Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

3 minutes ago, Laki21 said:

 

Drug, JEDINA prava uloga predsednika je da namakne pare. U normalnim klubovima postoje sportski direktori i ljudi koji su zaduženi za tehničke poslove.

 

Ako nije sposoban za to, neka lepo povuče kandidaturu, naći će se već neko ko će umeti da izmuze pare. 

 već vidim da se formirao red kandidata za predsednika: Đuka bizon, Vesić Goran, Luka Kebara .... dodati po želji 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, svarozicslo said:

Imam jedno ozbiljno pitanje za tebe. Da li bi na mestu prešjednika voleo da vidiš Ostoju v.2? I da li misliš da bi to donelo nešto suštinski drugačije u funkcionisanju kluba?

 

Tacno imam osjecaj da neki ljudi to zele, pa taman i gore bilo. Strasno.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, oubrevo. said:

 

kao što rekoh na lajvu (a to se vidi polu-obaveznim gledanjem tekme), nama je i intenzitet i kontinuitet odbrane drastično opao u aktuelne dve euroleague tekme;

da li je pitanje premora nosioca, gubitka samopouzdanja ili neka kombinacija, tek, nama sada odbranu igraju pojedinci i to retki, dok smo do skoro to kolena igrali timski. možda ne bi dobili albu svejedno ali bi utisak bio bolji a ovu utakmicu bi, siguran sam dobili i sa 15% šuta za 3.

kako uopšte igrati odbranu uz tolike turnovere? to je prva stvar koja nas kolje i dok se to ne ispegla ne treba ocekivati puno u el. fali nam sekundarni kreator, bar u trenucima kada wolters hvata dah na klupi, potpuno je drugaciji sport kada imas sg-a koji ume da dribla, sporadicno sutira i napadne obruc umesto dobrica i crnog dobrica iz rusije

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Betolingar Misdongard said:

Jbg, nama je Punter bio divljak. Sad gledajte impotentnog Holinsa kako vodi loptu nogama u sizifovskoj borbi sa loptom.

Kome je Punter bio divljak? Vrhunski igrac kog smo samo spletom cudnih I neocekivanih okolnosti uspeli da dovedemo na samo par meseci u klub.

A Holins... dva puta se okliznuo kao na ledu I jednom celim stopalom, nicim izazvan, odlazi u aut. Tuga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, StiviKivi said:

Brate, sad gledam, on od 5 tekme u EL, na 3 je u minusu sa indeksom. 

Prosečan indeks mu je 0,4!

Recimo Voltersu je 15,3.

 

On je samo svoje EC umeće preneo u EL.

 

Mada iskreno rečeno nisam očekivao baš ovaj nivo nekompetentnosti, mislio sam da će moći da dobaci do nekih 6-8 poena uz 45-50% šuta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, oubrevo. said:

 

kao što rekoh na lajvu (a to se vidi polu-obaveznim gledanjem tekme), nama je i intenzitet i kontinuitet odbrane drastično opao u aktuelne dve euroleague tekme;

da li je pitanje premora nosioca, gubitka samopouzdanja ili neka kombinacija, tek, nama sada odbranu igraju pojedinci i to retki, dok smo do skoro to kolena igrali timski. možda ne bi dobili albu svejedno ali bi utisak bio bolji a ovu utakmicu bi, siguran sam dobili i sa 15% šuta za 3.

Tako je, i ja vidim kombinaciju 2 razloga za to:

  • intenzitet utakmica - ne moze nivo odbrane biti u kontinuitetu na tom nivou na koji su nas navikli u prve 3 utakmice, moraju da nekada padnu i to je ocekivano, necemo svakoga svaki put zadrzati na 70-. Fizicki je nemoguce, tezak ABA raspored i dupla kola u EL. 
  • koncentracija - tesko je, cini mi se, u situaciji u kojoj su nasi igraci biti dovoljno fokusiran. Danas igras sa jednim saigracem a sutra sa nekim ko nije igrao prethodnu utakmicu. U pocetku je bila manja rotacija (Deda, Dobric, Lazic bili out, Vajt jos uvek), a kako su poceli oni da se vracaju krenuli su da ispadaju neki drugi igraci (Holins, Cirbes, pa Ivanovic).

Nisu to neka opravdanja bas, ali za odbranu jos je i mogu imati. 

 

S druge strane ne znam kako da objasnim nas napad i tu ne pronalazim gotovo nikakvo opravdanje (ok, potrose se u odbrani). Ali jbt, 15% za 3p... pri cemu smo samo 2 od 6 utakmica u EL imali preko 25% sut za 3p. U ABA ligi smo nesto bolji ali u konstantnom padu. Neka "resenja" u napadu su mi neverovatna. Kao onaj period nakon poslednjeg tajmauta protiv Monaka, izvodimo loptu sa strane, 30sec do kraja, -6, treba nam izgradjena pozicija za sut za 3p vec prilikom izvodjenja. Nema sta da mrsis muda jbt. Do or die. I mi potrosimo svih 14sec bez suta, Kuzmic dobija loptu (ajde dobro, ne mora odmah sut za 3p), pristojan blok Voltersa za Kalinica, Kuz mu daje loptu na 45stepeni on ne sutira vec dribla u guzvu. Vraca Voltersu na 3p njemu bezi lopta... Kalinic se izvlaci na 3p, Volters njemu dodaje, Kalinicu bezi lopta. Valjanje po parketu i istekao napad. Sta koji k... je to bilo?!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, NikadProtivKaline said:

dimitris + lazic + dobric + holins + davidovac za 92min ukupan index -1

ziveli!

Lazic je odigrao odlican mec, ali mi nemamo luksuz da imamo dva lazica u timu i da jedan dobija vise od 300-400k

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

 

Brate kao da ne živiš u Srbiji.

 

Zvezda ima novca koliko vlast aminuje. Može i roman abramovič da dođe, klubu se ne dozvoljavaju sponzori, finansijama kluba rukovodi vlast, daju na kašičicu, uzmu ako se buniš.

 

Jebe mi se za Čovića, ali niko drugi ne bi uradio bolje osim možda Batice i to samo zato što bi opet država dala.

 

16 minutes ago, svarozicslo said:

Imam jedno ozbiljno pitanje za tebe. Da li bi na mestu prešjednika voleo da vidiš Ostoju v.2? I da li misliš da bi to donelo nešto suštinski drugačije u funkcionisanju kluba?

 

15 minutes ago, djura.net said:

Molim te, Laki, nemoj ovo da vise potezes kao bilo kakav argument, neozbiljno je I za nakog petnaestogodisnjaka koji nikad nije ziveo u Srbiji.

 

13 minutes ago, pavijan2 said:

 već vidim da se formirao red kandidata za predsednika: Đuka bizon, Vesić Goran, Luka Kebara .... dodati po želji 

 

Gospodo, ne visim ja svakog dana na Pinku i jutarnjim programima.

 

Dakle, mi našeg Limara već imamo, samo što se bavi konzervama. Ko misli drugačije, ili je budala ili je na drogama.

 

Zašto se ponovo kandidovao ako su nam ruke i noge vezane? Normalan čovek u takvoj situaciji daje ostavku.

 

Nemojmo se zanositi glupostima. Njegovo je da namakne pare. Ako mu je to onemogućeno, neka povuče kandidaturu pa ćemo znati na čemu smo. Toliko je jednostavno.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prejadna selekcija tima, nedostojni smo Evrolige. Covic je zasrao sve sto je moglo da se zasere poslednje 3 sezone, od Alimpija, preko juniora do Sakote i celave prevare. Doveo nas je do toga da za El nemamo para ni za 7-8 igraca. A imamo poyencijal da budemo Zenit iz prosle sezone sa samo 2 igraca koja zbirno je bi kostala vise od 700k.

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, djura.net said:

Kome je Punter bio divljak? Vrhunski igrac kog smo samo spletom cudnih I neocekivanih okolnosti uspeli da dovedemo na samo par meseci u klub.

A Holins... dva puta se okliznuo kao na ledu I jednom celim stopalom, nicim izazvan, odlazi u aut. Tuga.

Nismo ga doveli iz Milana pa da je splet cudnih okolnosti. On uopste nije pokazivao da je takav igrac do dolaska kod nas gde je eksplodirao

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je Lazic morao da igra, jer je jedini koji moze da cuva Jamesa. Jeste ovaj bio indisponiran, al je mogao da udje u seriju, tacnije nije, jer je Branko stvarno dobro odigrao. Jeste omasio one trojke u napadu, ali to svakako nije njegov forte. Zato i kazem, sad imamo i crnog Lazica, jos jednog defanzivnog specijalca kom postizanje poena nije forte - ja mislim da je previse. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

 

 

 

 

Gospodo, ne visim ja svakog dana na Pinku i jutarnjim programima.

 

Dakle, mi našeg Limara već imamo, samo što se bavi konzervama. Ko misli drugačije, ili je budala ili je na drogama.

 

Zašto se ponovo kandidovao ako su nam ruke i noge vezane? Normalan čovek u takvoj situaciji daje ostavku.

 

Nemojmo se zanositi glupostima. Njegovo je da namakne pare. Ako mu je to onemogućeno, neka povuče kandidaturu pa ćemo znati na čemu smo. Toliko je jednostavno.

Upravo sam i ja to pisao pre neki dan. Da ovde neko može da bude ILI funkcioner ILI pošten čovek. No svejedno, zar nije jasan znak bilo dolazak Željka prekoputa, a sa njim i jednog od najboljih igrača prošlogodišnje EL...

A to za pare i kako to treba da izgleda i ko da ih obezbedi

... Pa možda u Danskoj.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki21 said:

 

 

 

 

Gospodo, ne visim ja svakog dana na Pinku i jutarnjim programima.

 

Dakle, mi našeg Limara već imamo, samo što se bavi konzervama. Ko misli drugačije, ili je budala ili je na drogama.

 

Zašto se ponovo kandidovao ako su nam ruke i noge vezane? Normalan čovek u takvoj situaciji daje ostavku.

 

Nemojmo se zanositi glupostima. Njegovo je da namakne pare. Ako mu je to onemogućeno, neka povuče kandidaturu pa ćemo znati na čemu smo. Toliko je jednostavno.

pare su tu.ili misliš da ovi igrači igraju besplatno. ili da bi bizon ili vesara namakli više para.

ili očekuješ priliv svežeg privatnog kapitala čim Čović ode.

Edited by pavijan2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Normalno da je Radonja zasrao. Ovaj tim je u velikoj mjeri produkt njegove mitomanije da pravi tim sa "lojalnim vojnicima kluba". Može da se istrpi jedan takav igrač ( ko reče Lazić?) ali kad vidiš još 3-4 takva igrača onda situacija postaje alarmantna. Nije problem što su to bivši igrači našeg kluba, problem je što su to bivši igrači u sportskom smislu. Sad trebamo mi tu da glumimo dom za nezbrinute. Zato je EL košarka tu da nam udijeli par šamara.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 said:

 

 

 

 

Gospodo, ne visim ja svakog dana na Pinku i jutarnjim programima.

 

Dakle, mi našeg Limara već imamo, samo što se bavi konzervama. Ko misli drugačije, ili je budala ili je na drogama.

 

Zašto se ponovo kandidovao ako su nam ruke i noge vezane? Normalan čovek u takvoj situaciji daje ostavku.

 

Nemojmo se zanositi glupostima. Njegovo je da namakne pare. Ako mu je to onemogućeno, neka povuče kandidaturu pa ćemo znati na čemu smo. Toliko je jednostavno.

Covic nece   da podnese ostavku, on je doveden od strane drzave i od iste strane ce biti smenjen kad se bude tako resilo, kao i pomenuti Limar. Ja sad stvarno ne znam plate al mislim da je u ukupnom zbiru KKP i mi tu negde, nijo to sad neka ozbiljna razlika. Nas veliki problem je sto pre pocetka sezone nije uradjena veliko ciscenje , jedno 5 6 igraca raskinuto-mozda nije moglo sta znam, jer mi nema para iz razloga sto placama 6 7 neupotrebljivih

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

Nismo ga doveli iz Milana pa da je splet cudnih okolnosti.

doveli smo ga iz Olympijakosa, gde je bio projektovan za nosioca igre, ali se Blatt razboleo a njegovi naslednici su se odlucili da poverenje daju vremesnom Spanulisu. Da se Blatt nije razboleo, videli bi mi Puntera samo kad dodje kao protivnicki igrac. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...