Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

zabluda je da je nama trebao 2/3 centar

takvih vec imamo dva

trebao nam je prvi

Svakako nam je trebao centar, bez obzira 1 2 3. Tada se cinilo da nam ne treba prvi jer su Kuzmic i Mitrovic izgledali ok, ali nije bilo realno drzati taj tempo do kraja. Videcemo kad dodje PO, nadam se de dosta bolje doprinosu...

Link to comment
Share on other sites

Tako je, njih dvojica su u jednom trenutku zaista odlicni bili. Kuzmic nam je donosio stabilnost na obe strane terena, a Luka je briljirao u napadu. Ali moglo se i tada naslutiti da nece moci tako dobro da igraju cele sezone. Mada su od Cirbesa dobili minimalnu pomoc, mozda bi bolje izgledali u finisu EL sezone da je Cirbes uzeo jos neke minute nekad. 

 

I ako nesto treba da se kritikuje to je sto su nam Cirbes i Simonovic tokom sezone sluzili da masu peskirima sa klupe ili tapsu pored terena. Nikakav doprinos od njih cak i kada su nam falili igraci standardni u 12. Mislim da ti igraci "van 12" treba da budu neki nedokazani momci koji ce trenirati cele sezons sa timom i cekati svoju sansu da se dokazu, a ne bivsi kosarkasi pred penzijom. 

Link to comment
Share on other sites

Pa mi vise vremena provedemo u putu nego u treninzima, a to mladim igracima nikako ne treba sada. Logicnije da imamo 2 3 mlada koji ce uvek biti u bgu, trenirati, i povremeno putovati sa ekipom na utakmicama gde bi imali minute. 

Inace, bilo ko od dvojca iz Fmpa mislim na Amere, imao bi bolji ili slican ucinak od dvojca Ivanovic - Markovic.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Predragdjape said:

Ali, zar zaista nije bilo iole normalnog centra koji bi prihvatio ulogu 2/3 na toj poziciji sem Cirbesa? Pa makar to bio centar iz EK ili LS, ili nas mladi igrac...

 

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

zabluda je da je nama trebao 2/3 centar

takvih vec imamo dva

trebao nam je prvi

 

Kao što kolega kaže, nije nam trebao drugi ili treći već PRVI centar. I to je bilo savršeno očigledno. Šarena laža je razjebana jako brzo u Evropi, a u ABA takođe kada su komšije doveli upotrebljivu peticu, koja je, gle kurca, bila dostupna i nama.

 

No, treba se setiti da smo imali u klubu, i NISMO PRODUŽILI, MVP-a finala ABA lige, pa nam je, gle kurca, ponovo bio dustupan pre završetka rokova za dovođenje igrača, ali su retardi u klubu odučili da ipak ne treba gušiti™ Kuzmaru i Luku.

 

BTW, nadam se da neće neko sad da se javi sa maloumnim objašnjenjem kako je eto čovek dobio koronu kad smo trebali da ga potpišemo, pa eto zato propade transfer. To je priča za debile, čisto da bude jasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radonja je napravio ozbiljan kiks sa produzenjem Cirbesa i to ide samo na njegov račun, a verovatno ga ne bi ni spominjali da Kuz nije odjednom u zemlju propao. 

Naša sreća je ovaj put što se Aba plej of ne igra krajem aprila jer smo totalno van ritma i momentuma.

Link to comment
Share on other sites

Da, bas bi Jones iz FMP pravio razliku u EL, to su bas smela predvidjanja. Jednostavno ne bi imao takvu slobodu, a u odbrani je rupetina.

 

Sto se tice EL, nije trka za TOP 8 izgubljena time sto nije doveden Reed ili Lessort (obojica igraci koji ne umeju da se uklope u dobar tim, defanziva im je slaba strana), mi smo neuspeh (treba reci, neuspeh!) doziveli iz dva razloga:

 

1. Aaron White - u teoriji atletski frik koji ima dobar sut za tri poena. Sa njim bi imali bas mocne pozicije 3 i 4 (Dobric, Kalinic, White, Davidovac, Lazic), bez njega smo bili osudjeni na Kalinica kao cetvorku i time gubili prednost u snazi i cvstini.

2. Dejan Radonjic i njegovo vodjenje meceva - nismo mi gubili jer je neka petica bila povredjena ili izasla napolje zbog pet licnih (pa da nas svi zbog toga pune u reketu), mnogo prosutih pobeda smo imali jer je Radonjic jako lose vodio zavrsnice meceva. Asvel u gostima, Monaco oba puta, PAO, Zenit, eno i Zalgiris na kraju. Takodje, Kalina se ugasio u Nemackoj, jednostavno kao da je doslo do zamora materijala kod njega.

 

I dalje mislim da je ovo sto Radonjic radi model kako treba formirati sastav - retko koja nasa ekipa moze da pravi rezultate sa vise od dva - tri stranca individualca. Po meni bi sa Nnokom i Waldenom umesto Belog i Hollinsa imali daleko vece sanse, sto znaci da nisam za to da imamo 4-5 stranaca u ekipi nego da ih bolje biramo.

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Sto se tice EL, nije trka za TOP 8 izgubljena time sto nije doveden Reed ili Lessort (obojica igraci koji ne umeju da se uklope u dobar tim, defanziva im je slaba strana), mi smo neuspeh (treba reci, neuspeh!) doziveli iz dva razloga:

 

Možda nam Lessort ne bi drastično podigao plafon ali reći da pozicija 5 nije jedan od glavnih razlog neuspjeha je neozbiljno.

 

Stoji za Arona (zamjenu je trebalo dovesti odmah nakon dijagnoze povrede), stoji da je Radonja bagovao za sve pare, dodao bih još da se Holins jako dugo tražio u napadu a da Dobrić nije mogao da odgovori zadatku pa su zbirno imali užasne procente, kao i da Ivanović nije opravdao očekivanja.

 

Ali centar je rak rana od početka, nije ni postala šansa da prođe ova priča sa dva treća centra. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ako cemo da idemo na ABA titulu da bi smo sledece sezone ponovo revijalno ucestvovali u EL i zadovoljavali se egal utakmicama i time sto cemo da klepimo po nekog favorita, iskreno posle mnogo godina zabole me za titulu.

Ova sezona u EL me i psihicki i emotivno iscrpela, tako blizu, a tako daleko po ko zna koji put, bez vidjene koncepcije za sledecu sezonu. 

Odoh ja sutra na put par dana da se odmorim od svega, a vama braco koji ostajete ovde, sa srecom zavrsetak jos jedne bittersweet sezone sutra vece😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

Da, bas bi Jones iz FMP pravio razliku u EL, to su bas smela predvidjanja. Jednostavno ne bi imao takvu slobodu, a u odbrani je rupetina.

 

Sto se tice EL, nije trka za TOP 8 izgubljena time sto nije doveden Reed ili Lessort (obojica igraci koji ne umeju da se uklope u dobar tim, defanziva im je slaba strana), mi smo neuspeh (treba reci, neuspeh!) doziveli iz dva razloga:

 

1. Aaron White - u teoriji atletski frik koji ima dobar sut za tri poena. Sa njim bi imali bas mocne pozicije 3 i 4 (Dobric, Kalinic, White, Davidovac, Lazic), bez njega smo bili osudjeni na Kalinica kao cetvorku i time gubili prednost u snazi i cvstini.

2. Dejan Radonjic i njegovo vodjenje meceva - nismo mi gubili jer je neka petica bila povredjena ili izasla napolje zbog pet licnih (pa da nas svi zbog toga pune u reketu), mnogo prosutih pobeda smo imali jer je Radonjic jako lose vodio zavrsnice meceva. Asvel u gostima, Monaco oba puta, PAO, Zenit, eno i Zalgiris na kraju. Takodje, Kalina se ugasio u Nemackoj, jednostavno kao da je doslo do zamora materijala kod njega.

 

I dalje mislim da je ovo sto Radonjic radi model kako treba formirati sastav - retko koja nasa ekipa moze da pravi rezultate sa vise od dva - tri stranca individualca. Po meni bi sa Nnokom i Waldenom umesto Belog i Hollinsa imali daleko vece sanse, sto znaci da nisam za to da imamo 4-5 stranaca u ekipi nego da ih bolje biramo.

 

Mi smo neuspeh u EL doživeli pre svega zbog toga što imamo ukupno 3 igrača evroligaškog kvaliteta. Za koncept sa max 3 stranca nam je potrebna neuporedivo kvalitetnija domaća osnova, sa igračima koji se karakteristikama uklapaju u trenerovu filozofiju i koji su dobro raspoređeni po pozicijama, a to nemamo već nekih 5 godina unazad. Sve dok na silu budemo pokušavali da primenimo taj prevaziđen koncept, dotle će nam i rezultati biti ovakvi, pa bio na klupi Tvrdoglava Mazga ili Ćelava Prevara (koji nakon što preuzme ekipu koja zapravo ima evroligaški kvalitet dobije 70% utakmica u tom takmičenju...).

 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Guru said:

 

Mi smo neuspeh u EL doživeli pre svega zbog toga što imamo ukupno 3 igrača evroligaškog kvaliteta.

 

Ovo je poenta priče.

 

Quote

 

Za koncept sa max 3 stranca nam je potrebna neuporedivo kvalitetnija domaća osnova, sa igračima koji se karakteristikama uklapaju u trenerovu filozofiju i koji su dobro raspoređeni po pozicijama, a to nemamo već nekih 5 godina unazad. Sve dok na silu budemo pokušavali da primenimo taj prevaziđen koncept, dotle će nam i rezultati biti ovakvi, pa bio na klupi Tvrdoglava Mazga ili Ćelava Prevara (koji nakon što preuzme ekipu koja zapravo ima evroligaški kvalitet dobije 70% utakmica u tom takmičenju...).

 

 

SO i  Milan Tomić su imali kamaru stranaca pa je rezultat bio isti. 

Nije poenta pasoš već kvalitet igrača koji se dovode, a opet da se sve uklopi u finasijsku konstrukciju.

 

Kapiram da su domaći igrači sličnog kvaliteta stranog igrača ipak jeftiniji.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

SO i  Milan Tomić su imali kamaru stranaca pa je rezultat bio gori

Kad je Radonja trener kuka se da je lose, kad nije on trener onda se kuka za njim..

 

Jedino mi krivo za SO sto nije sve proslo kako je planirano, al sta je tu je, puna podrska za Rodonju! 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, necke said:

Kad je Radonja trener kuka se da je lose, kad nije on trener onda se kuka za njim..

 

Jedino mi krivo za SO sto nije sve proslo kako je planirano, al sta je tu je, puna podrska za Rodonju! 

 

Ne kapiram šta je pesnik hteo da kaže pa me kvotovao 🤔

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

 

Ne kapiram šta je pesnik hteo da kaže pa me kvotovao 🤔

 

 

Tebe sam kvotovao samo kako bih ti ispravio upis (bold), a tekst koji sam napisao je moj komentar na neke prethodne upise da ne kazem zalopojke

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, berti said:

Radonja je toliko tvrdoglav da uopste ne bi iznenadilo da trojka Kuzma, Luka i Cirbes bude tu i za narednu sezonu.

To vec ne bi bila tvrdoglavost nego ludost. Valjda su izvukli neke pouke iz ove sezone

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...