Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Just now, Redstar0356 said:

Potajni ocekivao vise? 

Nije moglo da se Zivi od strah u vama izmice kontroli, osvojjceno sve, obraefect i idemo u El

To neko iz KKP zvanicno objavio? Ne znam, mozda i jeste, ali ja to nisam video. Ne treba se obazirati sta novinari objavljuju ili forumasi pisu. Realno oni nisu bili ekipa veci deo sezone sto s obzirom na to da su izmenili skoro ceo kadar nije moglo da cudi. Sazreli su na kraju i to je umalo bilo dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Meni je zaista super što će i Partizan igrati EL, biće i oni nadam se više fokusiraniji na najjače evropsko takmičenje a ne pre svega na rušenje nas, takodje može da donese dva derbija totalno drugacijeg karaktera i atmosfere i na koncu možda se desi da malo smiri strasti i tenzije na ovim prostorima. 
 

Što se same EL tiče malo malo pa se provuku mišljenja i teze da smo se mi zasitili igranja tog takmičenja, a popunjenost tribina donekle i opravdava takve stavove, ali ne treba zaboraviti da se EL poslednjih godina drastično promenila sa ovim novim sistemima i formatima. Jeste bolje jer sigurno igraš protiv svih najboljih timova barem po dve utakmice i nema raznih Marusija, Zelen Gora i slično, ali ipak je draž takmičenja nekako manja. Partizan i Grobari još nemaju takav osećaj i željniji i su od nas jer ih nema dugo tj nisu se ni takmičili u ovom formatu. Videćemo koliko će i njih da drži, mada ko zna ko će za godinu dana imati EL kartu… U svakom slučaju i za Zvezdu mogu dobre stvari da izadju iz ovog. Na kraju krajeva niko nam nije prepisao noti smo preplaćeni ni na EL ni na titule.

 

A da je pravde i poštenja zaista bi oba kluba u najboljem slučaju igrala Fibu ligu šampiona, ako već ne bi bila u stečaju. Tako da je sve ovo veliki benefit i luksuz, za obe strane brda

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, drakon1 said:

To neko iz KKP zvanicno objavio? Ne znam, mozda i jeste, ali ja to nisam video. Ne treba se obazirati sta novinari objavljuju ili forumasi pisu. Realno oni nisu bili ekipa veci deo sezone sto s obzirom na to da su izmenili skoro ceo kadar nije moglo da cudi. Sazreli su na kraju i to je umalo bilo dovoljno.

Zeljko Obradovic je licno rekao da su ciljevu najveci moguci i da je cilj vracanje u El. Tad nije bilo rata pa se da zakljuciti da je to ili preko titule u Ec ili Aba. 

Imas intervjue gde prica to, kad im je pukla sezona, tek tad su pocele price o ciklusima

Sto se tice El i zasicenosti, meni je, iskreno da vam kazem vec postalo dosadno. Svake godine isti timovi i u svim timovima se vrte jedne te isti igraci. Kao dan Mrmota. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Mozda sam ja oldskuljugonostalgijabumer ali mi nije jasno kako bilo kome moze da smeta da jedan grad ima dva predstavnika u najjacem kosarkaskom takmicenju u Evropi?

Verovatno smeta onome ko je posvecen jedino tome da CZ bude bolja od Wild Cardsa.

Ništa tu KKCZ nece izgubiti osim egotripa da je jedini reprezent srbstva u Jevropi.

A i nema saopštenja pre i posle medjusobnih utakmica u EL, milina.

Sto se tiče foruma imacemo  novo polje analiza: kako smo mi igrali protiv npr. Albe a kako oni, kako je Radonja/Kalina/.... ovo ono protiv Makabija a kako je Žoc/Panter....

Ništa loše to ne može da bude ni za koga. 

 

 

Sve je to lepo, ali nas je istorija necemu učila. Kad god su oni bili jaki i mocni, koristili su to da nas gurnu sto dublje na dno. Koristili su sve nacine da to urade. Sada kada je osvedoceni zvezdomrzac prvi covek srpske kosarke i kada postaju moćni podrskom drzave... Hajde, neka bude da je bojazan neopravdana...

Samo neka dodje uskoro na celo kluba neki Kaponja i slicno, opet ce biti licemerje spasavati Zvezdu.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Veceras bi bilo lijepo napuniti Pionir jer je za nas ovo vazna finalna serija (poslije 13 godina mozemo opet biti tim sa najvise titula prvaka drzave). Zato svi koji mogu vcrs da dodju da pozdravimo momke koji su svasta prosli ove sezone, a i malo manje da se pise o predstojecoj jer ova i dalje nije zavrsena (nije fer prema igracima koji su izgurali ovih 9 mjeseci i osvojili sve sto su mogli).

Bice vremena i za Vajldkardse i pojacanja i nagadjanja, dugo je ljeto, treba uzivati u titulama i lijepim trenucima u jednoj od najuspjesnijih godina naseg SD. 

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bicu potpuno iskren pa ne mogu reci da mi je drago sto dobijaju 2 f4 pojacanja za Evrokup prevashodno iz nepravde prema nama jer mi nismo dobili u Alimpijevic  El f4 sezoni u Beogradu maltene nista, cak i manje nego inace sto smo dobijali. Morali pre toga da rasprodamo cemo tim koga je kos razlika delila od top8 faze a ispred nas na tabeli Darusafaka sa Vonamejkerom, Vilbekinom, Klajburnom, Moermanom, Bertansom, Zizicem, Andersonom(pokazalo se koliko su to dobri igraci a neki i tad uveliko bili) sa sve Dejvid Blatom na klupi. Pa vi vidite koliko su 7 klubova ispred njih i nas bili bogatiji i jaci, posto volje ljudi da zaboravljaju ove stvari kada pricaju o nerealnim iskoracima. Realnije o tome da se prica mogu se sloziti za ovu proslu ili ovu sad sezonu gde su sanse vece jer smo i mi povecali budzet od tada.(koji je opet medju najmanjim)

 

Nije mi drago sto je izmedju 2007 i 2012 Partizan imao 2 drzavna sponzora a Zvezda nijednog, sto su nam odnosli koseve, sto tada drzava nije davala isto a sada daje isto(sto podrzavam sto daje isto, oduvek jr trebalo biti tako, zapravo treba u 1euro isto da daju bez obzira ko ima kakve uspehe, zbog tog nekog balansa i manje prepirki u zemlji medju ljudima, bar na tom planu)

 

Ali da osporavam da Partizan ne zasluzuje da igra Evroligu, to bi bilo glupo. Osvojili su je. Istorijski gledano, KK Partizan je sigurno u 10-15 najvecih klubova u Evropi. Da mi je puno drago sto su dobili pozivnicu, nije puno da budem iskren, ali je apsolutno zasluzuju, a eto sa druge strane nije mi ni bilo drago kad su igrali Fibinu Ligu Sampiona recimo i zaista mislim da inace trebaju biti u Evroligi pre nekog Asvela recimo ili Monaka.

 

 

Ovo moze biti dobro i za nas zbog 3 stvari:

 

1. Da se malo trgnemo na svim nivoima i shvatimo da ce morati i uprava naci jos novca kako zna i ume i Dejo da malo promeni konpcepciju za pocetak da Kalinic nije konstantno prva napadacka opcija u napadu(iako je neke utakmice odigrao maestralno) a to bi trebalo da znaci dobra pojacanja na poziciji 1 i 2 za koja opet uprava mora obezbediti novac.

 

2. Partizanu ce biti teze da igra Aba ligu nakon duplih kola u Evroligi jer ce se minimum 7 igraca prvi put suociti sa tim ritmom utakmica, a samim tim nam dajem jos vece sanse za 1. mesto na tabeli u regularnom delu Aba lige, sto nam ponovo povecava sanse za titulu.

 

3. Sa sportske strane, koja je najvaznija u celoj ovoj prici, me raduju derbiji u Evroligi i kapiram da ceo to biti veci uzitak pobediti ih tu nego u derbijima regularne sezone u Aba ligi.

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, berti said:

Sve je to lepo, ali nas je istorija necemu učila. Kad god su oni bili jaki i mocni, koristili su to da nas gurnu sto dublje na dno. Koristili su sve nacine da to urade. Sada kada je osvedoceni zvezdomrzac prvi covek srpske kosarke i kada postaju moćni podrskom drzave... Hajde, neka bude da je bojazan neopravdana...

Samo neka dodje uskoro na celo kluba neki Kaponja i slicno, opet ce biti licemerje spasavati Zvezdu.

 

KKP je najnovija naprdnjačka igračka sa kojom su rešili da dokažu da mogu da naprave evropski uspeh. Naravno, to se u startu raspalo kao i sve ostalo čega se naprdnjačka ruka dohvati, no, to takođe znači da će sem suludih para koje su već upumpane, tek biti pravi raspašoj ove sezone, budući da sada postoji i EL opravdanje za sumanuto rokanje keša. Naravno, niko ni prst neće pomaći zbog neplaćenih poreza tako da bahaćenje može da uđe u turbo mod. Što se suđenja tiče već smo videli na šta to liči, a sasvim sigurno će biti još gore, makar u ABA, jer se neće birati sredstva da se ostvari cilj.

  • Like 8
  • Thanks 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Laki21 said:

 

KKP je najnovija naprdnjačka igračka sa kojom su rešili da dokažu da mogu da naprave evropski uspeh. Naravno, to se u startu raspalo kao i sve ostalo čega se naprdnjačka ruka dohvati, no, to takođe znači da će sem suludih para koje su već upumpane, tek biti pravi raspašoj ove sezone, budući da sada postoji i EL opravdanje za sumanuto rokanje keša. Naravno, niko ni prst neće pomaći zbog neplaćenih poreza tako da bahaćenje može da uđe u turbo mod. Što se suđenja tiče već smo videli na šta to liči, a sasvim sigurno će biti još gore, makar u ABA, jer se neće birati sredstva da se ostvari cilj.

Apsolutno tacno i neverovatno je da neko ne vidi potencijalno veliki problem za nas klub zbog svega ovoga. Projekat ce sada jos vecom zestinom, čitaj sa jos vecom kintom, da se nastavi. Bukvalno ce imati skoro neogranicen budzet.

Sta tu ima dobro za nas? Da gledamo derbije u EL? A sta tu ima dobro? Da gledamo opet njihove nevaspitane igrace i trenera? Da mediji potpuno pomahnitaju i forsiraju njihovu pricu. Vec se zaboravio skandal nad skandalima oko neigranja domaceg prvenstva. Šta je tu dobro? Razvoj srpskog sporta, srpske kosarke? Sta je konkretni benefit njihovog ucesca za srpaki sport? Nije ni nase ucesce nesto bitno, da se ne lazemo, ali se nikada za sve ove godine nije toliko potenciralo to znacenje kao za ovaj kratak period njihovog uzdizanja zahvaljujuci drzavi.

Zivi bili, pa videli. Vratice se Rusi, pa ce tada samo jedan klub odavde igrati EL. Covic je vec sjebanog zdravlja, pitanje je dokle ce Radonja biti tu. Cela nasa prica je na staklenim nogama, kao i sav sport ovde. Moze se samo uz pomoc drzave, a cini se da je ona izabrala stranu.

  • Like 9
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pa jbg ... onda Vucicu seceru, sta drugo ... provereno radi.

Oni ce svakako gledati da nas bace na dno, to im je smisao postojanja ... tako su bazdareni. 

Sto se kaze, grbavo rodjeno .... problem je sto je u ovoj zemlji to uspesno implementirano

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je mnogima ovdje izlapilo sjećanje a nije baš da pojedini nemate dosta godine i iskustava. Ovdje zavladala čestitarska atmosfera a zaboravili ste gdje nam je Zvezda gurana i koliko su imali drugi razumijevanja kad nam se klub skoro ugasio.  Slabo ste neki naučili lekciju. Pa ponavljajte opet dok je ne naučite.

  • Like 10
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, bodo said:

Vidim da je mnogima ovdje izlapilo sjećanje a nije baš da pojedini nemate dosta godine i iskustava. Ovdje zavladala čestitarska atmosfera a zaboravili ste gdje nam je Zvezda gurana i koliko su imali drugi razumijevanja kad nam se klub skoro ugasio.  Slabo ste neki naučili lekciju. Pa ponavljajte opet dok je ne naučite.

 

Ja licno kontam da ima dosta njihovih ovde koji su korektni ljudi, pa zato. Postoje strukture koje su pokusavale da Makabizuju Srbiju, ali ne verujem da ih bas ovde ima. 

 

A i licno ne zelim nikome da se ugasi, ne zelim da budem isti kao neki.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Edward Louis Severson III said:

 

Ja licno kontam da ima dosta njihovih ovde koji su korektni ljudi, pa zato. Postoje strukture koje su pokusavale da Makabizuju Srbiju, ali ne verujem da ih bas ovde ima. 

 

A i licno ne zelim nikome da se ugasi, ne zelim da budem isti kao neki.

Ne govorim ja o forumasima koji navijaju za njih. Kontam da ima tamo vrlo korektnih ljudi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neka ih, nije lose da se nakrcaju ultra skupim tipom, ja bih to i veleo, da imaju barem duplo skuplji tim od nas. Mi znamo da se snadjemo u ulozi i mi smo, tako da, ne pomaze nista

  Videli smo da oni 8 godina ne mogu da se izvuku iz te pozicije, mi smo do nase Eurolige dosli sa Rakocevicem i Nelsonom a oni nisu mogli ni sa Ledejom i Panterom!

Edited by Redstar0356
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Obi-Wan said:

Bogami videli smo i ove naše vajne forumske komšije kako su se povampirile na 2:2 i kako se preko noći spika promenila...čast izuzecima ali takvi se na prste jedne ruke mogu nabrojati 

 

Loženje je meni skroz ok, i mi bismo se ložili da toliko dugo čekamo bilo kakav respektabilan rezultat. Na kraju krajeva i ložili smo se kad je Kari sa 0-2 došao na 2-2 protiv njih. Uz to, zgazili su nas četvrtu utakmicu kao nikad u zadnjih 10 godina.

 

Meni je to skroz ok, i navijačko podprcavanje je ok, ja gledam kako izgledaju nečiji upisi većinski. AKo je nekome 90% upisa korektno, meni je taj ok, za kog god navija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

 

Loženje je meni skroz ok, i mi bismo se ložili da toliko dugo čekamo bilo kakav respektabilan rezultat. Na kraju krajeva i ložili smo se kad je Kari sa 0-2 došao na 2-2 protiv njih. Uz to, zgazili su nas četvrtu utakmicu kao nikad u zadnjih 10 godina.

 

Meni je to skroz ok, i navijačko podprcavanje je ok, ja gledam kako izgledaju nečiji upisi većinski. AKo je nekome 90% upisa korektno, meni je taj ok, za kog god navija.

Lozenje je jedno, al nisam na to mislio. Ako ne kapiras, idi i okreni drugi obraz...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...