Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Volter said:

Ja jedva čekam tu utakmicu. Ne mora značiti da će momci zbog ovakvog poraza biti depresivni, čak im može ovo uliti još veće samopouzdanje jer su pokazali da mogu igrati egal protiv vrhunske ekipe. Lazarević čeka narednu utakmicu ko zapeta puška, puca od samopouzdanja. 

 

Bice prava takmicarska utakmica. Nadam se pravom pristupu nasih momaka, protiv vazda motivisanih Pantera koji nisu od nas izgubili ispod 20 razlike jedno deceniju. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

Evo ovde se vidi, a nemogu da nadjem sliku koju sam gledao sinoc koja je bila jos vise zoomirana.

 

Ali da ti si upravu. Nema u realnosti nikakve duple crte vec se zbog zooma na slabom kvalitetu nekako prelio ovaj svetliji deo parketa sa unutrasnje strane linije, na vanjsku. 

 

Nije problem rasprava na twitteru, već što su isto ovo pisali i portali.

Quote

A, šta se zapravo dogodilo? Zaista neverovatna situacija. Lazarević na kraju nije gazio crni deo linije za tri poena, već je vrhovima prstiju bio na belom okviru koji ide oko osnovne crne boje na parketu. I to bukvalno za nekoliko milimetara. Tako je trojka degradirana u dvojku. Situacija nalik onim iz fudbalske Premijer lige, kada se ofsajdi sviraju zbog minimalnog, golim okom neprimetnog prestupa. I tada na scenu stupaju moderne tehnologije, koje nekom donesu, a nekom oduzmu mnogo... Taj jedan poen je u večerašnjoj utakmici odlučio pobednika.

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/foto-razlog-zbog-kojeg-je-lazarevicu-trojka-degradirana-u-dvojku/407686

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Markoss said:

 

Bice prava takmicarska utakmica. Nadam se pravom pristupu nasih momaka, protiv vazda motivisanih Pantera koji nisu od nas izgubili ispod 20 razlike jedno deceniju. 

Pre 2 sezone, ABA liga, naša pobeda posle produžetka

https://www.aba-liga.com/match/56/19/1/Boxscore/q1/1/home/crvena-zvezda-mts-fmp-meridian/

 

Pre 4 sezone u plejofu KLS

https://www.flashscore.com/match/Gj1Ah64i/#match-summary/match-summary
Imao FMP šut za pobedu u Pioniru i to polaganje, ako se sećam, mogli su i faul da dosude.

 

Eto, može da bude zanimljivo ; ) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ridji said:


Sve se skroz slažem osim za bold, nešto slabije Kalina izvodi bacanja ove sezone, bilo je tu solidno promasaja i pre ova dva. Čak i protiv Barselone na onu (bitnu) tehničku. Svakako da njegovo trošenje i način na koji igra, posebno u EL, doprinosi tome da mu procenti padnu

Malo me podseca Kalina na Doncica po tom pitanju.U stanju da pogadja sve i svasta a kad dodje do linije penala e tu su problemu.

Kod jednog i drugog je problem to trosenje pa otuda problemi nekad sa penalima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Iskreno, ja tu belu liniju na snimku ne vidim. Ovo mi više deluje kao fake/kontrast linija zbog lošijeg kvaliteta slike. 

Evo, nek mi neko pokaže gde mogu da pogledam tu dodatnu "membrana liniju". 

 

Ne postoji nikakva bela linija uz tu crnu. Evo scene pre tog momenta gde se vidi linija u krupnom kadru. To je samo do kontrasta. Tako da nije nagazio nikakvu belu liniju jer ona ne postoji, a nije nagazio ni crnu. 

image.thumb.png.43701a11339ec50ababd8f37e7cc8aff.png

 

 

A ovo je trenutak suta: 

 

image.thumb.png.bd07853badeb7d3f777ae1df9ae69747.png

 

Sudija koji je najblizi i nije nicim blokiran pokazuje 3 prsta:

image.thumb.png.f68e3e758f1418d06b41f41275121d80.png

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Radonja said:

Malo me podseca Kalina na Doncica po tom pitanju.U stanju da pogadja sve i svasta a kad dodje do linije penala e tu su problemu.

Kod jednog i drugog je problem to trosenje pa otuda problemi nekad sa penalima.

Ne znaju zoc i radonja pa forsiraju Lajdeja i Kalinu po 30m+...

 

Bukvalno najbolji mec sezone, izgubili smo utkmicu ali dobili smo nesto drugo. Mene i dalj impresionira gomila govana kou DR dobije..da smo dobili bio bi britka sablja. Ovo je ono sto smo dobili, a to je borba...izginuse ljudi na terenu...to sto neki mastaju evropsku titulu je sindrom barija a neki bi rekli i istanbula..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

 

nisi me razumeo, ne želim da umanjim ogroman doprinos džonija - samo sam pokušao da racionalizujem radonjinu odluku.

na kraju krajeva, pefi je čuvao vasu a wolters larkina.  ispalo je kako je ispalo ali siguran sam da bi vasa pojeo džonija u završnici. pefi je dovoljno gabaritan kada već hollins nije u igri (tj nije bio celo poluvreme pa nije verovatno ni bilo smisla ubaciti ga u poslednjim minutima)

 

Ček, Džoni bi odigorao lošiju odbranu na Vasi?

 

Pa Vasa je ne zgazio Pefija, već ga samleo, pojeo, posrao i prosledio dalje kroz WC šolju. 

 

Koju je to korisnu pizdu materinu uradio, čime je pokazao da bi je korisniji od Džonija?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Калина је мислим на  72% са слободних. Тако да није толико неочекивано да промаши. Мене је више изненадило што се то догодило на крају пошто углавном све убацује кад се ломи

2 minutes ago, Knipex said:

Da li ste sigurni da je taj šut Lazarevića preinačen u 2 poena a ne onaj iz gornjeg ćoška?

Има слика поена редом и за ту другу тројку пише да је 2

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knipex said:

Ne razumem te baš najbolje, druga trojka je ta sa slika što su iznad?

Две тројке је дао, прву из ћошка другу ову са слике. Е сад има скриншат видео сам на твитеру ваљда евролигин сајт где пише онако поен по поен цео ток меча и тамо за ту другу тројку лазаревића (ову са слике) пише да је за 2

 

 

Screenshot_20211223-141644.png

Edited by Урош19
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 said:

 

Ček, Džoni bi odigorao lošiju odbranu na Vasi?

 

Pa Vasa je ne zgazio Pefija, već ga samleo, pojeo, posrao i prosledio dalje kroz WC šolju. 

 

Koju je to korisnu pizdu materinu uradio, čime je pokazao da bi je korisniji od Džonija?

 

možda bi u paralelnom univerzumu džoni zapravo ukrao jednu živu loptu vasi iz ruku i poveo kontru iz koje mi postižemo lagane poene za nedostižnu prednost.

 

u ovom našem univerzumu, radonjić se kladio na pefija da limitira vasu, što je bilo rezonski, iako nije uspelo.

takođe se kladio na to da će wolters biti taj sigurniji-produktivniji igrač u napadu, u teškoj završnici. 

možda bi opet džoni sasuo još neku tricu na samom kraju, sve je moguće.

 

izbor je po meni bio smislen to što nije doneo rezultat je proizvod činjenice da se i protivnik pita koliko i mi.

 

biće prilike za džonija da odigra neku buduću završnicu a i za zvezdu da otme neku drugu neplaniranu pobedu. 

sad nismo uspeli, jebigica ( :

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uini, ako je za završnicu birao igrače poučen prethodnim iskustvom i rezonski, a ne zbog onoga kako je koji igrač izgledao konkretno na ovoj utakmici, zašto mu je igrao Lazaervić koga nije bilo uopšte na terenu u prethodnih 5 vezanih, a sad odjednom igra crunch time jedne jako bitne tekme?

 

Evo, odgovoriću sam sebi. Zato što nije uopšte ramišljao kako da damo koš u završnici, nego samo da ga odbranimo. Neka sam preterao, ali to je ono što sam ja video.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Dropkick Murphys, nije isključeno da je baš tako.

ja samo razmišljam u datom kontekstu drugog poluvremena, gde smo mi, što zbog jake odbrane efesa, što zbog sudija, bili u velikom problemu da bacimo loptu u promet, da se kreće a kamo da odigramo neku akciju.

 

džoni je ubacio neke lude trice ali ja nisam stekao utisak da mu je uspevalo nešto u izolacijama, koje su bile otprilike jedini način da napadnemo postavljenu odbranu.

nije slučajno lopta išla u 80% na kalinića, jer je jedino on mogao da dođe u kakvu-takvu poziciju za šut. a i to je bilo daleko od onoga što je on obično u stanju da iskreira.

 

opet ponavljam, možda je sve to bila glupa ideja, možda je trebalo da izađemo u ta 2-3 minuta da se otvoreno prangijamo sa efesom pa kako bude.

ja stvarno nisam pametan da kažem šta je bolje rešenje, samo sam pokušao da tumačim radonjine odluke.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

možda bi u paralelnom univerzumu džoni zapravo ukrao jednu živu loptu vasi iz ruku i poveo kontru iz koje mi postižemo lagane poene za nedostižnu prednost.

 

u ovom našem univerzumu, radonjić se kladio na pefija da limitira vasu, što je bilo rezonski, iako nije uspelo.

takođe se kladio na to da će wolters biti taj sigurniji-produktivniji igrač u napadu, u teškoj završnici. 

možda bi opet džoni sasuo još neku tricu na samom kraju, sve je moguće.

 

izbor je po meni bio smislen to što nije doneo rezultat je proizvod činjenice da se i protivnik pita koliko i mi.

 

biće prilike za džonija da odigra neku buduću završnicu a i za zvezdu da otme neku drugu neplaniranu pobedu. 

sad nismo uspeli, jebigica ( :

 

Gle, problem je u tome što Radonjić UOPŠTE NIJE RAZMIŠLJAO KAKO DA DA KOŠ u toj završinici već samo kako da ga ne primi. Stoga se u istom trenutku na terenu nalazi sve što može protivnika da omete u tome da proturi loptu kroz obruč.

 

Dakle Radonjić se uopšte nije poveo situacijom na terenu i onim što igrači daju na tom meču već je odigrao ziheraški i usrao ne po prvi put već dobijen meč.

 

Džoni je uz Kalinu u ovom timu definitivno čovek sa najvećim mudima i katastrofalan je promašaj Radonjića što ga je u finišu klupirao. Šta više, pre bih njega ili Lazića birao za slobodna, nego Kalinića.

 

E sad, bilo bi lepo da je Radonja iz ovog što je LIČNO prosuo izvede neki zaključak i sledeći put odigra sa malo muda. Mada iskreno sumnjam, suveše je to tvrdoglavo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Istina je doduše da je Džoni muku mučio sa prenosom i da se demarkira kad su u drugom poluvremenu pustili tuču Efesu. I ono što je dao bio je hero ball.

 

Što se tiče navodnog nedostatka sudijskog respekta za Kalinića, ne slažem se. On je često taj koji ide u meso i inicira kontakt. Sinoć su mu nekoliko puta oprostili ćuškanje bez lopte na Dunstonu i Singletonu, bilo je upadljivo. Generalno nas sudije jesu sinoć usrale, puštale su kontakt igračima Efesa i sekirice, kao kad u NBA puste Iguodali da cepa sekire pa kao bilo je po lopti, a odrubio i ruku igraču usput.

 

Kalina je inače mudovište i sve pet, ali meni lično ne bi bio izbor za slobodna bacanja u završnici jer jednostavno nije neki automat sa penala, tu nam je praktično Lazić najbolje rešenje, uz verovatno Ivanovića.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

@Dropkick Murphys, nije isključeno da je baš tako.

ja samo razmišljam u datom kontekstu drugog poluvremena, gde smo mi, što zbog jake odbrane efesa, što zbog sudija, bili u velikom problemu da bacimo loptu u promet, da se kreće a kamo da odigramo neku akciju.

 

džoni je ubacio neke lude trice ali ja nisam stekao utisak da mu je uspevalo nešto u izolacijama, koje su bile otprilike jedini način da napadnemo postavljenu odbranu.

nije slučajno lopta išla u 80% slučajeva na kalinića, jer je jedino on mogao da dođe u kakvu-takvu poziciju za šut. a i to je bilo daleko od onoga što je on obično u stanju da iskreira.

 

opet ponavljam, možda je sve to bila glupa ideja, možda je trebalo da izađemo u ta 2-3 minuta da se otvoreno prangijamo sa efesom pa kako bude.

ja stvarno nisam pametan da kažem šta je bolje rešenje, samo sam pokušao da tumačim radonjine odluke.

Ja generalno nemam problem sa izborom igrača u zavrčnici, praktično ko god da je na terenu. Imam problem sa čekanjem poslednjih 5 sekundi da se napadne koš, jer, eto, baš je blizu kraj tekme, a mi imamo dobar rezultat.

 

Ne treba juriti i šutirati u tranziciji, naravno da ćemo igrati pozicioni napad, ali samo čekanje da istekne vreme se obično završi kamenjem i airballovima kao sinoć, jer nam primarna stvar i nije bila da napravimo dobru poziciju za šut. Samim tapkanjem lopte na centru da prođe vreme i ne umaramo igrače protivnika, već oni u punoj kondiciji i koncentraciji dočekuju tih poslednjih 5 sekundi i mogu da se rastrče i pokriju sve, bez da napravimo višak.

 

No dobrotm ,idemo dalje, bićemo valjda pametniji sledeći put.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Btw, ovaj topic če jednog dana da izučavaju timovi psihiatara i ostalih naučnika iz te oblasti.

 

Jer pazi, ekipa "17mestotm, igramo EL rekreativno od poraza sa albom i šilbuj Hollinsa" je nezadovoljna i najglasniji kritičar iako su premašene njihove pesimistične najave.

 

Na drugoj strani, ja (i meni slični) koji prognoziramo Top8, prezadovoljni uprkos tome što ne ide baš sve po planu za taj Top8

 

Ko provali šta se dešava u našim glavama, svaka mu čast

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

Btw, ovaj topic če jednog dana da izučavaju timovi psihiatara i ostalih naučnika iz te oblasti.

 

Jer pazi, ekipa "17mestotm, igramo EL rekreativno od poraza sa albom i šilbuj Hollinsa" je nezadovoljna i najglasniji kritičar iako su premašene njihove pesimistične najave.

 

Na drugoj strani, ja (i meni slični) koji prognoziramo Top8, prezadovoljni uprkos tome što ne ide baš sve po planu za taj Top8

 

Ko provali šta se dešava u našim glavama, svaka mu čast

U oba slucaja je emocija u pitanju, koja je kanalisana i ispoljena na razlicite nacine.

Obe grupice zele isto, samo ispoljavaju na razlicit nacin iz vise razloga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...