Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Ne znam bas da smo dovoljno jaki za ABA ligu jer sigurno ce se klubovi pojacavati kao sto smo i mi uradili. Daleko je APRIL DA BI SE OPRASTALI OD EL vec sad.

 

Sa 2-1 je i dalje odlicno, iskreno ne ocekujem vise nikog, super im je atmosfera, tim ne kosta kao u doba Tomica i Sakote  i bole ih patka.

 

Dejo nikad nije izgubio titule u poziciji favorita, tacnije mislim da je izgubio dva finala protiv zlog Dula iz plemena Kucha.....i to je sve za ovu dugu i uspesnu karijeru...

 

Ako vec ispadnemo iz EL uskoro, onda bar da nas Zelimir iz okoline Cacka ne dobije nijednom :))

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Šarac said:

Ako dobijemo naredne tri u EL svakako se niko nece dovoditi jer smo dovoljno jaki da u tri vezane dobijemo tri ekipe iz top 8.

 

Ako izgubimo sve tri , nikoga opet necemo dovesti jer smo sve sanse za EL ispustili a dovolno smo jaki za ABA ligu.

 

 

eto i to smo vam resio 

A ako budemo imali 2-1 ili 1-2, imas li resenje i za taj ishod?

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gudura said:

A ako budemo imali 2-1 ili 1-2, imas li resenje i za taj ishod?

50% cemo dovesti, 100% da necemo.
da smo hteli da dovedemo pa sto nismo doveli Lesorta, Monroe, Blacka i ostale mamojebce,da ne pricam o Freemanu i ostalima iz cipiripija.

 

Sada kada smo kompletni i spojimo nedelju dve treninga nema trika da ce DR da se popisa po svojoj selekciji i da neke skartira da bi opet nekog dovodio za uhodovanje/

 

Plus kinta je problem

 

Ako bude drzava morala da vrati pare RIo |Tintu, pa nigde banke nece biti  🙂

Link to comment
Share on other sites

Tri utiska:

1. Otaljali posao

2. Prisustvo Holinsa na parketu nam donosi energiju i prednost, i to sad vec u nekom kontinuitetu

3. Javor da nije sudija cistio bi kanalizaciju, posto niko ne oseca sopstveni smrad.Kakva splacina od coveka🙄

Edited by Gudura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Šarac said:

Ako dobijemo naredne tri u EL svakako se niko nece dovoditi jer smo dovoljno jaki da u tri vezane dobijemo tri ekipe iz top 8.

 

Ako izgubimo sve tri , nikoga opet necemo dovesti jer smo sve sanse za EL ispustili a dovolno smo jaki za ABA ligu.

 

 

eto i to smo vam resio 

 

Imam ja predlog - da dovedemo nekog pre naredne tri u EL, pa ti nece vaziti algoritam. 

 

2 hours ago, Šarac said:

Plus kinta je problem

 

Ako bude drzava morala da vrati pare RIo |Tintu, pa nigde banke nece biti  🙂

 

Pa nista, onda Rio Tinto... ubedio si nas. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Šarac said:

Ako dobijemo naredne tri u EL svakako se niko nece dovoditi jer smo dovoljno jaki da u tri vezane dobijemo tri ekipe iz top 8.

 

Ako izgubimo sve tri , nikoga opet necemo dovesti jer smo sve sanse za EL ispustili a dovolno smo jaki za ABA ligu.

 

eto i to smo vam resio 

 

I ja se slazem sa ovim i mislim da ce se neko dovoditi samo u slucaju (pu pu pu) neke teze povrede.

 

4 hours ago, Redstar0356 said:

Jovic, Markovic

Walters, Ivanovic 

Hollins, Dobric, Lazic

Kalinic, White, Lazarevic

Kuzmic, Mitrovic 

 

Meni sve mirise na ovo... 

 4 plejmejkera, o bek sutera,  5 krila, 1  cetvorka i 2 centra. Kakvo ce ludilo biti.. 

 

Ma daj i beka sutera i centra na sve ovo pa da im merimo energiju pre pocetka meca i saljemo samo 12 najboljih.

 

Kalinic i White na 4 je ludost. I jedan i drugi su nosioci sa po 20+ minuta.

 

Wolters, Markovic i Ivanovic zajedno moraju da imaju minimum 50 minuta na spoljnim pozicijama, sto znaci da ostaje jos 70 za Jovica, Dobrica, Hollinsa, Lazica i Davidovca zajedno - nekih 14 minuta u proseku i to sve ako ne racunamo da ce i Kalinic da jede minute na 3.

 

Pomirite se da vise pojacanja nema, Buducnost i Partizan kojima mnogo vise trebaju novi igraci nemaju koga da dovedu, sigurno da mi koji smo puni kao brod necemo dovoditi vise nikoga.

 

Dakle:

 

1: Wolters 20 minuta, Markovic 10 minuta, Ivanovic 10 minuta

2: Ivanovic 10 minuta, Hollins 15 minuta, Dobric 15 minuta

3: Kalinic 25 minuta, Dobric 5 minuta, Lazic 10 minuta

4: White 20 minuta, Kalinic 5 minuta, Davidovac/Lazarevic 15 minuta

5: Kuzmic 15 minuta, Mitrovic 20 minuta, White 5 minuta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jovic se ove sezone nece dovoditi,Cibona je posluzila kao jaci trening za tri utakmice el od koje je realno samo da se nadamo pobedi nad Bajernom ,Barsa je gurana od sudija pa tacno i da budemo bolji dobiti necemo a Oli igra jako dobro i mislim da ce da nas rutiniraju u sred bg

6 hours ago, goldberg said:

 

I ja se slazem sa ovim i mislim da ce se neko dovoditi samo u slucaju (pu pu pu) neke teze povrede.

 

 

Ma daj i beka sutera i centra na sve ovo pa da im merimo energiju pre pocetka meca i saljemo samo 12 najboljih.

 

Kalinic i White na 4 je ludost. I jedan i drugi su nosioci sa po 20+ minuta.

 

Wolters, Markovic i Ivanovic zajedno moraju da imaju minimum 50 minuta na spoljnim pozicijama, sto znaci da ostaje jos 70 za Jovica, Dobrica, Hollinsa, Lazica i Davidovca zajedno - nekih 14 minuta u proseku i to sve ako ne racunamo da ce i Kalinic da jede minute na 3.

 

Pomirite se da vise pojacanja nema, Buducnost i Partizan kojima mnogo vise trebaju novi igraci nemaju koga da dovedu, sigurno da mi koji smo puni kao brod necemo dovoditi vise nikoga.

 

Dakle:

 

1: Wolters 20 minuta, Markovic 10 minuta, Ivanovic 10 minuta

2: Ivanovic 10 minuta, Hollins 15 minuta, Dobric 15 minuta

3: Kalinic 25 minuta, Dobric 5 minuta, Lazic 10 minuta

4: White 20 minuta, Kalinic 5 minuta, Davidovac/Lazarevic 15 minuta

5: Kuzmic 15 minuta, Mitrovic 20 minuta, White 5 minuta

Ako ode Zirbes a nikoga ne dovedemo mi smo onda stvarno totalni amateri zalutali u ozbiljnu kosarku pukim slucajem

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu a da ne prokomentarišem Javora sinoć pošto je utakmica bila manje zanimljiva nakon što se Hollins pojavio i Kalinić morao da radi prekovremeno. 

 

Elem, neverovatno iritantna pojava je Damir Javor. Sinoć kao da je sudio po nekoj kazni pa je rešio da troluje obe ekipe, svoje kolege i svu prisutnu publiku. Bez ikakvog osećaja za igru, glumljenje strogoće na Radonjiću, seckanje igre, što kaže Kole u prenosu "celo drugo poluvreme je odgledao na ekranu za zapisničkim stolom", jebo sliku svoju kao da je on najbitniji sinoć bio. Druga dvojica sudija se nisu toliko isticali, verujem da je i njima bilo neprijatno sa kakvim tipom "dele pištaljku".

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Pa realno treba samo zamisliti da imamo i Noka mesto Zirbesa kakav bi to tandem ispod kosa svih 40minuta,  Zirbi se trudi, ali za neki fajt za F8 treba nam nesto vise i to je realnost. Opet ako Radonjic izvuce jos 12 pobeda  sa ovim timom realno velikom vecinom sa igracima koji trnutno ne bi mogli da igraju EL u nekom drugom klubu sem Voltersa i Kalinica ovo ce biti ogroman uspeh. Vajt isto moze ali uglavnom bi bio statista. Ponosan sam na ovaj tim jer davno nismo imali tim koji daje svoj maksimum i podredjen je timskoj igri a ne sopstvenoj statistici kao u slucaju nekih igraca ranije.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se svi ovde previše opterećujemo pukim brojem pobeda i plasmanom. Treba malo više da svi uživamo u samom "putovanju". Meni je važno da igramo svaku utakmicu EL konkurentno i kompetentno, da opravdamo svoje "trčanje sa šampionima" i da damo neki zvezdaški pečat celoj EL. Situacija je takva da de facto imamo jedan od najmanjih budžeta u EL što znači jedan od najslabijih timova na papiru, a i sistem takmičenja je takav da nikad ne znaš da li će da ti naleti full spreman i motivisan EL teškaš ili će biti neka utakmica manjeg energetskog naboja. Ono što stručni štab treba da ima za osnovni zadatak je da naša ekipa uvek bude gladna i željna pobede i borbe, ako je moguće da "želi pobedu više od rivala". Samo tako možemo do uspeha jer objektivno nemamo niti možemo da imamo sastav koji će na suvi kvalitet da pobeđuje u EL protiv bilo koga. Ovde nema zalutalih, tempo, čvrstina i intenzitet u EL su nemerljivi sa bilo čim u Evropi, ako nisi na maksimalnom broju obrtaja lako te sjebu Alba i Žalgiris, a kamo li Real i Barsa. Povratkom Whitea i Ivanovića, kao i doselekcijom u vidu Markovića ipak imamo možda ne ekstra kvalitetan ali svakako širok roster koji može da pegla na visokom energetskom nivou svih 40 minuta. Mislim da je naš motor dostigao optimalan nivo rada i da sada treba da usledi deo sezone gde ćemo fizički i taktički biti na visokom nivou, a za šta će to biti dovoljno - videćemo. 

  • Like 27
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja nesto kontam komšije da je razlika izmedju vas i ekipa druge donje polovine EL ta što svako mora da igra na maximumu ako želi da vas dobije. Taman to bio klub iz vrha lige ili po kvalitetu ili po plasmanu. Jos je jedino Bajern u tom nekom nivou. Zajebani ste ko kratko ćebe. Na nekim utakmicama ste bili bez daha prevashodno što za taj intenzitet koji igrate vam treba pun sastav, a vi ga do sada niste imali.  Zato ste na nekim utakmicama izgledali izduvani.Liga je duga plus imate jak domaći teren.  Jedino što može biti problem je objektivna limitiranost ekipe(svaka je ekipa ima) I bolji skauting i priprema protivnika. Imate vi šanse za 8.

  • Like 17
  • Love 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@odupri se ludilu Problem KK Crvena Zvezda je što joj je cilj biti prvi u selu. Osvajanje ABA lige je jedini sportski motiv Nebojše Čovića, i tu se vidi sva njegova iskompleksiranost.

 

Naš roster jeste pravio Dejan Radonjić, ali se njegovi i Nebojšini motivi skoro pa poklapaju. Mi zato i pravimo ratničke rostere, jer to je ono što uspeva u ABA blatu (blato u smislu fizičke košarke koja se igra).

 

Čisto košarkaškog talenta nemamo mnogo, ali imamo sajz i imamo atletiku. Nešto što i vi imate ove sezone. Nažalost, posledica toga je često ciglarenje u napadu. To je recept za aba ligu i zato i vi ove godine imate šansu. Ali u evroligi se vide svi nedostaci takve selekcije, pa ponekad izgledamo kao trećeligaši među elitom.

 

Uslovi da mi pobedimo u evroligi su krvava kolena i loš napadački dan protivnika.

 

Čim nam ubace preko 8 trojki, nemamo šanse.

 

Nemam jasan stav. Da me ne shvatite svi pogrešno, volim ja osvajanje titule u aba, ali ako ćemo stalno da budemo donji dom evrolige, onda bolje neka proba i neko drugi. Nebojša bi me obesio za ovu rečenicu.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...