Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

19 hours ago, 1945 said:

.

 

Osim Vilija Rida, Noko je slican profil. Bjelica licna prva zelja, koji je izjavio da verovatno ne nastavlja karijeru u Nba, ne bas slican profil navedenoj dvojici ali bi nam doneo mnogo toga izmedju ostalog to o spejsingu o cemu sam vec pricao mogao bi na 5 sa Mitrovicem u paru i uz Kuzmica na 4 i resen problem spejsinga. Petruseva smo vec jurili tokom sezone u doselekciji a Ataman nije hteo da ga pusti mislim da to svi znate.

 

...

 

Mislim da je za Bjelicu prošlo vreme. On bi imao sličan učinak kao Pero Antić. Nit mu se igra više ovakva košarka, nit je više može igrati. Dokaz su predstave za reprezentaciju zadnjih nekoliko godina, gde se raspadao. Njemu je puna kapa da još par sezona u NBA uđe svaku 4 utakmicu, i ubaci neku trojku kao stretch 5 i to je to.

Jednostavno je pogrešan fit iz mnogo razloga. Kad ti dovedeš igrača tog renomea, moraš mu dati i ozbiljnu ulogu. A kad mu daš ozbiljnu ulogu, onda moraš i sam sistem igre da modifikuješ kako bi se njegov skillset tu najbolje uklopio. A Bjelicin trenutni košarkaški kapacitet, po mom mišljenju ne zaslužuje da se zbog njega menja sistem kako tim igra.

 

 

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Nisam siguran da imamo baš budžet Barse, pa da Petrušev bude rezervni centar, a neka mitska zver (koja?) starter. Malo realnosti ne bi bilo na odmet.

 

 

A koševi opet da se porađaju teškom mukom?

 

Evo mitiske zveri zvane Noko.

Jel može Čovara da skrpi pare za njega?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

Evo mitiske zveri zvane Noko.

Jel može Čovara da skrpi pare za njega?

Ne treba da se kopa dublje od ovoga...krenuti na vreme sa pregovorima čim bezecujemo EL.

I ja bi u tom slučaju, žali Bobe što ovo moram da napišem, pre zadržao Kuza, nego Luku, ako uopšte imamo tu opciju biranja šta bi mi voleli jer imaju važeće ugovore.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"A gde je u svemu tome (bila) Crvena zvezda? Pošto nije akcionar Evrolige, odnosno nema višegodišnju licencu, klub s Malog Kalemegdana, bez obzira što je u pet najgledanijih po poseti u dvorani i uz TV ekrane, nema pravo na prihode od marketing pula, već samo od bonusa za učešće - 200.000 evra. Uz 14 pobeda izvojevanih na terenu, lako se dolazi do sume da će crveno-beli ove sezone od Evrolige zaraditi 718.000 evra. Tačnije, trebalo bi da zarade polovinom ovog meseca kada je prema dogovoru planirana isplata."

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/zvezdi-718000-evra-od-evrolige-petorka-tuce-preko-3000000/417252

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Setite se 2011 said:

"A gde je u svemu tome (bila) Crvena zvezda? Pošto nije akcionar Evrolige, odnosno nema višegodišnju licencu, klub s Malog Kalemegdana, bez obzira što je u pet najgledanijih po poseti u dvorani i uz TV ekrane, nema pravo na prihode od marketing pula, već samo od bonusa za učešće - 200.000 evra. Uz 14 pobeda izvojevanih na terenu, lako se dolazi do sume da će crveno-beli ove sezone od Evrolige zaraditi 718.000 evra. Tačnije, trebalo bi da zarade polovinom ovog meseca kada je prema dogovoru planirana isplata."

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/zvezdi-718000-evra-od-evrolige-petorka-tuce-preko-3000000/417252

Mislim da je eurohoops kao portal koji saradjuje sa Evroligom relevantiniji od mozzart sporta, koji je uzgred sponzor kkp-a.

 

https://www.google.com/amp/s/www.eurohoops.net/en/euroleague/1091036/euroleague-to-reportedly-increase-its-prize-fund/amp/

 

Uzgred i mediji u Srbiji su prenosili ove informacije pre pocetka prosle sezone i preneli to kao zvanicne podatke.

 

Dakle 500 000 za ucesce+300 000 za 11. mesto+14 pobeda x 37 000(518 000)=Oko 1 300 000e ovkirno.

 

Prosle godine nismo ostvarili profit za poziciju postu se vrednuju samo od 14og mesta na gore. Zaradili smo 500 000e za ucesce+11 pobeda x 37 000e=Oko 900 000e.

 

Interesantno je da Pao pravi profit vise od 3 000 000e. Nije ni cudo sto su Hezonji nudili milion da ostane i sto znam da Nedovic, Papajanis i Papapetru imaju vece plate nego svi igraci kod nas osim Kalinica. Od tolike zarade verujem da ce imati i jaci tim naredne godine.

 

Zalgiris najavio znatno povecanje budzeta, potpisali selektora reprezentacije, produzili Ulanovosa do 2024 i Lekaviciusa do 2025. Znaci grade neki sistem.

 

Monako najavio jos veci budzet naredne sezone a i ovakav je poveci.

 

Znaci na papiru bice jos teze naredne godine ostvariti vise pobeda nego ove sezone a vidimo da timovi ispod nas na tabeli uveliko rade na jacanju za narednu sezonu. Mi moramo da imamo plan za naredne 2-3 godine i kostur tima kakav god bio ako vec ne mozemo parirati budzetima. S tim da pojacanja ne smemo promasiti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 1945 said:

Mislim da je eurohoops kao portal koji saradjuje sa Evroligom relevantiniji od mozzart sporta, koji je uzgred sponzor kkp-a.

 

https://www.google.com/amp/s/www.eurohoops.net/en/euroleague/1091036/euroleague-to-reportedly-increase-its-prize-fund/amp/

 

 

 

 Matić je uglavnom jako pouzdan sa informacijama  . 

 

Ovaj link ti je iz 2020-te , Kovid sezona sa drugim pravilima koja  nisu važila ove sezone 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

 

Mislim da je za Bjelicu prošlo vreme. On bi imao sličan učinak kao Pero Antić. Nit mu se igra više ovakva košarka, nit je više može igrati. Dokaz su predstave za reprezentaciju zadnjih nekoliko godina, gde se raspadao. Njemu je puna kapa da još par sezona u NBA uđe svaku 4 utakmicu, i ubaci neku trojku kao stretch 5 i to je to.

Jednostavno je pogrešan fit iz mnogo razloga. Kad ti dovedeš igrača tog renomea, moraš mu dati i ozbiljnu ulogu. A kad mu daš ozbiljnu ulogu, onda moraš i sam sistem igre da modifikuješ kako bi se njegov skillset tu najbolje uklopio. A Bjelicin trenutni košarkaški kapacitet, po mom mišljenju ne zaslužuje da se zbog njega menja sistem kako tim igra.

 

 

 

Inace se uglavnom slazem sa vecinom sto napises ali sa ovim se ne mogu sloziti. Nisu mi uporedivi ni u cemu osim u godinama.

 

Covek je igrao u Nba 71 utakmicu ove sezone 16minuta prosecno gde je intenzitet trcanja znamo kakav. I ranije sve sezone je gurao 70+ utakmica eventualno 60. Nema vecih povreda generalno. Nije isto kad ti dolazi neko ko ima veoma znacajnu ulogu u plej of Nba timu, bekap centar a bio je i starter nekoliko i generalno ima odlicne brojke, procente na minutazu i all around ucinke i neko ko je bio treci centar u evroligaskom timu sa znatno losijim da ne kazem bednim procentima i jos godinu dana stariji.

 

Ima vise nacina od Pere da postigne kos, bolji je defanzivno, veci iq, svestraniji generalno, zvezdino dete, mozda zeli da zavrsi karijeru u svom gradu ali na pravi nacin da uradi nesto sa Zvezdom i da se ponovo dokazuje pred svojim navijacima kao nekada. Mozda sam subjektivan u necemu jer mi je to omiljeni igrac i vraca me u vremena kad je igrao pleja kod nas.

 

Nije velika razlika ali Bjelica sad ima 33 godine Pero je dosao sa 35, znaci Bjelica bi imao 34 kad bi dosao. Eno ga Teo sa 35 najbolji plej Evrokupa nikad vise asistencija u karijeri nije imao i on je izgledao lose u reprezentaciji. Vasa Micic? Mvp sezona zivota, nije licio ni na sta u reprezentaciji. Kompleksna tema zasto je to tako ali reprezentacija nekoliko utakmica nije relevantna za ukupan neciji sezonski ucinak u klubu.

 

Sto se tice sistema igre zbog cega bi morao da prilagodjavas ceo sistem igre njemu? Pa ne bi doveli Jokica. On se vec 7 godina nakon Fenera prilagodjava timu a ne tim njemu i odlicno to radi, savrsen timski igrac koji radi sve po malo. Sa istom tom ulogom ga vidim i u Zvezdi 15-20min bek ap centar. Ipak potencijalno ne bi doveli Bjelicu iz Fenera vec sa 34 godine sa naviknutom ulogom igraca podredjenom timu a nije toliko agilan kao sa 27. Niti verujem da bi on trazio da guli 25-30 minuta u Evroligi.

 

Ne bi se bunio za centarsku liniju Noko, Bjelica, Kuzmic izuzetno 3 razlicita centra i po meni odlican spoj a Mitra na 4 ili da raskinemo Kuzmica a Mitar treci centar. Noko i Bjelica po 20 minuta, 20 minuta je ozbiljna uloga. Naravno u zavisnosti od forme tog dana mogu igrati 25/15 ili i vise.

Link to comment
Share on other sites

Bjelica da doleti iz Amerike jer jebes Nba, da ovde igra 20 minuta u proseku a uz njega i Noko a Kuzmic treci centar.. Sve to dok Luki isplacujemo celu sezonu za raskid ugovora.  I jos plus eto, prilagodjava se u Nba pa ce isto da se prilagodjava i u Zvezdi. Svasta se ovde moze procitati, ocekujem da sledeci post bude o Durentu na 3 a Kalinic da bude bek ap. A sasvim sigurno da Bjelica sanja da dodje ovde da ga teramo uz najgnusnije uvrede jer nece imati dabl dabl na nekom mecu

Edited by Redstar0356
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Setite se 2011 said:

 

 Matić je uglavnom jako pouzdan sa informacijama  . 

 

Ovaj link ti je iz 2020-te , Kovid sezona sa drugim pravilima koja  nisu važila ove sezone 

Pa i ova sezona je kovid sezona.

 

Moze biti da si u pravu ali nigde nisam nasao vest da je to vazilo samo za tu sezone samo svuda pise da ce od sad(tada 2020) svaka ekipa dobijati 500 000e za ucesce i mesta za pozicije.

 

To bi bilo ekstremno smanjenje da sad daju 200 000e za ucesce a prosle sezone davali 500 000e plus za pozicije na tabeli dodatni novac gde ti je 7. na tabeli recimo dobio jos 500 000.

 

https://www.google.com/amp/s/sport.blic.rs/a-m-p-article%3fuuid=8790d52a-a621-4d58-a20e-1415e0888f2d&type=article&id=PULS_CMS-Article-8790d52a-a621-4d58-a20e-1415e0888f2d&gem_id=ctJAUgeiMwtuL3bQgHhDUKdDjw0sI0OlV6i.0PnppnL..7&tpv=SPORT_MOBILE_EVROLIGA_2020&tdv=SPORT_BLIC_RS/sportblic/evroliga_2020/ART

 

Jos jedan link sam pronasao, ne uzimam Blic kao relevantan samo rekoh da se secam da su svi mediji to prenosili.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Redstar0356 said:

Bjelica da doleti iz Amerike jer jebes Nba, da ovde igra 20 minuta u proseku a uz njega i Noko a Kuzmic treci centar.. Sve to dok Luki isplacujemo celu sezonu za raskid ugovora.  I jos plus eto, prilagodjava se u Nba pa ce isto da se prilagodjava i u Zvezdi. Svasta se ovde moze procitati, ocekujem da sledeci post bude o Durentu na 3 a Kalinic da bude bek ap. A sasvim sigurno da Bjelica sanja da dodje ovde da ga teramo uz najgnusnije uvrede jer nece imati dabl dabl na nekom mecu

Bjelica je sam izjavio da mu je verovatno poslednja sezona u Nba.

 

Rekoh Mitra na 4, Kuzmic treci centar. Ne vidim tu nikakav problem salari kepa, raskines Vajta koji ima dal 350 000 ili 400 000 ne mogu da se setim tacno provericu, Kuzmic i Mitrovic zajedno imaju toliko da znas samo. I taj novac od Vajta i novac koji smo imali obezbedjen za centra ove sezone(oko 400-500 000) prosle sezone i pronadjes jos 200 000 i eto ti plate za obojicu. Pritom Noko nisam siguran ni dal moze sad da nam trazi isti novac koji je trazio nakon El sezone sa nama i sad kada igra u Burgosu.

 

Tesko izvodljivo, ali nista ekstremno nerealno, napisao sam svoju zelju.

 

Aj uzdravlje zauzet sam do kasno u noc ako odgovoris nesto da znas kad cu moci da ti odgovorim.

 

P.s. Ne sme zaboraviti da je Bjelica hteo da dodje kod nas prosle sezone kad je Nba kasnio zbog kovida da odigra 2 meseca al mu nisu dozvolili.

 

P.s.s. Ne isplacuje se raskid ugovora za narednu sezonu ukoliko igrac pronadje klub i sporazumno se raskine. Svakom igracu je u interesu da pronadje klub. Nisu to SO ugovori i slucajevi. Primera radi kao Pejdz sad u Partizanu nisu ga raskidali dok mu se nije nasao klub, bilo je i kod nas slucajeva. Narocito ne bi bio problem raskinuti ugovor sa Kuzmicem koga smo oziveli i pruzili mu sansu kakvu nigde nikad niko ne bi dobio a i Mitrovicu smo pruzili sansu iz 10 minuta evrokup tima da igra 20 u evroligaskom, pricam sve varijante. Nek ostanu obojica al misljenja sam da nam trebaju 2 centra 

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

zar nije išla neka priča da on nije želeo da ostane u bgdu, tj da mu nešto vankošarkaški nije prijalo.

Ma jok, vašarili čoveka par meseci za dugovanja, sve od srede do petka ... kako to već ide kod nas.

Njemu dozlogrdilo, i rekao aj zdravo, odo ja na drugi vašar ... taj rad.

Zvali ga na polu sezoni, čovek hteo da dođe, al gazda Baskonije pokvario transfer.

Nikakve veze sa onim plasiranim informacijama da mu kao nije po volji BGD ...

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NikadProtivKaline said:

malo sam karikirao radi efekta

ali da, zaista verujem da je radonja 6m+ birkao centra i na kraju mu je komforna zona bila da produzi cirbica koga vec poznaje

 

Pa poznaje i Noka, nije mu ni to izlazak iz komfor zone.

 

Svi su hteli da Noko dodje krajem decembra, bukvalno konsenzus. Radonja je i Petruseva hteo. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 1945 said:

Bjelica je sam izjavio da mu je verovatno poslednja sezona u Nba.

 

Rekoh Mitra na 4, Kuzmic treci centar. Ne vidim tu nikakav problem salari kepa, raskines Vajta koji ima dal 350 000 ili 400 000 ne mogu da se setim tacno provericu, Kuzmic i Mitrovic zajedno imaju toliko da znas samo. I taj novac od Vajta i novac koji smo imali obezbedjen za centra ove sezone(oko 400-500 000) prosle sezone i pronadjes jos 200 000 i eto ti plate za obojicu. Pritom Noko nisam siguran ni dal moze sad da nam trazi isti novac koji je trazio nakon El sezone sa nama i sad kada igra u Burgosu.

 

 

Hahahaha dada, utrkuju se klubovi da daju Vajtu 400.000 posle ovakve sezone, cak ce i da plate obestecenje. 

 A to sa pronalazenjem jos 200.000 ti je dobar plan, posto mi inace jedva skupimo i ovaj minimum budzet za El, pronalazenje jos 200.000 je maciji kasalj.  Ne znam da l si razmisljao o jos boljem planu, npr, Covic pronadje na tih 200.000 jos 1.000.000 i dovedemo Mirotica.

 

Tesko izvodljivo ali nista nerealno, mnogi ljudi su dobilu sedmicu na lotou pa sto da ne dobije i Covic

Link to comment
Share on other sites

Noko nam je ponudjen dva dana pred kraj prelaznog roka ( zimskog) jer je bio na izlaznim vratima iz Baskonije, nas pik je bio Petrusev jer smo nedeju dana pre toga igrali onu cuvenu sa Efesom. Petrusev i Misko su se nacelno slozili da predje kod nas, Radonja obavio i licno razgovor sa njim,  Ataman na kraju je presekao i nije ga pustio, iako su imali ozbiljnih finansijskih problema da ga placaju pogotovo sto je u to vreme u Turskoj lira devalvirala za  preko 20 % preko noci. Svi ugovori u $ ii eurima su za toliko skocili. Koliku je minutazu imao od nove godine, svima je poznato.

Noko je bas tada dok smo cekali pozitivan signal iz Istanbula, dobio simpotome Korone, na kraju nasi nisu ponovo hteli da rizikuju, ispostavilo se da nema Koronu, ali nije se nesto ni usrecio sa buducim transferom i partijama koje je pruzio posle toga.

Da li je on fit za nas sledece sezone i po kojoj ceni , jer vidim da se spominje nesposobnost ako ne moze da se dovede NOKO?? Neka se decko dogovori sam sa sobom, jel mu odgovara zivot u Beogradu ili ne, da li ce opet da trazi vece pare da igra u Srbiji nego tamo gde igra sada? Jel je nas Beograd nesto shugav pa ima posebnu cenu da igra ovde, a posebno i pripizdincima u Spaniji. 

Petrusev je valjda slobodan ovog leta, dovoljno da se napravi dogovor sa njim, jer partije koje je pruzio nisu ga preporucili da moze u NBA. Naravno Misko se pita o svemu, a Radonja je uglavnom okrenut ka njegovom magacinu. 


Sto se tice ovih EL nagrada, za vreme korone je bila cifra 500.000 za ucesce  , i polozaj na tabeli.,

Ove sezone je valjda isti princip, ali kada se presabere , dodju mu na isto kao da si za svaku pobedu zaradio 37.000 eur, Dilema je kako ce EL da regulise dve pobede koje smo imali protiv ruskih ekipa. 

Tv prava, oduvek je bilo koliko Tv kuca polozi para za prenos EL na toj teritoriji klubu pripada 50 %>Isto tako, na onim banerima koji idu oko terena, mogu biti samo sponzori El i generalni sponzori kluba koji se zvanicno vode na sajtu. Teoretski da hocemo mi odavde da platimo reklamu KKCZ da nas oglasi na jednoj EL utakmici, i da ta cena bude npr 10.000 eur za jednu utakmicu. Klubu ide pola, a pola bi moralo da se uplati El jer su oni nosioci svih marketinskih prava. 

Neka Arena utrci za 10 ti deo onoga sto daje za premijer ligu , nama bi to bilo 5 miliona godisnje, otuda i Makabiju toliko para od Tv prava jer njihova tv kuca daje godinama preko 6 miliona godisnje za prenose. Vec sam mnogo puta pisao o tome.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Šarac said:

Da li je on fit za nas sledece sezone i po kojoj ceni , jer vidim da se spominje nesposobnost ako ne moze da se dovede NOKO?? Neka se decko dogovori sam sa sobom, jel mu odgovara zivot u Beogradu ili ne, da li ce opet da trazi vece pare da igra u Srbiji nego tamo gde igra sada? Jel je nas Beograd nesto shugav pa ima posebnu cenu da igra ovde, a posebno i pripizdincima u Spaniji. 

 

čemu sad ovaj princip koji furaju čova, sns i ostali u narativu kada ih žulja nešto?

lepo su mi ljudi napisali da je bio problem sa dugovanjima, odnosno zavlačenjem kada stižu na naplatu a ti si u fazonu, dečko nnoko, saberi se.

 

pusti neka ide prepiska ako nemaš neki validan info da napišeš, ne mora uvek odbrana i poslednji dani (a ako mora, jebeš takav biznis)

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

čemu sad ovaj princip koji furaju čova, sns i ostali u narativu kada ih žulja nešto?

lepo su mi ljudi napisali da je bio problem sa dugovanjima, odnosno zavlačenjem kada stižu na naplatu a ti si u fazonu, dečko nnoko, saberi se.

 

pusti neka ide prepiska ako nemaš neki validan info da napišeš, ne mora uvek odbrana i poslednji dani (a ako mora, jebeš takav biznis)

 

Bio je problem i u tome sto mu se ne svidja zivot u Beogradu. Mogu i ja da potvrdim, ako je relevantno, ali je i za lovu tacno i generalno nije on na kraju prosle sezone hteo ni da cuje da ostane, iako je Radonjic hteo da ga zadrzi i to onako bas. 

 

Apropo Petruseva, mislim da ce on pre u Partizan, naravno, ako im bude trebao i ako ga budu hteli, a s obzirom da sve sto je talentovano kupe, ne sumnjam da ce i on tamo da se usreci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...