji privlači još više sponzora, ne samo državnih. 

Igrački kadar: Nejt, Ivanović, Avramović, Panter, Dobrić, Kalinić, Kuruc, Lazic, Lidej, Smailagić, Mitrović, Kuzmić, Vajt, Koprivica rešava verovatno većinu problema u rosteru koje trenutno imaju i jedan i drugi tim, plus dva nba pojačanja, recimo. Osnovni cilj fajnal four.

Ostali igrači, uz afirmaciju mladiih talenata, igraju u orginalnim KK Czv i KK Par samo abaligu i evrokup sa ciljem da ne ispadnu iz takmičenja.

Trener Žoc za ofanzivne setove, Radonja za defanizivne.

Boja dresova: crveno-crna

Navijači podeljeni, npr protiv Oly u hali samo grobari, protiv Panate samo cigani. Protiv Barce i Reala možda i jedni i drugi. Semenkari mešano, svaki meč u Areni naravno.

Evroliga oduševljena projektom izdaje licencu na deset godina....

😁

 

  • Like 1
  • Ha-ha 14
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mikel said:

Neko je spomenuo da sledeće godine i jedni i drugi igramo EL. Zamišljam, možda je moguće ovako:

Fuzija Zvezda - Partizan - dupliranje budžeta. Marketinški odličan potez koji privlači još više sponzora, ne samo državnih. 

Igrački kadar: Nejt, Ivanović, Avramović, Panter, Dobrić, Kalinić, Kuruc, Lazic, Lidej, Smailagić, Mitrović, Kuzmić, Vajt, Koprivica rešava verovatno većinu problema u rosteru koje trenutno imaju i jedan i drugi tim, plus dva nba pojačanja, recimo. Osnovni cilj fajnal four.

Ostali igrači, uz afirmaciju mladiih talenata, igraju u orginalnim KK Czv i KK Par samo abaligu i evrokup sa ciljem da ne ispadnu iz takmičenja.

Trener Žoc za ofanzivne setove, Radonja za defanizivne.

Boja dresova: crveno-crna

Navijači podeljeni, npr protiv Oly u hali samo grobari, protiv Panate samo cigani. Protiv Barce i Reala možda i jedni i drugi. Semenkari mešano, svaki meč u Areni naravno.

Evroliga oduševljena projektom izdaje licencu na deset godina....

😁

 

Sta je bilo kad si se probudio 😃

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cavani said:

Britanaca ima 60 miliona, jasno ti je zasto je takvo trziste primaljivo.

 

E meni recimo to nije jasno, njih moze da ima i 300 miliona ali njih to kao narod apsolutno ne zanima. Ja sam gotovo siguran da bi neki London Towers jedva prebacio brojku od 2000 ljudi pa cak i na finalu evrolige. JEdnostavno su takvi, ne zanima ih kosarka i mislim da to nikako ne moze da se promeni pa i da tamo zaigra Lebron licno 

39 minutes ago, Mikel said:

Neko je spomenuo da sledeće godine i jedni i drugi igramo EL. Zamišljam, možda je moguće ovako:

Fuzija Zvezda - Partizan - dupliranje budžeta. Marketinški odličan potez koji privlači još više sponzora, ne samo državnih. 

Igrački kadar: Nejt, Ivanović, Avramović, Panter, Dobrić, Kalinić, Kuruc, Lazic, Lidej, Smailagić, Mitrović, Kuzmić, Vajt, Koprivica rešava verovatno većinu problema u rosteru koje trenutno imaju i jedan i drugi tim, plus dva nba pojačanja, recimo. Osnovni cilj fajnal four.

Ostali igrači, uz afirmaciju mladiih talenata, igraju u orginalnim KK Czv i KK Par samo abaligu i evrokup sa ciljem da ne ispadnu iz takmičenja.

Trener Žoc za ofanzivne setove, Radonja za defanizivne.

Boja dresova: crveno-crna

Navijači podeljeni, npr protiv Oly u hali samo grobari, protiv Panate samo cigani. Protiv Barce i Reala možda i jedni i drugi. Semenkari mešano, svaki meč u Areni naravno.

Evroliga oduševljena projektom izdaje licencu na deset godina....

😁

 

A Ostoja i Covic? Kako ces to da resis? To ti je najveci problem u svemu ovome 

Link to comment
Share on other sites

A ko ovo i dalje spominje Djordija.... pa zar Djordi nije smenjen? 

 

Odgovor na veliko pitanje - da li nas region zasluzuje bar jednog ucesnika u EL, odgovor je DA i to ne samo jednog ucesnika nego vise. U suprotnom ako se ugase zemlje koje prave kosarkase (citaj Srbija i Litvanija) evroliga ce se pretvoriti u pravi otpad igraca iz Amerike. I sada je to problem, a kada bi cele rostere cinili igraci iz Amerike retko ko bi mogao da se identifikuje sa takvim klubom i evroliga bi se potpuno raspala.

 

Ono sto je neophodnije je da se setuje nova minimalna a tako i maksimalna granica za budzete da bi timovi bili sto vise ujednaceni, a po meni i Zvezda i Partizan mogu itekako da dizu popularnost kosarke u Evropi i da je obogacuju kao izlazna rampa za mlade kosarkase (sto se sada ne desava a verujem da bi se desavalo ako bi imali fiksne licence). 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Redstar0356 said:

..

A Ostoja i Covic? Kako ces to da resis? To ti je najveci problem u svemu ovome 

Po principu rotirajuce stolica na svaka tri meseca se smenjuju, jedan drugom polazu račune i traže propuste u radu. Za mirno rešavanje sporova, na arbitražu idu kod tate jednom mesečno 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Mikel said:

Po principu rotirajuce stolica na svaka tri meseca se smenjuju, jedan drugom polazu račune i traže propuste u radu. Za mirno rešavanje sporova, na arbitražu idu kod tate jednom mesečno 

Bilo bi lakse i za ove Janjicare, Zabranjene, Dozvoljene, ne bi imali sizofrena cepanja kao sad.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

E meni recimo to nije jasno, njih moze da ima i 300 miliona ali njih to kao narod apsolutno ne zanima. Ja sam gotovo siguran da bi neki London Towers jedva prebacio brojku od 2000 ljudi pa cak i na finalu evrolige. JEdnostavno su takvi, ne zanima ih kosarka i mislim da to nikako ne moze da se promeni pa i da tamo zaigra Lebron licno 

A Ostoja i Covic? Kako ces to da resis? To ti je najveci problem u svemu ovome 

Hm ... :smiley33:

Quote

The Manchester Giants opened the 1995–96 season in front of a record 14,251 fans at the Nynex Arena against the London Leopards.

https://en.wikipedia.org/wiki/British_Basketball_League

U mladjim kategorijama su poceli da deru nase momke, pa sad ... :smiley13:

Edited by Kankkunen
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Nemam jasan stav. Da me ne shvatite svi pogrešno, volim ja osvajanje titule u aba, ali ako ćemo stalno da budemo donji dom evrolige, onda bolje neka proba i neko drugi. Nebojša bi me obesio za ovu rečenicu.

 

Evo cim neko uspe da nas pobedi kad bude trebalo da nas pobedi - probace, nista se ti ne sekiraj. 

 

Nema sta Nebojsa da te besi, ali generalno ne znam kako neko ko voli sport i takmicenje moze da izjavi ovako nesto. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mikel said:

Neko je spomenuo da sledeće godine i jedni i drugi igramo EL. Zamišljam, možda je moguće ovako:

Fuzija Zvezda - Partizan - dupliranje budžeta. Marketinški odličan potez koji privlači još više sponzora, ne samo državnih. 

Igrački kadar: Nejt, Ivanović, Avramović, Panter, Dobrić, Kalinić, Kuruc, Lazic, Lidej, Smailagić, Mitrović, Kuzmić, Vajt, Koprivica rešava verovatno većinu problema u rosteru koje trenutno imaju i jedan i drugi tim, plus dva nba pojačanja, recimo. Osnovni cilj fajnal four.

Ostali igrači, uz afirmaciju mladiih talenata, igraju u orginalnim KK Czv i KK Par samo abaligu i evrokup sa ciljem da ne ispadnu iz takmičenja.

Trener Žoc za ofanzivne setove, Radonja za defanizivne.

Boja dresova: crveno-crna

Navijači podeljeni, npr protiv Oly u hali samo grobari, protiv Panate samo cigani. Protiv Barce i Reala možda i jedni i drugi. Semenkari mešano, svaki meč u Areni naravno.

Evroliga oduševljena projektom izdaje licencu na deset godina....

😁

 

U sustini si potpuno u pravu. Beograd i Srbija su isuvise mali za dva kluba, bar za dva EL kluba. Jedan klub bi bio prava mera za EL i sigurno jak kandidat za A licencu. Prosto bi svaki put igrali u Areni pred minimum 12k ljudi, a cesto i pred punom dvoranom. Budzet bi mogao da bude veci i drzava bi mogla da stane u punom kapacitetu iza takvog kluba. U sustini to bi bio srpski Zalgiris ili Makabi. Pritom verujem da bi klub bio stabilniji od Zalgirisa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kokodakalo said:

U sustini si potpuno u pravu. Beograd i Srbija su isuvise mali za dva kluba, bar za dva EL kluba. Jedan klub bi bio prava mera za EL i sigurno jak kandidat za A licencu. Prosto bi svaki put igrali u Areni pred minimum 12k ljudi, a cesto i pred punom dvoranom. Budzet bi mogao da bude veci i drzava bi mogla da stane u punom kapacitetu iza takvog kluba. U sustini to bi bio srpski Zalgiris ili Makabi. Pritom verujem da bi klub bio stabilniji od Zalgirisa.

 

Jedan vodja, jedna partija, jedan klub. A 'cku materinu sportsko nadmetanje. 🍻

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Guru said:

 

Veliko pitanje je da li ovaj region zaslužuje i to jedno mesto, a kamoli dva i više. Uostalom, Evroliga još uvek nije u potpunosti zatvorena i niko ne brani klubovima sa ovih prostora da se za mesto u istoj izbore osvajanjem/plasmanom u finale Evrokupa, kao što to prilično redovno rade španski i ruski klubovi. Naši rezultati u evropskim takmičenjima su generalno loši, tako da ne vidim na osnovu čega mi očekujemo bilo šta više od ovoga i kako bi tačno doprineli podizanju kvaliteta EL.

 

A to što mi ratujemo oko tog jednog mesta je isključivo naš problem i niko zbog toga ne treba da nam čini bilo kakve ustupke... Zapravo bi bilo logičnije da nam uzmu i to jedno mesto, pa onda ne bi imali oko čega da ratujemo... Ili bi možda našli neki drugi razlog, jer drugačije i ne umemo da funkcionišemo. 

Nemoj Guru molim te da juris ove "unpopular opinion" postove vise,pogotovo sto umes bolje.I sam znas da ide prvo lova pa rezultati,da smo bogatija drzava i klub davno bi imali licencu makar bili pretposlednji svake godine.Na kraju krajeva Asvel,Zalgiris i pogotovo Alba u kontinuitetu nemaju drasticno drugacije rezultate od nas.Da, nemaju prostora da kroje bas kako hoce,pre svega da prave nagle promene(npr izbace nas i ubace Virtus)ali idu ka takvim ciljevima iz godine u godinu i to ne kriju.

Kad smo zakljucili da rezultati klubova nisu najbitniji faktor mozemo i njima da se posvetimo.

Partizan-ove sezone ubedljiv favorit za osvajanje EK.U prekinutoj sezoni bi do kraja imali prednost domaceg terena valjda.

U sezoni 2020/2021 svi aba ligasi su prosli u top16,Partizan,Cedevita,Mornar,Buducnost koja je gurala do cetvvrtfinala i bese izgubila u poslednjoj sekundi od finaliste.

Mi smo u El nista gori od ranije pobrojanih ekipa zajedno sa Bajernom.

Dakle ABA ima klubove koji se sasvim solidno bore u ULEB takmicenjima i ima ih par cime moze da se pohvali samo jos Spanija,Rusija.Rekao bih dovoljno za divlju pozivnicu kojoj je garant obecanje svrgnutog Bartomeua,inace nadam se da su ljudi videli sta sad kaze predsednik Virtusa na saradnju sa njim i njegova obecanja.Kosarkaski je suvisno pricati jer da nema ovih klubova sigurno ne bi bilo nekog od Gudurica,Lucica,MIlutinova,Vase,Kalinica,Bogdanovica itd,sve sami clanoci najboljih petorki,naljbolji mladi, mvp i sl,ali dobro kazem suvisno je pricati o ovom jer nije njima to na umu.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Jedan vodja, jedna partija, jedan klub. A 'cku materinu sportsko nadmetanje. 🍻

 

Pa sportskog nadmetanja skoro i da nema, nista mnogo ne menja sto eto ima dva kluba umesto jednog - teoretski u svakoj drzavi ima na stotine klubova i svi klubovi bi trebalo da imaju sansu kako za velike uspone, tako i za velike padove.

 

Ako je ovde situacija "bilo je, jeste i bice" finale dva kluba, daj da ih pogasimo i da umesto toga igra KK Beograd iz Srbije i resena prica. Na kraju krajeva, sve nesto mislim da bi navijaci Partizana priznavali da ima sporskog nadmetanja da neko ulozi u FK Radnicki iz Nisa umesto Partizana (a jedne sezone su bili ispred njih) ili u KK Radnicki Kragujevac umesto u KK Partizan.

 

Za mene bi najbolji sistem bio da drzava da izvestan novac nasim predstavnicima u EL, EC i ABA pa ma koji to klubovi bili. Za drzavu je takav sistem da se igraju i da uglavnom ne daju nikome (osim Partizanu i Crvenoj zvezdi) nista i to nije problem, bar ne regiona - problem je nastao kada je SNS ostao jedina partija na vlasti koja baca pare na svoje klubove, sve ostale vlasti su odlucile da vise nema davanja i jedino je ostala DPS/CG vlast koja je pojacala ulaganja.

 

Zato i imamo sizofrenu situaciju da uprava i dobar deo navijaca ne moze da proguta jak Partizan u KLS (a pogotovo poraze od istih) ili jaku Buducnost u ABA (takodje, nikako porazi od istih), daj Cedevitu koja za 10 godina ulaganja nije osvojila bukvalno nista i ima jedno izbacivanje Partizana (a i to nakon puno srece).

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Inace, ovaj format EL mora da se menja, ali mora da se menja i evropska kosarka inace ce za 5 godina igrati samo Amerikanci uz pokoje krilo tipa Dobrica u svakom klubu.

 

Dakle, najpre da se zabrani vise od 2-3 Amerikanaca u domacim ligama, vise od 4 u EL i EC. Moraju klubovi da se nateraju da daju sansu igracima iz svog pogona.

 

Drugo, ovaj sistem je katastrofalan - ostavlja se klubovima na savesti da sami izgaraju na svakom mecu (a ja meceve gledam jer zelim da gledam dva kluba ciji igraci "ginu" za pobedu). U poslednjoj sezoni starog formata smo imali vazno gostovanje Efesu - vodili smo skoro ceo mec, poveli 15 razlike i na kraju nas dobise kosem Sarica u poslednjoj sekundi. E pa to je sport, to je kosarka, emocije, gde je svaki napad vazan i bitan, gde moras da odigras perfektno ako zelis da iznenadis favorita u gostima.

 

Sada, malo malo pa neko nekoga dobije 20 razlike. Uz duzno postovanje momcima i Radonjicu, ali nismo mi u nekoj ludackoj formi niti igramo kao nekada (petorka Jovic - Jenkins - Lazic - Simonovic - Kuzmic) pa da razvaljujemo klubove u gostima sa 20 razlike i jos smo nezadovoljni igrom u napadu. I onda se nakon tih pobeda popalimo ovde da ulazimo u F4 i dodje motivisana ekipa i razbije nas i opet nista ne valja, daj centra, daj beka sutera. Svaki mec mora da je bitan - zato je SP u fudbalu onako gledano, zato su i inace turnirska takmicenja veoma gledana.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Redstar0356 said:

E meni recimo to nije jasno, njih moze da ima i 300 miliona ali njih to kao narod apsolutno ne zanima. Ja sam gotovo siguran da bi neki London Towers jedva prebacio brojku od 2000 ljudi pa cak i na finalu evrolige. JEdnostavno su takvi, ne zanima ih kosarka i mislim da to nikako ne moze da se promeni pa i da tamo zaigra Lebron licno 

Pa poslednjih godina kada nek NBAi timovi odigraju meč u Londonu, bude puna O2 arena, i to su igrali Wash-NY. Ukoliko bi imali konkurentan tim u EL, bilo bi posećenije nego u Rusiji, sigurno.

Link to comment
Share on other sites



Eno na onom budjavom forumu već počeli da mole da se ne zviždi protivniku. [emoji2961]
 
Ne bi me čudilo da Čović izadje sa takvom izjavom kao kontrausluga za pomilovanje Kaline.


Uhhh...kada bi nas ukenjalo da su pirejci spavali do zida, pa da ih Luka prelomi jednim mačorskim bazer biterom dok šipkaši grde lice najstrašnije. Da se i jednima i drugima karma bar malo posere po tom bratstvu za ono djipanje i kreveljenje sred Pionira kada su nam ugasili EL sezonu.
Link to comment
Share on other sites

Jebo tribine, nego da se okrenemo predstojećem rivalu. Oly nema nešto preterano atraktivan tim, ali su fino pokriveni na svim pozicijama, vratili su se na defanzivno orijentisanu igru i biće baš zajeban protivnik, ali ne i onaj koji se ne može dobiti. Glavni poenter je Vezenkov koji igra sezonu karijere, opasan je šuter i moramo da ga branimo sa pokretljivijim igračima - dakle Luka otpada tu, mislim da je najbolje da ga brane Kalinić i Lazarević, uz Whitea naravno ako je spreman. Možemo da krijemo nekog slabijeg defanzivca na njihovim trojkama koje nisu posebno opasne sa loptom. Pribojavam se Slukasa jer je majstor pikenrola i uvek nas izbuši kad igra protiv nas, tu Marković i Lazić moraju da zarade platu. Mislim da će Hollins uglavnom biti zadužen za Dorseya koji je sposoban strelac i napadački njihov najkompletniji bek. Walkup je snažan i nezgodan, a i Larentzakis je u odličnoj formi, znali su nas da unište ti igrači iz drugog, pa i trećeg plana. Pod košem treba pametno bitati match upove, Kuzmić na Falla, a Luka na Martina. Tu je i Jean Charles koji je dobar igrač ali nekako neiskorišćen. Oly dakle nije neka ekipa da se smrzneš kad im vidiš roster ali su fino složeni i dobro vođeni, plus su uvek fanatično borbeni tako da i ta naša komparativna prednost otpada. Očekuje nas jako težak meč, ali mislim da možemo da dobijemo i nadam se konačno nekoj šuterskoj eksploziji nekog od Ivanović - Dobrić - Hollins. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...