Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

8 hours ago, pavijan2 said:

DeDa i jeste epizodista. Pojavi se s vremena na vreme i izvadi stvar. Ne može se od njega očekivati da bude glavni glumac.

Znači kaskader 😁. Šalu na stranu , jučer je bio evidentno loš i onaj  pokušaj da čuva Mirotica se nije pokazao dobrim. Ali Deda je uz Holinsa bio naš najkonstantniji igrač u zadnjih mesec dana. Jbg nije mu bio dan jučer , šta ćeš , dešava se. Ovo sto je Đoni odigrao jučer je najbliže onome što je  uglavnom pružao igrajući za Budućnost. I ako je ovaj meč najava nekih boljih partija za ubuduće onda je ovo i najveći dobitak za nas kao klub iz jučerašnje utakmice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg, nećemo valjda kukati na DeDu što nije mogao da sačuva Mirotu, jednog od najboljih igrača u Evropi, svakako najboljeg na svojoj poziciji. Davidovac se jeste istakao nekim dobrim defanzivnim rolama u jakim mečevima u EL i ABA, ali u tim match-upovima nije bilo igrača ni približno Mirotićevih kvaliteta. Osim toga, njemu ne leže ovako pokretni igrači koji mogu da napadaju na razne načine, iz prodora, šuta za 3, ali i iz reketa. Teško je ukalupiti Mirotića u neku od kategorija, ali hajde da kažemo da je on najbliži nekoj strech4, a takve igrače DeDa ne može da drži u kontinuitetu. Barsa je toliko jaka u rosteru i na klupi da bi svakako mogla da nađe bar 3 ili 4 načina da dobije meč, čak i da je Mirota uštopovan, ali hajde zarad diskusije da napišem da bi bolja opcija za njegovog čuvara bio tandem Kalina - Lazarević. Normalno, nismo hteli da trošimo Kalinu na ovu rolu u meču gde su nam se šanse za pobedu kretale u promilima, a Lazarević je imao neka druga zaduženja, pre svega na igračima iz spoljne linije. Onaj jedan switch na Miroti je lepo odbranio, to sam zapamtio, ostalih duela se ne sećam.

 

Zbog povrede Hollinsa, napokon malo više ofanzivnog protagonizma za Dobrića. 17 poena iz 10 uzetih šuteva, uz odlične procente (50, 50, 83) može biti ohrabrenje pred finiš sezone.

Džoni odigrao još jedan solidan meč u EL, posle Reala. Ono što malo brine je što se okrećemo njemu kada sve druge opcije propadnu, u ovom slučaju potpuno zaustavljen Walters i nedovoljno spreman Pefi, ali tako je kako je. Bitno je da je Džoni svoju šansu iskoristio. Odlična rola Lazarevića, koja je mogla biti nagrađena većom minutažom, no ne treba prebacivati Radonji što ga je zamenio Kalinom, iako nije bio njegov dan. To je pokazatelj da smo pokušali da idemo na pobedu, što je po meni za pohvalu. Zna se hijerarhija koja je kod našeg trenera vrlo jasna, ne može se tu ništa promeniti, jednostavno takav je trener i to svi znamo.

 

Brine neulaženje Lazića u igru u drugom poluvremenu. On nam je i inače jako bitan igrač, a posebno sada kada nemamo Hollinsa na određeni period. Valjda je sve ok sa kapitenom.

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Revolucionarna ideja da se Davidovac stavi na pet, spor je za ostale pozicije, ali brz za peticu, dok fizicki je dosta jak na nogama i nije ga bas lako pomeriti. To je doneo ''sablonski''trener.

Juce nam je falio Holins malo da doprinese na obe strane terena,ipak je u dobroj formi.  Ocekujem tri pobede uzastopne na gostovnjima, prosto smo bolji.

Ipak tesko je vezati tri pobede na strani, tako da i 2-1 dobro, 1-2 je vec problem.

 

Dobra igra juce, kvalitetniji su od nas, ali u nekom mogucem 1/4 mislim da cemo im pruziti dosta jaci otpor.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo je jaka ova Barsa, ajde sto imaju vrhunske igrace na svim pozicijama, ajde sto izmene nisu nista slabije, nego sto si ratnicki nastrojeni i tvrdi, bas ih je utegao Saras.Tako da sam sinoc gledao opusteno, nismo se obrukali. Ne kapiram samo izvodjenje Lazarevica, i vracanje Kaline, ali to je Radonja.

Imamo 3 gostovanja, gde sva tri mozemo da dobijemo, ali i da izgubimo i treba gledati ka tome, utakmicu po utakmicu, pa da probamo da ponovimo sinocni match up u PO, uz nesto tvrdji otpor i makar jednu pobedu, a u ostalim da nas ne otresu ko cigance slinu😀

Mislim da je nerealno ocekivati vise od toga...

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

Ono sto je meni pozitivno, ne samo iz ove utakmice, je energija koju prikaze Lazarevic nevezano za minute koje ostane na parketu :thumbsup:

Bukvalno minut ili 10 nema razlike

Ranijih godina smo imali situacije da je primetna "kurcobolja" tog 12-13.igraca kako na terenu tako i dok su na klupi. 

Ne zameram previse Radonji njegov izlazak i ubacivanje Kaline na -7. Pokusao je da pobedi i to je pozitivno

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nekarkteristicna 4/4 za Zvezdu, dosta dobar napad uz neka nekarakteristična rešenja i s druge strane neprepoznatljiva odbrana gde su igrači spavali te smo primali neverovatno i neprihvatljivo lake poene. No dobro, ne treba biti strog, bilo je ovo najteže moguće gostovanje. Da li je ili nije Barselona spustila gas ali mi smo ipak bili tu, na korak da uvedemo utakmicu u još veću neizvesnost, na kraju krajeva Šaras se dobrano (iz)nervirao tokom poslednjih 10 minuta igre.

 

Raduju znaci života Ivanovića, brine Kalinić, jasno je da je moralo da ga stigne za prvi deo sezone ali sad već malo duže traje kriza u koju je zapao. Potreban nam je u narednim mečevima.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ridji said:

Nekarkteristicna 4/4 za Zvezdu, dosta dobar napad uz neka nekarakteristična rešenja i s druge strane neprepoznatljiva odbrana gde su igrači spavali te smo primali neverovatno i neprihvatljivo lake poene. No dobro, ne treba biti strog, bilo je ovo najteže moguće gostovanje. Da li je ili nije Barselona spustila gas ali mi smo ipak bili tu, na korak da uvedemo utakmicu u još veću neizvesnost, na kraju krajeva Šaras se dobrano (iz)nervirao tokom poslednjih 10 minuta igre.

 

Raduju znaci života Ivanovića, brine Kalinić, jasno je da je moralo da ga stigne za prvi deo sezone ali sad već malo duže traje kriza u koju je zapao. Potreban nam je u narednim mečevima.

 

Meni je zanimljiva jedna stvar. Ogromno smo ove sezone kukali na težak raspored i dupla kola u EL. A čini se da smo energetski odlično odgovarali u tim težim sekcijama rasporeda, a dosta pospano izgledali na nekim utakmicama, pred kojima smo imali više odmora i vremena za pripremu. Dal se ovo može potkrepiti nekom statistikom, neznam. Ali taki osečaj imam kad se podsetim nekih situacija ove sezone, onako iz glave.

 

Juče, kao što ti kažeš, utakmicu nism napravili zanimljivom krvavim kolenima, kao obično. Nego minijaturom Ivanovića, i nekim inteligentnim rešenjima u napadu, gde se niko osim Džonija nije posebno izdvajao ali smo pronalazili pravog igrača na pravom mestu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, bodo said:

Znači kaskader 😁. Šalu na stranu , jučer je bio evidentno loš i onaj  pokušaj da čuva Mirotica se nije pokazao dobrim. Ali Deda je uz Holinsa bio naš najkonstantniji igrač u zadnjih mesec dana. Jbg nije mu bio dan jučer , šta ćeš , dešava se. Ovo sto je Đoni odigrao jučer je najbliže onome što je  uglavnom pružao igrajući za Budućnost. I ako je ovaj meč najava nekih boljih partija za ubuduće onda je ovo i najveći dobitak za nas kao klub iz jučerašnje utakmice.

Nije realno da DeDa sačuva Mirotića, posebno kad je cela odbrana polupana kao sinoć.

Đoni je bio dobar i protiv Reala.

Od njega očekujem da reši ovu Aba ligu, ipak je tu svoj na svome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Realno, moglo je ovo Lazarevićevo kucanje i na prvo mesto. Odlična timska akcija, fantastičan pas i onda zversko zakucavanje. 

 

A uvalili Falla na drugo mesto sa jednom običnom bananom. Bezveze

Naša akcija je timska, kreativna i atraktivna ali ova banana je brat-bratu podaleko od obične...osim ako u svakom kolu ima po par ovakvih i ako ne teraš šege...?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ridji said:

brine Kalinić, jasno je da je moralo da ga stigne za prvi deo sezone ali sad već malo duže traje kriza u koju je zapao. Potreban nam je u narednim mečevima.

 

Do Efesa (16 utakmica) 13.4 poena, uz 47.7% iz igre, 31.4% za tri i 73.5% sa slobodnih bacanja

 

Od Efesa (12 utakmica) 11.3 poena, uz 38.8% iz igre, 27.7% za tri i 65.7% sa slobodnih bacanja

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Wingwalker said:

Naša akcija je timska, kreativna i atraktivna ali ova banana je brat-bratu podaleko od obične...osim ako u svakom kolu ima po par ovakvih i ako ne teraš šege...?

 

 

Neobična ili posebna je samo zato što je tolikom silinom zapucana od tablu. Ali po mom mišljenju, kada procenjuješ atraktivnost neke akcije, mora se uzeti u obzir koliko je to teško uraditi. recimo kao kod zakucavanja, gde je lepše neko obično zakucavanje, ako je preko nekog opasnog blokera. nego 360 u kontri 1 na 0. Barem po meni.

 

That being said, mislim da zalepiti Bochoridisa u gužvi, gde pokušava nešto sa off rukom, nije baš neko dostignuče.

Link to comment
Share on other sites

 

Neobična ili posebna je samo zato što je tolikom silinom zapucana od tablu. Ali po mom mišljenju, kada procenjuješ atraktivnost neke akcije, mora se uzeti u obzir koliko je to teško uraditi. recimo kao kod zakucavanja, gde je lepše neko obično zakucavanje, ako je preko nekog opasnog blokera. nego 360 u kontri 1 na 0. Barem po meni.

 

That being said, mislim da zalepiti Bochoridisa u gužvi, gde pokušava nešto sa off rukom, nije baš neko dostignuče.

Nadam se da će ovaj propust korigovati već u top ten narednog kola...i neka bije opet Lazarević.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Guru said:

 

Do Efesa (16 utakmica) 13.4 poena, uz 47.7% iz igre, 31.4% za tri i 73.5% sa slobodnih bacanja

 

Od Efesa (12 utakmica) 11.3 poena, uz 38.8% iz igre, 27.7% za tri i 65.7% sa slobodnih bacanja

 

Nije on pao od utakmice sa Efesom, malo kasnije. A šta kažu ostali aspekti, izgubljene lopte i asistencije? Mislim ne znam statistiku pa pitam pošto me mrzi da gledam 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, L' Imperatore said:

 

Meni je zanimljiva jedna stvar. Ogromno smo ove sezone kukali na težak raspored i dupla kola u EL. A čini se da smo energetski odlično odgovarali u tim težim sekcijama rasporeda, a dosta pospano izgledali na nekim utakmicama, pred kojima smo imali više odmora i vremena za pripremu. Dal se ovo može potkrepiti nekom statistikom, neznam. Ali taki osečaj imam kad se podsetim nekih situacija ove sezone, onako iz glave.

 

Barcelona u gostima ipak nije merilo - to je vec upisan poraz (najtezi mec u sezoni) ma kako odigrali. Zato smo i izgledali tako iscedjeno, nije bilo nekog rezultatskog imperativa - da smo odigrali bolje i oni bi odigrali bolje i lagano dobili. Tamo eventualno moze da se dobije (ne racunajuci kada oni igraju kao pod sedativima) samo u punoj formi i ako nas nenormalno ide sut.

 

Kako god - zaista ne bih zeleo da igramo sa njima u TOP 8. Sad kad vise nema tri vrhunska sastava u takmicenju mogli bi da se pobijemo za neko mesto vise od pukog ucesca u TOP 8 (za sta samo treba da izbegnemo poslednje mesto od 4 kandidata).

 

Veoma vazno ce biti gostovanje u Minhenu, cak i presudno - odlican trener, odlican sastav, verovatno ce biti i nasih navijaca. Nadam se i da ce Efes da odigra dobro i zavrsi sve dileme oko 5. pozicije pa da mozemo lakse da igramo protiv njih u poslednjem kolu, pred punim tribinama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ridji said:

Nije on pao od utakmice sa Efesom, malo kasnije. A šta kažu ostali aspekti, izgubljene lopte i asistencije? Mislim ne znam statistiku pa pitam pošto me mrzi da gledam 

 

Posle Efesa je bio Zenit, tu je već isilovao sa 5 od 17 iz igre, pa Asvel sa 3 od 9 i indeksom 1, pa Oly sa 5 od 14 i indeksom 6... Imao je i par dobrih utakmica u tom periodu, al' je generalno to prilično slabo za njegove standarde, posebno u poređenju sa onim brutalnim partijama koje je imao u decembru.

 

Asistencija doduše ima nešto više, a izgubljenih lopti nešto manje, to je verovatno jedini aspekt gde se donekle popravio, u svemu ostalom je u ozbiljnom padu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Kažem ja da je Holins trenutno možda i najvažniji igrač, po formi.

 

Zna li se termin meča u Podgorici? Valjalo bi da se Cedelimp dokopa 3. pozicije.

Bolji su u medjusobnom skoru, cak i da mi pobedimo Bud, opet su ispred COL. Steta sto su se kasno probudili.

Link to comment
Share on other sites

Bolji su u medjusobnom skoru, cak i da mi pobedimo Bud, opet su ispred COL. Steta sto su se kasno probudili.
Kako je Budućnost bolja ako izgubi od nas? Trenutno imaju isti broj pobeda (14).
Ako Olimpija dobije sve do kraja a Budućnost izgubi bar jednu , Olimpija je treća

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Setite se 2011 said:

Kako je Budućnost bolja ako izgubi od nas? Trenutno imaju isti broj pobeda (14).
Ako Olimpija dobije sve do kraja a Budućnost izgubi bar jednu , Olimpija je treća

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

 

Ako Budućnost izgubi od nas, imaće isti br poraza kao COL, moraju da izgube još jednu da bi COL bila druga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...