Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Losmi17 said:

Nebojsa Covic da ide kod limara na casove dobijanja egal sudjenja u PG.

 

Drugo poluvreme je bilo i korektno, a prvo su sudije odrzale na 10, umesto da bude 20 i nisu dozvolile da se mec vec tada resi.

 

Van konteksta sudjenja nisam zadovoljan ni igrom, ali treba uzeti u obzir tu okolnost da smo mi sinoc morali 2 puta da dobijemo isti mec, a jedan od razloga su i ta trojica bandita.

 

Nebojsa Covic moze samo otici na predavanje na temu kako ukrasti zeni auto i onda naplatiti osiguranje. Kakav crni limar i njegovo egal sudjenje pa njega Mornar krade prosle godine, on nema nikakvog ni uticaja ni autoriteta nigdje.

Link to comment
Share on other sites

 
To "normalno sportsko rivalstvo" je nekako prestalo kada je KK Buducnost osvojila svoju jedinu ABA ligu, ne zbog sudija ili atmosfere.
 
Uopste, da li postoji klub u regionu sa kojim imamo normalno sportsko rivalstvo, a koji nas je pobedjivao u bitnim mecevima? Da li smo izgubili i jedan bitan mec u regionu (kup, KLS, ABA) koji nas je kostao gubitka trofeja ili EL, a da smo rekli - "u redu, mora nekada i da se izgubi, cestitke rivalu, moramo bolje da radimo u narednom periodu"?
 
Inace, ne znam zbog cega opet zalbe za sudjenje? Gledao sam celo drugo poluvreme i sve je bilo manje - vise u redu, jedino ako nije bilo nekih velikih nepravilnosti u prvom delu meca?
Ovo oko Podgorice i Morače , sezone 17/18 , jednostavno nije tačno.

Ima ljudi koji su bili 4 dana u Podgorici i njihova sećanja su još gora od onoga što je Čović pričao po medijima.

Samo , radi podsećanja , za one koji su zaboravili...prve dve utakmice te serije su odigrane u Pioniru u potpuno normalnoj atmosferi.

Sezona posle je sasvim druga priča...

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Davidovca on dosta bolje izgleda ove sezone dok brani petice i sutira u napadu iz pik and popa(ne mislim na sinoc) nego sto je izgledao u prvom delu sezonu, a pritom ne mislim samo na formu iako uobicajeno igra losije prvi deo sezone. Odlicno je cuvao evroligaske centre samim tim ne vidim veliki problem kad bude cuvao centre Cedevite i Partizana.

 

Ocekivano je da njihovi centri imaju vise poena i skokova jer je tako bilo i kad nije Davidovac bio na 5 ali sto se ocekivanja mi cemo dobiti te meceve.

 

Sto se tice 17/18, jedan od primera a ne secam se dal je Covic iznosio u medijima osim delova iz hale je da su navijaci Buducnosti upadali u hotel i prekidali veceru igraca dobicivali i pretili. Jedan od primera samo.

 

Sudjenje sinoc jesu navlacili, 15 slobodnih bacanja za njih u prvom poluvremenu poput Lazarevic drzi ruke u vazduhu ne dodiruje Kuridzu i jos nekih navlacenja ali je bilo najbolje sudjenje koje smo imali u Moraci poslednjih 6-7 godina da ne gresim dusu, tj. sa najmanje gresaka na nasu stetu. Kad bi znao unapred da cemo imati ovakvo sudjenje potpisao bi.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Devil In My Pants said:

Covic pricao istinu, kraj vica..kako svi Covica napadaju, jao sta mu rade...dok  otkucava vreme u basketlendu.

Da nije tog Covica, Radonjic bi bio na birou.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jedno nepopularno misljenje, mozda i bolje sto idemo na Cedevitu.

 

Iako je Cedevita u naletu ozbiljnom iako mogu da nas pobede bar jednu ako ih krene sut ono njihovo a isao ih je mnogo puta u zadnje vreme iako je Buducnost u kanalu i kao tim i sto ce im faliti Rid, jednostavno tamo uz njihovu logistiku ne mozes ih pobediti u polufinalu kada se igra na zivot i smrt, jedva ih i sinoc dobismo sa iole korektnim sudjenjem za tamosnje uslove i plus bez Rida, Atica, Micova, Perija, Sehovica a prva cetvorica su im izuzetno vazni igraci. Jednostavno peti mec u seriji sa njima po 3. put bi bio veliki stes za mene. 😄

 

Buducnost ce po meni dobiti 2-0 Fmp a bilo bi dobro da Igokea pobedi Cedevitu bar jednu da ih dodatne izmore pred mec sa nama tako bi imali samo 3 dana da se spreme za mec protiv nas.

10 minutes ago, Crni said:

Da nije tog Covica, Radonjic bi bio na birou.

Imao je ponudjen ozbiljan ugovor od Buducnosti prosle sezone ako neko nije znao.

 

A bilo je interesovanja i iz evroligaskih ekipa.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

Sto se tice Davidovca...odlicno je cuvao evroligaske centre samim tim ne vidim veliki problem kad bude cuvao centre Cedevite i Partizana.

 Ovo je ipak bliže ,,wishfull thinking" tendenciji nego realnom stanju stvari. Pamtimo kako Dedu nisu mogli da pomere na niskom postu u igri ledjima EL centri ali zaboravljamo da je uspešno branio uglavnom sporije petice, slabije tehnike dok bi ga svaki eksplozivni i skočan centar napunio kako poenima tako i penalima jer iako prilično stamen, Deda nema brzinu ni skočnost da ih isprati. On sve to brani sa parketa u napadu iz izolacije. Lesor je jednostavno prejak i znatno brži pa će mu i skidati lopte sa glave pod košem. Dedina univerzalnost, racionalna i oštroumna rešenja kada je pod pritiskom ali i to sidraško težište jesu glavni i opravdani razlog naše fascinacije ali da ne preterujemo...bude li se Kuz odjavio iz derbija nakon prvog poluvremena biće pravo zaebano istovremeno braniti Partizanovu potentnu spoljnu liniju da ne udju u seriju, uz eventualno skupljanje reketa zbog lakih poena visokih pod košem, a Kuzmić trenutno izgleda kao da ne bi preživeo ni vikend košarke na radničko sportskim igrama, a ne još 7-8 hasl tekmi plejofa. 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Wingwalker said:


 

 


Ovo je ipak bliže ,,wishfull thinking" tendenciji nego realnom stanju stvari.
Pamtimo kako Dedu nisu mogli da pomere na niskom postu u igri ledjima EL centri ali zaboravljamo da je uspešno branio uglavnom sporije petice, slabije tehnike dok bi ga svaki eksplozivni i skočan centar napunio kako poenima tako i penalima jer iako prilično stamen, Deda nema brzinu ni skočnost da ih isprati. On sve to brani sa parketa u napadu iz izolacije. Mislim da je "tupavi" Lesor jednostavno prejak i znatno brži pa će mu i skidati lopte sa glave pod košem. Dedina univerzalnost, racionalna i oštroumna rešenjima pod pritiskom ali i to nisko težište jesu glavni i opravdani razlog naše fascinacije ali da ne preterujemo...bude li se Kuz odjavio iz derbija nakon prvog poluvremena biće pravo zaebano istovremeno braniti spoljnu liniju na max da ne udju u seriju uz skupljanje reketa zbog lakih poena visokih pod košem.

 

Naravno, mislio sam odlican u odnosu na Mitrovica i nekim segmentima i Kuzmica. Nisam mislio da je eltini defanzivni centar sveukupno.

 

Ocekujem da sacuva Omica i Koprivicu, Ogasta moze i Mitrovic a Lesor ce svakako biti problem, on se nekad mora i udvajati. Pretpostavljam verovatno ce se probati sa obojicom da cuvaju Lesora ukoliko ga bude krenulo. Ipak nadam se oporavljenom Kuzmicu u plej ofu kao onom sa pocetka sezone jer bi svakako znacio, narocito protiv Cedevite.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1945 said:

Jedno nepopularno misljenje, mozda i bolje sto idemo na Cedevitu.

 

Iako je Cedevita u naletu ozbiljnom iako mogu da nas pobede bar jednu ako ih krene sut ono njihovo a isao ih je mnogo puta u zadnje vreme iako je Buducnost u kanalu i kao tim i sto ce im faliti Rid, jednostavno tamo uz njihovu logistiku ne mozes ih pobediti u polufinalu kada se igra na zivot i smrt, jedva ih i sinoc dobismo sa iole korektnim sudjenjem za tamosnje uslove i plus bez Rida, Atica, Micova, Perija, Sehovica a prva cetvorica su im izuzetno vazni igraci. Jednostavno peti mec u seriji sa njima po 3. put bi bio veliki stes za mene. 😄

 

Pa taj peti mec moze da se desi samo u finalu, u polufinalu se igra na dve dobijene utakmice.

 

Inace, ne znam cemu toliki strah, jasno je da u ABA ligi domaci teren znaci skoro sve. Zato se manje - vise zna da je Partizan prokockao sanse za dobijeno finale porazom od Mege, dok su Buducnost i Cedevita upropastili sebi sezonu (jer su sigurno ocekivali bar finale) losim finisom, odnosno startom sezone.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Crni said:

Ne dozvoljavas mi da zadirkujem Devila ☹

 

dozvoljavam, samo mi je bezveze ovaj tvoj tejk, kao da radonja ne može da nađe gažu bez zvezde (a može);

 

evo ćelafuto žešće pati što smo ga oterali, ja se nadam da će napraviti upset i otići na final four da bude drugi najbolji trener koji je trenirao zvezdu, iza karija pešića.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, uini said:

 

dozvoljavam, samo mi je bezveze ovaj tvoj tejk, kao da radonja ne može da nađe gažu bez zvezde (a može);

 

evo ćelafuto žešće pati što smo ga oterali, ja se nadam da će napraviti upset i otići na final four da bude drugi najbolji trener koji je trenirao zvezdu, iza karija pešića.

Pa bezveze je jer ne mislim to, no nema veze, Devil nije odreagovao.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, uini said:

 

dozvoljavam, samo mi je bezveze ovaj tvoj tejk, kao da radonja ne može da nađe gažu bez zvezde (a može);

 

evo ćelafuto žešće pati što smo ga oterali, ja se nadam da će napraviti upset i otići na final four da bude drugi najbolji trener koji je trenirao zvezdu, iza karija pešića.

Imsli smo trenera koji je osvojio 3 Kupa šampiona u karijeri i Kup kupova sa nama. Igrala se košarka i pre 2011.

Edited by pavijan2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

ako je zeravica, kapiram, mada nikada nisam dozivljavao njega kao nekog majstora, vise kao velikana konteksta. sto se moze reci i za radonjica i vujosevica, svakako. 

aca nikolic. zeravica nikada nije osvojih kup sampiona i nema niti jedan trofej sa nama. sa reprezentacijom je svetski i olimpijski  prvak, tako da celafuto ni njemu nije ni do kolena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Setite se 2011 said:



Samo , radi podsećanja , za one koji su zaboravili...prve dve utakmice te serije su odigrane u Pioniru u potpuno normalnoj atmosferi.

Sezona posle je sasvim druga priča...

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Ima na forumu i onih koji su bili na utakmicama koje spominjes i to bukvalno par metara iza klupe igraca Buducnosti.

Konstantno vredjanje od strane celavih i krezavih debila koji su stajali na ogradi na 2 metra od klupe, gadnjanja na tajmautu, a da ne pisem o prozivkama da su Siptari koje traje vec godinama. Vredjanje predsednika Buducnosti, predsednika CG.

Mozda je tebi to potpuno normalna atmosfera, meni svakako nije.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Leonard said:

Ima na forumu i onih koji su bili na utakmicama koje spominjes i to bukvalno par metara iza klupe igraca Buducnosti.

Konstantno vredjanje od strane celavih i krezavih debila koji su stajali na ogradi na 2 metra od klupe, gadnjanja na tajmautu, a da ne pisem o prozivkama da su Siptari koje traje vec godinama. Vredjanje predsednika Buducnosti, predsednika CG.

Mozda je tebi to potpuno normalna atmosfera, meni svakako nije.

to je bilo 2019.

2018. u pioniru potpuno pozorisna atmosfera. na prvoj utakmici, koja se ispostavila kljucna, cula se skripa parketa.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...