Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, mister-no said:
4 hours ago, drakon1 said:
Poraz kao poraz, ali smeta nacin na koji se desio.
 
Nama zameram izuzetno losu odbranu u 2. poluvremenu (58 poena). Jeste da je njima sve ulazilo u kos, ali bilo je i do nase odbrane suta izvana. Nekad treba napraviti malo jaci faul, to zna da pomogne. Zameram i slobodna bacanja i to mi je zaista neshvatljivo. Ovo pogotovo smeta jer smo se dvaput vracali iz dvocifrenog minusa. Neigranje Lazarevica i SimonovicaNa kraju smo imali damage control sa porazom ispod 15. Nije mi to dovoljno, ali ipak nije desaster.
 
O sudijama, pogotovo Boltauzeru, sam vec dovoljno napisao. Radojkovic i pogotovo Nedovic su kenjali u 1. poluvremenu. 1. poluvreme po meni je zaista bilo pristrasno sudjenje. Ali, subjektivan sam, mozda su sudije bile pohvaljene posle utakmice za sudjenje. Ko zna, ne bi bilo prvi put da gresim. Pored odluka koje su vec gore spomenute smetale su mi odluke na pocetku utakmice gde su nama svirali faul za usmeravanja igraca po ceonoj liniji, a za istu stvar minut-dva kasnije nije bilo svirano nista. Prodor prema kosu Woltersa takodje bez faula na polaganju, ista stvar pre i posle toga su bili faulovi (najcesce na Punteru). Da se razumemo, nije problem u (ne)sviranju, nego sto se slicne ili istovetne stvari razlicito procenjuju i to ne jdenput nego u serijama.
 
Komsijama ne zameram skoro nista. Ta busanja su bre normalna. Mozda ide malo iznad normale, ali to je meni ok, iako je to posledica neceg nepovoljnog za tim koji navijam (dunk, trojka, dobra akcija...). Ovo Avramovicevo je granicno, ali i to ide u opis sluzbe. Sta mi smeta je prljava akcija Ledaya na Davidovcu nakon sto je faul odsviran pre 5 sekundi. I onda namerno valjanje po njemu. Da je u pitanju Lazic, bio bi verovatno diskvalifikovan. Kad se uzme pozadina da je Davidovac na 2 utakmice dosada upravo tog Ledaya ponistio, onda je i jasno da se radi o nameri kao sto je bilo jasno kao dan da je doticni uvalio Lazicu namerno lakat u rebra. To ide u istu kategoriju kao i faul Koprivice u 1. duelu kad je namerno spleo naseg igraca bez ikakve sankcije. Ta prljavost mi smeta.

Drakone objasni nam situaciju obostrane tehničke, kad Avramović dobacuje našoj klupi sa 4. lične. Sve ok, izvinjenje i to, dešava se.. Da su u pitanju Kalina ili Lazić svi znamo da bi odmah završili u svlačionici. Mislim, koje sudijsko pokriće postoji i da li postoji da se sudi tehnička klupi a ne Avramoviću.

Tehnicka nije dosudjena neposredno nakon trojke Avramovica i njegove carke sa Nesom Ilicem nego nakon 10tak sekundi kasnije kad smo mi vec imali loptu i mislim skoro presli u polje napada. Tad se ukljucio Boltauzer i dao obostranu tehnicku za obe klupe. Sta se tu tacno desavalo, ne znam. Mozda je bilo nekog dobacivanja. Kad je Avramovic uradio potez prstima/rukom prema Ilicu nasi su se mislim digli sa klupe (to se videlo u kadru). To je onda verovatno provociralo klupu komsija pa zato obostrana tehnicka. Ali, to je moje tumacenje iz TV fotelje. Cinjenica je da Avramovicev potez nije bio za tehnicku (ako su ga slepci uopste videli), nego reakcije obe klupe na to.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Vasa123 said:

Koliko sam primjetio sinoc je Mitrovic bio bas iskasapljen sudjenjem. Njemu su svirana 3 nepostojeca faula (faul nad smailagicem kad u reketu kad je digao ruke, faul u napadu nad istim igracem i jos jedan faul u napadu kad se spustio dole), a ovo nije bio faul nad njim. Otud i one njegove reakcije i podsmijevanje sudijama.

Neka me neko ispravi ali mislim da je ovo prva Lukina tehnicka u nasem dresu 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Lessort je objektivno bolji igrač od naših petica, on je statistički bio odličan u svim mečevima protiv nas ove sezone, uključujući onaj u dresu Makabija. Ne mislim da je neka igračina ali nama je jedan centar ustvari četvorka bez šuta i fizički baš limitiran dok drugi tek povremeno podsjeti na stare dane a u velikom broju utakmica je za FMP. Tu smo sami krivi ali se slažem da mi možemo da živimo sa tom njegovom statistikom i da nije bio presudan.

 

Trenutno je popriličan problem Dzoni koji ne daje znake života i bojim se da je Zvezda prevelik zalogaj za njega u smislu pritiska i očekivanja. Možda živne u narednom periodu ali kad sam počeo da se raspitujem za pefijevo zdravlje, mrka kapa.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drakon1 said:

Tehnicka nije dosudjena neposredno nakon trojke Avramovica i njegove carke sa Nesom Ilicem nego nakon 10tak sekundi kasnije kad smo mi vec imali loptu i mislim skoro presli u polje napada. Tad se ukljucio Boltauzer i dao obostranu tehnicku za obe klupe. Sta se tu tacno desavalo, ne znam. Mozda je bilo nekog dobacivanja. Kad je Avramovic uradio potez prstima/rukom prema Ilicu nasi su se mislim digli sa klupe (to se videlo u kadru). To je onda verovatno provociralo klupu komsija pa zato obostrana tehnicka. Ali, to je moje tumacenje iz TV fotelje. Cinjenica je da Avramovicev potez nije bio za tehnicku (ako su ga slepci uopste videli), nego reakcije obe klupe na to.

 

Ček, kreveljenje protivničkom treneru nije za tehničku?!??? Kreveljio se direktno Radonjiću.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Laki21 said:

 

Ček, kreveljenje protivničkom treneru nije za tehničku?!??? Kreveljio se direktno Radonjiću.

Nisam rekao da to nije za tehnicku. Rekao sam da za to sinoc tehnicka nije bila dosudjena vec za nesto drugo sto je bilo u vezi s tim.

Edited by drakon1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Petnaest (15) slobodnih bacanja Partizana u prvoj četvrtini je obična lakrdija. Ne znam da li su sudije imale nameru, ali time su iskasapile utakmicu. Zašto bi uopšte neko uspostavljao takav kriterijum, koja je poenta? Iseckana igra, nervoza, tehničke, to je ono što sledi. Takođe, onemogućavanje jedne od boljih defanzivnih EL ekipa da igra odbranu kakvu inače igra. Razigravanje najboljeg protivničkog igrača koji se na prethodnim derbijima nije video (9 bacanja u uvodnoj četvrtini). Dva najbolja zvezdina defanzivca po dva faula u prvoj četvrtini. 

 

Sudije su već u prvoj četvrtini iskasapile utakmicu, onemogućile uspostavljanje normalnog kriterijuma i dale vetar u leđa Partizanu.

 

Odluke na ovom klipu gore takođe uglavnom smehotresne. Izbacivanje Radonjića, tehnička Mitrovicu.. Isto baš anomalije.

 

Košarka je kontakt sport, svaka situacija sad da se analizira zasebno, uvek minimalni kontakt postoji. Ali opet, zašto bi zauzeo tako nakaradan kriterijum i doveo do svega gore opisanog, što se Zvezdi nikad nije desilo ni u mnogo kvalitetnijem takmičenju.

 

Zaista je dobro što su momci stisli zube i nisu dali tih 15 razlike.

 

Avramoviću svaka čast, zaista se ono retko viđa. 30 poena za poluvreme, maltene nijedan poen nije bio stvarno asistiran, već iz igre 1 na 1 ili preko ruke.

Edited by medobrundo
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

ali i on je dosao ovde da podjebava sa objektivnim sudjenjem jbg

Dozvoli coveku da ima subjektivni osecaj iz hale, rekli smo vec kako to nema veze sa onim sto se vidi na TVu. 

 

A evo neke od tih situacija. Neke ovde prikazane su smesne (u smislu da ne treba da se zalimo na njih) a neke druge su opet smesne (da se zapitas zaista da li su to profesionalne sudije ili sta).

 

Link to comment
Share on other sites

Na -4 je Davidovac šutirao za 3 poena, lopta je izašla iz obruča pa odskočila uvis pa krenula silaznu putanju ka obruču pri čemu je neko u tom trenutku povukao mrežicu. Akcenat je na "neko" jer je kamera snimala sa strane suprotnog koša, ponovljenog snimka nije bilo.

 

Sa naše klupe su odmah reagovali tražeći da se koš prizna ali je Boltauzer nešto objašnjavao Radonjiću pa odluka nije promenjena. Po pravilima igre ako je mrežicu povukao igrač Partizan to su automatski poeni za CZ.

 

Da li je neko bolje video ovu situaciju?

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bekrinjo said:

Na -4 je Davidovac šutirao za 3 poena, lopta je izašla iz obruča pa odskočila uvis pa krenula silaznu putanju ka obruču pri čemu je neko u tom trenutku povukao mrežicu. Akcenat je na "neko" jer je kamera snimala sa strane suprotnog koša, ponovljenog snimka nije bilo.

 

Sa naše klupe su odmah reagovali tražeći da se koš prizna ali je Boltauzer nešto objašnjavao Radonjiću pa odluka nije promenjena. Po pravilima igre ako je mrežicu povukao igrač Partizan to su automatski poeni za CZ.

 

Da li je neko bolje video ovu situaciju?

 

 

 

Lesor je povukao mrežicu, jasno se vidi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovaj faul u napadu Mitrovica nakon onog nedosudjivanja faula Lesoru za duplo jaci kontakt je cista tendencija.

Isto vazi i za ove faulove kad im se Panter, Smailagic i Lesor zapetljaju i zakucaju u odbrambenog igraca u stavu.

Zatim kriterijum prema trenerima, 15 bacanja u 1/4,  mnogo je..

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Krenuli su u organizaciju otimanja jer su videli da na terenu ne mogu da nas dobiju, iako su polupali silne milione, ozbiljan pul sponzora napravili, upregnuli medije i laznu pricu o laznoj magiji i ostala sranja. Tu mora Covic da odradi ozbiljan posao do sada, mnogo ozbiljniji nego sa Bokanam. Na terenu nemaju sanse. Pre svega jer je Radonjic trenutno bolji trener od Zelimira. Drugo iako su skup dobro placenih tamnoputih superstarova , nemaju timsku hemiju, igra im je nepostojeca,nemaju niti igrace koji grizu srcem za dres,koji osecaju klub, nego grizu do zadnjeg dolara. Debelo se zajebao Zelimir , samog sebe a i njih. Bice Kalis u Junu lakse nego sto se ocekivalo. A mozda i top 8 ko bonus.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...