Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

11 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ja se ne sećam previše situacija i da Radonjić tako reaguje na strance. 

Čak i na ovaj slici mislim da ne gleda u Holinsa. 

Ćealfuto je imao obračune sa strancima u drugim timovima...ne znam zašto je kod nas bio onako svilen. 

Radonja tako retko reaguje, ali ne pravi razliku izmedju stranaca i domacih, to je bitno 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, VISOKOLETAC said:

Vajler Bab je danas pao na glavu slicno kao Vajt. Mogli bi umetnici da zastite igraca koji je u skoku i da je svako takvo dodirivanje igraca bude iskljucenje, a ne da sviraju svakakve gluposti kao namerne. Nadam se da ce prvo preziveti, a onda i oporaviti i zaigrati ponovo kosarku.

Ja sam se najezio kada je Vajt pao. Pomislih, evo ga opet... Koliko se secam, nije bio Baskinjin faul... 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Inbox said:

Ja sam se najezio kada je Vajt pao. Pomislih, evo ga opet... Koliko se secam, nije bio Baskinjin faul... 

Nisu sudili ni faul. Za 30 godina koliko pratim NBA samo sam skoro video jedan slican pad, kada je Moris namerno to uradio, a tamo je sve 100 puta intezivnije i jace. Cini mi se da igraci plaseci se jaceg faula(da ne bi dobili namernu), pokusaju da zasmetaju igracu i onda ga u stvari samo malo zakace u donjem delu tela i ovaj u punom naletu gubi ravnotezu i pada u vecini slucajeva na glavu.

Of topik, nadam se da ce ludaci uspeti da promase nuklearnu elektranu, pa da ipak odgledamo i derbi u nedelju. 

Nista, pogresio sam. Cini mi se da im ide lose, pa su uspeli i da je pogode vec nekoliko puta. Sad ce i vatru da ugase. Valjda 😩 

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

Moram Reci da mi je zasmetalo merenje patke pred novinarima od strane Dr! Ovo jemanir skoro svih nasih trenera jer izgle midle da su savrseni i nepogresivi ! Onako drski i cinicni odgovori na realna pitanja novinara koji nisu imali tendenciju provokacije su sramota ne samo za Dr nego i za nas klub. Na to neko mora da skrene paznju !

  • Like 3
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nini3112 said:

Kad smo vec kod Arona u neku ruku ga razumem,na skoku ga ima ali sve ostalo mnogo slabo,mora da se uozbilji malo.Sva podrska i da se vrsti uskoro na stari nivo.

 

Nema tu nikakve neozbiljnosti. Jednostavno se još traži. Kod Whitea je po meni največi problem što se je on posle povrede vratio fizički oslabljen. Mislim da on nikad nije igrao ovako lagan. I to je on  u kombinaciji sa strahom od kontakta i nove povrede uticalo na njegovo sampouzdanje i igru. Ali recept se zna. Isto kao i kod Hollinsa i Dede, biti strpljiv, pružati mu šansu, čekati i na kraju dočekati.

Siguran sa da što se tiče zalaganja i rada, tu nema nikakvih problema kod njega. Što se tiče igre isto ne možemo pirčati o nekom velikom kanalu. Naravno, ne igra ulogu nosioca, koja mu je prjektovana pre sezone, ali dobijamo od njega solidnu rolu iz utakmice u utakmicu. Roster je ionako širok i to nas ne pogađa previše, a daje nam mogučnost da budemo strpljivi i da ga na kraju dočekamo u najboljoj formi.

 

Što se tiče Holllinsa, primetio sam jedan detalj sinoč, dok mislim da još nije imao nijednog poena. Kad je davio Baldwina i nije mu dozvolio da primi loptu pola napada, a publika to prepoznaje i pozdravlja u tom momentu. Drago mi je bilo što sve više navijača prepoznaje kakav posao on radi, i to ceni.

  • Like 26
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BojanaCZV said:

Holins i Davidovac su imali neverovatnu transformaciju u drugom delu sezone.

 

Za Davidovca negde nisam ni sumnjala, a za Holinsa zaista vau.

 

Kod mene suprotno.

 

Očekivao sam malo više od Holinsa jer nemoguće da onako loše igra u napadu do kraja sezone nakon toliko dobrih partija u Zenitu, dok sam se od Davidovca oprostio a on doživio renesansu na poziciji 5. :D

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BojanaCZV said:

Holins i Davidovac su imali neverovatnu transformaciju u drugom delu sezone.

 

Za Davidovca negde nisam ni sumnjala, a za Holinsa zaista vau.

U Holinsa su mnogi sumnjali shodno visokim ocekivanjima od suterana mestu "crnca", ali momak je od starta sezone i pored slabijih procenata suta tada pokazao da mu je pristup odlican, fajterski i to je ono sto kupuje navijaca.

Ocigledno Radonja zna zasto mu je takav profil trebao i momak se vala posteno znoji i vazan je sraf tima.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, VISOKOLETAC said:

Vajler Bab je danas pao na glavu slicno kao Vajt. Mogli bi umetnici da zastite igraca koji je u skoku i da je svako takvo dodirivanje igraca bude iskljucenje, a ne da sviraju svakakve gluposti kao namerne. Nadam se da ce prvo preziveti, a onda i oporaviti i zaigrati ponovo kosarku.

 

Jel ima neki snimak toga, s obzirom da Bajern igra večeras, teško da se Vajler Bab juče povredio osim možda na treningu?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Jel ima neki snimak toga, s obzirom da Bajern igra večeras, teško da se Vajler Bab juče povredio osim možda na treningu?

Quote

 

It's not quite clear yet how things will work out on Friday night, just 48 hours after the most energy-sapping and emotional evening in ten years of the Audi Dome. After all, Olympiakos Piraeus will be the guests from 20:45 onwards, the fourth-placed team in the EuroLeague (15-9) will come to Munich rested and ambitious. The Bayern Basketballers (12-12), on the other hand, managed an impressive 86-75 victory against Hamburg on Wednesday after trailing 46-28 at the break. But the thoughts were and are with Nick Weiler-Babb, who fell hard on the court after a dunk and who will be missing on Friday, of course. The most important thing, however, is that the U.S. guard made it well through the night in the hospital and the examinations revealed no broken bones in the area of the head, no bleeding. A severe concussion and bruises were suffered by the 26-year-old, who was still in the hospital on Thursday.

The FC Bayern Basketball thanks also in the name of Nick for the well-wishes and the numerous recovery wishes.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Laki21Pa nemoguće da igraju dan za danom s obzirom da večeras igraju EL protiv Olimpijakosa. To je verovatno bilo nešto ranije, a ne juče.

 

Što se naše utakmice tiče, zaslužili smo pobedu i Baskonija se samo volšebno pogođenim trojkama "na bazi kurca" držala u igri. Tanak im je roster, ima nekoliko dobrih igrača, ali imaju realno 7 igrača za EL, ostalo je tuga, na čelu sa Marinkovićem koji nije ni blizu evroligaškog kalibra a igra petorku sticajem okolnosti. Wolters da nije promašio ona bacanja vrhunska partija, kako fino baca čuvara fintama tela. Hollins gospodin, verovao sam u njega, sad je to konačno igrač kakvog smo očekivali kad smo ga potpisali. Kuzmić nije povređen nego je Radonja pravilno procenio da nam za ovu utakmicu treba prilagođavanje sa pokretnijim centrima i small ball sa Dedom na 5 (opet dobra njegova partija). 

 

Što se loših stvari tiče, Džoni opet loš, neverovatno sam se zajebao na startu sezone u vezi procene njega i Woltersa, ovaj drugi je trenutno za klasu bolji (i pre svega iskusniji) igrač. Valjda ćemo dočekati i njega. I da, mislim da Dobrić ne bi mogao da pobedi ni nekog prosečnog amatera pod uslovom da mora da ide isključivo u desnu stranu. Još od Vuka Radivojevića nismo imali igrača koji je toliko sakat kad ide u svoju slabiju stranu. Teško da tu ima popravke. Kapa dole za borbu, svakako.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

@Laki21Pa nemoguće da igraju dan za danom s obzirom da večeras igraju EL protiv Olimpijakosa. To je verovatno bilo nešto ranije, a ne juče.

 

Što se naše utakmice tiče, zaslužili smo pobedu i Baskonija se samo volšebno pogođenim trojkama "na bazi kurca" držala u igri. Tanak im je roster, ima nekoliko dobrih igrača, ali imaju realno 7 igrača za EL, ostalo je tuga, na čelu sa Marinkovićem koji nije ni blizu evroligaškog kalibra a igra petorku sticajem okolnosti. Wolters da nije promašio ona bacanja vrhunska partija, kako fino baca čuvara fintama tela. Hollins gospodin, verovao sam u njega, sad je to konačno igrač kakvog smo očekivali kad smo ga potpisali. Kuzmić nije povređen nego je Radonja pravilno procenio da nam za ovu utakmicu treba prilagođavanje sa pokretnijim centrima i small ball sa Dedom na 5 (opet dobra njegova partija). 

 

Što se loših stvari tiče, Džoni opet loš, neverovatno sam se zajebao na startu sezone u vezi procene njega i Woltersa, ovaj drugi je trenutno za klasu bolji (i pre svega iskusniji) igrač. Valjda ćemo dočekati i njega. I da, mislim da Dobrić ne bi mogao da pobedi ni nekog prosečnog amatera pod uslovom da mora da ide isključivo u desnu stranu. Još od Vuka Radivojevića nismo imali igrača koji je toliko sakat kad ide u svoju slabiju stranu. Teško da tu ima popravke. Kapa dole za borbu, svakako.

Bilo u sredu, protiv Hamburga, verovatno nadoknada neka

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Redstar0356 said:

Radonja tako retko reaguje, ali ne pravi razliku izmedju stranaca i domacih, to je bitno 

Ja se, na primer, ne sećam bilo kakvih reakcija na gluposti Markusa, Kvinsija, Đenke, dok pamtim "besnu vilicu" za Dangubića i Dobrića. 

 

Moj utisak je da lakše pokaže reakciju na domaće igrače. Bar na utakmicama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Što se loših stvari tiče, Džoni opet loš, neverovatno sam se zajebao na startu sezone u vezi procene njega i Woltersa, ovaj drugi je trenutno za klasu bolji (i pre svega iskusniji) igrač. Valjda ćemo dočekati i njega. I da, mislim da Dobrić ne bi mogao da pobedi ni nekog prosečnog amatera pod uslovom da mora da ide isključivo u desnu stranu. Još od Vuka Radivojevića nismo imali igrača koji je toliko sakat kad ide u svoju slabiju stranu. Teško da tu ima popravke. Kapa dole za borbu, svakako.

 

Džoni uopšte -- pričamo o vrhunskom, EL nivou kao referentnoj vrednosti -- nema osećaj za ritam, prostor i tajming. Odnosno, sve ono što čini jednog odličnog pleja koji upravlja nekom družinom na parketu -- kao što je recimo to Jović činio -- Džoniju nedostaje. Džoni ne zna kad da ubrza, kad da uspori, kada koju akciju da izabere, šta je najpametnije da se forsira u napadu, na koju stranu bloka da ode, šta da radi kada napravi prednost driblingom, nema mogućnost bacanja pasa preko odbrane, jako retko uposli centra nakon pika, ne brani prostor koji zauzme telom... i samim tim čini da cela petorka postane talac njegovih 1 na 1 rešenja i bravura. Čak i to iznuđivanje faulova koje se navodi kao njegova prednost -- imam osećaj da bi mnogo više faulova mogao da iznudi, ako se u obzir uzme u kakvim se situacijama nalazi tokom utakmice. Sve navedeno se mnogo bolje vidi kad je neko tvoj igrač, a ne protivnički. Dok je igrao za Budućnost, svi mi smo plašili njegovih izolacija, ali niko nije u obzir uzimao koliko ekipa ne diše i maši ritam. Juče vuče kontru 4 na 2 i završavamo je tako što Lazić šutne trojku; ili ostane sam sa centrom i završi napad tako što opet (i protiv Fenera takođe) zaustavi dribling i uputi neki nemoguć šut pri isteku napada.

 

Džoni je talentovan napadač, ali ekipa kao Zvezda ne može da zavisi od njegove efikasnosti, koja je u ovoj uvodnoj sezoni na niskom nivou. Ekipa je mnogo stabilnija sa Voltersom, koji takođe nije čak ni solidan dodavač i first pass play, ali mnogo bolje oseća prostor od Džonija. To se vidi i u njihovim napadanjima protivnika -- Volters kada osvoji pola metra prednosti, to je kraj za protivnika. Čovek zagradi, nema gde da se prođe, nabaci protivnika na krkače, sagleda gde mu centri prave leđni blok i pravac reket. Sa druge strane Džoni kao neka ptičica, sto puta napravi i izgubi prednost, dok obleće oko protivnika.

 

Kažem opet, imajući sve to u vidu, skroz mi je jasno da je Radonjić tražio neki Jović/Marković profil igrača. To ne znači da će Džoni uvek biti loš, s obzirom da je stvarno jako talentovan napadač koji može da zatrpa protivnika. Njegov talenat se vidi i po "gravitaciji" koju ima -- ako je u finišu meča na terenu, uglavnom će igrači davati njemu loptu u ruke i puštati ga da igra 1 na 1. Nije to uvek dogovoreno, već neki sistem selekcije / automatizovanog razmišljanja koji uvek upućuje loptu najboljem individualnom napadaču.

 

Ne bih svakako dizao ruke od njega, samo se nadam da je i on svestan nedostataka i da ćemo u narednoj sezoni imati prlike da gledamo Džonija 2.0. Makar će iskustvo ove EL kampanje biti jako značajno.

 

*****

 

P.S. Niko Luku da pohvali za njegovu najproduktivniju EL partiju do sada u ovoj sezoni. Postigao je 18 poena za isto toliko minuta, bio odličan sa penala. Da je neki protivnički centar nama to uradio , mnogo više diskusije bi bilo 🙂

Edited by medobrundo
  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

Sve tačno, ali ima malo i do Radonjića i njegove kontrolisane košarke koja nije najbolji fit za igrače profila Ivanovića. Moj brat je dobar drug sa Markovićem koji kaže da Radonjić prosto poludi kad neki igrač uzme šut koji mu se ne dopada. Zato tu ima mnogo oklevanja kad se donose odluke. Wolters je iskusan pro koji je prošao razne škole. Ivanović mora da nađe način da nekako kupi Radonjićevu naklonost pa samim tim i slobodu da malo izađe iz šablona. Ja mislim da to u najboljem slučaju možemo da dočekamo prilikom ABA plejofa, a realnije sledeće sezone.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ja se, na primer, ne sećam bilo kakvih reakcija na gluposti Markusa, Kvinsija, Đenke, dok pamtim "besnu vilicu" za Dangubića i Dobrića. 

 

Moj utisak je da lakše pokaže reakciju na domaće igrače. Bar na utakmicama. 

 

Nervoznom Radonjiću je daleko od lakog da napuši stranog igrača...a da ga ovaj razume.

 ...jebo taj engleski i ko ga izmisli.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 3
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sve tačno, ali ima malo i do Radonjića i njegove kontrolisane košarke koja nije najbolji fit za igrače profila Ivanovića. Moj brat je dobar drug sa Markovićem koji kaže da Radonjić prosto poludi kad neki igrač uzme šut koji mu se ne dopada. Zato tu ima mnogo oklevanja kad se donose odluke. Wolters je iskusan pro koji je prošao razne škole. Ivanović mora da nađe način da nekako kupi Radonjićevu naklonost pa samim tim i slobodu da malo izađe iz šablona. Ja mislim da to u najboljem slučaju možemo da dočekamo prilikom ABA plejofa, a realnije sledeće sezone.

 

Šta smatraš izlaskom iz šablona kod Ivanovića? Ja baš smatram da je to njemu dopušteno. On za svojih 15-20 minuta uzme 6-8 šuteva po meču, nekada i više kad ga krene. Te šuteve uglavnom sam sebi stvara, na način na koji misli da je najbolji. Ne znam šta bi Ivanović to još mogao da ponudi, kad bi bio pušten. On nije u grču samo zbog Radonje, verovatno ga jede celokupni pritisak igranja u Zvezdi, kamera, publike, ali i protivnika koji su fizički uglavnom dominantniji od njega.

 

On jednostavno nije dovoljno dobar igrač da bi Radonjić svoju filozofiju dodatno prilagođvao njemu. Niti će to uraditi bilo koji trener. Ivanović ako hoće da igra EL, mora da prođe ovaj dril. Ako ne, ostaće zaglavljen u EC.

 

On već ima priliku da pokazuje sve što zna u napadu, samo je ovo EL, a ne Budućnost. Neće njega pogurati dodatni izlazak iz šablona, već napredak u drugim elementima igre u kojima je inferioran. 

 

EDIT: Radonjiću se dosta zamera šablonizam, ali on ustvari daje dosta prostora igračima u napadu -- jedini uslov naravno je da se ne završavaju napadi u petoj sekundi, kao i to da drugi igrači budu namešteni za defanzivnu tranziciju/off skok. Ali ako su ti minimalni -- i po mom mišljenju razumni -- uslovi ispunjeni, pojedinim igračima je sve dopušteno. Ivanović, Kalinić, Volters... imaju svu slobodu ovog sveta u igri 1 na 1 i samo od njih zavisi da li će da pripale, postuju, probiju do obruča, levom, desnom.. Naravno, i u samoj tranziciji imaju potpunu slobodu. Isto je bilo dozvoljeno svojevremeno i Kinsiju, Simon kad je bio u Rej Alen modu se nije libio da pripali čim je dobije sa 9 metara.. Jedino što tokom sezone dolazi do diversifikacije, pa se smanjuje opterećenje glavnih igrača (Miler, Kalina) i nekako više njih ima ulogu.

Edited by medobrundo
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko Pancev said:

Pozdrav za brata Losmija🥰

Gde si Darko zlatno peraje grada Novoga Sada 🙂

 

Sad navijaci Baskonije pljuju sve kako su izgubili prednost od 18 razlike protiv ovakog tima kao sto je Zvezda..kako su dozvolili da im neki no name igrci tako pridju za tili cas. Mislim stvarno, eto nemako danas da se pljucka pa ajde da vidimo da li Doktor isto nivenile bes za domace i strane igrace. Mora se ipak ''kritikovati'' i cekati poraz za pravu i originalnu pljucu koja je spremna bila vec posle prve cetvrtine.Srecom nisam gledao live temu jer ipak ljudi umiru okolopa kosarka nije nesto sto treba da bude razonoda za ovakvo tesko globalno vreme.

 

Lepo je danas bilo probuditi se, hvala Dejo i igracima KKCZ na ovom sjajnom suncanom danu za mene i pored zlih stvari koji se desavaju oko nas.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

 

Šta smatraš izlaskom iz šablona kod Ivanovića? Ja baš smatram da je to njemu dopušteno. On za svojih 15-20 minuta uzme 6-8 šuteva po meču, nekada i više kad ga krene. Te šuteve uglavnom sam sebi stvara, na način na koji misli da je najbolji. Ne znam šta bi Ivanović to još mogao da ponudi, kad bi bio pušten. On nije u grču samo zbog Radonje, verovatno ga jede celokupni pritisak igranja u Zvezdi, kamera, publike, ali i protivnika koji su fizički uglavnom dominantniji od njega.

 

On jednostavno nije dovoljno dobar igrač da bi Radonjić svoju filozofiju dodatno prilagođvao njemu. Niti će to uraditi bilo koji trener. Ivanović ako hoće da igra EL, mora da prođe ovaj dril. Ako ne, ostaće zaglavljen u EC.

 

On već ima priliku da pokazuje sve što zna u napadu, samo je ovo EL, a ne Budućnost. Neće njega pogurati dodatni izlazak iz šablona, već napredak u drugim elementima igre u kojima je inferioran. 

 

E sad pričaš o Ivanoviću kao da je došao iz Mege direktno, a ne iz Budućnosti koja je takođe igrala utakmice na nož, u zapaljivoj atmosferi, a igrao je i Evroligu sa tom ekipom, ne samo Evrokup. Slažem se da je KKCZ veći zalogaj naravno, ali nije to sad toliko drastično. Ivanović je bio jedan od top 3 beka u ABA ligi bez dileme, a ne bi to postao da je igrao samo strogo kontrolisano. Meni je Ivanović npr mnogo talentovaniji napadač od Dobrića pa opet ima manje slobode od njega, mnogo puta usporava kada znam da bi mu odgovarala brža igra, često uzima šuteve u poslednjoj sekundi napada kada naravno ni trener ne može da zameri. Igra u grču, verovatno zato što je došao kao igrač od kog se očekuje da odmah isporuči a ne kao neki talentovani junior. Nije dovoljno dobar igrač da bude glavni bek evroligaša svakako, možda nikad neće ni postati ali možda i hoće, ima x primera fizički skromnijih igrača koji su EL klasa (Pangos, Sloukas, pa i Wolters da ne idemo dalje). 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...