Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


JPM

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

19 hours ago, NikadProtivKaline said:

redovno se igraju akcije za njega gde istrcava iz bloka tamo negde na 45-60 stepeni

problem je sto on te blokove lose koristi, i ne napravi separaciju od cuvara...pa ili uzme los sut preko ruke ili jovo nanovo

demonstrirao je u nekoliko navrata i tu hrabrost na ulazu ili zelju da povuce loptu u tranziciji....nazalost bez odgovarajuceg skilla da iste i uspesno zavrsi

 

ako mora da ostane njegova igra bi morala biti:

- hustle u odbrani, pritisak na igraca sa loptom

- trcanje tranzicije bez lopte sa ulogom iskljucivo finisera

- u napadu lazina cosak uloga gde posle drive&kicka nejta, dzonija ili kaline, eventualno povratna od luke,  dobija loptu sa dovoljno vremena da se digne na otvoren sut

Da se igraju redovno, ne igraju se. Više sporadično, a to se mora promeniti i po cenu privremeno slabijih rezultata takvih akcija, jer nam treba još jedan igrač pored Dobrića koji napada na ovaj način. Tačno da je Hollins u takvim situacijama uglavnom neodlučan, što se naslanja na probleme koje ima u igri 1 na 1, spomenute u mom prethodnom postu. A tu je i sveprisutan manjak samopouzdanja kojim odiše svaki njegov pokret u napadu, pa i ovaj. To psihičko rasterećenje će valjda doći, pa će onda i ishodi napadačkih akcija koje idu preko Hollinsa biti povoljniji. Gro napada Hollins završava iz catch&shoot situacija, a imam utisak da je unapred, pre prijema lopte, gomilu tih šuteva već uzeo u svojoj glavi. I tu se vidi grč i jedan šablon za kojim igrači posežu kada su mentalno nesigurni na sportskom terenu.

 

Iskreno, nisam primetio tu hrabrost na ulazu, niti neke preterano česte greške u tranziciji kada je ball handler. Treba sačekati više utakmica, pa donositi neki validniji sud, posebno jer se ne možemo pohvaliti nekom tranzicionom igrom u ovih 7 kola EL. 8% svih poena koje postižu timovi u EL dolazi preko tranzicije, mi taj prosek moramo da podignemo bar za 50% da bi kompenzovali loš OFF RTG (14. od 18 timova) i pace (ubedljivo poslednji). Više tranzicije - više poena za Hollinsa i popravljanje njegovog izuzetno lošeg procenta šuta za 2.

 

Ovo kako si opisao njegovu potencijalnu igru, potpuno si ga izjednačio sa Lazićem i tom 3&D rolom. Mislim da je Hollins svakako košarkaški pismeniji od Lazića i da bi takva odluka bila luksuz koji mi trenutno, sa ovakvim rosterom, sebi ne možemo da priuštimo. Ok, Hollins može da se downgrade-uje na 3&D, ali ko će onda preuzeti ulogu beka i odrađivati kretnje koje bek inače pravi? Lazić, Kalina, Lazarević, Džoni? Mada, slažem se sa tobom da je jedna od dobrih opcija za Hollinsa to ćoškarenje, sa nameštenim nogama za šut, posle drive & kicka nekog od naših ball handlera. Baš tu treba da bude fokus u rešavanju ofanzivne agonije ovog igrača - nalaženje pozicija na terenu i postavki napada gde će biti efikasniji. Njegov USG% je za sada (neplanirano) najveći u timu i iznosi 26.2% (Dobrić 25.7%, Mitrović 23.8%, Wolters 23.2%, Kalinić 22.5%...), pa je red da se ozbiljnije analizira i poradi na realizaciji tih napada koji idu preko njega.

 

Poenta je da niti Hollins treba da bude naša prva napadačka opcija, niti treba da bude 3&D. Nešto između je prava mera, a na struci je da povuče tu tanananu liniju. Uostalom, za to primaju pare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Јесу ли се ово гробоси убацили на овај форум па омаловажавају победу наших момака? Шта је ово? Више не знамо да уживамо у победама у ЕЛ? Као да читам гробарске коментаре ПАО никад слабији, никад гора ЕЛ.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Николица said:

Јесу ли се ово гробоси голдберзи убацили на овај форум па омаловажавају победу наших момака? Шта је ово? Више не знамо да уживамо у победама у ЕЛ? Као да читам гробарске коментаре ПАО никад слабији, никад гора ЕЛ.....

 

 

Mada, cesto tu nema neke razlike.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, madafaka73 said:

Da se igraju redovno, ne igraju se. Više sporadično, a to se mora promeniti i po cenu privremeno slabijih rezultata takvih akcija, jer nam treba još jedan igrač pored Dobrića koji napada na ovaj način. Tačno da je Hollins u takvim situacijama uglavnom neodlučan, što se naslanja na probleme koje ima u igri 1 na 1, spomenute u mom prethodnom postu. A tu je i sveprisutan manjak samopouzdanja kojim odiše svaki njegov pokret u napadu, pa i ovaj. To psihičko rasterećenje će valjda doći, pa će onda i ishodi napadačkih akcija koje idu preko Hollinsa biti povoljniji. Gro napada Hollins završava iz catch&shoot situacija, a imam utisak da je unapred, pre prijema lopte, gomilu tih šuteva već uzeo u svojoj glavi. I tu se vidi grč i jedan šablon za kojim igrači posežu kada su mentalno nesigurni na sportskom terenu.

 

Iskreno, nisam primetio tu hrabrost na ulazu, niti neke preterano česte greške u tranziciji kada je ball handler. Treba sačekati više utakmica, pa donositi neki validniji sud, posebno jer se ne možemo pohvaliti nekom tranzicionom igrom u ovih 7 kola EL. 8% svih poena koje postižu timovi u EL dolazi preko tranzicije, mi taj prosek moramo da podignemo bar za 50% da bi kompenzovali loš OFF RTG (14. od 18 timova) i pace (ubedljivo poslednji). Više tranzicije - više poena za Hollinsa i popravljanje njegovog izuzetno lošeg procenta šuta za 2.

 

Ovo kako si opisao njegovu potencijalnu igru, potpuno si ga izjednačio sa Lazićem i tom 3&D rolom. Mislim da je Hollins svakako košarkaški pismeniji od Lazića i da bi takva odluka bila luksuz koji mi trenutno, sa ovakvim rosterom, sebi ne možemo da priuštimo. Ok, Hollins može da se downgrade-uje na 3&D, ali ko će onda preuzeti ulogu beka i odrađivati kretnje koje bek inače pravi? Lazić, Kalina, Lazarević, Džoni? Mada, slažem se sa tobom da je jedna od dobrih opcija za Hollinsa to ćoškarenje, sa nameštenim nogama za šut, posle drive & kicka nekog od naših ball handlera. Baš tu treba da bude fokus u rešavanju ofanzivne agonije ovog igrača - nalaženje pozicija na terenu i postavki napada gde će biti efikasniji. Njegov USG% je za sada (neplanirano) najveći u timu i iznosi 26.2% (Dobrić 25.7%, Mitrović 23.8%, Wolters 23.2%, Kalinić 22.5%...), pa je red da se ozbiljnije analizira i poradi na realizaciji tih napada koji idu preko njega.

 

Poenta je da niti Hollins treba da bude naša prva napadačka opcija, niti treba da bude 3&D. Nešto između je prava mera, a na struci je da povuče tu tanananu liniju. Uostalom, za to primaju pare.

b1:

kada je holins u petorci, bukvalno se tekma pocinje tom akcijom

i sigurno se odigra jos 2-3-4 puta, sve i kad nijednom nista ne prodje ili on promasi

ako kojim slucajem prodje/pogodi, igra se jos

 

b2:

ne znam sta bih ti rekao ovde, mozda nisi gledao sve tekme

slazem se jedino za veci uzorak, ali to vazi za sve igrace, ukljucujuci i one koji trenutno igraju dobro/odlicno

 

b3:

jbg, ovo sto je do sada pokazao ga ne kvalifikuje za vise od 3&d

kosarkaski pismeniji od laze jeste(to nije mnogo tesko), ali kkcz za sada efektivno ima vrlo malo od toga

u mom scenariju uloga beka dobija proper bek, koji moze da igra i sa loptom, a holins se ogranicava na ono sto ume

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Николица said:

Јесу ли се ово гробоси убацили на овај форум па омаловажавају победу наших момака? Шта је ово? Више не знамо да уживамо у победама у ЕЛ? Као да читам гробарске коментаре ПАО никад слабији, никад гора ЕЛ.....

mogli bi i dezurni cuvari vatre malo da smanje dozivljaj

ili da budem eksplicitan - nemoj da mi podmeces grobarski sentiment, kada dam svoje vidjenje utakmice i protivnika

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, oubrevo. said:

kada se nakon poraza tera xy pojedinac iz kluba, to je zvezdaštvo. kada se kritički odnosiš prema aspektima igre u pobedi, onda si grobarski-infiltriran element 🙃

Za mene su oba ta lika- vršioci te dve radnje samo neobjektivni smaraci

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, NikadProtivKaline said:

b1:

kada je holins u petorci, bukvalno se tekma pocinje tom akcijom

i sigurno se odigra jos 2-3-4 puta, sve i kad nijednom nista ne prodje ili on promasi

ako kojim slucajem prodje/pogodi, igra se jos

 

b2:

ne znam sta bih ti rekao ovde, mozda nisi gledao sve tekme

slazem se jedino za veci uzorak, ali to vazi za sve igrace, ukljucujuci i one koji trenutno igraju dobro/odlicno

 

b3:

jbg, ovo sto je do sada pokazao ga ne kvalifikuje za vise od 3&d

kosarkaski pismeniji od laze jeste(to nije mnogo tesko), ali kkcz za sada efektivno ima vrlo malo od toga

u mom scenariju uloga beka dobija proper bek, koji moze da igra i sa loptom, a holins se ogranicava na ono sto ume

 

 

@bold

Pogledaj klip koji je okačio @Wingwalker par stranica nazad. Dve kontre je povukao, iz prve asistirao u ćošak, iz druge položio. Nije sjebao ni jednu. Da bi ti dokazao svoju tezu, moraš mi dati (jer priznajem da se ne sećam) bar desetak suprotnih slučajeva, da bi njegov uspeh kao ball handlera u tranziciji mogli da okarakterišemo kao slab.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, madafaka73 said:

@bold

Pogledaj klip koji je okačio @Wingwalker par stranica nazad. Dve kontre je povukao, iz prve asistirao u ćošak, iz druge položio. Nije sjebao ni jednu. Da bi ti dokazao svoju tezu, moraš mi dati (jer priznajem da se ne sećam) bar desetak suprotnih slučajeva, da bi njegov uspeh kao ball handlera u tranziciji mogli da okarakterišemo kao slab.

imas nekoliko strana unazad napredne statse koje je ostavio guru

holins, kao ballhandler u tranziciji je izgubio loptu u 4 od 6 poseda, dakle 66% 

to je bilo pre ove poslednje tekme, koju je, priznajem, odigrao nesto bolje nego prethodne

 

btw, klip koji je okacio wingwalker su highlightsi holinsa sa tekme protiv pao

highlightsi, po definiciji prikazuju samo dobre poteze

Just now, strah od vozova said:

Nisu koraci, samo je napravio dvokorak rolingom. Nije bilo naskoka

pomerio je stajnu nogu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

imas nekoliko strana unazad napredne statse koje je ostavio guru

holins, kao ballhandler u tranziciji je izgubio loptu u 4 od 6 poseda, dakle 66% 

to je bilo pre ove poslednje tekme, koju je, priznajem, odigrao nesto bolje nego prethodne

 

btw, klip koji je okacio wingwalker su highlightsi holinsa sa tekme protiv pao

highlightsi, po definiciji prikazuju samo dobre poteze

pomerio je stajnu nogu

Loptu je vodio levom rukom. Prvi korak je napravio desnom nogom a drugi okrenuo roling levom. Nije spustao desnu nogu nakon rolinga. Nema tu stajne noge. Klasican atipicni dvokorak. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Prijatelj Mitar said:

Cuo sam da planiramo da izvrsimo doselekciju Jonesom iz FMP-a ali se ceka decembar da se ustedi jos koja plata.

 

Ako su lagali mene, i ja lazem vas.

 

Tu pricu zna svako od vraga do popa

jer mnogi su mangupi ostali tropa. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, strah od vozova said:

Loptu je vodio levom rukom. Prvi korak je napravio desnom nogom a drugi okrenuo roling levom. Nije spustao desnu nogu nakon rolinga. Nema tu stajne noge. Klasican atipicni dvokorak. 

morao bih da vidim ponovo, ako ima negde

u prenosu, na usporenom snimku, kamera ispod kosa, je izgledalo kao koraci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radanovu je ocekivano protiv nas bio bljesak, na poslednjoj utakmici 0 poena, na svim ostalim jednocifren, sut za 3 2/11, bacanja 15/23, da ne zaboravimo i dziberisanje. Bas deluje da bi nam resio sve probleme na EL nivou, ali to ne sprecava neke da ponavljaju kako se klub ogresio o njega.

O kvalitetu Pao-a svakako moze da se diskutuje, ali komentari pojedinih ovde su kao da smo ih dobili 81-78, a ne 81-48.

 

  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...