Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Radonjicev poraz 1/1, na stranu ogroman nedostatak u vidu neigranja Ivanovića. Gomila nelogicnih i neracionalnih poteza veceras. 

Kukalo se zbog nedovodjenja petice, medju ostalima i sa moje strane, ali pokazuje se da je mnogo veći problem spolja. 
Nije problem da izgubimo kad nas neko nadigra i pruzi kvalitetnu partiju ali izgubiti utakmicu od veceras jako lošeg Monaka, izgubiti meč u kome se promašuju ziceri, kontre 2 na 1… To je već ozbiljan propust, da ne kažem nedopustivo.


Btw, ako se pričalo da je Simonović Radonjin pajtos i da zato ima mesta u timu koje li je objasnjenje za ovoliku minutažu potpuno beskorisnog i sramotnog Davidovca. Najgori igrac u timu do sada u sezoni. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Nemamo pleja koji bi otvorio prostor kao Teo ili beka koji bi lagano pravio višak kao Lojd, ali dosta otvorenih šuteva je promašeno (možda @Guru ima neku naprednu statistiku)

 

U EL iz otvorenih catch and shoot situacija imamo kriminalnih 16/59 (27.1%). Baskonija je ipak uspela nekako da nas zajebe i bude još gora sa 12/46 (26.1%).

 

 

A iz reketa imamo najbolju realizaciju u Evroligi (čak 65.8%) i samo Asvel postiže više poena od nas odatle (i to je razlika svega 0.4 poena po meču). 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

 

U EL iz otvorenih catch and shoot situacija imamo kriminalnih 16/59 (27.1%). Baskonija je ipak uspela nekako da nas zajebe i bude još gora sa 12/46 (26.1%).

 

 

A iz reketa imamo najbolju realizaciju u Evroligi (čak 65.8%) i samo Asvel postiže više poena od nas odatle (i to je razlika svega 0.4 poena po meču). 

 

I dalje misliš da nam ne treba krštena dvojka?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Guru said:

 

U EL iz otvorenih catch and shoot situacija imamo kriminalnih 16/59 (27.1%). Baskonija je ipak uspela nekako da nas zajebe i bude još gora sa 12/46 (26.1%).

 

 

A iz reketa imamo najbolju realizaciju u Evroligi (čak 65.8%) i samo Asvel postiže više poena od nas odatle (i to je razlika svega 0.4 poena po meču). 

Ovaj put nismo bili toliko losi. Bio je dosta izradjenih situacija.

 

Problem ce biti sto nasi bekovi/krila, sad vec konstantno mase otvorene suteve. Nedopustivo je ovako promasivati u kontinuitetu.

 

Dialo mi je bio zelja iz Lavria, ima neki bek u Jonikosu, dve sam gledao i dobar je, ali tim i trener su u cudnom fazonu.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice pojacanja, mora se imati u vidu da su nas totalno osakatila ova odsustva igraca zbog povreda, korone i sitnijih problema.

 

Ivanovic, Dobric, Davidovac, Lazic, Hollins, White, Uskokovic i Zirbes su bili ili su jos uvek van stroja, to je pola tima! Samo centri, Kalinic i Wolters su odigrali svaki mec u EL, to je bas porazna situacija. Samo da smo bili kompletni (White excluded), verujem da bi lagano mogli do 4-2 u EL, a mozda i cak do 5-1.

 

Radonjic je konzervativan trener i kod njega nema Davidovca ili Lazica na tribinama ili Mitrovica zakucanog na klupi jer je treca opcija. U prvoj sezoni na 5 su nam igrali Katic i Marjanovic (+Radenovic), u drugoj Marjanovic i Zirbes (i niko vise), u trecoj Zirbes i Stimac (+Tejic), u cetvrtoj Kuzmic i Bjelica (tek kasnije dosao Thompson).

 

Ovakve partije Kuzmica samo znace da se centar nece dovoditi, jednostavno on i Mitar moraju da pojedu 30+ minuta, a ostatak ce da popuni Zirbes (koji i onako nije za vise) i White kad se bude oporavio. Svako ko je hteo da vidi pojacanje na 5 je trebalo da navija da se Kuzmic ili Mitrovic sto vise raspadnu, drugacije i ne moze da stigne startni centar.

 

Na 3 imamo Kalinica, Dobrica, Lazica i Davidovca koji ne mogu da budu klupirani i besmislica ih je drzati u tom statusu kao da imaju 20 godina (ovde cak nisam racunao Lazarevica). Davidovac moze da se preseli na 4 iza Aarona, ali Dobric mora onda na 2 i zato ima prostora samo za jos jednog beka. Taj bek je trebalo da bude 2/1 opcija, ali je Radonjic verovatno planirao da Dobric, Kalinic, Ivanovic i White budu udarne igle uz Woltersa i Hollinsa sa klupe. Razumljivo, taj plan za sada ostaje samo utopija i mozda je jedno od resenja naci "divljaka" na 2 i Thompsonovati Hollinsa.

 

Sad nam idu bitni mecevi u EL, treba tu zapeti, a ABA ipak nije nikad jaca i ja bas i ne vidim gde mi mozemo da izgubimo u gostima osim u Laktasima (done ✔️) i Podgorici, izuzimajuci derbije. Kuci cemo imati 12/12 sve nogom da sutiramo ka kosu, kad nas nisu dobili Cedevita i Buducnost, nece ove losije ekipe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon 6 odigranih utakmica u EL, što je sada već solidan uzorak, mišljenja sam da u napadu nismo dovoljno agresivni/prodorni a to pokazuje i prosta statistika. Neretko se dešava da naši protivnici ni ne ispune bonus, npr. Alba u 2 a CSKA 3 četvrtine. Iznuđujemo svega 16,5 ličnih grešaka po utakmici, lošiji od nas je samo Uniks ali oni imaju meč manje.

 

Na 2 utakmice koje smo pobedii iznuđeno je 22 i 17 ličnih tj. iznad trenutnog proseka.

 

Jedan od razloga što iznuđujemo izuzetno mali broj ličnih grešaka leži u činjenici da praktično osim plejmejkera (Uskok excluded!) u timu i nemamo spoljne igrače koji su na EL nivou sposobni da naprave prednost (driblingom). Osim Voltersa i Ivanovića još samo delimično Dobrić (btw ove sezone nisam još nijednom video da je razdvojio odbranu na piku kao što je činio na kraju prošle) i Kalina (koji ima atipične driblinge, kako ih je klasifikovao jedan trener tkzv "zaveslaji") mogu da iskreiraju/probiju čuvara. 

 

I ostaje mi misterija zašto sudije nisu dosudile tehničku grešku jer je Alfa Dijalo nakon 2 zakucavanja u razmaku od 5-6 minuta oba puta nakon što je lopta prošla kroz obruč istu dirao tj. gurnuo ali ne sudiji već u reklame i to ne baš slabim intenzitetom. Po propozicijama igre nakon što igrač jednom to uradi dobija opomenu a kada/ako se ponovi sledi tehnička.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Wolters i Kalinic samj drze ovu ekipu u zivotu, pripomazu im Kuzmic i Mitrovic, ali bice jebada kada Woltersu ne bude dan.. 

Fali nam suter poprilicno, ovako nam se svi skupljaju u reketu, a mi bez resnja cekamo poslednje sekunde napada.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, PERICA!!! said:

 

Pa kralju zasto onda igramo. Uzmi loptu u ruke i izadji na teren pa pobjedi nekog, pa onda dodji i pisaj po ekipi i treneru i upravi. 

Klasicno razmisljanje ljudi bez rijesenja, a u sve bi se petljali i kritikovali.

Bar pokusaj da zadrzis te fekalije u sebi, ne moras da prosipas po forumu i po ekipi koju volimo.

😆

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devil In My Pants said:

Mrsko mi i da pisem, i nisu problem porazi..na to smo se bar navikli u EL. Problem je sto kao klub delujemo mrtvo, nikako. Organizaciono, igracki i finansijski najgori klub na papiru u EL tako da je i ovih 2-4 ili koliko vec skroz ok.

 

Treba to sve rasterati govinjovom motkom celu upravu i sve u 3pm..Efes moze da ima i 0-6, ali oni izgledaju kao klub, Zalgiris, Alba itd...mi posle toliko godina u EL qrca ne znamo i onaj indijanac se hvali marketingom. 

 

Sve je ovo bizarno i tragikomicno sta se desava..mada svaka cast Deju sto se uopste upustio u ovu pricu. Nisu problem rezultati,meni cak ni igra, ali klub je realno ruglo postaoo..nek vidi sad da se opet igra u Vrscu ili nesto slicno..bitno da je zakopao ratne sekire sa najmilijim delom navijaca..Covic je odavno zreo za otkaz..

Uh, uplasih se da ces posle organizaciono, finansijski, igracki, napisati i trenerski. Bas bih se razocarao u tebe. Ne daj boze da je za losu igru sa igracima, koje je hteo i doveo, kriv trener, a da se razumemo mislim da nije kriv ni on ni igraci ni uprava, jednostavno splet je takvih okolnosti. Da imamo vise para verovatno bi se dovodio neko da zameni Vajta dok se ne oporavi, mozda centar, ali ovo ostalo bi bilo to. Budi jednom fer i komentarisi igru kakva je, a ne da trazis izgovore za trenera, a dodajes svim ostalima. 

E, a i nismo najgori u marketingu u EL, tako da ti to da smo najgori ne pije vodu 🙂

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Radonjic zbog svoje tvrdoglavosti sjebo mnogo toga, no ako se trgne i opasulji moze da se nekako izvuce. Sa Davidovcem i slicnim je buducnost komplikovana i neobecavajuca.

Nas su punili juce cim izadje Kuzmic jer nemmamo peticu, a Mitar se istrosio, sto smo i ocekivali, on bi bio odlican za 10ak min.

A kad smo pricali da je nehumano da u skracenoj rotaciji igramo ovakvu kosarku, neki su ovde govorili da Kalina moze bez problema da igra 35min.

To ne treba da znamo mi kao lajci, vec ljudi u klubu, i zato zameram pre svih Radonji.

Jel moze neko da kidnapuje Davidovca, zakljuca ga u teretanu, oduzme mu cigarete i zajecarsko, pa kad se upristoji, neka ga otkljuca?

Link to comment
Share on other sites

dobra zapažanja @medobrundo & @bekrinjo, kao i obično uostalom. drago mi je da su se makar sporadično aktivirali na zvezdinoj temi. ako negde nedostaje ovakvih upisa (tj nikad dosta ovakvih), to je na zvezdi i partizanu.

 

elem :lol_2: medo je pomenuo plavšića. nije me iznervirala tekma, nekako se većim tokom videlo kuda ide, bilo da dobijemo ili jok.

ali prevrnuo mi se želudac kada je najpre stidljivo a onda i full-on krenuo u upiranje prstom ka hollinsu.

 

on valjda tripuje da time štiti domaće igrače od neukog plebsa, šta li. i zaštitiće ih verovatno ali ja stvarno ne mogu da slušam još jedan njegov lov na stranca.

mada mu je sad laganeze, pošto ovaj stvarno igra neki mindfuck u napadu. kad je izgurao poseravanje po lorenzu, sad može sve.

 

kao što je rekao medo, nek' ide prvi ako možemo da nađemo bolje rešenje, nikome nije iz oka ispao ali ovo je stvarno degute i prostački.

 

@Hogar, živo me interesuje jel' ovo plavšićevo pregalaštvo vidiš kao zabijanje noža u leđa uživo u tv prenosu ili kao vojnika kluba na tajnom zadatku?

Edited by oubrevo.
  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@oubrevo.Napiši još koji put za Čovića ili nekoga da je govno pa tako kakvu uvredu onda nazovi konstruktivnom kritikom, biće ti lakše.

Što se tiče Holinsa odmah sam pisao da je pogrešan izbor jer smo dobili dobrog igrača ali on nije ono što nam treba. 

Sad svi udaraju po Holinsu  ali on čovek ne igra ono što je uvek igrao, dobili smo igrača skroz sličnog Dobriću a trebao nam je neko ko zna sa loptom, da iskreira za sebe i druge, da ima dobar šut. 

Ali šta nam je to nam je, sa Ivanovićem i Vajtom bi bili mnogo bolji pa čekamo da se kompletiramo.

 

Link to comment
Share on other sites

@uini

mislim da bi tu konstataciju za holinsa rekao i bilo koji drugi komentator, i da to nema veze sa vojnikom kluba, ili sta vec insinuiras

da, toliko je los

ima tu i tamo po neke solidne odbrane, ali i glupih faulova ili 3 faula za 12min

na drugoj strani je katastrofalno los, i vojnik kluba bi mogao biti samo neko ko odbija da konstatuje ono sto svi vide

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@oubrevo. Što se tiče naših sportskih komentatora opšte je poznato da oni iskren i pošten komentar hoće da daju samo prema stranim igračima i to je tako u svim sportovima. Domaće prilično štede i uvijaju u oblandu ako treba da kažu nešto loše. Kada su u pitanju stranci tu su direktniji. Jednostavno u pitanju je autocenzura prema našima  iz mnogo razloga.

Što se tiče komentara vezano za Holinsa i Brauna po meni on tu nije ništa preterano pogrešio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, NikadProtivKaline said:

@uini

mislim da bi tu konstataciju za holinsa rekao i bilo koji drugi komentator, i da to nema veze sa vojnikom kluba, ili sta vec insinuiras

da, toliko je los

ima tu i tamo po neke solidne odbrane, ali i glupih faulova ili 3 faula za 12min

na drugoj strani je katastrofalno los, i vojnik kluba bi mogao biti samo neko ko odbija da konstatuje ono sto svi vide

 

ja ne sporim da je očajan, bukvalno nisam propustio post a da ne napišem to ovde ili na lajvu;

 

da nisam slušao sranje po lorenyu robertsu, rekao bih da je business as usual. ovako, mogu samo da zaključim da je klasično pranje i igrača i trenera tako što se krivi jedan lik. taj lik igra očajno u napadu ali treba reći da nije bio jedini (bilo po učinku ili odlukama koje je pravio). taj lik je bio jedan od 3-4 igrača koji su igrali dobru odbranu. nije neka uteha ali je eto, u konačnom zbiru zapravo bio bolji od pola ekipe.

 

ja ovo plavšićevo vidim kao zaštitu kalinića, dobrića, davidovca i koga već redom, na koncu i radonjića.

 

opet kažem, neka ga se reše već danas, samo se plašim da je on u ovom trenutku mali deo velikih problema koje imamo.

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Što se tiče komentara vezano za Holinsa i Brauna po meni on tu nije ništa preterano pogrešio

 

brown je bio arguably najbolji igrač zvezde te sezone. 

ja lično ne volim igrače drvenog šuta, pogotovo na bekovskim pozicijama ali ono što je plavšić tada radio je bilo sramotno.

 

ma nebitno, samo sam pomenuo šta me je iznerviralo a nije imalo veze sa igrom. niti pomaže niti odmaže taj njegov modus operandi.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, medobrundo said:

 

Kada već vodiš 5 razlike na gostovanju, pred kraj treće četvrtine, najbitnije je da možeš da ubaciš rezerviste koji tu razliku mogu da očuvaju. Tu je plej ključna pozicija, da osigura da napad traje i 24 sekunde ako treba, da se lopte ne gube, te da se podeli ekstra pas nakon viška i možda dotuče nervozni protivnik. Nažalost, danas maestralnog Voltersa, zamenio je Uskoković. I nakon odličnog pasa za Lazića, kada smo svi pomislili -- hej, najzad nešto korisno od Uskoka -- on se u sledećem napadu guzi, pokušava da se panično oslobodi lopte kao da nije plej i gubi je na sred terena. Umesto prilike da šutnemo za 7 ili 8 razlike, gubimo momentum, poklanjamo 2 poena u kontri dominantnom Diallu i krećemo kao posrani u napad. Zatim ulazi Mitrović, koji u prvom kontaktu na parketu pravi faul u napadu. Naravno, James mora nekad nešto da ubaci i pljas sa 9 metara sa nerešen meč i potpuno okrenut momentum. Zatim Dobrić gubi loptu, pa u napadu nakon tog promašuje jedno bacanje.. u međuvremenu Volters mora da prekine odmor i da se vrati na teren, što narušava i planiranu rotaciju.

 

Kao što se vidi iz priloženog, nama je utakmica tu skliznula, a uz malo pametniju i strpljiviju igru, mogli smo da gurnemo ka tome da je prelomimo. Festival izgubljenih lopti (a ne promašenih trojki) i poremećena rotacija. Nakon toga, krenuli smo da tražimo brža rešenja, umesto da smo sve ove napade gledali da spustimo loptu pod koš, s obzirom da smo imali 70% za 2.. makar bismo tako i njihove igrače umorili i opteretili.

 

Boldovano je po meni fascinantno. Ja sam više puta kod Uskokovića primetio da ume da uradi neki težu stvar jako dobro, a onda kod najprostijih usere motku. On pokazuje dva sasvim drugačija lica, u zavisnosti u kojoj fazi je napad. Ako je rana faza napada. Nesiguran kod prenosa lopte. Zbunjen kod najprostijih dodavanja na perimetru. Bez ideje kako da postavi napad. Uplašen, sjebe flow kretnji jer je zbunjen i neodlučan i ne rešava se lopte na vreme.

Dok u situacijama gde mora sam nešto da učini, muda mu se otegnu do poda, pa tako napravi neki ovakav prodor kao kad je dao pas za Branka, ili bez razmišljanja opuca za tri ako ga puste samog. Promaši, pogodi, nebitno. Ali nema te neodlučnosti i uplašenosti kao kad mora da postavi napad.

 

7 hours ago, bekrinjo said:

...

 

I ostaje mi misterija zašto sudije nisu dosudile tehničku grešku jer je Alfa Dijalo nakon 2 zakucavanja u razmaku od 5-6 minuta oba puta nakon što je lopta prošla kroz obruč istu dirao tj. gurnuo ali ne sudiji već u reklame i to ne baš slabim intenzitetom. Po propozicijama igre nakon što igrač jednom to uradi dobija opomenu a kada/ako se ponovi sledi tehnička.

 

Samo zato što smo sami krivi za ovaj poraz, sudije nisu dobile dovoljno pažnje, jer bi bilo glupo pričati o njima, s obzirom šta smo mi izvodili na terenu.

 

Ali po broju nekih bezobraznih greški na račun jedne ekipe, ja mislim da smo imali jedno od najgorih suđenja u EL. I zanimljivo, mnoge je doneo baš sudija iz "naše" lige, Pukl. Kao to što Diallo nabija loptu u publiku bez upozorenja.

Pa ona neverovatna sekvenca, gde Kalinu lupaju po laktu u prodoru, ispada mu lopta u out, ne sviraju faul. Pa iz toga istog auta ne uspevaju da ubace loptu, ne svira se 5 sekundi. Pa nepun minut kasnije Diallo pogađa u tranziciji, vodeći loptu iznad ramena. Ništa od nošene. 

 

Pa kad smo još zadnji pokušaj imali da se vratimo, sviraju onaj faul Zirbesu u napadu. Dal je stojao skroz mirno, nije. Ali ono ako sviraš faul u bloku, onda celu utakmicu možeš svirati samo faulove u bloku i nijedan centar nebi završio utakmice.

 

Pa tamo kad su se zajebali kad je Monteijunas popravio iz odbojke. Pa su morali da ponište i dati Monaku dva slobodna. A to zbog toga, što su se usrali da če isteči napad posle onog airballa, pa brže bolje svirali faul na Boutiseleju, neznajući da če on nekako da nabaci loptu na obruč u zadnji momenat, pa Montejunas popraviti.

 

12 minutes ago, NikadProtivKaline said:

@uini

mislim da bi tu konstataciju za holinsa rekao i bilo koji drugi komentator, i da to nema veze sa vojnikom kluba, ili sta vec insinuiras

da, toliko je los

ima tu i tamo po neke solidne odbrane, ali i glupih faulova ili 3 faula za 12min

na drugoj strani je katastrofalno los, i vojnik kluba bi mogao biti samo neko ko odbija da konstatuje ono sto svi vide

 

 

 

Bi verovatno rekao i neki drugi komentator. Istina je da Hollins u napadu igra kriminalno i da to nije zabranjeno spomenuti u prenosu.

 

Ali kod Plavšića je problem da to čini jako selektivno. Da su na tapetu obično amerikanci, a retko (ili nikad) domači igrači. I da kritike nekad nisu ni vezane na slabe predstave, nego su čisto izdrkavanje ili propaganda. Kao lani ono sa Lorenzom. Posle onoga, mene ne zanima Plavšićevo mišljenje o igračima, jer je pokazao da to ne radi objektivno, nego najverovatnije iz koristi.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...